Widok

Wielkopolska 26

Łostowice Temat dostępny też na forum:
Lokalizacja inwestycji zapewnia szybki dojazd do centrum Gdańska oraz Trójmiejskiej Obwodnicy, a jednocześnie pozwala odpocząć od gwaru miasta w spokojnym otoczeniu, niedaleko terenów rekreacyjnych. W pobliżu znajdują się ścieżki rowerowe czy zagospodarowane pod kątem sportowym zbiorniki retencyjne. W niewielkiej odległości od inwestycji znajdują się przedszkola i szkoła, dzięki czemu najmłodsi mieszkańcy będą mogą bezpiecznie i szybko wracać po zajęciach do domu. Sklepy i punkty usługowe ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

opinia

planuję zakup mieszkania, proszę o opinię o deweloperze,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

...

Też jestem zainteresowana, a w internecie na temat dewelopera cisza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdyby ktoś coś wiedział proszę o informację, niby zostało tylko 7 mieszkań do sprzedaży a tylko dziura w ziemi, wszystkie budowy idą cała naprzód korzystając z dobrych warunków atmosferycznych a wielkopolska nie żyje.proszę o jakiekolwiek wieści
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper nowy ale buduja ze srodkow wlasnych kupilem tam 2 mieszkania ,mieszkania super platnosc indiwidualna mozna sie dogadac co do transz, postawili juz 2 budynki w gdansku i gdyni narazie wszysto zgodnie z planem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

I co?

Czy macie jakieś informację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inwrstor a nie deweloper

Świeży inwestor, nie deweloper. Wybudował 1 blok na Malczewskiego i tyle. W KRS rowniez krotka historia.
No nie wiem, nie wiem.... oby sie nie zwinal z kasą...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

a jak może się zwinąć jak mamy rachunki powiernicze?

przecież bank odpowiada jak nie upilnuje dewelopera, klientom kasa teraz nie przepada, jakby co to bank odda, nie panikuj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkanie

Kupiłam mieszkanie w pierwszym bloku, gdzie sprzedaż jest już zakończona. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z deweloperem i czekam na odbiór. Podobno pod koniec grudnia tego roku mają oddawać, więc zobaczymy. Aktualnie zaczynają już budować pierwsze piętro, więc budowa idzie, a finansują budowę z własnych środków, więc jeżeli miało by coś nie pójść (odpukać) to mogą się zabezpieczyć wzięciem kredytu pod budowę. Jeżeli chodzi o wygląd mieszkań to na planie wyglądają bardzo fajnie, małe, ale funkcjonalne. Blisko do autobusów i innej infrastruktury.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Odbiór podobno pod koniec grudnia 2017? To nie miałaś tego zaznaczonego w umowie? A jeżeli miałaś to czy wynegocjowałaś coś w zamian za to że np. spóźnią się z odbiorem mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez kupiłam w pierwszym bloku, jak narazie sie buduje, miejmy nadzieje ze szybko oddadzą ! i będzie można zaczynać remonty :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja chciałam kupić jednak zarezygnowalam ; 3 pokojowe 44 m? To bardzo małe mieszkanie a cena za metr znacznie poza średnia jak na tę lokalizację. Kupiłam 52 m mieszkanie w cenie niższej od tego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry Pani Alicjo.
Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w czwartym bloku. Proszę o informacje czy wszystko idzie zgodnie z planem... Developer - Świeżyńska.
Z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupilem w 4 bloku 2 prosze sie spieszyc bo niedługo bedzie za późno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

Na chwilę obecną co do 1 bloku - miesięczne opóźnienie - problem z dostawą energii, jeżeli chodzi o kolejne bloki to nic nie wiadomo, z tego jaką informację podali wynika, że energia będzie dopiero po 31 stycznia,
Pozdrawiam,
Alicja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za informacje.
My się zastanawiamy nad zakupem mieszkania w czwartym bloku. Czy to prawda ,że budują z własnych środków. W jakim momencie trzeba dokonać wpłaty za mieszkanie. Mam nadzieje, że uda się bez kolejnych opóźnień oddać blok.
Będę wdzięczna za jakieś informacje odnośnie budowy........
Pozdrawiam Ania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Alicja skad to miesieczne opoznienie mialas informacje od przedstawiciela?.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miesieczne opoznienie lezy po stronie dostawcy energii, mysle, że kolejne bloki nie beda mialy opoznienia. 2 blok juz stoi i z tego co widzialam okna powstawiane takze tylko z pierwszym jak narazie poslizg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

po dostawcy energii, tak twierdzi deweloper, moim zdaniem jest to celowe zbijanie winny aby nabywcy mieszkań nie rościli sobie zadośćuczynienia od dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Energa ma 30 dni na odpowiedź co do projektu który przedstawia developer. Zawsze zwlekają z odpowiedzią na sam koniec więc i developer ma opóźnienia. Temat stary jak świat. Będzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również tak uważam.. Obecnie czekam na odbiór mieszkania w 1 bloku ale byłam w styczniu je oglądać i mam pewne obawy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam kupilam mieszkanie w 1 bloku bardzo jestesm zla jzeli hodzi o to opoznienie i brak konkretnej daty odbioru. termin po 31 stycznia moe byv rowniez majem w 2018 roku. napialam do nich emaila nie odpisuja moze Pani m jakies swieze informvje juz czas rezerwowac ekipe remontowa. Pozdrawiam prosze o kontak patrycjakesicka29@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obsewuje tą budowę codziennie . Według mnie mają jakieś 2 mc opóźnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W umowie deweloperskiej jest informacja że do końca maja 2018 mają być podpisane akty notarialne, co oznacza że do tego dnia wszyscy muszą mieć podpisane a wcześniej oddane mieszkania a wcześniej budynek musi mieć pozwolenie na użytkowanie. Pytanie co prawnie się dzieje jak ten termin przekroczą.
Pismo które wysłali na maila nie jest aneksem do aktu w związku z czym zakończenie budowy powinno nastąpić zgodnie z rozpiską 30 listopada 2017. Niestety nie orientuję się w prawnych sprawach i nie wiem jakie prawa mamy jako klienci po przekroczeniu przez dewelopera dat które sami określili jako maksymalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ponieważ w podpisanych umowach nie ma żadnych przewidzianych sankcji z tytułu opóźnienia oddania lokalu mieszkalnego nałożonych na dewelopera, to jedynym wyjściem jest wniesienie pozwu i na drodze cywilnej dochodzić swoich racji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się nie negocjowało to się nie ma ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak sprzedawałeś nam mieszkania to niczego takiego nie sugerowałeś .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli Państwo mają inaczej w swojej umowie deweloperskiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie zero konkretów

Czy ktoś był może ostatnio na budowie i się czegoś dowiedział? Kontakt mailowy czy telefoniczny to aktualnie masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba trochę bombardować p. Szmula, ale działa kontakt. Z tego co wiem to przerzucają się na drugi blok z ociepleniem. Myślę, że pierwszy blok do końca lutego powinien być oddany na tip top.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam dziś w budynku i klatkę dopiero robią, w koło budynku nie jest nic jeszcze zrobione, żeby wejść do budynku trzeba przejść dosłownie przez plac budowy... ogólnie standard troszkę słabszy od tego co był obiecywany. Wygląda jak by jeszcze na miesiąc roboty było przy tym budynku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to się ma do pisma o opóźnieniu zwiazanym z energią?

Wszystko to pic na wodę, a wysłane na maila pismo to bełkot, który miał nas na chwilę uciszyć, ot co. Dramat. Już na etapie podpisywania umowy notarialnej coś mi nie grało, ale dałam się skusić :|
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się jakie będzie wykonanie drogi dojazdowej z tego pośpiechu. Oby nie okazało się, że zasypią nas zwykłymi jumbami, bo na asfalt pewnie nie mamy co liczyć. Zresztą jak zacznie się wykańczanie mieszkań przez właścicieli, to droga dojazdowa jakaś musi przecież być, a na około budowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez czekam na odbiór mieszkania w 1 bloku.. Byłam tam w styczniu żeby zobaczyć co i jak.. Nie wiem jak chcą zdążyć oddać mieszkania w lutym..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowa idzie pelna para.

Jestem w tej okolicy co dwa tygodnie i jestem zaskoczony zawasze tempem prac. Pierwszy blok juz stoi w stanie surowym otwartym juz skonczony. Drugi blok rowniez rosnie jak na drozdzach. Wies lostowice rozwija sie w blyskawicznym tempie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wieś Łostowice? A gdzie to? Proponuję zapoznać się z historią tych okolic, zanim kolejny raz palnie pan taką głupotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wies Lostowice to caly obszar wzdluz ul. Wielkopolskiej po obydwu jej stronach :). Do gdanska przylaczona w latach 70. Jeszcze w latach 80 na terenach 4pr i nh byly wielkie uprawy lokalnego pgr. :) Takze dla mnie to wies Lostowice. Mam nadzieje ze ceny twojej real estate nie spadly przez moj wpis.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale zaorał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowa deweloperska

Czy podpisywał już ktoś umowę deweloperską z Interium Investment?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja podpisywałam w marcu 2017 i w tym okresie podpisywali prawie wszyscy właściciele mieszkań z pierwszego budynku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podpisywałem umowę w X 2017r. na mieszkanie w 2 bloku z terminem przekazania w użytkowanie 31.01.2018 r., ale widzę ze będzie niezły poślizg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy umowa deweloperska była przez państwa sprawdzana u prawnika? Nie budziła żadnych zastrzeżeń?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Standardowa Umowa Deweloperska, sztamp notarialny jakich wiele i nie było co do niej żadnych zastrzeżeń. Faktycznie mają opóźnienie, choć przejeżdżam tamtędy codziennie i widzę, że robią, to jednak podejrzewam, że pierwszy blok oddany będzie z 3 miesięcznym opóźnieniem. Niestety chyba każdy deweloper na rynku ma teraz problem z terminami z uwagi na brak ludzi do pracy. Ważne by w ogóle oddali i żebyśmy nie zostali z kredytami a z brakiem mieszkań ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ten budynek realnie oceniając

będzie gotowy pewnie dopiero w maju . Tym bardziej że pogoda teraz nie sprzyja szybkiej budowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w sobotę przejeżdżałem Wielkopolską pierwszy budynek ma "już" elewację, nie wiem co w środku , ruch na budowie jakiś był mam nadzieje że wezmą się teraz za drugi, na moje jakieś 2 miesiące poślizgu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwszy blok ogólnie wygląda ładnie. Też jestem ciekaw co w środku. Pogoda w zasadzie dopisuje, więc może opóźnienie nie będzie się już bardziej pogłębiało?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

umowa dewloperska

Ja podpisywałem w XI na 3 budynek ale widze ze będzie niezłe opóźnienie bo jeszcze z ziemi nie wyszli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

?

ma ktoś jakieś nowe informacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osoby z podpisaną umową rezerwacyjną, bez podpisanej deweloperskiej, dostały maila z wiadomością o podwyżkach cen mieszkań, w moim przypadku 15k więcej za mieszkanie i 5k więcej za halę garażową. Motywowane jest to tym, że w przypadku starych cen, budżet im się nie zamyka. Ja osobiście rezygnuję, bo 5600 zł/m to dużo za dużo. Pozostaje liczyć, że jeśli będzie więcej takich osób, inwestor się nie zwinie, i nie ogłosi upadłości ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

z nami podjęli negocjacje w temacie podwyżki - zobaczymy efekty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podwyżka cen

Krzysztof, nie obawiasz się, że oni ogłoszą upadłość?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego mają ogłaszać? budowa idzie, mieszkania sprzedają, teraz dobry okres i przecież umowy deweloperskie nie wchodzą do upadłości, to bank najwyżej odda albo syndyk dokończy budowę - to już nie te czasy , poczytaj w necie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Krzysztofie rozumiem , że jest Pan zainteresowany zakupem mieszkania w 4 bloku? Ja mam podpisaną umowę rezerwacyjną właśnie na 4 blok - na chwilę obecną cisza odnośnie podwyżki cen.......... Brak kontaktu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Aniu, mamy na 3 blok, dogadaliśmy się na dopłatę, za tydzień podpisujemy deweloperską
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam podpisaną umowę rezerwacyjną na 4 budynek. Zastanawiam się dlaczego do nas się nie zwrócili z podwyżka cen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyzka

Bo Wy już pewnie podpisaliście umowę rezerwacyjna z wyższymi cenami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się nad podpisaniem umowy deweloperskiej . Podoba mi się okolica układ mieszkania i metraż. Trudno w tym metrażu poszukać mieszkania 3 pokojowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

podwyżka cen

Mi również, jednak jeżeli ludzi się powycofuja i nie będzie finansowania to obawiam się że może być słabo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie ,część ludzi się wycofało na chwilę obecną na stronie mają dostępnych aż 15 mieszkań.........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedali 3 bloki, więc to, że w 4 bloku mają dostępnych 15 mieszkań wątpie by "spędzało im sen z powiek". Z rozmowy z Panem Szmulem wiem, że 4 blok powstanie, a zainteresowanych mają tak dużo, że nie będzie problemu z ich sprzedażą, ponieważ pomimo ich podwyżek cen, ich ceny nadal są konkurencyjne i korzystniejsze od innych deweloperów. Z tego co sprawdzałem, to faktycznie przykładowo deweloper budujący osiedle"wolne miasto" za mieszkanie 2 pok. metraż 42 m2 liczy sobie prawie 300 tys...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

15 mieszkań

też o to pytałem, p.Szmul powiedział że to dlatego że wróciły te co się nie załapały na MdM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć co z tymi , którzy składali o MDM ,wniosek poszedł, jest decyzja banku...a teraz mail z podwyżką??!! czekali specjalnie aż będzie już po składaniu wniosków? przecież przy MDM nie ma opcji wpłaty własnej bo jest to wersja dla tych co teoretycznoe nie posiadają gotówki...? o co z tym chodzi ?? o to żeby specjalnie zrezygnowali bo może maja chętnych na takie mieszkanie więc żeby się zwolniło? najgorsze, że jeśli będzie trzeba zrezygnować to "cały gips" polega na tym ze była to ostatnia szansa dla mnie na MDM bo na nowych warunkach się nie kwalifikuje...nie rozumiem tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiec

Ja tez mam podpisana umowe na czwarty blok i jak ktos podpisał umowe to jak mozena cene zmienic.Cena moze byc zmieniona jak wzrosnie vat a nie tak widzi misie to jest w umowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego możesz zrezygnować z tego, a oni zwrócą ci kaucję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam podpisaną umowę rezerwacyjną, pewnie z cenami po podwyżkach,ponieważ nikt ze mną się nie kontaktował. Na spotkaniu w biurze sprzedaży od razu zostaliśmy poinformowani , że koszt zakupu mieszkania wzrósł i wynosi około 249 000 tyś. W umowie jest wpisane ,że cena może ulec zmianie w przypadku zmiany stawki Vat. Na terenie budowy nie ma już biura sprzedaży ma ktoś informacje , gdzie można się spotkać z Panem Michałem ? Na stronie jest dostępny adres Interium Investment Sp. z o.o. sp. k.
80-244 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82 C.H. Manhattan, lokal 316 ciekawe czy tam ktoś działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Działają na grunwaldzkiej. A szmul jest w rozjazdach, pod telefonem można go złapać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kontakt jest i telefoniczny i mailowy, jednak najlepiej napisać sms. Pana Szmula można złapać też na budowie, mówił że ma zaplanowany urlop od 26 stycznia do 4 lutego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się nad zerwaniem umowy rezerwacyjnej -tylko co dalej , czy możecie coś polecić .......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podwyżka cen

ja podobnie.. też się zastanawiam nad zerwaniem umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest może coś fajnego w okolicy w podobnych cenach i metrażu ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyzka

A czego się obawiasz? Czy jednak kwota którą proponują za wysoka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się o realizację i czasowy brak kontaktu ze strony Pana Szymuli. Kwota oki- ja podpisałam umowę rezerwacją po podwyżkach.6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na kiedy wedle umowy macie przewidziany koniec budowy (chodzimy mi w sumie o 3 i 4 budynek)? W pierwszym budynku przewidziany termin przypadał na 30 listopada, a jest poślizg... teraz jest podany termin po 31 stycznia, ale nadal traktowany jako przedodbiór...!? Czy inne osoby z pierwszego budynku mogłyby dać znać jak u nich wygląda sytuacja i ewentualne dalsze ustalenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na odbiór 1 bloku jesteśmy już oficjalnie umówieni. Jeśli chodzi o moje mieszkanie, to odbiór 11 luty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sorry, 12 luty (poniedziałek) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle cytrusowe na kowalach może...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W umowie rezerwacyjnej nie ma podanego terminu oddania budynku, zgodnie z ustaleniami budynek nr 4 ma być gotowy IV kwartał 2018 .:)).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiór

4 blok.IV kwartal nie realny bedzie I kwartal 2019 mam podpisaną umowe ale mi sie nie spieszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nothing

Był ktoś oglądać 2 blok? Jak to tam wygląda? Jest instalacja czy tylko stan surowy zamknięty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

windę robią aktualnie w drugim bloku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nothing

Czyli jednak działają i coś się dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem w piątek, to w trzecim bloku zrobiony jest parking podziemny i zaczynają parter robić, w drugim bloku powstawiane są okna i faktycznie też widziałem, że chyba zaczynają windę robić a w pierwszym bloku kafelkują balkony i pomalowane są w części mieszkań sufity.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kafelkują balkony? na pewno?
Kafelek na balkonach nie ma w standardzie deweloperskim który mamy w umowach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dostałam wstępną informację że będzie przedodbiór 6-7 luty
Pamiętajcie że to nie jest odbiór docelowy... po prostu dostaniemy klucze żeby wykańczać mieszkania. Nie będzie natomiast w tym czasie pozwolenia na użytkowanie. Zapewne nie będzie też odbioru miejsc postojowych bo dojazdu do hali chyba jeszcze nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No na ściany na loggiach kładą kafle imitujące drewno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

widziałam to z bliska i bardziej przypominało panele elewacyjne drewnopodobne
swoją drogą dość słabo to wyglądało- widać że koszta zaniżone
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

..muszę ponownie zapytac ..
Czy ktoś z Państwa potrafi mi wytłumaczyć co z tymi , którzy składali o kredyt w MDM ,wniosek poszedł, jest decyzja banku...a teraz mail z podwyżką??!! czekali specjalnie aż będzie już po składaniu wniosków? przecież przy MDM nie ma opcji wpłaty własnej bo jest to wersja dla tych co teoretycznoe nie posiadają gotówki...? o co z tym chodzi ?? o to żeby specjalnie zrezygnowali bo może maja chętnych na takie mieszkanie więc żeby się zwolniło? najgorsze, że jeśli będzie trzeba zrezygnować to "cały gips" polega na tym ze była to ostatnia szansa na MDM , i teraz co ..przepadło ?? nie rozumiem tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak masz mdm to śpij spokojnie wszystkie pytania do swojego doradcy kredytowego chyba ze nie masz? to gorzej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co bys chcial zloto na balkonach w tej cenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mdm

Podnieśli ceny, ale w taki sposób, że mieszczą się w przedziale MDM na ten rok. MDM zostanie ale musisz podnieść sobie kwotę kredytu w banku. Jeżeli zrezygnujesz z mieszkania to rezygnujesz też z MDM, ponieważ musiałbyś znaleźć mieszkanie w takim samym metrażu, aby móc z MDM nadal skorzystać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

..pomimo tego,ze umowa rezerwacyjna była na okreslona kwote (czyli ta niższą) i do takich kwot był składany wniosek ? coś chyba jednak nie tak, bo przyznana ulga jest liczona od kwoty z umowy..jak później zmienię umowę na ta wyższą kwotę to paierologicznie się to nie zgadza, bo wniosek trzeba modyfikowac...a nawet jak kupujesz cos w sklepeie na raty to jesli nawet zmienisz jedną kreskę to musisz wniosek na nowo wysyłać...więc coś mi tu sie nie zgadza..ale może fakt.trzeba dopytać dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

..złota nie oczekuje ale nie lubie jak ktoś jawnie chce zrobic mnie w trąbe, po prostu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja teże się szykuje na odbiór wewnętrzny... parking ma zostać zrobiony do 9 lutego, ale winda ruszy dopiero po odbiorze całego budynku przez nadzór budowlany, także jeszcze to niestety trochę potrwa :/ no i licznik będzie trzeba samemu ogarnąć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co znaczy licznik samemu ogarnąć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja dostałam informację że po tym wstępnym "przedodbiorze" trzeba będzie samemu pójść do Energii i poprosić o podłączenie prądu, ale też nie wiem do końca jak to ma wyglądać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Normalnie-bierzesz akt notarialny idziesz do energi i składasz wniosek o licznik babka w okienku ci wszystko powie i koniec tematu proste jak drut
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

założenie licznika będzie trzeba zgłosić do energii na podstawie protokołu odbioru naszego mieszkania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy kupujecie mieszkanie za grube pieniądze i nawet nie wiecie jak takie proste rzeczy załatwić? Raczej nie będziemy dobrymi sąsiadami :-) w ogóle widzę tutaj same tytany intelektu, pozdrawiam Panią która przed biurem pytała mnie jak znaleźć północ na mapie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

nie ma. oni jednak mają dużo lepszy standard niż w okolicy. My nie rezygnujemy, jakoś się pewno dogadamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

27.01.2018

3 blok hala garazowa z czsciowym stropem 2 blok bez ocieplenia 4 blok brak na budowie ogulny balagan marnie to widze z tymi terminami odbioru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan z biura budowy, chyba Kierownik, powiedział że B1 odda przełom luty/marzec, B2 w połowie 2018, B3 na koniec 2018 a na 4 ekipa przejdzie jak zaleją strop B3 - za ok 7-10 dni i skończy na luty 2019 ale może skrócą terminy bo nie ma zimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nothing

Co za burak :D no potwierdzam, nie będziemy dobrymi sąsiadami.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam czy ma ktoś możne OW lub mógłby wysłac mi warunki umowy które sa wypisane na umowie deweloperskiej?
ps czy ktoś rozmawiał z radcami prawnymi na temat podwyżki ?

pwaszczuk19@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powoli wszyscy dewloperzy robią podwyżki małe ale robią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz mi dość sporo w górę poszło
Tylko w umówi masz jasno napisane że cena może pójść w górę jeżeli VAT zmieni się a nie ze deweloper postanowi zwiększyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do paneli/kafli w loggiach, to z tego co pamiętam przy zakupie mieszkania (w pierwszym bloku), to p. Szmul mówił nam w tamtym czasie, że jeszcze nie wiedzą dokładnie jakie panele zastosują i mogą różnić się nieco kolorem od tego w projekcie. Dobrze to pamiętam, bo przed zakupem mieliśmy sporo pytań i jakoś w rozmowie tak wyszło. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do paneli na balkonach to moim zdaniem powinny być jaśniejsze bo światło tłumią że są takie ciemne,patrząc na położone już w pierwszym bloku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,ja też mam podpisaną umowę rezerwacyjna na 4 budynek.na dzień dzisiejszy nikt się do mnie nie odezwał w sprawie podpisywania umowy deweloperskiej.Jeśli chodzi o cenę mieszkania to na 4 budynek już podpisywalismy umowy rezerwacyjne po podwyzce.pewnie odbiór będzie na luty 2019.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jest tu ktoś z drugiego bloku bo szukam znajomych na grilla
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja 2 budynek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest nas dwóch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy podnieśli Ci cenę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tu na grilla się umawiamy a ty tylko o kasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja z pierwszego budynku, ale chętnie podczepię się do grilla sąsiedzkiego :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejsce na grila to będzie w 2019 to z folderu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na ogórku zrobię se
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma ktoś nowe informacje o budowie co i jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak to powiedzieć , ale budynki znikły. Sprawdzałem na google streetview . Jest tylko zielona łąka i jakieś kilkuletnie drzewka. Tego improwizowanego biura w kontenerze też już nie ma . Jak myślicie co to może oznaczać?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ze za dużo wypiłeś
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Ty nie masz poczucia humoru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wie może ktoś co jest budowane wyżej bloków teren zagrodzony aż do małego opuszczonego budynku na tablicy informacyjnej pusto wie ktoś może co tam będzie? Następne bloki?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szeregowce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd wiesz? Jaka firma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wiosne blok maja tam zaczac budowac. Podobno jakas firma z poznania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skąd takie informacje? z sufitu czy z wiarygodnych zródeł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja wiem - ta świątynia co Głódź miał ją budować ale wstrzymali bo wojował o wieże z dzwonnicą - teraz pis wygra w Gdańsku to wybudują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy były już jakieś odbiory/przedodbiory mieszkań? Może ktoś chciałby się podzielić wrażeniami? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam dziś na przedodbiorze będzie trochę poprawek ale ogólnie wszystko do przodu. Od następnego tyg można wchodzić i już cos działać zakładali dziś skrzynki z licznikami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super. Mam nadzieję ,ze w przyszłym roku o tej porze będa oddawać 4 budynek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

współczuje wam cokolwiek robić jak taki syf dookoła jedno wielkie BŁOTO
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do laaaa

Czekajcie z tymi remontami i nie podpisujcie odbiorów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ładne bloki.

Ale powiem Wam sąsiedzi kochani, że ładne te bloki są.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko co nowe zawsze ładnie wygląda. Jeszcze ładniej będzie jak wszystko będzie wybudowane i zagospodarowane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

i fajny układ mają te mieszkania -

to Meso to dobry architekt musi być bardzo sprytnie ułożył zakątki, fajnie ulokowana kuchnia, nie na głównej w salonie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś nowego z odbiorami przedodbiorami w pierwszym bloku ktoś ma to za sobą ? I co nowego w 2 bloku proszę o informacje przyszłych lokatorów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej czy ktoś z Was pisał o odsetki ustawowe za zaistniały poślizg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RE

rozszerzysz swoją myśl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rezerwuje miejsce na grilla za blokami na majówkę 2020, (tyle im zejdzie do oddania ostatniego bloku i miejsca rekreacji) jak ktoś chętny to panowie przynoszą kiełbaski a panie mogą sałatki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hahahhahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ktoś,już się odzywał do osób,które mają rezerwację na 4 budynek?.ja podpisywałam umowę rezerwacyjna w październiku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też na 4 blok ale na razie nikt się nie odezwał niech robią 2 i 3 bo czas ucieka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również podpisywałam umowę rezerwacyjną w październiku na 4 budynek - na razie cisza. Z tego co pamiętam to umowy deweloperskie miały być w marzec/kwiecień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej sąsiedzi z 1 bloku, jak tam przedodbiory? czy jest jakiś dojazd pod blok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam podpisana rezerwacje na 4 budynek, podpisana pod koniec lutego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok1

Ja bym prosił, żeby nikt pochopnie nie podpisywał protokołów odbiorów. Oglądałem mieszkanie, kilka drobnych usterek standardowo, ale zastanowiło mnie, że nie mogłem zejść do hali garażowej z powodu prowadzonych prac. Czy może woda tam się zbiera i nie chcą, żeby przyszli mieszkańcy to widzieli? Jak ktoś ma ochotę, czas i możliwości to możnaby spotkanie przyszłych lokatorów zorganizować pod blokiem (co raz dłużej jest widno i można około 17 się spotkać) i omówić pewne szczegóły. Np. odnośnie odsetek ustawowych, o których ktoś już pisał.
Mnie osobiście martwi, że nie zostały rozpoczęte prace w związku z przyłączem energetycznym. Nie uruchomiono jeszcze nawet procedury przetargowej w Energa, a uwierzcie, że od przetargu do odbioru prac mija nie mniej niż 3 miesiące.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0


zaglądałem ze schodów do hali, jest sucho ale jeszcze nie ma oświetlenia, jest zalewany betonem wjazd i boją się że może być wypadek jak ludzie będą wchodzić. Gość od wykonawcy mówił że hale musieli zrobić w tz wannach czyli nie będzie zalewania ale dlatego tak długo trwa budowa fundamentów
z górnego piętra widać jak to wygląda w sąsiednim budynku. A prąd przecież mająna podlicznikach to o co chodzi z przetargiem w Energa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Krzysztof

Panie Michale, na prądzie budowlanym nie uzyska się pozwolenia na użytkowanie. Procedura przetargowa od uruchomienia przetargu do odbioru prac w przypadku takiego przyłącza ze stacją trafo to od czas od 3 do 4 miesięcy (mimimum). Teraz dajmy na to okres przyłącza energetycznego się przeciągnie i data 31 maja zostanie przekroczona, a wy podpisaliście odbiory mieszkań. Moim zdaniem odbiór mieszkania równa się zrzeknięciu się prawa do dalaszych roszczeń z tytułu opóźnień w oddaniu całego bloku. Mam nadzieję, że wyjaśniłem, a moje słowa koniec końców się nie spełnią, bo sam chciałbym jak najprędzej wejść z remontem, ale z uwagi na powyższe nie podpiszę odbioru mieszkania przed oddaniem do użytkowania całej inwestycji. A wy róbcie jak chcecie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prąd jest dokładnie podają wszystko na licznikach ja już wpuściłam fachowca i robi mi powoli łazienkę. Co prawda ma ograniczona prace bo może tam przebywać tylko od 8 do 16 ale to już cos później tylko się wprowadzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

i płacisz za prąd przemysłowy? gratulacje...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziś byłam i nie podpisałam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

realnie wprowadzić będzie się dopiero można maj lub czerwiec, czekam na odbiór budynku przez nadzór budowalny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

sorki ale za szybko dodała mi się wiadomość - również sugeruje spotkanie sie przyszłych mieszkańców
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj miałam okazje być na budowie - w środku budynku trwają prace Panowie robią gładź na klatce schodowej. Ogólnie bałagan , jeszcze trochę potrwa zanim będzie wyglądać jak na prospekcie. Nie schodziłam do hali garażowej , może ktoś był i widział jak tam wygląda , czy hala zalana jest wodą ? Teren na którym budują podobno jest bardzo mokry ......mam nadzieje ,że po wprowadzeniu nie będziemy mieli basenu w hali garażowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to może przez to, trafostacja nie może powstać w hali garażowej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trafostacji już się nie buduje nawet w elewacjach budynku. Są to wolnostojące budynki o wymiarach 4x4.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to po cholerę pełnomocnik mówi, że miała stać w gali garażowej i że takie plany zostały zatwierdzone przed budową, i że niby raptem teraz okazało się, że musi jednak stać w innym miejscu - masakra :/ ostatnio nie potrafili nawet wskazać miejsca gdzie będzie stała...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to może na wakacje budynek będzie oddany, dlatego przestrzegałem przed pospisywaniem odbiorów. Przynajmniej mieszkania się porządnie wysezonują i wszystkie pęknięcia wyjdą przed remontem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz są o wiele mniejsze niż 4x4 po co 16m2 na transformator
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dużo wątpliwości

I teraz się człowiek zastanawia, czy wyłożyć teraz pieniądze na dalszy wynajem i wejść później na dokończoną inwestycję, czy odbierać już teraz z myślą, że w sumie nie wiadomo co nas może czekać...
Przyznam szczerze, że nie wiem co robić po przeczytaniu tych wpisów.
Czy Pan bazuje na opiniach jakichś specjalistów z dziedziny budowlanki, czy też sam jest tym specjalistą? :)
Wygląda na to, że jest dużo amatorki i prowizorki w prowadzeniu przez przedstawicieli dewelopera odbiorów skoro nie wiedzą tak naprawdę co będzie dalej i nie potrafią udzielić konkretnej informacji co dalej z prądem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niestety zapowiadane przedodbiory to była tylko dla nas oferta, którą nas skuszono, a deweloper jest zabezpieczony w umowie terminem przeniesienia własności najpóźniej do dnia 25 maja 2018 r.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie wiem jak u innych wyglądają umowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowy na 3 i 4 blok czy ktoś już podpisywał a jak nie to trzeba być czujny z tymi terminami odbiorów itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 4 budynek umowy mają być podpisywane - marzec/kwiecień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 BLOK
Nie ma wody, nie ma prądu jakies jaja się dzieją na tej budowie. Wody to na pewno aż do kwietnia nie będzie. Nie wiem co tu już robić, ta cała budowa idzie jak krew z nosa. Jeśli są tu jacyś kupcy z 1szego bloku to proszę o kontakt jak u was sprawa wygląda : alicjanina@gmail.com
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dlatego większość z nas tych mieszkań nie odebrała i odbierze dopiero w kwietniu po decyzji Inspektora Budowlanego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakimś dziwnym trafem mieszkania z 2 i 3 bloku pojawiły się na sprzedaż a były wszystkie sprzedane z informacji na stronie dewlopera jakiś czas temu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

są znów dostępne, bo osoby, które je zarezerwowały nie dostały zgody banków na kredyt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moze zrezygnowaly z innych powodow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dwie osoby, które zrezygnowały znam i wiem, że nie dostały kredytu. Reszta osób nie wiem z jakich powodów zrezygnowała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czytając tak różne opinie nawet na tym forum, to nic dziwnego, że zrezygnowały
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


z tego co słyszałem nie załapały się na Mdm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej wszystkie media będą dopiero po tym jak nadzór budowlany odbierze budynek, w umowie nie ma sprecyzowanej daty odbioru... jest tylko data zakończenia i termin przeniesienia własności, także dopiero po tym terminie będzie można występować o ewentualne roszczenia, ale oby nie było już więcej żadnego poślizgu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy odbiorach zalecam również skorzystanie z usług niezależnego eksperta budowlanego. Nie mam również dobrych wieści dla osób, które dokonały przedobioru - prawdopodobnie od tego momentu już same będą musiały ponosić wszelkie opłaty za lokal...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy deweloper coś mówił dlaczego nie ma wody i prądu ? Czy budynek 1 ma zrobione już korytarze i oddana hale garażowa i załozone liczniki ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tym prądem to jest tak, że dumnie się obnosili, że prąd już jest. Jak pociągnąłem ich za język okazało się, że budowlany ;) miesiąc temu hala garażowa nie była gotowa, a korytarze jeszcze były wykańczane. Liczniki są, ale tylko "robocze", jakby ktoś chciał wejść z remontem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cytat ze strony od inwestora :

Chcemy, aby nasi klienci kupujący od nas gotowe mieszkania byli w pełni usatysfakcjonowani, dlatego ogromną wagę przykładamy zarówno do realizacji naszych inwestycji jak i kontaktów z ich użytkownikami.

Słabo z tą satyfakcją
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak

na logikę raczej nie będą pisali, że nie będziemy przestrzegać terminów i będziemy olewać klientów, nie mówiąc im całej prawdy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupie mieszkanie na parterze 1 lub 2 blok 45m
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ostatnie wiadomości są takie że 2 blok będzie opóźniony o 2 miesiące
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To kiedy jest dokładnie odbiór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tego nikt dokladnie nie potrafi okreslic kiedy bedzie odbiór jak bedzie w maju to pół sukcesu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mam wrazenie ze na budowie cisza. Pracownikow nie widze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłeś/aś na budowie w tygodniu i cisza dalej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,

Ja dziś byłam i byli robotnicy, część robiła 2 blok, a część kopała cos przy pierwszym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze przyjeżdżał autobus firmy Hartuna z pracownikami a teraz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

teraz również. Przestańcie się już nakręcać... Mają opóźnienie i mieć je będą, na pewno oddadzą, pewnie w Maju b.r. Po tym czasie możemy zacząć się martwić i coś działać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu się nikt nie nakręca tu chodzi o wszystkie bloki 1,2,3,4 jeżeli 1 blok ma opóźnienie to 4 kiedy będzie? miał być 4 kwartał a już na stronie dewlopera pojawił się 1 kwartał 2019 Tu chodzi o drogi itp. jeżeli nie będzie dojazdu to jak funkcjonować i mieszkać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie odbiorą ci bloku jak nie będziesz mieć dojazdu. Nie można zacząć prac ziemnych przy minusowej temperaturze. Specjalnie zwlekali żeby zaczęły się mrozy, każdy deweloper tak robi gdy nie ma ludzi a planuje opóźnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam informacje,że termin przekazania lokali budynek drugi planowany jest na 30.06.2018 r. Wstępne odbiory, tak aby można przystąpić do prac wykończeniowych rozpoczną się miesiąc wcześniej. Media sukcesywnie podłączane są w trakcie wykańczania budynku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

skad

Skad masz takie informacje? Ja mam że 30.04.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od zarządu Interium
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planowanie,a realia to zupełnie coś innego.Ja nie mam nadziei na pozwolenie na użytkowanie 1 budynku nawet do końca maja.A wiem co mówię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to ciekawa opinia pewnie jasnowidz z Czluchowa ale czas pokarze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chciałbym naprawdę się mylić......też chciałbym mieć to za sobą......ale blado to widzę,sądząc po rozmowie z kimś kto powinien coś wiedzieć,to szkoda gadać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pokaże - pokazać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A kto będzie mył te okna, które się nie otwierają? Szczególnie te duże jak nie ma balkonu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no niestety będziemy musieli wynająć firmę zewnętrzną, także będzie najgorzej jak komuś ptak narobi :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba zostaje tylko szmatka na miotle :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już nie mogę się doczekać na 4 budynek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jeszcze sobie troch poczekasz! a ja mam pytanie czy te skrzynki w mieszkaniach musza być takie wielkie i w takim beznadziejnym miejscu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

a czy te bloki muszą być tak blisko siebie, a czemu jest widok na staw a nie na morze, a muszą być tak wysokie te budynki, a czemu tak blisko ulicy? ....
A ja mam pytanie, po jaką cholerę kupiłeś to mieszkanie i czy nie wiedziałeś co kupujesz?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A na skrzynkę to sobie powieś obrazek Rydzyka to zasłonisz i nie narzekaj
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sąsiedzi spokojnie, będzie super! Widzieliście jak pięknie wyglądają nasze bloki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam, Może byśmy założyli grupę na FB ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

hej możesz założyć - wtedy dołączę - podaj tylko nazwę ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

grupa fb

Wielkopolska 26 - mieszkańcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

heh... w większości mieszkań nie da rady nic powiesić na tablicy, bo wtedy drzwi wejściowe się nie otworzą :-P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie mogę jej odnaleźć ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

hej szukam tej grupy, ale nie znajduje, zobacz jakie masz ustawienia ok. czy publiczna ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Grupa fb

Grupa jest zamknięta, ale można normalnie ją wyszukać w wyszukiwarce
Wielkopolska 26 - mieszkańcy
trojmiasto blokuje linki więc wpisz adres
facebook com/groups/230645120840672/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej bez tego adresu się nie obędzie, bo inaczej jej nie wyszukuje, wpisywałam wielokrotnie na różne sposoby i nic...ale dzięki temu się udało ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wystarczy wpisać Wielkopolska 26 i zaznaczyć 'grupy' bo inaczej nie wyszuka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widze że facebook opanował forum teraz takie tematy będą nic o budowie,mieszkaniach ,odbiorach żałosne ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sąsiadki muszą się pokazać na zdjęciach gdzie oni nie byli, tutaj się nie da.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

żałosny to ty jesteś xd
po co mamy brodzić w g*wnie jakim jest ten system komentarzy na trójmieście?
Nikt ci nie broni dodać tu komentarza i liczyć na odpowiedź.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Raz na miesiąc zewnętrzna firma ma myćwiczenia okna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa FB

Wystarczy wpisać Wielkopolska 26 - mieszkańcy i zaznaczyć 'grupy' bo inaczej nie wyszuka

Na wstępie jest mała weryfikacja, osoby z bloków 3 i 4 w drugim pytaniu wpisać numer bloku.

facebook com/groups/230645120840672/ dodać kropkę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

24 03.2018

Wreszcie cos sie dzieje w trzecim bloku 1 pietro budują
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wie ktoś, coś o odbiorach w tych budynkach czy ludzie remonty robią itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkanie juz odebralem i powoli zaczynam remontowac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Powodzenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekaw jestem czy jest jakiś dojazd do 1 i 2 bloku chodzi mi o garaż ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

aktualnie robią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam

Kupilam mieszkanie w 2bl. WIELKOPOLSKA wczoraj oglądałam obiecano odbiór na koniec maja .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne nie wierzyłabym w to, takie bajki tylko żeby namówić na sprzedaż. Pierwszy blok miał mieć odbiór w styczniu, potem w marcu potem usłyszałam, że na pewno kwiecień a teraz to już się nie pytam, blok stoi w miejscu, nikt tam nic nie robi, jeszcze nie było odbioru a już blok cały porysowany i niedorobiony. Winda nie została zabezpieczona na parterze, wygląda jak po wojnie, nie wiem czym to doczyszczą, pewnie nie doczyszczą i zostawią porysowaną :(. Płytki na klatce to jakaś tragedia nie wiem kto je kładł ale z pewnością nie fachowiec. Pamiętam jak rozmawiałam podczas zakupy z Panem Michałem Sz. i zapewniał mnie, że wszystko będzie wykonane z dobrych surowców, że z największą dbałością do DETALI HAHAH bo niby to spółka/biuro architektów którzy przykładają wagę do aspektów wizualnych -> JASNE... O tym grillu to bym zapomniała, dobrze będzie jak chociaż zrobią ten plan zabaw dla dzieci. NA PLUS - ogromną zaletą jest rozplanowanie mieszkań, układ jest naprawdę rewelacyjny, okolica też jest w porządku, ale współpraca i wiarygodność dewelopera hymnmmm zostawię to bez komentarza...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bzdura, w pierwszym bloku cały czas pracują, wszelkie uderzenia będą zalepione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Czyli nikt się jeszcze nie wprowadził do pierwszego bloku? Ja dzwoniłam do biura z zapytaniem w sprawie czwartego budynku,mam rezerwację i tak czekam-na dziś dzisiejszy nie podają terminu podpisania umowy deweloperskiej ani tego kiedy blok oddadzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pierwszym bloku będzie można zamieszkać dopiero wtedy, gdy zostanie odebrany przez nadzór budowalny... w umowie brak jest terminu oddania budynku. Dewelopera chroni termin przeniesienia własności, w moim przypadku jest to 25 maja 2018 r. Dopiero po tym terminie, mogę dochodzić ewentualnych roszczeń, ale mam nadzieje, że do tego nie dojdzie... a to o czym opowiadał pełnomocnik, to była tylko forma oferty i zachęty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekaw jestem czy jest już stacja transformatorowa dla tych budynków bo jeżeli nie ma to nie będzie odbiorów a bez prądu to kiepsko sprawa wygląda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

stacja będzie nie szybciej niż wrzesień z tego co mówią i plątają się w zdaniach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

We wrześniu?? No nie żartuj. Skąd taka informacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może tak być bo to jest główne zasilanie osiedla a nie podłączenie kuchenki elektrycznej.Projekty,uzgodnienia i kupa papierów ciekawe kiedy deweloper o to wystąpił do zakładu energetycznego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli teoretycznie kiedy może nastąpić odbiór 1 budynku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dobre pytanie ale nie na forum tylko do zarządcy teoretycznie miał być w styczniu ale praktycznie nikt nic nie wie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


od kierownika budowy - we wrześniu 2016 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam do 31 maja, zadalem mailem pytanie do prezesa czy termin dotrzymają i cisza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ewka ewka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serdecznie zapraszam do obejrzenia windy na parterze, została już wyczyszczona i tak jak się spodziewałam jest cała porysowana. Również chciałabym pozdrowić osobę zarządzającą na budowie, która nie wpadła na pomysł aby zabezpieczyć windę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w jakim bloku ta winda 1 czy 2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


no proszę, były prezes sieje defetyzm na forum - tylko po co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi na koniec czerwca.... hahah
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe

Ja mam takie info, że opóźnienie było tylko na 1 bloku. Ok pół roku. Teraz 1 blok nie ma jeszcze odbioru, ale podobno pozwolili już ludziom urządzać mieszkania. Odbiory na czerwiec. W pierwszym teraz mało się dzieje bo skupiają się na 3 i 4.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkaniec

Może najpierw powinni skupić się na 1 i go oddać ...słabo to widzę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obserwując prace na pierwszym budynku widać że robią tak żeby nic nie robić a za to na 2 jadą ostro, 3 już zaraz zakończą 4 piętro. Ja już powzięłem kroki prawne i poczekam do końca maja. Trzeba coś robić bo do wrześnie nie odbierzemy mieszkań oficjalnie! Zamknęli budynek od godz 15 w dni pracy tym samym zmieli praktyki jakie były dotąd, a moi fachowcy przez to przestali robić wykończenie w mieszkaniu. Swoją drogą ciekawe dlaczego zwolnili pana Michała Szmula.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Michał mało ogarniał, zaczął już potem narzekać na ludzi, że mu cały czas głowę zajmują a on na narty musi jechać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś z 3 bloku podpisywał umowę deweloperską? Ja miałam rezerwację na 4 blok ale mieszkanie w 3 bloku się zwolniło i zdecydowałam się na zmianę na 3 ,niby ma być gotowy do końca roku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie mieszkanie w 3 bloku to bulo i jakie w 4?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiana na identyczne mieszkanie ale na innym piętrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może trzeba byłoby zorganizować spotkanie przyszłych mieszkańców. Powinniśmy chyba wszyscy podjąć kroki prawne. Poza tym w bloku 1 są usterki o ktirych też warto porozmawiać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może trzeba byłoby zorganizować spotkanie przyszłych mieszkańców. Powinniśmy chyba wszyscy podjąć kroki prawne. Poza tym w bloku 1 są usterki o ktirych też warto porozmawiać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

kroki prawne mające na celu co dokładnie? budynek i tak ma opóźnienie i mieć je będzie. Niestety tak teraz wygląda na wszystkich osiedlach u różnych deweloperów. Myślisz, że dostaniesz kasę? więcej wydasz na adwokata niż po dłuuugim czasie coś otrzymasz od dewelopera... Jeśli chodzi o usterki, no cóż, od tego masz gwarancję i protokół zdawczo odbiorczy. Zgłaszasz a oni poprawiają i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam. Jaki termin przeniesienia własności miał Pan wpisany w umowę deweloperską?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

31 maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś wie o co chodzi z tą aferą, którą pokazała "panorama"? Mamy o co się martwić? I pytanie do nabywców 1szego i 2giego bloku: Czy ktoś z was pytał/interweniował w sprawie wjazdu do parkingu podziemnego? Nie wydaje wam się, że jest bardzo stromy i wąski? Kupiłem mieszkanie w 3 bloku i mam nadzieję, że do nas takiego wjazdu nie będzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak deweloper udzielił odpowiedzi w tej sprawie, spór tych pań nie dotyczy działki na której prowadzona jest inwestycja, lecz sąsiedniej działki nr 30. Inwestycja prowadzona jest na działkach nr 26, 26A, 28 i 28 A. Proszę sprawdzić Interaktywny Plan Gdańska oraz księgi wieczyste. Moim zdaniem nie ma powodów do obaw.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź. A wie Pan/Pani może coś odnośnie wjazdu do parkingu? Wygląda on dość niechlujnie i niebezpiecznie, tzn. stromo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety w tej sprawie nie pomogę, najlepiej zwrócić się z zapytaniem bezpośrednio do biura zarządu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem dość blisko wjazdu i wygląda z bliska okej, nie jest stromo, takie wrażenie daje odległość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o temat lokatorów pierwszego bloku jak przebiega proces przeniesienia własności i czy już się rozpoczął mam mieszkanie w 3 i się zastanawiam kiedy to nastąpi u mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem nastąpił już odbiór sanitarny, dokumenty o pozwolenie na użytkowanie mają być składne po 22 czerwca, potem jest 14 dni na wydanie ew. pozwolenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeniesienie wlasnosci

Czy ktos podpisywal już koncowy akt notarialny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, bo budynki nadal nie są oddane do użytku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie są złożone dokumenty o pozwolenie na użytkowanie. Więc nie ma możliwości odbioru mieszkania a tym bardziej przeniesienia własności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam czy ktoś ma informacje na temat daty odbioru mieszkań w drugim budynku? Bo z tego co słyszałem to miała być druga połowa czerwca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy wie ktoś na kiedy planowana jest dana odebrania mieszkań w pierwszym budynku?
Jak myślicie czy nadzór budowlany odbierze budynek bez elektrostacji na prądzie budowlanym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pierwszym budynku już część mieszkań jest oddana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie ma pozwolenia na użytkowanie więc te oddane mieszkania to tylko takie mydlenie oczu wszystkim.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po co mi mieszkanie w którym nie mogę mieszkać? Co to za odbiór?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale przynajmniej można je wykańczać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

tylko na zasadzie przedodbiorów - mieszkać nadal nie można!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tzn oddana nie ma pozwolenia na użytkowanie więc odbiór jest nieważny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stacja trafo musi być inaczej nie będziesz miał licznika elektrycznego docelowego i umowy z zakładem energetycznym problem jest taki że ta stacja nie wiadomo kiedy powstanie i gdzie będzie stała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wiesz czy jest szansa na odbiór przez inspektora budowlanego bez trafo, żeby można było użytkować mieszkanie na budowlanym prądzie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nie budynek musi byc odebrany zeby korzystac z garazu ,windy itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ktoś z was wie co z trafostacją kiedy ma być kiedy ma być "prawdziwy" odbiór i będzie można mieszkać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie i Panowie transformator bedzie około 31.10.18 wiec nie wprowadzicie sie prędzej niż listopad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Spokojnie po co ten pesymizm. Na pewno deweloper znajdzie jakieś rozwiązanie tzn. musi znaleźć bo inaczej sprawa może skończyć się w sądzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przede wszystkim, u większości z nas termin podpisana umowy przyzeczonej minął w maju. Polskie prawo daje deweloperowi jeszcze 120 dni, jesli nie wywiąże się w tym terminie sąd zasądzi przy rozwiązaniu umowy deweloperskiej notarialnej zwrot wplaconej kwoty razy dwa! Ponadto osoby miejące kredyt mogą zażądać zwrotu poniesionych kosztów takich jak podwyższenie raty kredytu, wynajęcie mieszkania i inne koszty. Z tego co wiem są przyadki uzyskania pozwolenia na użytkowanie na t.z. prądzie budowlanym więc myśle że będzie to wcześniej niż ktoś tu podał termin października. Ja proponuje ażebyśmy t.j. nabywcy mieszkań w pierwszym budynku spotkali się i wypracowali wspólne stanowisko do Interium żeby na piśmie dali nam dokładną datę zgłoszenia do inspektoratu budowlanego o pozwolenie na urzytkowanie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1


taa. a oni wróżki i Ci podadzą. Przecież to zgłasza generalny wykonawca i jak widzisz blok stoi a oni ciągle coś poprawiają w ziemi. ale p.Filip mówił że w weekend wpinają się do wodociągów miejskich i to będzie koniec. Ponoć 10-tego ma być nadzór budowlany sprawdzać czyli już było by coś konkretnego wiadomo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


mamy dobrą zmianę i wójta z Pcimia jako Prezesa Energii a Wy się dziwicie że problemy z trafostacją - przecież żeby dostać pozwolenie na budowę bo deweloper musiał przedłożyć umowę z Energą gwarantującą dostawę prądu, więc na pewno ma - a teraz słyszy- "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"
nie mamy co panikować- najwyżej posiedzimy 2-3 m-ce na budowlanym, po te 10-20 zł m-c drożej nie zbankrutujemy, szkoda zdrowia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4


no tak, przecież pokazywali zgodę Energii i budynek jest podłączony, ja mam prąd w mieszkaniu, przecież kończą odbiory infrastruktury i zaraz zaczną albo już zaczęli końcowy. Wszędzie teraz poślizgi, Robyg ma już rok, takie czasy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak rozmawiałem z p. Filipem to według niego deweloper będzie pokrywał różnice w cenie prądu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś ostatnio kontaktował się z p. Koseckim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto to jest ten P.Kosecki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dwa dni temu widziałem i rozmawiałem z nim na budowie. Tam można go dosyć często spotkać koło godziny 16
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


tak, wczoraj, siedzi codziennie w biurze na budowie albo w budynkach pokazuje mieszkania - telefon odbiera albo oddzwania- to nie Michał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie mogę się dodzwonić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy ktoś z Was wie co dzieje się z budową? Do kiedy przyjdzie nam czekać. To co się dzieje jest bardzo niepokojące...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety , ale nie tylko interium ma problem z oddaniem mieszkań. Robyg pond pół roku się spóźnia z moreną, polnord pół roku z blokami na szadółkach więc spokojnie. Nie jest to dla nas dobra informacja, ale niestety chyba to normalne...... pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może ktoś podac nr do P.Koseckiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opóźnienia są tylko bardzo duże niedługo będzie rok czasu ciekaw jestem 4 budynku kiedy będzie gotowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

budynek 4 jest przewidziany na III kwartał 2019. Najlepiej chyba wyjdzie na tym 2 i 3 blok bo najmniejsze opóźnienie będzie. W drugim bloku są przedodbiory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może i inni deweloperzy maja opóźnienia w oddaniu mieszkań, ale za to ich klienci są zabezpieczeni, ponieważ deweloper będzie płacił należne kary
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to znaczy, że w 2 budynku są przedodbiory?
Nie uważam, że 4 miesiące opóźnienia, to mało tym bardziej, że nie było żadnej oficjalnej informacji, że budowa się przeciąganie. Do tej pory nie wiem kiedy tak naprawdę będzie odbiór mieszkania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, a teraz zacytuje odpowiedz Filipa na moje pytanie zadane telefonicznie 11 07 : ja- jak nasza sprawa, Filip- jaka? Ja- no żartuje pan? Filip- a chodzi o pozwolenie na użytkowanie, ja- dokładnie, Filip- właśnie dziś (11 07) pojechali do nadzoru budowlanego dowiedzieć się coś, i pewnie jutro będą składać wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Szok co to za odpowiedz przedstawiciela dewelopera! „ pojechali coś się dowiedzieć” 1,5 tygodna temu wysłali pismo do nabywców mieszkań pierwszego budynku że odbierają wodę, co potrwa 1,2 dni, i składają wniosek o p.n.u. te 1,2 dni już trwa 1,5 tygodnia i dalej nic. Ja myślę że jest to jawne granie w ......,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

od początku totalna dezinformacja! amatorka! porażka!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

P. Filip pracuje dziś ostatni dzień, miał dość współpracy z deweloperem, więc w sumie nie dziwię się Jego odpowiedzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper to porażka, mieszkania są postawione tylko aby Polska nie zginela
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

https://gdansk.tvp.pl/37393801/samowolka-budowlana-na-ulicy-wielkopolskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale budynki stoją na działkach o numerach 26 i 28 a w reportażu chodzi o działkę nr 30.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy to prawda że do pierwszego budynku będzie można się wprowadzić już w tym tygodniu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czy ktoś ma jeszcze jakieś informacje od dewelopera na ten temat??? Jakoś się wytłumaczyli z tej telewizyjnej awantury?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dotyczy to innych działek, na których aktualnie nie ma nic, po za krzakami... spadkobierczyniom nagle zapaliły się „dolary w oczach” i po prostu rozchodzi się o kase i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie kupujcie tam mieszkań syf i tragedia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

mam inne zdanie na ten temat... fakt, mają opóźnienie i to spore ;/ ale same budynki i lokalizacja są fantastyczne
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wasze bloki nie leżą na działce kiedyś należącej do p. Maciejewskich. Te działki jeszcze nie są zabudowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hahhahahhahahaha, chcialabym zeby chociaż udalo sie nam wprowadzic w tym roku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fantastycznie to bedzie jak w koncu bedziemy wlascicielami mieszkan, teraz sciemniaja ze chyba 17 ma za male drzwi wstawione i inspekcja nie dala zgody na urzytkowanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie kupujcie mieszkań nie polecam ":)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

ponieważ? jakieś uzasadnienie czy ww. komentarz został udzielony przez sąsiadów mieszkających w pobliżu niniejszej inwestycji czy może inny deweloper? Nie wspominając, że osoba, która napisała powyższy komentarz, napisała go po raz kolejny z tego samego IP...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

znany nam Pan z forum 84.10.3 , który codziennie ma problemy ze wszystkim i jednoczesnie zero empatii do ludzi, którzy wzięli kredyt. Wstydziłby się Pan Piotrze...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oto cytat że strony internetowej dewelopera "Chcemy, aby nasi klienci kupujący od nas gotowe mieszkania byli w pełni usatysfakcjonowani, dlatego ogromną wagę przykładamy zarówno do realizacji naszych inwestycji jak i kontaktów z ich użytkownikami." Właśnie widać, jak ogromną wagę przykładają do kontaktów z użytkownikami skoro nie odbierają telefonów i nie odpisują na mejla. Totalny brak informacji i komunikacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam.

Proszę o kontakt wszystkich przyszłych lokatorów budynku nr 1. Jestem w stałym kontakcie już z 10-cioma właścicielami lokali, wspólnie zamierzamy z pomocą prawnika ubiegać się o rekompensatę dodatkowych kosztów i strat spowodowanych opóźnieniem. Mamy ku temu solidne podstawy a fakt wielomiesięcznego opóźnienia (które nadal z każdym dniem się wydłuża) powoduje zwielokrotnienie strat, szczególnie w przypadku osób zmuszonych wynająć lokal zastępczy (lecz nie tylko). Szczegóły podam po osobistym kontakcie.

Podaję adres e-mail do siebie: mati04@op.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam czy są realne szanse na jakieś odszkodowanie z ich strony. Ja mam mieszkanie w drugim bloku i też chcę iść w tej sprawie do prawnika.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uważam ze niema sensu tylko dodatkowe koszty prawników i strata czasu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

W pełni się zgadzam. Tym bardziej, ze trzeba pamiętać, ze nie tylko trzeba udowodnić poniesione straty ( przedstawić umowę najmu itp.) ale również to, ze to będzie trwać latami... deweloper będzie się odwoływał a my poniesiemy koszty sądowe i prawnicze. Nie wspominając, ze argumentem dewelopera jest to, ze opóźnienia nie są z jego winy bo: a) energa nawaliła, b) najemca wszedł w konstrukcje budynku(zmniejszę drzwi) pomimo wyraźnego zakazu w podpisywanym przez nas regulaminie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie siej tu fermentu, jeśli ktoś z nas ma podwyższoną ratę ,lub wynajął mieszkanie, gataż, i inne koszty, nie sądze żeby nie miał umowy najmu, wyciągi bankowe..., deweloper zapłaci wszystkie koszty, łącznie z zastępstwem procesowym( koszty adwokata), a deweloper jesli chce większe koszy to może sie odwołać, tylko nie wiem poco bo i tak zapłaci, wiekszość deweloperów wie i wolo zapłacić TYM co założą sprawę sondową, a i są tacy co pod namową własnie takich suejących ferment nie pójdą do sądu i stracą, no chyba że siejacy tuferment jest powiązany z deweloperem, a to przepraszam ,jest to zrozumiałe że sieje ferment bo ma w tym interes!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
CZY ma ktoś informacje na temat wysokości czynszu w pierwszym bloku?
Z góry dziękuję za informację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś korzystał z usług firm które specjalizują się w odzyskaniu odszkodowań?
Z tego co słyszałem są duże szanse na odszkodowanie od dewelopera na pokrycie wszystkich star jakie ponieśliśmy z tytułu opóźnienia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1


no, ty wywalczysz odszkodowanie a następni zostaną z niewykończonymi mieszkaniami bez tytułu własności - nie czytasz gazet? nie widzisz jak rosną koszty budowy? to nie Robyg że ma miliardowe obroty, mi się wydaje że oni ledwo zipią. Ja bym poczekał niech wszyscy odbiorą mieszkania i wtedy zbiorczy o odszkodowanie. Na pewno są ubezpieczeni to najwyżej PZU zapłaci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No nie czytam gazet bo nie mam na to czasu, ale już jestem po rozmowie z przedstawicielem kancelarii która zajmuje się takimi sprawami i liczę na sowite odszkodowanie.
Zresztą z tego co wiem to już większość mieszkańców z pierwszego blok jest zainteresowana tą sprawą.
Mam nadzieję że takie pogrywanie z klientem podbije się czkawką deweloperowi.
Ps. Gdyby deweloper nie dysponował milionami to by nie zaczął budowy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bankructwo dewelopera

Akurat to mu nie grozi, temat dla przyciągnięcia uwagi.

To co z tym grillem. Ja już szykuje ogródek. Możemy Szmula i tę rudą też zaprosić. Ogólnie wszyscy mogą oprócz ludzi którzy stoją na parkingu na nie swoim miejscu, możesz prosić i nic nie daje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga na okna!!!
W drugim bloku są niewłaściwie zamontowane okna tzn. brak jest uszczelki między ramą okna a elewacją budynku.
Gonić ich nie uzupełniają niedociągnięcia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam czy już ktoś mieszka na tym osiedlu?Zamierzam kupić tu mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakup mieszkania

Witam.
Czy warto zakupić mieszkanie od tego dewelopera? Czy już ktoś z Państwa mieszkam?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

2 bloki zamieszkalne właściwie już są. Czy warto zakupić od tego dewelopera? Trudno powiedzieć... Ma wyrąbane w mieszkańców, kasa się liczy. Problemy są z energą, brak informacji od dewelopera na czym te problemy polegają, więc jesteśmy na prądzie budowlanym... infrastruktura w obrębie budynków, porażka. Błoto, ciemno, brak miejsc parkingowych dla gości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy odbiory jakichkolwiek mieszkań już były?, czy inspektor budowlany zezwolił na użytkowanie w.w mieszkań?, i czy koszt prądu budowlanego jest jakoś rozliczany przez dewelopera?,bo z tego co się orientuję to stawka za kilowatogodzinę jest wyższa w przypadku prądu budowlanego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czarny w pierwszych dwóch blokach już można mieszkać. A jeśli chodzi o prąd to deweloper pokrywa różnicę w cenie obydwu taryf więc ty płacisz normalna stawkę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mieszkam od wczoraj w 2 bloku i spało mi się wyśmienicie co będzie dalej czas pokaże
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcieli byśmy kupić na tym osu=iedlu mieszkanie lecz zero kontaktu z deweloperem mój tel 730054842 jak pani juz tam mieszka mogła by pani mi opowiedziec co i jak z osiedlem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam chciałem kupić 2 mieszkania ale kupiłem jedno i to był błąd tylko same problemy brak mozliwości wykonania remontu tylko do 16 brak wody, kanalizacji ,windy itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dalej nie rozwiązali problemu z energą i jesteśmy na prądzie budowlanym. ZERO informacji z ich strony w tym temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, chciałabym kupić mieszkanie na tym osiedlu. Chciałabym zapytać jaki jest ustalony czynsz miesięczny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za mieszkanie 45 wychodzi 365 PLN plus prąd.
Póki co jest to system zaliczkowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wychodzi ok 400 zł bez pradu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Małe sprostowanie .
365 pln to są opłaty tylko dla administratora osiedla. Do tego jeszcze trzeba doliczyć opłaty za CW, ZW oraz prąd. W sumie wyjdzie ok 500 - 550 pln w zależności od zużycia wody.
Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo za takie małe mieszkanie, aż strach pomyśleć jakie będą opłaty w okresie zimowym???
Dla porównania za mieszkanie 70 m2 + piwnica + garaż w sumie ok 90m2 na osiedlu położonym kilka kilometrów dalej w okresie letnik czynsz jaki płacę to ok 350 pln a w okresie zimowym maksymalny rachunek to ok. 550 pln średnio 470 - 500 pln . Jest różnica?
Jak dla mnie pora na zmianę administratora osiedla i to szybko.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może jek doskoczą lokatorzy z 4 bloku to się skrzyniemy na jakąś Wspólnotę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za byle z niższym czynszem :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z czasem wszystko uporządkują , troszkę cierpliwości. A co do miejsc parkingowych dla gości to jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Goście przeważnie parkują przed osiedlami o ile są wolne miejsca :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja rezygnuje podpisałem umowe na ustaloną kwotę a jak przyszlo co do czego to podniesli mi o 30% tlumaczac ze materiały poszły do góry przestrzegam wszystkich i niesamowite opóznienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a mozna wiedziec kiedy Pan rezerwował mieszkanie i w ktorym bloku?tez mam rezerwacje i caly czas sie zastanawiam...co dalej robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok 4 rezerwowalem w 2017 dwa mieszkania jedno w 3 drugie w 4 bloku i negocjowalem cene wiec moje negocjacje na nic sie dały i tak podniesli ceny wiec rezygnuje a budowa idzie jak krew z nosa .Jedna wielka poraszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem skąd tyle przedziwnych informacji na temat tej inwestycji. Jestem właścicielką mieszkania w budynku nr. 3 i ani razu nie miałam problemu z Deweloperem, co więcej dzwonią do mnie z każdą ewentualną zmianą czy przesunięciem terminu chociaż i tak nadal wg. mojej umowy nie mam żadnych opóźnień. Ludzie narzekają że nie mogą urządzać mieszkania przed odbiorem technicznym ale wystarczy poczytać trochę prawo budowlane a nie mieć o wszystko pretensje. Jedyne co mogę potwierdzić to mieszkańcy bloku nr. 1 i 2 rzeczywiście mieli opóźnienia i poprawki. Reszta prezentuje się super. To jedyne tak kameralne, ładne i zamknięte osiedle w tej okolicy. Cztery małe bloki w spokojnej okolicy a nie molochy 7 czy 10 piętrowe albo z każdej strony szeroka zabudowa. Osobiście jestem bardzo zadowolona i na nic nie zamieniłabym swojego mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dzwonią do Pani z każda zmiana? Bardzo ciekawe :) to jak jest Pani tak dobrze poinformowana to proszę napisać kiedy zamierzają oddać budynek 3? W listopadzie był 1 termin, drugi do końca marca już za chwile, a tylko otrzymaliśmy lakoniczna odpowiedz, ze i ten termin nie jest możliwy. A co do jakość wykończenia mieszkania wole się nie wypowiadać. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie też chciałbym wiedzieć kiedy będzie odbiór ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co słyszę to już chyba lepiej kawałek dalej na Morenie. Moi znajomi czekają na koniec budowy Studio Morena i póki co są mega zadowoleni z kontaktu z deweloperem. Chociaż nie wiem, czy zostały tam jakieś wolne mieszkania, bo było sporo chętnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może i tak ale deweloper to katastrofa ciekawe jak garaże wyglądają po ulewie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Źle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Mam pytanie do mieszkańców którzy już mieszkają i płacą czynsz.
Czy nie sądzicie że stawki naliczonego przez BAMIT są za wysokie?
550 PLN za mieszkanie 45!!
Może pora na zmiany?
Jeśli ktoś myśli podobnie proszę o jakieś komentarze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale masz wykaz za co płacisz. Ja wiem, że jesteście z kamienic i mieszkaliście z rodzicami, ale come on. Kwota jest normalna, ja na zaspie place z rachunkami ok 800 za 48m.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
No gratulować.
Widzę że lubisz przepłacać no chyba że mamusia ci dokłada do czynszu.
Taniej wychodzi utrzymanie domu jednorodzinnego.
Ja za mieszkanie ponad 70 m płacę ok 350 pln.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ciekawe bo ja w pierwszym budynku za ten metraż place 310 zł. Make sprostowanie nie nazywa się to czynsz tylko oplata eksploatacyjna. A ty koleś Za swój domek jak płacisz 309 zl to ci gratuluje poczucia humoru
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jak doskoczy 4 blok to się skrzykniemy na Wspólnotę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My w pierwszym mamy swoją wspólnotę i tworzenia z 4 nie chcemy molochów, zawsze ktoś jest lepszy a ktoś gorszy a tak my mamy swoją wspólnotę i niech tak zostanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dwa, jednakowe mieszkania (po 47m2), w sąsiednich budynkach, zarządzane przez tego samego zarządcę. Za jedno z mieszkań w okresie zimowym płacę czynsz do wspólnoty w wysokości 530zł, a za drugie 350zł. Różnice w poszczególnych pozycjach są kosmetyczne, poza opłatami za prognozowane zużycie wody i ogrzewanie.
Dla osób niezorientowanych taka rozbieżność mogłaby zapewne stanowić powód do odwołania zarządu wspólnoty w jednym z tych budynków :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ludzie porównują gołe kwoty czynszowe, często nie mając wiedzy jakie składniki wchodzą do czynszu.
W niektórych wspólnotach składnikem czynszu są tylko podstawowe opłaty eksploatacyjne, a w innych dodatkowo ujęte są opłaty za prognozowane zużycie mediów, miejsce w podziemnym garażu i całodobową ochronę w recepcji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wam się dojeżdża ta błotna droga z Niepolomickiej? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry