Widok

Uroczyste nadanie nazwy ronda

Karczemki Kokoszki Wolne Miasto Ujeścisko Storczykowa Temat dostępny też na forum:
"Na wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ulic: Kartuskiej, Otomińskiej i Lubczykowej, otrzyma 14 listopada o godzinie 12.00 nazwę Rondo Graniczne Wolne Miasto Gdańsk Rzeczpospolita Polska (1920-1939).
Po uroczystości na rondzie nastąpi przejście pod Pozytywną Szkołę Podstawową im. Arkadiusza Arama Rybickiego (ulica Azaliową 18), gdzie przed głównym wejściem, w miejscu, w którym niegdyś przebiegała granica pomiędzy Wolnym Miastem Gdańsk i Rzeczpospolitą Polską, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Radę Dzielnicy Kokoszki oraz odsłonięcie oryginalnego słupa granicznego. Słup został przekazany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.
Podsumowaniem uroczystości będzie spotkanie w Pozytywnej Szkole Podstawowej o godzinie 17.00 ze znawcą i miłośnikiem Gdańska, prof. Andrzejem Januszajtisem, który przybliży zgromadzonym historię Wolnego Miasta Gdańska oraz dzielnicy Kokoszki."

Żródło informacji: https://www.facebook.com/events/149963328805847/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Super ;)rada tablice funduje a na śmietniki nie ma kasy:( no i zabawa w historię trwa....a życie????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zostaw czasem komputer, wysiądź z samochodu, to zobaczysz i śmietniki, i nowe ławki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kilka dni temu śmietnik i ławka pojawiły się przy przychodni Kalina. Czy gdzieś jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie chodzę po osiedlu i jedyne 3 śmietniki dla dzieci ze szkoły i panów z budowy to przy lewiatanie...może ze dwa przy szkole a reszta ulic?no i po co ławka ze śmietnikiem ?? Taniej postawić sam śmietnik chyba ? A Azaliowa Jaśminowy Stok Irysowa? Śmieci na ulicy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Storczykowa 16/18 też ma śmietniki przy klatkach schodowych, a i Żabka ma kosz na odpady
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
O super 7 śmietników na całe osiedle!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak to nie ma.
5 nowych śmietników zostało ustawionych w dzielnicy i obok 5 nowych ławek, a do końca roku ma być ustawionych jeszcze 5 kolejnych ławek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie jest te 5 nowych śmietników i ławek. Proszę nie wymieniać tych przy wspólnotach mieszkaniowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgryźliwie zapytam czy ławeczki są podgrzewane :P

Popieram nowe śmietniki i ławeczki kropla w morzu ale zawsze jakiś plus.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy rondo już przejezdne ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochana rado osiedla.....czy rada chodzi tam gdzie chodzą dzieci ze szkoły i do szkoły? Czyli Azaliową ? Jaśminowym Stokiem? Chyba nie !! Bo ja tamtędy muszę chodzić i widzę papierki po batonach kartoniki po soczkach butelki puszki kupy psie...może wyślę zdjęcia do szkoły albo nie do gazety .....;) A ławeczka ze śmietnikiem na rogu Inżynierskiej i Azaliowej stoi tam bez sensu. Główny ruch jest bliżej szkoły. Lizusy....tablicę ufundowali ha ha ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mieszkanko: Nie rado osiedla tylko rado dzielnicy (nie jestem członkiem rady dzielnicy).Ulica Azaliowa czy Jaśminowy stok to tylko mały % ulic w naszej dzielnicy Kokoszki.Pani ławeczka na rogu Inżynierskiej i Azaliowej jest nieużyteczna ale może komuś innemu tak? Innym mieszkańcom DZIELNICY?!

Rozumiem Pani frustracje ale metoda "tu nie tu przesunąć" w tym przypadku jest zła. Dodatkowe ławki i śmietniki TAK ale nie kosztem innych lokalizacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
najpierw trzeba zadbać o główne ciągi piesza do których zalicza się Azaliowa, Kalinowa i Jaśminowy stok. Tędy przechodzi najwięcej mieszkańców osiedla.
Odnosi,się to do śmietników, a także powinno do odśnieżania chodników przy tych ulicach lub sypanie piaskiem. Ostatnio na chodniku przy Azaliowej można było na łyżwach się poślizgać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmawiamy o osiedlu Karczemki Tak? Nie o Kokoszkach czy Kiełpinie Górnym. A szkoła i cały bałagan z tym związany jest niestety tutaj na Azaliowej. I priorytetem dla Rady Dzielnicy(osiedla stosuję wymiennie) powinien być porządek wokół szkoły bo tak o nią walczyliście prawda? Parking dla samochodów-nie ma ; śmietniki-nie ma ; a my mieszkańcy najbliższego otoczenia musimy się z tym męczyć Dlaczego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Do tego brak oznakowania ulic tj.brak pasów- przejść ;brak znaku d-40 ; brak spowalniaczy na drodze; chaos po prostu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Spowalniaczy akurat jest aż za dużo - nie można normalnie przejechać przez osiedle, znak d-40 - totalna głupota, są chodniki i przejścia dla pieszych, a drogę zostawmy samochodom
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Chodniki dla pieszych? Gdzie? Bo na pewno nie w Polsce, a już zwłaszcza w Karczemkach. Dopóki kierowcy nie nauczą się przestrzegać prawa, muszą cierpieć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli ma Pani jakieś uwagi do Rady to w każdy czwartek mają w szkole dyżury. Ja z kilkoma sprawami byłem i to co chciałem załatwiłem. Po co pisać głupoty na forum. No chyba,że wstydzi się Pani ujawnić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
JAKIS DEBIL PARKUJE Z RANA ZAJMUJAC CALY PAS DLA WYJEZDZAJACYCH Z OSIEDLA. PARKUJE NA UL KALINOWEJ I JEST TO MERCEDES WITO.
k*tas DO 5 POTEGI !!!
DORWR GNOJA TO LEB URWE.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie chodzi o ujawnienie ale o czas . Kiedyś rozmawiałam z członkami rady ale to raczej akademicka rozmowa. Nic nie mogą:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
ale moze tam znowu pojde:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry