Widok

Uszczelki zacisków XT (775)

Rowery Temat dostępny też na forum:
Witam szanownych bikerów!
Czy ktoś z odwiedzających to forum miał okazję wymieniać uszczelki tłoczków w hamulcach Shimano? Niestety zima dała się we znaki i puszczają olej. Co dalej wiadomo, zasyfione klocki, tarcza, czyli hamulce zamieniły się w zwalniacze.
Co gorsza, nigdzie nie znalazłem sklepu z częściami. Do wszystkich możliwych marek i modeli są, a do shimano dupa. Nawet w chainreactioncycles nic.
Może ktoś orientuje się czy uszczelki pasują od jakich innych hampli, albo ewentualnie czy jakiś serwis w okolicach coś takiego oferuje?
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprobuj w sklepie z uszczelkami w Gdyni na Morskiej na Cisowej. W strone Rumii jadac bedzie po lewej stronie za skrzyzowaniem nastepujacym po salonie Forda. Kupowalem tam np. uszczelki do Reby, maja ogromny wybor. Przyjdz z wymontowanymi swoimi uszczelkami, dobiora ci identyczne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
świetnie, dzięki za info!
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miał nie raz - powiem raz a definitywnie - nie ma w sprzedaży uszczelek do shimano - nic nie dobierzesz, nidzie nie kupisz. Kto twierdzi inaczej zmysla i nic nie kuma. Szkoda czasu na bieganie po sklepach. Naprawde. Kup nowy zacisk.

tutaj masz niedawną dyskusje na ten temat z precla:

https://groups.google.com/group/pl.rec.rowery/browse_thread/thread/d51e12a4f9a3b06a/8cbb79ad8c322b9?hl=pl&ie=UTF-8&q=Awaria+tarczĂłwek+Shimano+Deore

Jedyna opcja to dorobienia uszczelek - tutaj opisał to człowiek uczestniczący w tej dyskusji:

http://www.rowerowepodhale.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=145:serwis-tarczowek-shimano-br-m535&catid=52:warsztatowe&Itemid=108



- sa tylko dwa ale:
- nie opisał czy taka wymiana pomogła
- swoją role w cieknieciu oleju może też mieć tłoczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uszczelki się znalazły, dzięki za info @qrt. Firma GG Trading o której mowa w wątku z linku faktycznie produkuje uszczelki na zamówienie. Realizacja w trakcie, nie omieszkam napisać czy się sprawdzą.
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz, napisz, sam jestem bardzo ciekaw efektu bo z cieknącymi zaciskami borykałem sie nie raz.

Jak wyglądało dorobienie? wysyłałeś im zacisk?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po ilu tysiacach zaczynaja wam ciec te zaciski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
różnie - ale mi tak mniej wiecej 7000/8000 (535)
Też jak kolega dojeżdżałem w ziemie do pracy (jeździłem przez las) i trzymałem na dworzu. Sadze ze kluczowymi sprawami jest własnie niska temperatura oraz bardzo ciężkie warunki pracy które w tym okresie (jak nie ma śniegu) oznaczają ustawiczne błoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@qrt - uszczelki przyszły, już wymienione. Po dwóch dniach jeżdżenia przecieków ani zapowietrzania nie stwierdzono. Mam nadzieję że przeżyją również przyszłą zimę, bo wymiana w monolitycznych zaciskach to kupa roboty...
Jeśli w trakcie użytkowania coś się wydarzy, odświeżę wątek.
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a byl to duzo mniejszy koszt od nowego zacisku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie, jedna uszczelka 7,38zł. Za komplet na dwa hamulce z przesyłką kurierską 55,35 zł. Cena nowego zacisku jest znana...
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Dopadł i mnie ten problem (leci spod obu tłoczków w tylnim XT 775 rocznik 08).

Bynio, prosze podpowiedz jak naprowadziłeś panów z GG Trading na projekt - dzwoniłem, zrobią lecz nie potrafią zidentyfikowac projektu, który gdzieś oczywiście mają.

Z góry dzięki i pozdrówka z Olsztyna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z maila od firmy:
"Jeżeli wymiar cylinderka to 20,9 to możemy wykonać bez dostarczania części – koszt takiej uszczelki to 6 pln netto/szt.

Jeżeli zabudowa ma inne wymiary – konieczne dostarczenie rozebranego zacisku do pomiaru"
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Byniu, jeśli możesz podaj proszę numer zamówienia czy paragonu - z rozmowy z panem z GG Trading wynika, że na dzień dzisiejszy tylko po tym są w stanie jednoznacznie zidentyfikować projekt.

Pzdr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałem Ci Nr faktury i nazwisko kolesia na priv
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obyło się bez wysyłania, ponieważ już mieli podobne zamówienie i projekt został. Ogólnie jeśli chodzi o dorobienie to faktycznie trzeba wysłać rozebrany zacisk.

@oring - ja zrobiłem na nich około 20.000km, ale myślę że główna przyczyna to tegoroczna zima - zaczęły cieknąć nagle wszystkie uszczelki, po tygodniu w którym temperatura codziennie utrzymywała się w okolicach -20°. Do tego rower w dzień musiał stać na zimnie, bo w pracy zabroniono trzymać rowery przy biurku.
Z drugiej strony czytałem też że ten konkretnie model z 2008 miał te uszczelki słabsze i zdarzały się przecieki.
----------------------------------------
www.mtb3x.pl || hamujesz - przegrywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) napisałem, że się sprawdzają. Hample jak nowe!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o wilku mowa :)

widzę iż kolegę z drugiego krańca Polski na to lokalne forum w tej sprawie przywiało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śledząc statystyki strony zobaczyłem, ze ktoś wchodził na RowerowePodhale i zerknąłem o czym była mowa. Dodam jeszcze raz, że dorobione uszczelki naprawdę się spisują!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Łostowice

Flora by Hanza (7 odpowiedzi)

Flora by Hanza powstaje w niezwykle szybko rozwijającej się części Gdańska. W ostatnich latach...

Skandinavia (9 odpowiedzi)

Skandinavia powstaje przy ul. Wielkopolskiej w od lat rozwijającej się dzielnicy Gdańska. W...

Polana Kampinoska (6 odpowiedzi)

W pobliżu powstającego osiedla przyszli mieszkańcy znajdą wszystko co wpływa na komfortowe życie...

do góry