Widok

Umowa w play czy uczeń lo też może podpisać na siebie?

proszę o info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli masz ukończone 18 lat i posiadasz dowód to niektóre umowy można tylko na dowód podpisać.

inaczej jeśli osoba jest niepełnoletnia, to mogą być problemy, wymagane upoważnienia od opiekuna, lub najlepiej, żeby opiekun wziął umowę na siebie, albo poszukać pełnoletniego znajomego który weźmie na siebie taką umowę
"Komputer to logiczne ogniwo w rozwoju człowieka: inteligencja bez moralności." - J. Osborne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz wystarczy legitymacja studencka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
student chyba jest pełnoletni? o_0
to i dowód posiada
"Komputer to logiczne ogniwo w rozwoju człowieka: inteligencja bez moralności." - J. Osborne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
czytajcie ze zrozumieniem ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawo mówi jasno że nie.
Do 18 rż masz ograniczoną zdolność do czynności prawnych.
tzn że umów nie możesz zawierać samodzielnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
" czytajcie ze zrozumieniem ..."

Dla niektórych to prawdziwe wyzwanie.

"Do 18 rż masz ograniczoną zdolność do czynności prawnych.
tzn że umów nie możesz zawierać samodzielnie."

A jeżeli uda Ci się taką umowę podpisać z mocy prawa będzie ona nieważna.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie prawda .16 lat skończonych i ważna legitymacja ucznia
i chłopak może zawrzeć legalnie umowę .

Pewne czynności prawne ,można od skończonych 16lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny

Art. 15.
Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.

Art. 17.
Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do ważności czynności prawnej, przez którą osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych zaciąga zobowiązanie lub rozporządza swoim prawem, potrzebna jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego.

Art. 18.
§ 1. Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.
§ 2. Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może sama potwierdzić umowę po uzyskaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.

Art. 19.
Jeżeli osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych dokonała sama jednostronnej czynności prawnej, do której ustawa wymaga zgody przedstawiciela ustawowego, czynność jest nieważna.

Art. 20.
Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może bez zgody przedstawiciela ustawowego zawierać umowy należące do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego.

~jestem wkurzona poczytaj, przeanalizuj i napisz czy Twoja powyższa wypowiedź jest zgodna z prawdą. Podpowiem że posiadanie legitymacji szkolnej nie ma nic do rzeczy.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja odpowiedź jest zgodna z prawdą ,poszukaj sobie ograniczenie czynności prawnych przez osoby małoletnie.
Szkoda że wykopujesz przepisy które nie mają nic z zapytaniem autorki wątku.
Można zawrzeć taką umowę .

A propos dowodu osobistego( z postu powyżej) ,to też nie trzeba mieć 18 lat by go posiadać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech, salonów PLAY nas*anych na mieście jak po przelocie stada gołębi - nie łatwiej pójść i się zapytać?
I przy okazji napisać aby rozwiać wszelkie wątpliwości, komuś takie info może się przydać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Umowę może zawrzeć tylko będzie ona nieważna. Jak sobie wyobrażasz wyegzekwowanie należności od takiego małoletniego? A rodzic jak nie dawał zgody to się wypnie. Chyba że jest rodzic potwierdzi zawarcie takiej umowy wtedy musi zapłacić za dziecko. Generalnie taka umowa bez zgody rodzica/opiekuna nie jest obowiązująca. A to wynika z punktòw ktòre przytoczył Cross. Ostatni punkt jest zrobiony po to by dziecko mogło samo pujść do sklepu i kupic cukierki. Jeśli jednak kwota zalupu będzie znaczna to rodzic ma prawo żądać unieważnienia tranzakcji co wynika z wcześniejszych punktòw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"poszukaj sobie ograniczenie czynności prawnych przez osoby małoletnie."

Poszukałem. I nie znalazłem. Osoba niepełnoletnia posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Regulują to przytoczone w moim poprzednim wpisie przepisy kodeksu cywilnego.

"Można zawrzeć taką umowę ."

Umowa zawarta przez taką osobę będzie nieważna jeżeli nie zostanie potwierdzona przez jej prawego opiekuna.

Tylko w jednym masz rację. Osobie niepełnoletniej można wyrobić tymczasowy dowód tożsamości. Jest on ważny pięć lat i niestety wygląda identycznie jak zwykły dowód osobisty (młodzieży często udaje się nabyć na taki dokument alkohol).
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dowód osoisty można mieć od16 roku zycia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uczeń LO też może być pełnoletni, pamiętam jak podpisywałem umowę to się mnie pytali czy się uczę i czy jestem pełnoletni... w tym kraju jak ma sie dowód to można kredyt brać i nikt nie sprawdzi czy będziesz miał kasę na spłatę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś była taka opcja dla studentów można było wsiąść na legitke ale czy teraz dla licealistów dają to nie mam pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem to student może
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem pytano o ucznia LO a nie studenta.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
UMOWA Z PLAY W OFERCIE Z TELEFONEM OD 21 ROKU ŻYCIA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Technologie

Oprogramowanie pod sklep internetowy (18 odpowiedzi)

Jakie polecicie oprogramowanie pod sklep internetowy ?

Jak reklamowac firmę (20 odpowiedzi)

Witajcie , w czerwcu tego roku ( Covid -19) otworzyłam własne studio projektowania wnętrz .Jestem...

Ochrona telefonu (15 odpowiedzi)

Hej, Ostatnio kupiłam pancerne etui na telefon, widziałam też na stronie tej firmy, że mają tzw....

do góry