Widok

Uroczyste nadanie nazwy ronda

Karczemki Kokoszki Wolne Miasto Storczykowa Jaśminowy Stok Temat dostępny też na forum:
"Na wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ulic: Kartuskiej, Otomińskiej i Lubczykowej, otrzyma 14 listopada o godzinie 12.00 nazwę Rondo Graniczne Wolne Miasto Gdańsk Rzeczpospolita Polska (1920-1939).
Po uroczystości na rondzie nastąpi przejście pod Pozytywną Szkołę Podstawową im. Arkadiusza Arama Rybickiego (ulica Azaliową 18), gdzie przed głównym wejściem, w miejscu, w którym niegdyś przebiegała granica pomiędzy Wolnym Miastem Gdańsk i Rzeczpospolitą Polską, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Radę Dzielnicy Kokoszki oraz odsłonięcie oryginalnego słupa granicznego. Słup został przekazany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.
Podsumowaniem uroczystości będzie spotkanie w Pozytywnej Szkole Podstawowej o godzinie 17.00 ze znawcą i miłośnikiem Gdańska, prof. Andrzejem Januszajtisem, który przybliży zgromadzonym historię Wolnego Miasta Gdańska oraz dzielnicy Kokoszki."

Żródło informacji: https://www.facebook.com/events/149963328805847/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Super ;)rada tablice funduje a na śmietniki nie ma kasy:( no i zabawa w historię trwa....a życie????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zostaw czasem komputer, wysiądź z samochodu, to zobaczysz i śmietniki, i nowe ławki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kilka dni temu śmietnik i ławka pojawiły się przy przychodni Kalina. Czy gdzieś jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie chodzę po osiedlu i jedyne 3 śmietniki dla dzieci ze szkoły i panów z budowy to przy lewiatanie...może ze dwa przy szkole a reszta ulic?no i po co ławka ze śmietnikiem ?? Taniej postawić sam śmietnik chyba ? A Azaliowa Jaśminowy Stok Irysowa? Śmieci na ulicy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Storczykowa 16/18 też ma śmietniki przy klatkach schodowych, a i Żabka ma kosz na odpady
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
O super 7 śmietników na całe osiedle!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak to nie ma.
5 nowych śmietników zostało ustawionych w dzielnicy i obok 5 nowych ławek, a do końca roku ma być ustawionych jeszcze 5 kolejnych ławek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie jest te 5 nowych śmietników i ławek. Proszę nie wymieniać tych przy wspólnotach mieszkaniowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgryźliwie zapytam czy ławeczki są podgrzewane :P

Popieram nowe śmietniki i ławeczki kropla w morzu ale zawsze jakiś plus.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy rondo już przejezdne ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochana rado osiedla.....czy rada chodzi tam gdzie chodzą dzieci ze szkoły i do szkoły? Czyli Azaliową ? Jaśminowym Stokiem? Chyba nie !! Bo ja tamtędy muszę chodzić i widzę papierki po batonach kartoniki po soczkach butelki puszki kupy psie...może wyślę zdjęcia do szkoły albo nie do gazety .....;) A ławeczka ze śmietnikiem na rogu Inżynierskiej i Azaliowej stoi tam bez sensu. Główny ruch jest bliżej szkoły. Lizusy....tablicę ufundowali ha ha ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mieszkanko: Nie rado osiedla tylko rado dzielnicy (nie jestem członkiem rady dzielnicy).Ulica Azaliowa czy Jaśminowy stok to tylko mały % ulic w naszej dzielnicy Kokoszki.Pani ławeczka na rogu Inżynierskiej i Azaliowej jest nieużyteczna ale może komuś innemu tak? Innym mieszkańcom DZIELNICY?!

Rozumiem Pani frustracje ale metoda "tu nie tu przesunąć" w tym przypadku jest zła. Dodatkowe ławki i śmietniki TAK ale nie kosztem innych lokalizacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
najpierw trzeba zadbać o główne ciągi piesza do których zalicza się Azaliowa, Kalinowa i Jaśminowy stok. Tędy przechodzi najwięcej mieszkańców osiedla.
Odnosi,się to do śmietników, a także powinno do odśnieżania chodników przy tych ulicach lub sypanie piaskiem. Ostatnio na chodniku przy Azaliowej można było na łyżwach się poślizgać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmawiamy o osiedlu Karczemki Tak? Nie o Kokoszkach czy Kiełpinie Górnym. A szkoła i cały bałagan z tym związany jest niestety tutaj na Azaliowej. I priorytetem dla Rady Dzielnicy(osiedla stosuję wymiennie) powinien być porządek wokół szkoły bo tak o nią walczyliście prawda? Parking dla samochodów-nie ma ; śmietniki-nie ma ; a my mieszkańcy najbliższego otoczenia musimy się z tym męczyć Dlaczego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Do tego brak oznakowania ulic tj.brak pasów- przejść ;brak znaku d-40 ; brak spowalniaczy na drodze; chaos po prostu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Spowalniaczy akurat jest aż za dużo - nie można normalnie przejechać przez osiedle, znak d-40 - totalna głupota, są chodniki i przejścia dla pieszych, a drogę zostawmy samochodom
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Chodniki dla pieszych? Gdzie? Bo na pewno nie w Polsce, a już zwłaszcza w Karczemkach. Dopóki kierowcy nie nauczą się przestrzegać prawa, muszą cierpieć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli ma Pani jakieś uwagi do Rady to w każdy czwartek mają w szkole dyżury. Ja z kilkoma sprawami byłem i to co chciałem załatwiłem. Po co pisać głupoty na forum. No chyba,że wstydzi się Pani ujawnić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
JAKIS DEBIL PARKUJE Z RANA ZAJMUJAC CALY PAS DLA WYJEZDZAJACYCH Z OSIEDLA. PARKUJE NA UL KALINOWEJ I JEST TO MERCEDES WITO.
k*tas DO 5 POTEGI !!!
DORWR GNOJA TO LEB URWE.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie chodzi o ujawnienie ale o czas . Kiedyś rozmawiałam z członkami rady ale to raczej akademicka rozmowa. Nic nie mogą:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
ale moze tam znowu pojde:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ujeścisko

City House to deweloper którego należy unikać!!! (8 odpowiedzi)

Deweloper nie przestrzega terminów odbioru kilkumiesięczne opóźnienia odbiorów zupełne olewanie...

Dynamika (3 odpowiedzi)

Osiedle jest bardzo źle zarządzane. Dynamika chwali się ilością obsługiwanych nieruchomości ,...

Krzyki dzieci sąsiadów pod oknem (13 odpowiedzi)

Zastanawiam się , czy komuś także przeszkadza zachowanie dzieci pod oknami. Mieszkam na parterze...

do góry