Widok

Włamanie na działkę

Witam serdecznie
Chciałam podpytać osoby którym włamano się na działkę, do domku na ROD. Czy zrobiliście później jakieś zabezpieczenia, czy złodzieje wrócili, kradli albo niszczyli? Mamy nowy domek i jeszcze sporo do zrobienia w nim i dookoła, ale jakoś chęci oklapły po włamaniu,jest tylko stres i poczucie bezsilności... Proszę jakieś wskazówki. Mąż mnie "pociesza", że żadne zabezpieczenie w takim miejscu nie zadziała, bo działka raczej na uboczu, sąsiedzi przyjeżdżają na kilka godzin w ciągu dnia. Złodzieje mają więc całą noc, żeby domek rozebrać deska po desce, niezauważeni :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety mąż ma rację, nie sprawdzą się tu ani tańsze ani droższe systemy bo nie za działają bez ludzi. Wystarczy że domek jest nowszy, bardziej wypasiony niż pozostałe i na bank zostanie on wytypowany przez lokalne żule, a to rurka miedziana, a to kraniki wyrwane. Tylko plastik! nawet narzędzia ogrodowe radzę zabierać bo giną. Domek dzialkowy nie może kusić wyglądem, Nawet kraty z okna czy elementy ogrodzenia potrafią zniknąć jeśli są metalowe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już zabrali to co mieli...domek jest nowy, bo po przednich właścicielach rudera się nie nadawała do niczego...Po prostu, zwykły drewniany domek, bez złotych klamek. Oprócz tego żeby nie zostawiać nic cennego to co możemy zrobić? okiennice? Już po prostu nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, w naszym systemie prawnym nie wolno sobie bezkarnie zaminować terenu wokół działki. A szkoda :)
Można ubezpieczyć domek letniskowy, ale w zakresie włamania jest to diabelnie drogie rozwiązanie. No i nie zlikwiduje samego problemu a jedynie złagodzi finansowe skutki włamań.
Jest jedno skuteczne rozwiązanie - dorwać włamywaczy po czym im solidnie wp..lić. Z zapowiedzią, że dostaną ponowny wp..dol, za każdym razem, kiedy ktokolwiek coś z działki ukradnie lub na niej zniszczy.
Samo namierzenie sprawców można zrealizować na kilka sposobów. Można zaczaić się lub zamontować ukrytą kamerę. Można również zbratać się ze sprzedawcami z najbliższych sklepów i rozpuścić wici o nagrodzie za wskazanie sprawców.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie Rod
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Inne

SZUKAM DOBREGO DETEKTYWA (24 odpowiedzi)

Witam Poszukuję w Trójmieście dobrego i solidnego detektywa do dość nietypowego zadania....

Jak otworzyć sklep internetowy (73 odpowiedzi)

Przymierzam sie nad otwarciem własnego sklepu internetowego. Mianowicie do tej pory sprzedawałam...

Magazyn firmowy (11 odpowiedzi)

Dzień dobry, mam problem z Subiektem GT. Jak dodawać na stan produkty które sam produkuję? Do...

do góry