Widok

Ustawienie kąta wycieraczek

Witam,
poszukuje warsztatu na terenie Gdańska, który posiada urządzenie do ustawiania kąta wycieraczek. Pozwala to wyeliminować dźwięki podczas zmiany kierunku pracy oraz złe zbieranie piór. Chodzi o urządznie Hazet 4851-1 lub podobne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-chyba nawet w aso nie znajdziesz takiego urzadzenia,jest tak potrzebne jak czujnik zurzycia papieru toaletowego na rolce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W aso znajdę a nawet znalazłem. Jednak usługa w cenie nowego urządzenia mnie nie przekonuje. Dodatkowo to, że nikt nie wie o możliwosci ustawienia ramion nie znaczy, że jest to zbędne. Sama książka serwisowa mówi o cyklicznym sprawdzaniu kąta, który może się rozjechać np. zimą, gdy przejedziemy wycieraczkami po lodzie albo zblokują się na śniegu. Zmiana kąta powoduje głośne chodzenie wycieraczek, gorsze zbieranie, szybsze zużywanie piór. Widzę, że chyba nigdy nie miałeś nowego samochodu, któremu wycieraczki chodziły bezdźwięcznie ;)

Tak więc ponawiam pytanie, szukam warsztatu który posiada to urządzenie i wykona kontrolę w rozsądnej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No a ile kosztuje ta usługa w ASO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

240zł Bawaria Gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Widzę, że chyba nigdy nie miałeś nowego samochodu, któremu wycieraczki chodziły bezdźwięcznie ;)"...
w moim 16 latku wycieraczek nie slychac ,jedynie co mnie denerwuje to pompka plynu wyje jak plyn podaje .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Weź klucz do ręki i skręć ramię w stronę przeciwną do jej ruchu. Będzie za darmo i pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Próbowałem. Ramiona wycieraczek powinny być ustawione dla mojego samochodu odpowiednio:
- od kierowcy -4stopnie +-2 (pochylone w strone szyby)
- od pasażera -6 stopni +-1 (tak samo pochylone w stronę szyby)

Stronę kierowcy udało mi się ustawić, jednak z pasażerem jest trudniej i nie mogę dźwięku zlikwidować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

człowiek tyle lat jeździ i nawet nie wie że są urządzenia do tego.... z ciekawości spytam swoich mechaników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

PANEK (4 odpowiedzi)

Poszukuję osób poszkodowanych! przez firmę Panek, w ten czwartek w Gdańsku będzie nagrywany...

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (35 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....

Myjnia na wiadra (4 odpowiedzi)

Cześć, czy kojarzycie myjnię samochodową na której bez pretensji właściciela można umyć auto...

do góry