Widok

Wilga Park

Wilga Park Temat dostępny też na forum:
Kameralne osiedle przy Ptasiej powstanie w miejscu, które znajduje się blisko śródmieścia Gdańska, jednocześnie w granicach dzielnicy z kompletną infrastrukturą potrzebną w codziennym życiu. Na Chełmie są szkoły, punkty usługowe, siłownia, sklepy sieciowe i niewielkie sklepy osiedlowe. Relaks i rekreację gwarantują basen, kluby fitness i korty tenisowe. Pomoc medyczną mieszkańcy znajdą w ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę drogo

W styczniu były ceny 5500/m2, a teraz 6500zł/m2.
Taka zmiana cenowa nie zachęca do kupna
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11

to raczej nieciekawa okolica w Gdansku wystarczy przejechać się małomiejską która jest tuż obok żeby poczuć klimaty, sam chcialem kupic ale z Chełmem to ma niewiele wspólnego
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

haha a cvo ciekawsze są łostowice czy banino? Ja dziekuje, wole byc blisko centrum niz osowa
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzielnica

Od urodzenia mieszkam na Oruni, nieopodal tej inwestycji (widzę ją z okna). Mieszkając na Oruni bardzo mi się tutaj podoba i dlatego dla córki kupiliśmy mieszkanie na osiedlu Wilga Park. W pobliżu są różne sklepy (Biedronka, Lidl i inne mniejsze sklepiki, parę kroków pod górę Tesco). Bardzo blisko znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole, kościół, przychodnie. W wolnej chwili można zrobić sobie spacerek do pięknego parku Oruńskiego. Budynki przy ul. Małomiejskiej będą prawdopodobnie wyburzane, ponieważ ludzie są już wysiedlani. Osiedle ma jeszcze jeden plus, że znajduje się blisko centrum i nie trzeba jeździć w korkach na odległe dzielnice Gdańska. Zaledwie 3 przystanki autobusem można podjechać do pętli tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska, albo idąc parę kroków pod górkę na pętle Chełm.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 13

jednak powstaje!

Swego czasu ta inwestycja była oprotestowana przez mieszkańców - znikną siedliska ptaków-szkoda-
ale kogo to obchodzi - parcia na kasę nie powstrzymasz
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 28

Wilga Park

Ceny w styczniu były w przedsprzedaży. Żeby firma uzyskała środki na budowę, musi zebrać odpowiednią ilość chętnych w pierwszym okresie, kiedy nie ma nawet dziury w ziemi. Stąd taka cena - dla cierpliwych, którzy decydują się najdłużej czekać na swoje mieszkanie. Cena może podskoczyć jak już wybudują i jakieś mieszkania ewentualnie zostaną. Zresztą -jak wzrosną ceny prądu to wszystko po kolei pójdzie w górę, ceny mieszkań też.
Rynek pierwotny rządzi się innymi prawami niż wtórny.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10

Lokalizacja Wilga Park

Osiedle Wilga Park znajduje się w bardzo dobrym miejscu blisko centrum wiec nie trzeba tracić czasu na dojazdy. Blisko są sklepy mniejsze jak również Lidl Biedronka czy Tesco. Szkoły, przedszkola i przychodnie {gościnna i świętokrzyska}. O Oruni źle się mówi ale mieszkam od 30 lat i nie mogę o niej nic złego powiedzieć, tak samo jak na innych osiedlach Jest dużo zieleni i mieszka się tutaj spokojnie. Żeby iść na spacer samemu czy z dzieckiem można iść do pięknego Parku Oruńskiego. W parku latem odbywają się za darmo koncerty w amfiteatrze. Polecam osiedle Wilga Park ponieważ jest usytuowany w bardzo dobrym miejscu.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 13

Mieszkanie na patologicznej Oruni dolnej i do tego drogo!
Uważam że cena jaką mieliście na początku (5200/M2) to było dużo. Nie wiem kto kupuje tam mieszkania za 6500/M2...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 26

Ja się zastanawiam nad zakupem. Owszem tanio nie jest jednak architektura inwestycji, duże balony, ładny rozkład mieszkań mnie przekonuje.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Panie Cygan, przede wszystkim duże balony mnie przekonały :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wątpliwa prawda

Sam opis Gdańsk Chełm jest dużym oszustwem - przecież to Gdańsk Orunia, chyba że weźmiemy pod uwagę część nieruchomości położoną na jej tyłach. A gdzie znajduje się wjazd na osiedle? Pytanie retoryczne - Gdańsk Orunia. Wystarczy popatrzeć na otaczające budynki, aby dojść do wniosku, że poruszanie się w sąsiedztwie osiedla wymaga nie lada odwagi. Osiedle nie zamknięte - czy deweloper byłby tak odważny, gdyby miał tam sam zamieszkać?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 19

Mieszkam na Oruni od 29 lat i nie narzekam bardzo dobrze mi się tutaj mieszka. Mieszkam niedaleko ulicy Ptasia Nie mam zamiaru się z tad wyprowadzac. Ludzie z tych starych domów dostają nowe mieszkania i się wyprowadzają. Więc domy będą wyburzone. A tak to wokół dużo zieleni i wszędzie blisko do sklepów szkół itp
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie zgadzam się z opinią

Mieszkam na Oruni od 32lat i nie żałuję. Tak źle się mówi o Oruni a naprawdę jest tutaj dobrze blisko do centrum, sklepy, przychodnie, szkoły i przedszkola. Stare budynki mieszkalne są powoli wyburzane. Jak się nie podoba na Oruni zawsze można się przeprowadzić np na Morenę. Tam napewno jest bezpiecznie i weselej ;). Fakt na Morenie palą w windzie stare opony czy meble, a na Oruni takiego czegos nie ma. Za to Na Oruni jest dużo zieleni i piękny park, w którym odbywają się w sezonie letnim koncerty. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przede wszystkim to proponuje zapoznać się z kondycją tego dewelopera. Można o niej przeczytać m.in. na:
- portalu o pracodawcach: go..rk
- forum 3miasta na stronie samego dewelopera
- forum 3miasta na stronie Osiedla Gdańskiego w Pępowie.
--
Generalnie, sprawdzajcie Państwo postęp prac na Waszym osiedlu, korelujcie to z harmonogramem, który macie w papierach oraz ze swoimi bankami które powinny co jakiś czas robić inspekcję na budowie (a nie zawsze to robią...ekhm ..rzetelnie).
Wszystkie ustalenia z deweloperem ustalajcie na piśmie/MAILU , nigdy na telefon, albo na gębę.
Szereg B na OG w Pępowie oddano po wielkich pieriepałkach z 9 miesięcznym opóźnieniem (przy czym od tego czasu mieszkańcy nie doczekali się części przynależnego wyposażenia). Kolejny szereg C, ma już w tej chwili opóźnienie sięgające 7 miesięcy, a od praktycznie 2 tygodni na budowie nic się nie dzieje (mówiąc delikatnie: o deweloperze nie mają najlepszego zdania hurtownie budowlane oraz podwykonawcy).
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzień dobry,

czy ktoś posiada jakieś informacje na temat odbioru mieszkań, bo od 3 miesięcy jestem informowana od dewelopera, że chcą wydawać ale nie mają zgody na podłączenie do kanalizacji a z tego co widzę na budowie nie ma nawet drogi dojazdowej i budynek nie jest jeszcze wykończony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli deweloper tłumaczy się brakiem zgody na podłączenie do kanalizacji proponuję zadać pytanie czy to prawda i dlaczego - Gdańskim Wodom. Pytanie najlepiej zadać w formie dostępu do informacji publicznej, można to zrobić mailowo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak samo

Dzień dobry, jesteśmy w tej samej sytuacji od marca. Dzisiaj tj 7.07.2020, po ponad 3 miesiącach opóźnienia usłyszeliśmy ze nie wiadomo kiedy będzie woda, podobno urząd miasta nie wydał jeszcze zgody, niestety obawiamy się ze to nie jest rzeczywista przyczyna, ponieważ o problemie z siecią wodno-kanalizacyjna słyszmy od grudnia. Deweloper nie odpowiada na pisma, kontakt jest bardzo utrudniony. Może powinnismy zadziałać w tym temacie wspólnie ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Propozycja.

Proponuję, żeby każda zainteresowana osoba podzwoniła we własnym zakresie do U.M oraz Saur Neptun Gdańsk i dowiedziała się jaka jest prawda jeżeli chodzi o przyłącza wodno-kanalizacyjne na tym osiedlu ,oraz czego w najbliższym czasie należy się spodziewać, a następnie poinformowała o bieżącej sytuacji na forum.
Jednego nie rozumiem, deweloper zaczyna budowę bez odpowiednich istotnych pozwoleń ???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mataczą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbiór

Odbiór w akcie not. koniec maja, a tam końca robót nie widać, też informowano o kłopotach z kanalizą. Będzie trzeba korzystać ze sławojki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktos miala sprawe sadowa z Margo o niewywiazywanie sie z umowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbiór

Rozmawiałem z kierownikiem odbiór koniec czerwca(prawdopodobnie)
zwiedziłem budowę przeszedłem po piętrach ,byłem w każdym z budynków
montują drzwi do mieszkań .Gdzie droga dojazdowa ,mała architektura? Pracowników 6 więcej nie było,kiedyś Ukraińcy pracowali
COVD 19 wystraszył wyjechali do domów .Końca nie widać!!! Należy interweniować !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

rozmawiałam dziś z kierownikiem budowy, brak pozwoleń z UM na kanalizę i drogę. Mimo to chcą oddać lokatorom do wykończeń pod koniec VI, pożyjemy zobaczymy .Kary za każdy dzień zwłoki 0,01% zg z Umową.Totalna niemoc, szkoda gadać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa mieszkańców osiedla na Facebook

Na Facebook jest grupa mieszkańców osiedla gdzie są dyskusje na ten temat:

Osiedle Wilga Park Gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i się zaczęło, kolejna lichwa...
Najbardziej szkoda w tym wszystkim mieszkańców...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy mozna tam jszcze kupic miekszania? Lokalizacja jest atrakcyjna...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktoś już odebrał klucze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

daleko w polu....

Niektóre mieszkania są pozamykane.Są mieszkania gdzie leżą panele podłogowe i płytki
przygotowane do układania .Jak to możliwe ,że budynek nie ma pozwolenia na użytkowanie
a lokatorzy się zaczynają się wprowadzać.Może tylko dla wybranych?? ??
Koniec czerwca a na budowie ludzi nie ma ,aby tylko zdążyli do Świąt B.N........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zarzenowana

Obiecanki cacanki ani bramy garażowej 1 budynek miał odbiór 15 lutego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co sie dzieje

A u nas na osiedlu gdanskim budowanym przez margo jest juz rok opoznienia. Thriller trwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

m a s a k r a

masakra. wilga park dalej w budowie, nie wiadomo kiedy budynki zostaną oddane mieszkańcom. Dalej droga w budowie, brak pozwoleń.
Planowany termin oddania mieszkań: koniec marca 2020. Chyba mieli na myśli 2021. Chociaż z zaangażowaniem dewelopera to może i nawet 2022. Nie polecam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dramatu ciąg dalszy.

Ponad rok opóźnienia, końca nie widać, prace są prowadzone nieudolnie, nieestetycznie, po "taniości" i w ślimaczym tempie.
Wygląda to tak , jak by zarówno inwestor Catpol jak i deweloper Margo nie mieli środków i motywacji na dokończenie tej inwestycji, a tu jeszcze trzeba będzie zapłacić karne odsetki za opóźnienie, czy zapłacą ? , zobaczymy.

Niestety znaczna część niepochlebnych opinii o tym deweloperze , potwierdza się.
Dalsze recenzje na temat tej budowy i wypłaty należnych odsetek, w późniejszym terminie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę mało zabawne

Jest koniec roku 2022, a jak internetu i kablówki podłączonej nie było, tak nie ma. Osiedle położone w takim miejscu że o zasięg telefoniczny czasem ciężko, a gdzie tu jeszcze korzystać z internetu bezprzewodowego. Są takie dni że nie ma zwyczajnie dostępu do internetu.

Pomijam fakt widocznych pęknięć na ścianach po pewnym czasie od zamieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chełm

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Częstotliwość lotów samolotow. (9 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

Dziki w okolicy Więckowskiego (4 odpowiedzi)

W dniu dzisiejszym wracając do domu ok. godz. 20.30 w okolicy Więckowskiego, nagle pojawił się...

do góry