Widok

Wiedźmin

Wiedźmin Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Wiedźmin.
Wiedźmin
na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego

Spektakl powstanie na bazie tzw. cyklu wiedźmińskiego, na który składają się dwa zbiory opowiadań: "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowa "Saga o wiedźminie". Jego głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Riwii, wiedźmin o wielkiej mocy. Podobnie jak pozostali wiedźmini, potrafi on korzystać z magii i przygotowany jest ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena

Czy można już kupić bilety i w jakiej cenie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Można

Po co pytasz. Na dole podano terminy ceny i link do kupna biletów.
Ponadto TM ma swoją stronę internetową - wystarczy wejść i sprawdzić.
PS: Bilety na wiedzmina są w sprzedaży już od 8 marca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

BILETY...

Można było już nabyć ponad pół roku temu. Zainteresowani kupili już je dawno
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odpowiedzi sa na komentarz z pazdziernika 2016 :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma biletów przecież

po co to reklamujecie? nie ma biletów już do stycznia 2018...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja przepraszam bardzo, ale kto to k... napisal???

Jego głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Rivii, wiedźmin o wielkiej mocy. Podobnie jak pozostali wiedźmini, potrafi on korzystać z magii i przygotowany jest do walki ze smokami czy potworami. Geralt nie jest jednak zwykłym najemnikiem, trudniącym się płatnym sprzątaniem złych stworów.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już widzę okiem wyobraźni Geralta zabijającego potwora który w międzyczasie jodłuje a po wykonanej misji daje popis stepowania. Kuriozum.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pójdź i zobacz, a potem snuj domysły.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam najpierw zobaczyć, a później się wypowiadać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

za 10 dni premiera

a wszedzie cisza... bedzie wielka niespodzianka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobry był ten wrzut przeciwko nsdapis :D

plebs z pisu nie zrozumie i tak ;) sztuka poprawna, dobra scenografia, aktorzy zagrali dobrze :) ale mnie nie porwała :) ale 4/5 dam :) a w muzycznym kila razy mnie porwało :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

CZAS TRWANIA

Ile trwa ten spektakl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za długo.........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupie 2 bilety

kupię 2 bilety obok siebie termin praktycznie dowolny tel. 505118604
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedosyt

Niby interesujące, akrobacje jak w Dzwonniku, tańce jak w Awatarze, wspaniała Ciri, ale ani jednej melodii, nawet fragmentu nie zostało po tych przeszło 3 godzinach. Szkoda, a przecież mogłaby to być choćby ballada Jaskra, jako motyw przewodni??? Nie rozumiem też konieczności cofania się w przeszłość o wiele lat co odsłonę, przy tylu udziwnieniach można by zachować chronologię ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czas

Jak długo trwa spektakl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spektakl okej, za to muzyka nieziemska.

Czy jest jakakolwiek możliwość usłyszenia soundtracku? Wokal aktorów, coś pięknego. Zwłaszcza Geralta i Jeża.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

spektakl magiczny, nastrojowy. Brawa dla PŁOTKI !!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdy w teatrze muzycznym brakuje muzyki

Niestety przedstawieniem trochę się zawiodłam. Głównie muzyką. Na tego typu spektakle idzie się po to by posłuchać świetnej muzyki, a wychodząc nuci się zapamiętane kawałki. Tu z całego przedstawienia może wpaść w ucho muzyka do pojawienia się dżina, Ballada o umarłych i bajka o kocie. Niestety to trochę mało.

Dodatkowo kostiumy to absolutna porażka. Szlachta w konkurach na królewskim dworze ubrana w chłopskie spodnie i kapoty z kijami w rękach czy Jeż, którego wprowadza opis jako męża w pełnej nabijanej zbroi, a na scenę wchodzi chłopak w skórzanych spodniach, gołej klacie i skórzanym napierśniku/masce. I człowiek sam nie wie czy ma się śmiać czy płakać.

No i nie można zapomnieć o tym, że Geralt walcząc z pojedynczym zbójem na szlaku walczy i walczy, i jakoś nie może przeciwnika. Geralt, który powinien wykonać dwa oszczędne ruchy i skończyć tą zabawę.

Z plusów zdecydowanie odtwórczyni roli Ciri i Płotka - magiczna kreacja postaci. Natomiast zupełnie nie trafiona interpretacji Yen, która tu to zdzirowata i pijana wioskowa wiedźma, nie elegancka czarodziejka.

Na przedstawienie można się przejść, ale należy zdecydowanie ograniczyć swoje oczekiwania.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

spektakl wspaniały !

Bywam w teatrze muzycznym dość często, staram się zobaczyć KAŻDY spektakl - na dużej scenie obowiązkowo każdy!

Fabuła zachwyca graczy, oraz czytelników Sapkowskiego. Muzyka i gra aktorska zachwyca mnie jako częstego bywalca teatru! Wiedźmin jest w mojej ocenie najlepszym spektaklem, na którym do tej pory byłam!

BRAWO! Dobre, bo Polskie! :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

x

DO WŁADZ GDYNI ...POLICJI GDYŃSKIEJ (jeśli takie są)
Wyjdźcie ze swoich budynków na ulice i zobaczcie co się dzieje przed Teatrem Muzycznym na publicznym parkingu gdzie KLOSZARDY, KUNDY i BEZDOMNY ELEMENT terroryzuje osoby idące do teatru, kierowców .... parkujacych auta. Wymuszanie haraczu za niby pomoc w parkowaniu i groźby gdy pieniadzę nie zostaną im przekazane że .... "nie wiem czy Twoje auto bedzie jak wrócisz" (zaznaczam Kloszardy mówiace na TY do osób idących do teatru).
Policja powinna pozamykać tych wymuszaczy haraczu bo to nie jest zgodne z prawem w państwie w którym żyje a coraz mniej czuje się bezpiecznie w tym miejscu. Chyba że ktoś ma od tego działke z wymienionych w nagłówku
Wczoraj tego doświadczyłem.
Wstyd POLICJO ŻE NIC NIE ROBICIE
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za to mandaty za złe parkowanie (kawałek maski na zakręcie) to szybko wystawiają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A myślałem, że nic goszego niż serial Wiedźmin z 2002

nie można zrobić z tak w dobrej prozy. Niestety myliłem się. 'Twórcom' tego spektaklu udało się to na wielu płaszczyznach. Wyszedłem po raz pierwszy z Teatru (w swoim dość długim życiu) po przerwie :-(.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Znowu polityczne wątki. Ani to śmieszne Ani zabawne. Gerald obrońca demokracji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wiedzmin

Wczoraj byłam na spektaklu.Jestem fanka oper,ale teraz zachwyciłam się inscenizacja.Doskonała muzyka roztańczony zespół,znakomite światła i scenografia,nawet młodzi wykonawcy też znakomici.Nikt nie wychodził w czasie spektaklu.Teatr muzyczny jest piękny.Jedyny mankament to trudności w zaparkowaniu samochodu.Brawo,brawo!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teatr Muzyczny - od około 5 lat z każdym spektaklem coraz gorzej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

mieszane uczucia

Szkoda, że twórcy chcąc wzmocnić środki wyrazu uciekają się do tylu wulgaryzmów i przekleństw ze sceny! Po co? Mnie to razi, odbiera poczucie sztuki wyższej, teatru. Bez tego pamiętałabym artystów, scenografię, muzykę, a tak pamiętam ,że było dużo k...,sp...itp. ! zupełnie niepotrzebne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Widowiskowy spektakl

Wspaniały spektakl i świetna muzyka. Były momenty, że nie wiadomo było na czym zawiesić oko, bo wszędzie coś się działo. Fabuła okej, lecz kilka scen było dla mnie kompletnie niepotrzebnych albo wydłużonych. Generalnie jest to Wiedźmin w dość nowoczesnym wydaniu, co nie wszystkim może się spodobać. Podsumowując, spektakl widowiskowy, barwny, z humorem, ze wspaniałą choreografią i muzyką - dla mnie super!!! Naprawdę nie rozumiem jak można wyjść w połowie tego spektaklu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co do wulgaryzmów i satanizmu

Zarówno wulgaryzmy, jak i nawiązania do satanizmu i wywoływanie duchów to żaden wymysł Twórców spektaklu - to język Sapkowskiego i idealne jego odwzorowanie. Zachwyciło mnie właśnie to, jak wiele ma wspólnego spektakl z książkami. Widać, że nie podobało się tym, którzy nie mieli z nimi styczności, ale dla tych, którzy nie czytali, też powinno być ciekawie.
Wspaniałe widowisko, chyba najlepszy spektakl Muzycznego!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

zawiedziona

Do teatru muzycznego chodzę od 15 lat. Byłam uczestnikiem wielu spektakli - w tym także gościnnych. Dodam także, że jestem miłośnikiem fantastyki, fantasy, s-f - czytałam Sapkowskiego. Jestem bardzo zawiedziona spektaklem. Scenografia może i robiła wrażenie - coś nowego, ale muzycznie i wokalnie to najgorszy przedstawienie na jakim byłam. Również fabuła bardzo słaba wg mnie. Dla osoby która wybiera się tam po raz pierwszy - zdecydowanie polecam wybrać coś innego. Notre Dame De Paris - bez porównania - 100 razy lepszy od wiedźmina.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Opis ewidentnie pisany przez osobę

która nie czytała książek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wow!

Coś niezwykłego! Show jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Aktorzy, muzyka, taniec, śpiew, sceneria, światła i... Wow!

Płotka! Kocham
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rewelacja !!!

Byłem dwa razy. Córka i pozostali członkowie rodziny zachwyceni. Z chęcią obejrzałbym trzeci raz :) Wspaniałe widowisko. polecam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

08 02 2020 spektakl

Byłem w sobotę z małżonką - fanką, i znajomymi którzy nigdy nie mieli kontaktu z Muzycznym i Sapkowskim.
Nasze wrażenia . Jak zwykle choreografia super, muzyka znakomita, efekty powalające, lecz zawiodłem się na przedstawieniu wizji świata Wiedźmina. Odniosłem wrażenie że wiedźmina było "mało". Za to Yeneffer - zagrana znakomicie.

Wrażenia znajomych: podobała im się jedynie scenografia i muzyka, nie rozumieli o co chodzi, nie mgli się wciągnąć w opowiadaną historię, nie potrzebnie było tyle przekleństw. Szkoda że nie wzięliśmy ich na Notre , może wtedy zakochali by się w teatrze jak My.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

cos niesamowitego

Byłem 28.10.2020. Po prostu - z n a k o m i c i e. dobrze przepracowana fabuła na bazie różnych fragmentów książek Sapkowskiego. Oddana sama w sobie atmosfera i porządek opowieści, gdzie Sapkowski wraca nieraz do jakiegoś czasu itp. Stąd może trudno się to odbierało osobom opiniującym, które piszą, że nie mogły sobie z tym poradzić. Ale książka właśnie taka jest. Bardzo dobre wokale - Yennefier mogaby doskanale współdziałać z Małgosię Ostrowską w zespole - silny, rockowy głos. Inni - także znakomicie. Oprócz żywej fabuły i znakomitego śpiewania takie mnóstwo tańca, popisów akrobatycznych, których nigdy nie przypuszczałbym zobaczyć w Muzycznym. Szczególnie popisy Driad na linach zrobiły na mnie wrażenie - ile w to musiały te dziewczyny włożyć pracy! Oczywiście to przykład, ponieważ nie można zapomniec o samym Wiedźminie - też znakomity śpiew, choreografia z mieczami. Długo można pisać. Bardzo dziękuję Wam, wszyscy Ci, którzy pracowaliście nad "Wiedźminem". Niezapomniane wrażenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fantastyczny spektakl

Dla mnie 9/10 i zamierzam obejrzeć ponownie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Zdrada Pablo Amadora (13 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Zdrada Pablo Amadora . Zdrada Pablo Amadora Romain Włodkowski Spektakl...

Romeo i Julia is not dead (10 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Romeo i Julia is not dead . ROMEO I JULIA IS NOT DEAD na motywach dramatu...

Kronika snów: Lunatyczka (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kronika snów: Lunatyczka . Zapraszamy na unikatowy spektakl...

do góry