Widok

W kiełpinie jest super !

Mieszkam w Kiełpinie od około 3 lat i jestem bardzo zadowolona. Niby Gdańsk, a dokoła "sielsko anielsko", powietrze super, spalin brak, można odpocząć po całym dniu "w biegu". Bardzo polecam wszystkim tym, którzy cenią spokój i ciszę...Może i nie ma wielu atrakcji, ale bez przesady, nie żyjemy na końcu świata, większość mieszkańców posiada min. jedno auto i zawsze można podjechać do centrum, nad morze, do Sopotu.....Co do lokali - coś chyba budują przy głównej ulicy Kiełpina.....Jeśli ktoś może mi coś napisać na temate szkoły w Kiełpinie, byłabym wdzięczna. Od przyszłego roku chcę zapisać do niej dziecko i chciałabym nawiązać kontakt z rodzicami dzieci uczęszczających do tej placówki....Opinie są różne, a szkoła to "przyjaźń" na kilka lat....PISZCIE !
Moja ocena
Kiełpino Górne kategoria: Dzielnice i osiedla
usługi i handel: 1
 
lokalizacja: 4
 
bezpieczeństwo: 5
 
ocena ogólna: 4
 
3.5

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
od tego czasu wiele się zmieniło,
mamy tu dwa puby z dobrym piwem, kawiarnie z pyszną kopi luwak,
przy parafii działaja koła zainteresowań dla młodzieży,
budujemy basen letni na dolnych ni to jeziorach czy rozlewiskach, na orlikach młodzi kopią aż miło popatrzeć,
ogólnie cudnie
ale
niestety nic z tego (przybyło moze ciszy :-))
To nadal zadupie z trochę lepsza droga i chodnikami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
zgadzam się, mieszkam to 10 lat, to jest najlepsza dzielnica Gdańska, ale nie dla każdego ostatnia dzielnica z małą zabudową, blisko potężnych lasów, piękne widoki, trasy biegowe i rowerowe, blisko węzła Karczemki, skąd blisko wszędzie, super.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Działki w kiełpinie górnym w rejonie osiedla willa kiełpino

Poszukuję działki pod budowę "bliźniaka". Wraz z przyjaciółmi chcemy taki dom wybudować. Najbardziej interesuje mnie Kiełpino Górne i jakaś ładna działka najlepiej, aby była położona na skraju lasu. Niestety w ofertach u pośredników niczego takiego nie znalazłem.

Najchętniej bym coś kupił w okolicy Osiedla Willa Kiełpino, które powstało w pobliżu pętli autobusowej na ul. Goplańskiej tuż pod lasem.

Czy ktoś ma pomysł jak taką działkę znaleźć i to w rozsądnej cenie ?
Będę wdzięczny za pomoc. Jeśli ktoś ma taką możliwość to proszę o kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem w naszym Kiełpinie zostało juz mało działek, chyba ze na jakimś polu lub na tych nowych mini osiedlach co budują deweloperzy.
Ogólnie nie polecam takich mieszkań. Deweloperom głównie przy budowie nie chodzi o to by dom był solidny tylko żeby wybudowac jak najniższym kosztem. Następnie przyciągają ludzi "niby atrakcyjnymi cenami" . Jak juz ktoś się zdecyduje na takie rozwiązanie będzie niezadowolony po paru latach bo zacznie sie powoli wszystko niszczyc i zaczną wychodzic blędy i niestosowne materialy przy budowie.
Polecam kupić jednak dzialke i postawic swoj wymarzony dom.
Niestety ale to juz wiadomo, tak będzie drozej ale będziemy zadowoleni na lata gdy postawimy swój dom :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaś wolę kupić od dewelopera niż budować samemu. Kłopot w tym, że w interesujących mnie miejscach w Kiełpinie Grn nie ma żadnej inwestycji deweloperskiej z ładnymi bliźniakami pod lasem. Stąd też obecnie szukam tutaj działki. Jak na razie jestem załamany, bo niby mówi się że działek na sprzedaż jest wszędzie mnóstwo a tu ja w Kiełpinie niczego fajnego znaleźć nie mogę. Jak są to albo nie pod lasem albo z byle jakim dojazdem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam

az przecierałem oczy, czy to nie aby mój wpis. ja też miałem w planach budowę małego bliźniaka (projekt czyżyk architekt- Wład Kowalski), ale postanowiłem budować sie jednak indywidualnie.
też szukam działki, najchętniej na wzgórzu, najchętniej wzgórzu z lasem. ale biorę pod uwagę również inne miejsca niż tylko Kiełp. Górne. po prostu może nie starczyć mi funduszy na działkę w tym miejscu.

powodzenia! mam nadzieję, że za jakiś czas przeczytam tu, że znalazłeś działkę i że się budujesz. czego i sobie życzę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zacznę poszukiwania chodząc od domu do domu. Będę pytać o działki na sprzedaż w ich rejonie. Może w ten sposób trafię na ładną parcelę pod lasem z dobrym dojazdem w cichym miejscu z ładnymi domami po sąsiedzku (niestety u pośredników niczego takiego nie znalazłem, a chyba odwiedziłem wszystkich oferujących działki w Kiełpinie Grn.). Też biorę pod uwagę inne miejsca ale nie ukrywam, że w rejonie trójmiejskiej obwodnicy najbardziej mi się podoba właśnie Kiełpino Górne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety w ten sposób żadnej ładnej działki na sprzedaż nie znalazłem. Myślę, że trzeba rozważyć zakup domu na tym nowym osiedlu Willa Kiełpino. Zwłaszcza, że jak widzę ubywa tam wolnych domów na sprzedaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czytam Twoje posty i trochę się uśmiecham... Szukasz działki w Kiełpinie, oczywiście uzbrojonej, z piękną utwardzoną drogą dojazdową, pod lasem i pewnie jeszcze z widokiem na morze...
Ja za swoją, konkretną, chodziłem ponad pół roku...
Więc jeśli się zrażasz po 2 tygodniach to... mogę Ci jedynie życzyć powodzenia. I wytrwałości...
Na marginesie - samodzielna budowa może się obecnie ograniczyć do umowy z jednym wykonawcą który zrobi Ci cały dom z instalacjami. Oczywiście taniej niż od dewelopera. Mam ze 2-3 przyklady z sąsiedztwa.
No ale jak ktoś chce żyć za strzeżonym płotem w getcie, to nie moźna mu tego zabronić. Popyt kształtuje podaż... :-)

Mimo wszystko, szukaj dalej. I nie oczekuj że znajdzies coś co spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Tu o wszystko trzeba powalczyć - drogę, kanalizę, gaz, prąd, ...
Ale warto... Jak sam napisałeś - fajnie jest tutaj mieszkać.
Nie zrażaj się!

Ps. Tak na marginesie - samodzielne wybudowanie domu daje niesamowitą satysfakcję...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A może w grę wchodziłoby kupno domu z rynku wtórnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za rady. Dodam, że dla mnie zakup domu na Osiedlu Willa Kiełpino to byłoby idealne rozwiązanie. Osiedle jest SUPER. Całość pięknie zagospodarowana. Wszystko do siebie pasuje. Samemu czegoś takiego pewnie nigdy nie wybuduje. A jak słusznie piszesz budowanie samemu to długa i ciężka walka o wszystko. Taniej też nie będzie jeśli kupię porównywalną działkę i zbuduje dom w takim standardzie. Właśnie sprawdzam swoją zdolność kredytową aby kupić dom na tym osiedlu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
do góry