Widok

V LO Gdynia - proszę o opinie

Czy ktoś może podzielić sie opinia o tej szkole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naprawdę nikt nie żadnej wieści o tej szkole??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uważam, że to dobra szkoła - sama jestem absolwentką. Nauczyciele wymagający, ale wraz z upływem lat się to docenia ;) Z mojej klasy właściwie chyba z 90% osób odnosi sukcesy (i to nie małe) i wszyscy wyszli na ludzi :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
podbijam temat

może jeszcze ktoś sie wypowie?

@abc dzieki:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
naprawdę nikt nic nie wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może teraz ktoś sie wypowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
VLO jeszcze pare lat temu było uznawane za jedno z najgorszych. Nie wiem jak jest teraz.. może się cos zmieniło.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Znasz powiedzenie:
"Złego kościół nie naprawi, dobrego karczma nie zepsuje"
Nie wiem dlaczego, V LO ma taką opinię, uważam, że jeżeli ktoś chce się uczyć, to osiągnie dobre wyniki, nawet w najmniej popularnym liceum.
Nauczyciele są jak wszędzie, jedni bardziej wymagający, drudzy mniej, co nie znaczy, że są gorsi niż w innych szkołach.
Moja córa kończyła V liceum, które dobrze przygotowało ją do matury.
Ukończyła studia, uzyskując tytuł magistra.
Znam wielu absolwentów "piątki", którzy są dziś cenionymi fachowcami.
Młodzież uczy się z takich samych podręczników i to od niej zależy, czy przyswoją sobie wiedzę, przekazaną przez nauczycieli.
V Liceum to tylko budynek, najważniejsi są nauczyciele i uczniowie, a w każdej szkole, są lepsi i gorsi, są także prymusi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem kto uznawał za jedno z najgorszych, ale się mylił :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Zgadzam się z przedmówcą, kiedy 10 lat temu konczyłam liceum ( nie piątkę), to o 5ce mówiło się, że jest najgorsza w Gdyni. Tam zresztą istniała nawet klasa tych którzy nie zdali w Gdyni z pierwszej do drugiej klasy L.O w roku 2000/2001. Teraz wydaje mi się że nie jest to zbyt dobra szkoła, może nauczyciele są dobrzy, ale młodzież którą widuję pod szkołą nie wygląda raczej na prymusów ( fajeczki prawie pod budynkiem itd)
Jesli ma się nienajgorsze wyniki w gimnazjum to lepiej zdawać do II, IX, IV...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dziekuję wszystkim za opinie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj spokój to nie V tylko wielkie 000000000000
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Szkoła bardzo straciła po zmianie dyrekcji, zostają doceniani nauczyciele, którzy nie robią nic i nie mają podejścia a doskonali pedagodzy nie dostają choćby kszty pochwały. Oprócz tego szkoła bardzo fajna- świetni angliści, wiefiści, dwie świetne polonistki, pozostałe dwie (pani B i pani K) to dno, które nigdy nie powinny ukończyć magistrum filologi polskiej. Języki obce też są na wysokim poziomie, ja osobiście uczeszczalam na Niemiecki do profesor Bali i wyniosłam wiele z tych lekcji. O historii się nie wypowiem bo zdawałam biologię i również jestem zadowolona, no i matematyczka Pani Cwalina, która jest bardzo wymagająca i czasem można być na nią złym ale w rezultacie należą się jej podziękowania odnośnie przygotowania do matury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni od paru lat jest prosta zasada.
Po za Akademickim LO, III LO i VI LO to cała reszta to są licea 3 ligowe. Licea takie jak II, X, IX korzystają na lokalizacji tj centrum. A według prostej zasady z każdej dzielnicy dostajesz się do Centrum.
Każde Liceum jest zależne od nauczycieli. Nawet w III LO zdarzają się wpadki ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj, byłbym ostrożny z tym "nawet". Są wpadki jak wszędzie - wielu jest bardzo dobrych nauczycieli, ale i patałachów nie brakuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepsze liceum w Trojmiescie. Nieporownywalnie sie wiecej nauczylem niz na 5 letnich studiach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oksywska piątka miała taką opinię ze względu na sąsiedztwo z "marwojem".

Ja ukończyłam w 2006… kilka lat później skończył mój brat. Z cztery lata temu skończyła kuzynka. Wszyscy mamy świetne wspomnienia i każdy z nas radzi sobie w życiu i to całkiem nieźle ;)

Kadra super, choć jak wszędzie znajdą się nieogarnieci nauczyciele.

Inna sprawa że gdy zaczelam uczęszczać szkoła była świeżo po remoncie, miło uczyć się w takich warunkach :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opinia o liceum nie ma zadnego znaczenia jesli uczen sam nie bedzie chciał sie uczyc. Na studiach znana profesor (odbierała nobla z Wałęsową) spytała mnie jakie liceum skonczyłem. Powiedziałem ze V LO w Gdyni. Oooo to słaba szkoła. Tak pani sądzi?. A Profesor R (z jej wydziału) też ja skończył i uwaza pani że jest słaby? Az ja zatkało - ale ten profesor to moja rodzina. Po wojku liceum skonczyla tez Ciotka potem Ja. Dobre liceum owszem daje wieksze szanse ale nie każdy je wykorzystuje. 3 LO jest lepsze ale nie kazdy sie do niego nadaje. Żona też skonczyła V LO. Byliśmy w tej samej klasie. Jakoś wyszliśmy na ludzi. Znam takich ktorzy kończyli lepsze licea skończyli marnie. Mieliśmy mature w 1982 roku w stanie wojennym. Studniówki nie było. Rodzicom wydaje sie że wybiorą dobre liceum i sparaw załatwiona. Nic z tego. Dziecka trzeba pilnować, odpowiednio zmotywować ale przede wszyskim mieć z nim dobry kontakt - wtedy wyjdzie na ludzi. pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam wrażenie, że pracują tam za kare. Grono pedagogiczne wychodzi z pokoju nauczycielskiego na lekcje zazwyczaj 5 min po dzwonku. Ja, jako rodzic, mimo, że byłam umówiona na rozmowę czekałam z 20 minut, aż ktoś się łaskawie pokaże. Źle traktują swoich uczniów ( z wyższością i pogardą). Pedagog i psycholog nie odróżnia opinii od orzeczenia. Nauczyciele nie stosują się do zaleceń poradni psychologiczno -pedagogicznej. Zindywidualizowana ścieżkę traktują jak wyrównawcze. Wprost mówią, że nie umieją pracować z uczniem, który ma dysleksje czy dyskalkulię a usłyszałam to nie tylko od wychowawcy, ale i od wspomagacza, który przecież ukończył oligofrenopedagogikę ?! Zastanawiam się, po co w ogóle przychodzą do pracy. Wychowawcy, pedagog i psycholog nie informują reszty nauczycieli o problemach swoich wychowanków, czyli wniosek jest taki, że nie ma spotkań kadry, aby podzielić się informacjami na temat pomocy psychologiczno pedagogicznej. Uczeń z problemami w nauce zostaje sam. Odradzam! Zdolny uczeń zmarnuje tam czas a słaby nie ma, co liczyć na pomoc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzieciaki są załamane tą szkole. Nauczyciele nie zaangażowani. Klasy ponad 30 osobowe. Budynek i miejsce nie ciekawe. Ale najgorsze jest to ze matematyczki i polonistki pracują jak za kare co się odbija na ocenach i wiedzy uczni. nie polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Obłuże

Osiedle Nawigator - opinie i oceny (33 odpowiedzi)

Nowa inwestycja Euro Styl, Osiedle Nawigator adresowana jest dla osób dynamicznych, które pragną...

Budowa przy ulicy smidowicza (4 odpowiedzi)

Przy ulicy smidowicza (za biedronka na unruga) wjechaly koparki i rozpoczęło sie równanie terenu....

Jakiego sklepu brakuje na Obłużu? (7 odpowiedzi)

Witam mieszkańców Obłuża i okolic; proszę Was o wypowiedzenie się na powyższy temat; planuję...

do góry