Widok

Wiejskie jajka

Cześć

Czy ktoś ma dostęp do wiejskich jaj lub wie , kto je sprzedaje ?
Każda informacja cenna ;)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam, świezutkie od zielononóżek,
moje 4 kurki nie dostają żadnych mieszanek, tylko czyste zboże i to co wydziobia na ogrodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie można je dostać ? Jaki koszt ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tych nie sprzedaję, sa dla wnuków, (ale mogę poczęstować dla przypomnienia jak powinno smakować jajko :)
ale mam tez zaprzyjaźnioną gospodynię (wioska za Przywidzem) która też mnie zaopatruje w jaja do ciast, do jajecznicy itp. Ma kury podwórkowe, prawdziwy wolny wybieg ale dodatkowo dla wiekszej nieśności karmi je karmą mieszankową. Palet jaj 30 szt. u niej około 26 zł była w grudniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może Pani powiedziec co to ta karma mieszankowa ? To były by jajka dla córki której dietę rozszerzamy i zależy mi aby były jak najbardziej eko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem, jakaś firmowa mieszanka.
Ale jak przeczytałem skład przykładowych mieszanek to mam mieszane uczucia, za dużo w nich "mądrych" nazw.

Pasza PIAST dla kur niosek w postaci: GRANULAT, powyżej 16 tygodni, opakowanie 25kg
SKŁAD:

- pszenica, gluten pszenny paszowy , kukurydza, śruta sojowa, węglan wapnia, olej roślinny, chlorek sodu, rzepak,

SKŁADNIKI:

białko ogólne 17%
- energia metaboliczna 10,70
- włókno surowe 3-4%
- lizyna 0,76
- metionina+cystyna 0,69%
- wapń 3,24%
- wapń ekwiwalent fitazy 0,16%
- fosfor ogólny 0,55%
- fosfor ekwiwalent fitazy 0,14%
- witamina A 10 000jm/kg
- witamina D3 2500 jm/kg
- witamina E 25 jm/kg
wiek skarmienia powyżej 18 tygodni

Mieszankę paszową pełno-porcjową produkowaną przez Wytwórnię Pasz xxxxxx opracowano na podstawie wymagań pokarmowych nowoczesnych mieszańców kur niosek konsumpcyjnych oraz wieloletnich obserwacji i doświadczeń prowadzonych na fermach wewnętrznych.

Program żywienia niosek ANTY SALMONELLA wysokiej jakości komponenty - stały monitoring mikrobiologiczny, specjalistyczne, dodatki paszowe, o działaniu bakteriostatycznym i bakteriobójczym - higienizacja mieszanek, diety bilansowane w oparciu o składniki strawne i dostępne - mniej substratów dla bakterii jelitowych, optymalna zawartość włókna pokarmowego - prawidłowa perystaltyka przewodu pokarmowego, optymalna ilość kwasu linolowego - wyrównana nieśność i masa jaj, komplet egzogennych enzymów - lepsze wykorzystanie paszy i czyste skorupy jaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja od kilku lat kupuje jajka dla moich małych dzieci w Kczewie visa view pizzerii jest informacja przy gospodarstwie. jajka po 70 groszy ale nie zawsze można kupić większą ilość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czwartek wieczór osiedle słoneczne (między nowym lidlem a biedronka) zawsze pan z wiejskimi jajami. Dogadaj się z kimś kto ci kupi. 80 gr szt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam kury (wolny wybieg) i mogę sprzedać jajka - 602 667 103. Mieszkam na Karczemkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

do góry