Widok

Wiczliński Potok

Wiczlino Temat dostępny też na forum:
Wiczliński Potok to osiedle powstałe w intensywnie rozwijającej się dzielnicy Gdyni – Wiczlinie. To miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, sąsiedztwo lasu i naturalnych terenów sprzyjających aktywnemu spędzaniu czasu. Jednocześnie bardzo blisko od inwestycji znajdują się: szkoła podstawowa, przedszkole, sklepy i lokale usługowe. Szybko można stąd dojechać samochodem do centrum miasta (również kilkoma liniami autobusów miejskich) i wyjechać na trójmiejską obwodnicę. Wiczliński ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zastanawiam się nad zakupem domu w tej inwestycji, wygląda ciekawie i ceny rynkowe
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmmm. ...

Również zastanawiam się nad kupnem tam domu. Czy ktoś z Gdyni mógłby wypowiedzieć się o lokalizacji, jak się tam mieszka ? Ciekawe tez jak osiedle wyjdzie w praktyce. Na zdjęciach z wizualizacji wygląda ok. Może ktoś wie coś więcej poza info na stronie ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie warto wszędzie daleko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lokalizacja jak najbardziej ok.

Lokalizacyjnie super. Ale te szeregowce to jak kurniki wyglądają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wygląd szeregowców

A jeśli chodzi o wygląd szeregowców to czy one już stoją ? Właśnie na wizualizacji wyglądają ok, a nie jak kurniki ... Ale fakt sporo szeregowców wygląda ogólnie kiepsko, a te właśnie według mnie ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam też się spodobały te szeregi więc podjechaliśmy je zobaczyć w realu i niestety nic się tam póki co nie dzieje, na pięknej łące stoi jedynie metalowy kontener :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jednak z ciekawwszych propozycji

My też myślimy nad kupnem domu. Lokalizacja bardzo nam pasuje, w pobliżu przedszkola, szkoła podstawowa, lidl, sklepy, otoczenie to zarówna lasy i pola jak i duża dzielnica wiczlino ogród gdzie jest całe mnóstwo sklepików, kawiarenek, restauracji, duży plac zabaw dla dzieci, bardzo fajnie wszystko do okoła zrobione. Kwestia tylko tych domów, właśnie nam ten projekt średnio się podoba. Z zewnątrz trochę dziwnie wyglądają, w środku ciężko powiedzieć, przydał by się jakiś rzut na pomieszczenia (i ich metraż)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wizualizacje i wygląd szeregowców

Biorąc pod uwagę ze ogólnie wygląd szeregowców nie jest za ciekawy to akurat te wyglądają ok - pytanie jak będzie sie miała wizualizacja do rzeczywistości ; (
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardziej zastanawia kiedy poszerzona zostanie ulica Chwarznieńska, jak już dzielnica stanie kompletnie? (patrz południe Gdańska). Wg szacunkowych danych w tej części Gdyni mieszka 15 tys ludzi, a ma być 50.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chwarznienska

Kwestia chwarznienskiej to jedna sprawa - pytanie, co ze zwężeniem na Witominie. Nawet jeśli poszerza Chwarznienska - wąskie Witomino stoi, także to nie jest kwestia Chwarznienskiej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawa inwestycja

Ceny sa konkurencyjne, miejsce super. Tez myślimy nad kupnem domu. Inwestycja wyglada ladnie - jak na domy szeregowe.
Lokalizacja na mega plus, blisko szkoła, sklepy i osiedle WO.
Pytanie wlasnie tylko - czy jest planowane powiększenie drogi bo te okolice ciagle sie powiększają i zeby nie było tak ze kiedyś dopadnie nas paraliż drogowy:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fatalny rozkład. Kuchnia w salonie heh. Do tego straszny hałas z ulicy. No i maszt komórkowy nad głową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam powiedziano ze domy oddalone od wiczlinskiej w glab wiec z halasem nie powinno byc klopotu ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

będą oddalone o niewielki pas zieleni, drogę wewnetrzną i podjazd do garażu czyli jakies 15-20 metrów od Wiczlinskiej...ale tam raczej duzego ruchu nie ma i nigdy nie bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam powiedziano ze 40 metrow od drogi ma dopiero byc brama wjazdowa na osiedle i dopiero potem miejsca postojowe, ulica wjazdowa do domów i domy. Na pewno nie bedzie to przy samej ulicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie możliwe żeby to było 40 metrów. Wystarczy wejść na jakąkolwiek mapę gdzie można zmierzyć odległości, albo chociażby zobaczyć proporcjonalnie na planie inwestycji (dom ma ok. 12 m). Jakby nie patrzeć wychodzi ok. 25 metrów od ściany pierwszego szeregu do ulicy. Dodam, że w planie miejscowego zagospodarowania terenu jest informacja, że w odległości do 30 metrów od ulicy Wiczlińskiej w rejonie inwestycji występują lub mogą wystąpić przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Wskazane jest zastosowanie zabezpieczeń przeciwhałasowych. Wygląda na to, że domki stoją bliżej, pytanie czy deweloper się do tego zastosuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W odległości 40m to bliżej drugi rząd budynków. Z wizualizacji wynika, że około 20 m (pas zieleni przy drodze+ogrodzenie+zieleń "wspolna" ok 5m, parking dla gości ok 5 m, droga ok 5m, podjazd ok 5m)- To oczywiście szacunek na oko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowa na pewno nie rozpocznie sie wczesniej niż słupki i ogrodzenie domku stojącego obok... i jakbyście zauważyli etap II bedzie schowany wlasnie za tym domkiem Osiedle nie idzie prosto tylko pójdzie po skosie na lewo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

obawiam sie że nie do końca

rzuć okiem na plany zagospodarowania. Między Wiczlińską a ogrodzeniem "domku obok" jest wyznaczona droga wewnętrzna o szerokości (jak mniemam razem z parkingiem dla gości) 11m, dalej są 4 metry do "nieprzekraczalnej linii zabudowy na poziomie parteru". Jedyne co z tego wynika to to, że pierwszy rząd budynków będzie nie bliżej niż 15 metrów od pasa drogi. i nadal nie przeszkadza to byc drugiemu etapowi tam gdzie mówisz...W każdym razie nie obrażę się, jak masz rację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wizualizacja jest zrobiona na oko, informacje odległości osiedla od ulicy podał deweloper i zapewniał ze na pewno nie bedzie tak blisko ulicy jak jest to widoczne na planie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Interaktywna mapa Gdyni dostępna na stronie miasta zawiera między innymi numery i granice działek. Zmierzyłam działkę 5251 na której ma powstać inwestycja. Cała działka mierzona w poprzek od ulicy Wiczlińskiej ma ok. 95 m. Przy 40 m brama byłaby dopiero m/w pomiędzy dwoma szeregami z pierwszego etapu. Jeśli osiedle nie będzie tak blisko ulicy to kosztem jakiego terenu będzie przesunięte? Ogródki będą mniejsze czy uliczki węższe? Nie ma co wierzyć na słowo tylko samemu sprawdzić co i jak, może się coś źle zrozumiało. Osiedle jest ciekawe i nie uważam położenia blisko ulicy za wadę, raczej za zaletę. Te 20 m pewnie spokojnie wystarczy, aż takiego ruchu nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktos tu jeszcze wspomnial ze po drugiej stronie jest maszt telefonii komorkowej .... brali to Panstwo pod uwage? Ktos ma moze wiedze w tym zakresie ... czy jest sie czego obawiac ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do masztu jest ok 95 metrów od granicy działki. A czy jest sie czego obawiać? Na dzień dzisiejszy "nie ma wiarygodnych badań, które potwierdzałyby szkodliwość promieniowania stacji bazowych" Generalnie z tego co kiedys udało mi sie wyczytac promieniowanie wynikające z charaktrystyki anten sektorowych najwieksze jest w obszarze kilkudziesieciu metrów i to na wysokosci nadajnika. Na codzień większą uwagę bedzie skupiać sąsiedztwo Ochotniczej Straży Pozarnej - ale mi to nie przeszkadza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Straż pożarna w porządku tez dam rade ,) tylko sporo czytałem o wpływie negatywnym właśnie tych masztów na zdrowie ; (
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plan zagospodarowania jest w opracowaniu

Chwarznienska pójdzie górą (na rondzie przy biedronce prosto), połączy się z Wiczlińską w okolicach "gazowni" (dwie jezdnie po dwa pasy). W planach jest również ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego łącząca Chwarzno z Dąbrową. Na tym samym rondzie co wyzej w lewo, do Patio Róży tak samo jak teraz ale z Wiczlińską będzie się łączyć za Lidlem i przychodnią. Następnie skręca w lewo w stronę Wiczlino Ogród i leci na Dąbrowę(2 jezdnie po 2 pasy). Wiczlińska w rejonie szkoły i inwestycji Potok ma pozostać drogą z jednią jezdnią. Na planach jest również informacja o torach kolejowych miedzy szkołą a delikatesami Misiek (ok 200 metrów od Potoku) ze stacją końcową w okolicach ul Jagienki. Tory prowadzą na Krykulec (linia kolejowa 201 Gdynia-Kościerzyna). W planach jest tez lekki transport szynowy po ul. Nowaka Jeziorańskiego i Nowej Chwarznienskiej. Jeziorańskiego mieli zacząć budować już w 2014 roku ale póki co nic się nie dzieje i nie wygląda aby miało się to zmienić w najblizszym czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje za szczegolowe informacje. Ciekawe jak z reslizacja. Czy ktos z Panstwa ma doswiadczenie z domami szeregowymi. Martwi mnie w tych domach maly salon z aneksem plus pol parteru zabiera garaz ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno od strony garazu i wejscia do domu bedzie ponuro, trzeba to ładnie doswietlić. Dużo też zależy od której strony bedzie salon jeśli od południowo-zachodniej (pierwszy rzad budynków) salon powinien być całkiem jasny. W drugim rzedzie salon jest od strony pólnocno-wschodniej światłolubni mogą czuć niedosyt. Na szybką realizacje Nowej Chwarznieńskiej i Jeziorańskiego raczej nie liczę. Niedawno wyremontowali fragment Chwarznienskiej miedzy Biedronką a Patio Róży. Teraz gmerają przy mostku przed Lidlem - moze mieć to związek z próbą odtworzenia Potoku Wiczlińskiego i budową nowych zbiorników retencyjnych (jeden przy szkole, jeden przy obwodnicy i jeden gdzies pomiedzy.) Odnośnie torów - rezerwa terenowa jest ale realizację mozna chyba włozyć miedzy bajki. Pewnie wyczekają aż Hossa szczelnie wypełni każdy wolny skrawek ziemi ;).Mówiąc o planach trzeba równiez pamiętać o tych dotyczących węzła Chwarzno. Plany dostepne na stronie gdynia.pl pod numerami 2210,2211,2207, 2208 - oczywiscie jako ze są w trakcie - to wszystko moze się zmienić ..;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozklad domow szeregowych - rozklad pomieszczen

Pytanie o opinie do Panstwa ktorzy mieli do czynienia z domami szeregowymi - tutaj na parterze pol przestrzeni zajmuje garaz - zostaje tylko waski korytarz z wc i salon a aneksem ktory jest bardzo maly. Nie przeraza Panstwa taki maly salon i totalny brak przestrzeni na parterze ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nas tez przerażał salon z kuchnia - pojechaliśmy oglądać taki sam dom w Rumi na Modrzewiowej i jeden Pan dzięki uprzejmości wpuścił nas do domu i pokazał nam dom. Wcale tak zle ten salon z kuchnia nie wyglądał ;-) optymistycznie nastawieni po obejrzeniu domu pojechaliśmy zarezerwować jeden dom ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje za opinie. Mowia Panstwo ze klaustrofobii nie bylo ? ,) Nas zniechecil architekt ktoremu pokazalismy rzut i stwierdzil ze 28 m na salon i kuchnie to malo .... plus waskie schody 90 cm po obu stronach zabudowane scianka .... Architekt powiedzial nam ze realnie patrzac nie mamy co oczekiwac przestronnosci i ze deweloper poszedl po najmniejszej lini oporu i dal tylko 1 okno na caly parter i mimo ze szerokie to 1 to za malo ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Jachtowej w Gdyni sa rowniez domki szeregowe - cos kosztem czegoś - sa przestronniejsze bo maja oddzielnie kuchnie z salonem ale za to nie maja garażu. Z tego co wiem inwestycja nie sprzedała sie jeszcze Wiec moze to dla Państwa bedzie idealne ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję ! Właśnie wróciliśmy z Jachtowej i fakt jest przestronniejsza kuchnia ale fakt nie ma garażu. Wniosek jeden - nie można mieć wszystkiego ;). Niestety ta Jachtowa kiepsko położona i zupełnie w szczerym polu. Może dobry atchitekt zrobi cos z tym salonem ,)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedaleko buduje jeszcze willbud

działki maja ok 600m, ale cena wyższa, z poddasza zostaje niewiele, salon z kuchnią w podobnym metrażu ale z dodatkowymi oknami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jachtowa ma duzy minus za brak garażu i nieocieplone poddasze z włazem a nie ze schodami. Plusem jest kuchnia z salonem ale to wszystko, mało tego w pokojach na gorze na Jachtowej sa skosy. Takze to tez zmniejsza pokoje. Mimo tego salonu z kuchnia uznaliśmy ze Wiczlinski Potok jest zdecydowanie lepszy i ze wzgl na lokalizacje i inne plusy - które jako minus ma jachtowa. Dobry architekt powinien pomoc w salonie z kuchnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wracając do tematu dotyczącego położenia osiedla po raz kolejny potwierdzono ze osiedle nie bedzie przy samej ulicy! Wiec nie wprowadzajcie ludzi w błąd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maszt telefonii komórkowej przy Wiczlinskim Potoku

Czy zwrócili Państwo uwagę ze przy osiedlu jest maszt. Sporo się słyszy o złym wpływie promieniowania na zdrowie. Czy ktoś z Państwa ma wiedzę w tym zakresie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzy lata temu, jak stawiali ten maszt, na trojmiasto.pl był artykuł o protestach okolicznych mieszkańców.

Maszt stoi, póki co krowy mleko dają, kury jak się niosły tak się niosą, nieruchomości na wartości nie straciły. Pozwolenia wg UKE na GSM-900, 1800 MHz; LTE-800,1800, 2100, 2600 MHZ; UMTS-900,2100 MHz obowiązują do 2024r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest wysoki maszt i o ile anteny nie są skierowane pod kątem w dół to wartości promieniowania elektromagnetycznego będą minimalne. Zawsze można zrobić pomiar PEM prywatnie z własnych środków jeśli komuś zależy. Osobiście nie rozumiem poruszenia, jedna z wielu stacji bazowych które nas otaczają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem tego samego zdania

A biorąc pod uwagę, że większość z nas będzie miała w domu wi-fi i to prawdopodobnie oddzielny Access Point na każde piętro, niektórzy nawet dwuzakresowe 2,4 i 5GHz, mikrofalówki i telefony komórkowe w sypialni, to ten maszt niewiele już zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maszt Tel.

To na pewno fakt - telefony, mikrofalówki etc. Ja dowiedziałem się ze akurat Hossa nie chciała wykupić tego terenu pod budowę ze względu na maszt i po konsultacji z radiosteta. .. to mnie zastanowiło i nie wiem co sądzić. Poza tym ciekawe czy maszt jest skierowany na dol czy idzie po prostej ... Znajoma lekarka twierdzi ze to tak jak z nie zdrowym jedzeniem - jest niezdrowe i ma negatywny wpływ - jedni jedzą drudzy unikają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to ciekawe,

bo osiedle "Polanki" na Dębowej Górze w odległosci 300 metrów od BTS'a przy Fregatowej stawiają ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie do konca

300 m to już jakąś odległość .... Wiczlinski Potok jesr na wyciągnięcie ręki od masztu - tam nawet 100 m nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama odległość od masztu nie ma aż takiego dużego znaczenia. Można mieć mniejszą wartość promieniowania w domku tuż pod masztem niż 70 m od niego. Trzeba wziąć pod uwagę też wysokość na której są powieszone anteny, azymut i kąt nachylenia. Do tego typ poszczególnych anten. To wszystko da nam dopiero pogląd czy charakterystyka promieniowania anten jest w kolizji z budynkami w których będziemy przebywać. Taka analiza na pewno została wykonana podczas uruchamiania wieży ale nie wiem czy można uzyskać do niej dostęp. Po wysokości wieży nie sądzę, żeby wystąpiła kolizja. Wieża ma 50 m a szeregowce 10 m wysokości. Poza tym skoro pozwolenia są do 2025 r. to operator będzie na pewno aktualizował dokumentację tej stacji bazowej. To znaczy będzie robił klasyfikację i analizę środowiskową łącznie z pomiarami. Wtedy już na pewno nie będzie takiej możliwości żeby promieniowanie w tym rejonie było wyższe niż wymagania środowiskowe. A w Polsce wymagania są dość restrykcyjne. Jeśli jednak to wszystko wciąż nie przekonuje, że nie ma się czym martwić to polecam zainwestować te 100 zł i zlecić badanie PEM. Tylko tak, żeby badania objęły do 10 m nad poziomem terenu, bo inaczej nic nie dadzą. Pieniądze chyba nie duże w porównaniu do uniknięcia tych strasznych schorzeń, których można się nabawić mieszkając tam latami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj wszedzie stoją maszty i prawda jest taka ze telefon z którego użytkujemy na codzien jest bardziej szkodliwy niż maszt. Doszukując sie wiecznych problemów masztu czy straży pożarnej to pokazuje tylko ze szukacie Państwo dziury w całym. Tak samo kiedyś było z osiedlem Wiczlino Ogród. A teraz ludzie chcą tu mieszkać. Każda inwestycja ma swoje plusy i minusy ale szukanie problemów na sile - nic nie zmieni. Z tego co wiem jest jeszcze jedna inwestycja bliżej dębowej góry - domy szeregowe ale z kolei tutaj jest mniej pokoi na gorze... jak widać każda inwestycja cos ma. Nie ma idealnych inwestycji które spełniały by wszystkie oczekiwania;) a jak takie sa to ceny sa z kosmosu. Taka prawda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze warto założyć na FB grupę Wiczlinski Potok ? Cos na wzor Wiczlina Ogród ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest na FB grupa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można linka poprosić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie sądze, aby było to szukanie dziury w całym. Maszt stoi i to jest fakt, tak samo jak straż pożarna a tory kolejowe sa w planach. Warto miec swiadomosc ich sasiedztwa, bo dla wielu moze byc to inwstycja zycia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie maszty stoją wszedzie i nikt nie narzeka ! Człowieku nikt nie zmusza Ciebie do kupna. Tory ? Jakie tory. Udaj sie do UM i plan zagospodarowania poznaj i dopiero sie wypowiadaj bo widać ze na sile doszukujesz sie minusów. Po co w takim razie sie udzielasz ??? By zniechęcić na maxa? Konkurencja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wpisać Wiczlinski Potok - Gdynia Wiczlino powinno wyskoczyć ;) ewentualnie Poprosze @ to wyślę bo tu jest zakaz wrzucania linków do stron...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko jak sie szuka to wybrać rubrykę GRUPY bo tak nie znajdzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do planu jest wgląd przez internet i nie ma powodu by udawać się do UM, w obecnie omawianym planie (opublikowanym
w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego z dnia 11 sierpnia 2017 r., poz. 2981, 2210 Wiczlińska, Chwarznieńska, A. Krauzego) jest rezerwa pod tory, miedzy miśkiem a szkołą i dalej doliną do linii Gdynia-Kościerzyna, mało tego na trojmiasto.pl i nie tylko jest najmniej kilka artykułów mówiących o rozwoju Zachodniej dzielnicy, praktycznie w każdym jest o tym mowa. Owszem jest to raczej daleka przyszłość, ale nie oznacza to, że należy to ignorować. Odnośnie tego czy nikt nie narzeka na bliskość BTS'a- najwidoczniej budzi to wątpliwości skoro ktoś o tym wspomina- i o dziwo nie byłem to ja- to po pierwsze - po drugie nie jesteś w stanie podać żadnego argumentu który w 100% rozwieje wątpliwości na temat czy ma to wpływ na ludzi, czy nie i po trzecie- nie, nie jestem z konkurencji, mam zamiar kupić jeden z szeregów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy wiesz ile dokładnie juz planow było odnośnie Gdyni zachód a nie zostało zrealizowanych ??? Dopóki temat torów nie został nigdzie dalej poruszony to nie sadze ze zostanie pociągnięty dalej. Póki co jak widać połączenie Gdynia - Koscierzyna leci koło Strzelcow w Gdyni i łączy sie bezpośrednio z Lotniskiem. Jedna dosc znacząca informacja jest to ze bedzie droga za II etapem domów, Wiec ogródki bedą wychodziły na drogę. Ale to bedzie droga osiedlowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

.com/groups/1494359220653129?tsid=0.4903214132465785&source=result

Przed .com wpiszcie Facebook
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzis otrzymaliśmy informacje o rozwiązaniu umowy z przyczyny braku pozwolenia na budowę. Szkoda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba już wszystkich rezerwujących poinformowali. Ciekawe co wykombinują. Z rozmowy wynikało że na pewno nie w tej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My tez dostalismy info strasznie kreca nie wiadomo co z pozwoleniem za 3 miesiace maja niby przeprojektowac osiedle maja panstwo jakies konkrety ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest podejrzenie ze to celowe willbud buduje obok za 600 tys za chwile zmienia troche ptojekt i cana w gore strasznie nie fair
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie nam oceniać ... ale ogólnie zostaliśmy bez niczego bo odrzuciliśmy inna ofertę na poczet tego domu. A tamta oferta juz poszła... jesteśmy wkurzeni! Maja oddawać wpłacone 5 tys zł ale w umówie jest zapis ze dwukrotność mieli oddać i co teraz? Z ich winy umowy zostają rozwiązane. Nie fair.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na fejsie trwa akurat o tym dyskusja chodźcie tam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo nie fair twierdza ze chca isc na ugode i ze tylko oddawac ,5 tys innej opcji dla nich nie ma pani z batorego nie chce sie spotkac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No z nami Pani rozmawiała bardzo miło, nie mozna powiedzieć od samego początku współpraca układała sie Ok... do dzis. Bo to zbiło nas z tropu. Maja oddawać 5 tys i prosze o podpisanie ugody. Podpiszecie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z drugiej strony patrząc obiektywnie moze faktycznie nie otrzymali pozwolenia na budowę i nie przetrzymali nas do końca grudnia tylko szczerze juz teraz nas poinformowali. Tez nie ma co zbyt pochopnie wyciągać wniosków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jaką podpisałaś umowę, ale w mojej jest 5 tys zaliczki do zwrotu jeśli nie dostaną pozwolenia do końca roku. Ugoda chyba jest dla wszystkich na rękę, chyba, że chcesz czekać do końca roku na swoje pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja zaliczka zwrot 5 tys, zadatek podlegałby dwukrotności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Domu Kormorana Batory Projekt

Wszystkich Państwa, którzy rozważają zakup domów na osiedlu Wiczlinski Potok zapraszamy na ul. Kormorana obejrzeć poprzednia realizacje ww dewelopera. Chętnie pokażemy Państwu jak wyglądają zalane garaże na całym osiedlu po 20min opadów. Deweloper od pół roku nie rozwiązuje problemu. Chętnie tez zapoznamy Państwa z innymi niedociągnięciami których jest cała masa.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Plac zabaw?

Osiedle na pierwszym etapie ogrodzone, ale placu zabaw nie widać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga!

Nie kupujcie żadnego mieszkania od nich chyba że chcecie słyszeć sąsiada obok. Nie trzymają żadnych norm akustycznych. Kanaliza także nie zabezpieczona nie wygłuszona. Co kilka dni zmieniają się podwykonawcy ponieważ firma krzak Batory nie płaci pieniędzy ! Odbiory dachów elewacji odbierają osoby które nie mają kwalifikacji do prowadzenia odbiorów!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

hmmm

jeżeli lubicie codziennie stać w mega korkach to jak najbardziej polecam tę dzielnicę, bez perspektywy na nową drogę, szkoła przepełniona, chyba 3 zmianowa...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Developer bardzo nieprofesjonalny. Kupiliśmy dom prz Wiczlinskiej rok temu jak się okazało z szeregiem wad, od których Batory umywa ręce. Każda zgłoszona wada/reklamacja jest odrzucana a do wad należą miedzy innymi:
-Wsteczna wentylacja - otworów wentylacyjnych zamiast zasysać, nawiewaniem zimne powietrze
- nieszczelne okna i nawiew z wywietrzników beż możliwości ich zamknięcia
- ziemia w ogrodzie to zwykłe gliny najnizszej pobrane z zza budowy a nie żyzna gleba jak zapewniał developer, na tak ubogiej ziemii nie ma prawa nic urosnąć.
-kruszącą sie wiecznie i odpadająca elewacja z budynku
- pod ogrodem wylany jest beton do szerokosci 1m oraz pod gruntem.skladowane są smieci budowlane takie jak pręty, kostka brukowa, stal, co uniemożliwia posadzenie ani roślin ani żywopłotu
Wad i problemów jest znacznie więcej. Jeśli chcecie cieszyć się do rym zdrowiem zarówno psychicznym jak i fizycznym odradzam zakup domu. Developer budował jedynie centra handlowe, brakuje mu doświadczenia w budowie domów mieszkalnych oraz obsłudze mieszkańców w nich mieszkających.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam, my także mieszkamy od roku. Mnóstwo błędów, które przedstawiliśmy deweloperowi on oczywiście umywa ręce. Mamy dobrą ekipę która część fuszerek naprawiła ale mówili nam że jakość tych domów jest slaba. Co poradzic, myśleliśmy że lokalizacja jest super więc braliśmy nie zwracając uwagi na inne aspekty..... odradza każdemu tego dewelopera...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Developer pozostawia wiele do życzenia

Wszystkich zainteresowanych, każdym innym projektem tego dewelopera, cokolwiek świetnego by nie przeczytali w prospektach informacyjnych, polecam najpierw odwiedzić właśnie osiedle tych domków Wiczliński Potok, zarówno te przy głównej ulicy jak i te w głebi od strony pola, ul. Oleńki Billewiczówny, a najlepiej zimą, w czasie roztopów czy po ulewie :)

Domy zbudowane po taniości, droga dojazdowa na ul. Oleńki Billewiczówny także. Ziemia jest gliniasta, nie wsiąka wody. Odwodnienia, zbiorniki retencyjne wykonane budżetowo i na pałe.... Mieszkańcy pałcą każdorazowo za odpompowywanie wody ze zbiorników, czyli defacto płaca za to że pada deszcz. Dachy, okna oraz ocieplenie budynków w drugiej części osiedla mają wiele wad zgłoszonych na reklamacji - a reakcje zawsze były takie same - jak przystało na patodeweloperke, czyli zapłacone, odebrane więc się zawijamy. Mam nadzieje, że te biura w Orłowie nie będą tak zrobione, jeśli tak to niestety trzeba doliczyć spory budżet na remonty oraz reklamacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry