Widok

Wojskowy sposób na podwójną odprawę

Opinie do artykułu: Wojskowy sposób na podwójną odprawę.

Odchodzący na emeryturę oficerowie dowództwa Marynarki Wojennej otrzymali nie tylko odprawy, ale też sowite wynagrodzenia za zaległe urlopy. Wojsko twierdzi, że nie zawsze jest możliwość ich udzielenia. Wypłacony ekwiwalent urlopowy to corocznie setki tysięcy złotych z budżetu państwa.Oficerowie z wysokim stażem mają 41 dni urlopu w roku. 26 jak każdy z pracowników, a dodatkowe 15 przysługuje im za wysługę - czyli lata spędzone w wojsku. To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jak ma byc dobrze skoro emeryturka sie liczy z ostatniej pensji...

zreszta zobacz inne swiete krowy typu gornicy.... szkoda gadac... albo... trzeba bylo isc na trepa :):)
brak "muzgu" ale swiety spokoj mila emeryturka i dorabianie na mmm taksi :):)
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 14

Po pierwsze nikt nikogo do pracy w kopalni nie zmusza. Po drugie kopalnie jeśli są niedochodowe powinno się zamykać - to nie komuna żeby utrzymywać na siłę kopalnie. Po trzecie jak górnicy chcą mieć przywileje emerytalne to niech sami sobie sami na nie pracują odkładając większą składkę emerytalną - dlaczego mam pracować na to żeby pracownik prywatnej firmy mógł wcześniej iść na emeryturę? Skoro to ciężka praca to niech zarabiają więcej i płaca większą składkę a jeśli się nie podoba to patrz "po pierwsze".
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 7

A pro pos braku mózgu ...

Styl w jakim piszesz świadczy, że matury raczej nie zdałeś. Nie dziwię się Twojej frustracji i złości. Nędzne życie, tłumione upokorzenie, miernota umysłowa - czyli idealne warunki by być trollem internetowym. Tacy jak ty, wyzywają i obrażają anonimowo, potem idą pałę zalać i zasypiają w brudnych skarpetkach i majtkach w swoim ulubionym barłogu. Ot, proza dnia trolla z internetu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak czesio...

gdybyś miał mózg, intelekt i odwagę - to poszedłbyś na "trepa" ale najwyraźniej nawet jaj nie masz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a straz pozarna??? na koniec sluzby czyli kol o40tki... odprawy premie sratatata

byle podstawa do emeryturki wieksza.... nie dosc ze chlopaki dostaja co w teren jezdza... ale ci z biura rowniez... taka ksiegowa to ma dopiero niebezpieczna praca :)
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak to nie mogą wykorzystać urlopu....

Niech oni nie ściemniają. Dzisiaj w wojsku się nic nie robi a szczególnie w MW. To wylęgarnia nierobów, którzy biorą tylko kasę za nic. Niestety ale dopóki ta cała post komuna łacznie z rządem tuskowym nie odejdzie to w tym kraju nigdy nie będzie dobrze.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 14

uczyc? poziom intelektualny wieksosci tych panow

to nie jest powod do dumy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tytanie intelektu

Pisz po polsku, specjalisto od "wieksosci".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie do końca sratatata

Słuchaj mądralo. Pracę w straży pożarnej można przyrównać do zawodu sportowca. Po czterdziestce dosłownie nie nadaje się na strażaka tak samo jak piłkarz do zawodowego grania. Strażak musi być w 100% sprawny, żeby tobie w razie potrzeby tyłek uratować a nie po schodach włóczyć nogami. To nie kafelkarz który spokojnie może sobie działać, tylko ratownik stworzony do ekstremalnego często wysiłku w krótkim czasie. A dla każdego starszego ratownika nie ma pracy w biurach tak jak i pracy w trenerce dla każdego piłkarza. Uważam, że ci co domagają się dłuższej pracy dla strażaka czy policjanta strzelają sobie samobója, bo to społeczeństwo na tym ucierpi a nie strażak. Co do biurowych "funkcjonariuszek" które w życiu ognia nie widziały to masz całkowitą rację...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Trepy to zakała większości zAwodów..38 letni emeryci którym wojsko życie uratowało.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 10

Weź go kopnij w kostkę ;)

Wnioskuję, że jakiś emeryt wojskowy zatrudnił się u ciebie w firmie i szybciej nauczył się tego na co ty potrzebowałeś 20 lat. Też by mi było przykro. W odwecie opluj go za plecami albo podłóż świnię. Bo chyba prosto w oczy nie wywalisz mu swojej złości. Dostać od emeryta to obciach. :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale fakt z trepami i tymi przegieciami z urlopami to jest

problem nie polega na tym, ze nie maja kiedy odebrac tego urlopu, ale na braku kontroli nad nimi i na ich cwaniakowaniu. Kazdy oficer na wysokim szczeblu menedzerskim (odpowiednik kierownika, dyrektora etc, i wszyscy inni tzw. specjalisci) dostali jakies 2 lata temu narzedzie to tego typu naduzyc. Narzedzie w formie przepisow ministra MON i rozkazow stworzonych na tej podstawie, ktore mowia, ze zolnierz nie ma czegos takiego JAK nadliczbowy czas sluzby czy wolne po sluzbie. To w efekcie doprowadzilo do tego, ze ciezko jest zweryfikowac kiedy zolnierz odbiera sobie nadgodziny a kiedy urlop. To dotyczy takze innych sluzb, a nie tylko wojska, ale teraz nagonka jest na wojsko, a inne sluzby moga odpoczac ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

I znów półprawda.

Kontrola jest, ewidencja nadgodzin jest, wszystko wpisuje się do stosownych dokumentów. Kwestia wykorzystania urlopu w danym roku, to zupełnie inna bajka. Urlop może być nie wykorzystany z różnych przyczyn. Gdyby prawo jednoznacznie zakazywało działalności chaotycznie, mętnie i tendencyjnie opisanej w artykule, to by grosza nie dostali. Jeśli prawo dopuszcza takie sytuacje, to do kogo macie pretensje?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba było iść do wojska.
A 38 letni emeryt ile ma emerytury? Wiesz cwaniaku? Ile to jest w zł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pociągnąć dalej temat

nagłośnić sprawę i przypilnować...
może coś się zmieni
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

a to jeszcze nie wszystko!

Wiecie ile te lewusy ze szkół oficerskich dostają żołdu??? Od 1100 do 2000zł!!!! Za to ze studiują, a mają wszystko zakwaterowanie, jedzenie itd!!! A takich podchorążych w Polse jest 1500!!! Tojest chore!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

to na co czekasz?

????????? lewusie!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba bylo sie uczyc tluku!!! To nie jest pedagogika czy jakies zwykle studia!!! 5lat ciezkiej pracy nie tylko fizycznej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

no to pięknie ale najlepiej to się czepić np górników, którzy harują w kopalniach

przez co zakłady te mają niebotyczne zyski.
Mundurowi NIC nie wypracowują tylko zżerają to co inni z podatków wrzucaja do wspólnego wora.
Idą na emeryturkę, potem w ramach rekonwersji mają zapewnione różnorakie kursy i doszkalania, są w stosunkowo młodym wieku więc pracę jak chcą też znajdą i tym sposobem zajmują miejsca dla tych co są bez roboty i dodatkowych dochodów.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

... o co chodzi ,o ten drobny grosz. Jestem zdania, że wielu oficerów - nawet z M W, to bardzo dobrzy managerowie, lepsi niż ci ze spółki Euro 2012 . O czym mowicie o ochłapach drbnych pieniądzach za nie wykorzystane urlopu, każdy w tym państwie może z tego skorzystać. Jak to sie mam do tych co zrobili stadion i jego otoczenie bańka na głowę.
Pluton Oburzonych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polska została rozbrojona przez rożnych miłośników SZCZAWIU. Nie ma MArynarki Wojennej, armia to genarolowie bez wojska.

Kiedy ludzie się obudzicie?
popieram tę opinię 254 nie zgadzam się z tą opinią 25

Spoko, spoko, już się budzimy. Wróci ten z ziemi polskiej do Wolski to nas dozbroi. Będziemy mieć armię i gospodarkę jak w Korei Północnej. Rosja nas popamięta.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 28

Oj oj oj

Chyba się jeszcze nie wytrzeźwiało i poranny kac męczy i te mewy tupiące za oknem........
Idź spać kolego i bzdur nie wypisuj
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 18

Wyborco PO, ja Cię proszę:

Nie rób mi obciachu. Odbierz sobie dowód i nie idź na wybory.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 12

Na zbity pysk

Wywalić z wojska darmozjadów i pasibrzuchów, zwolnić też połowę generałów i admirałów, po co nam oni, jak nie ma czym dowodzić !
Za zaoszczędzone pieniądze kupić trochę nowego sprzętu, na przykład jakieś drony aby ludzie nie musieli się narażać , no i więcej szkoleń , a nie picie wódki i malowanie trawy na zielono.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ty masz widze pojecie o becnym wojsku. Twoja opinia opiera sie widac na czynnej słuzbie, która odbyłeś jakieś 30 lat temu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trawa na zielono kolego to przebrzmiały śpiew
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xxx

Weż ogarnij jakieś liczby .. A nie pitolisz..Polska Marynarka liczyła się troszeczkę tylko w II WŚ. Po tym okresie jej nie ma
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

I w PRL
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szybka kalkulacja

Zarabia 10.000/mc, 22 dni pracujące w miesiącu. Dzień urlopu około 450 zł. 450 x 180 zaległego urlopu = ponad 80 tyś za zaległu urlop. :) Pięknie, nawet dla średnio zarabiających to 2 lata pracy . Co za zje...ny kraj.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 7

A czy myślisz, że w razie W Ci oficerowie do czegoś by się nadawali.

Nie podjęli by żadnej decyzji. Są przez lata szkoleni w unikaniu problemów i rozglądaniu się za większą kasą za dodatki funkcyjne. Teraz za tę umiejętność zapłacimy z naszych podatków.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

nm

osądzić tych chytrych bydlakuw i pozbawić majątu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nella

10/10 , TuSSkolandia kraj bez armi ale za to z łoficerami obibokami !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

morze nasze morze będziem ciebie wiernie strzec

Wcześniej lewe delegacje i zawyżone ceny eksponatów do muzeum MW, teraz te odprawy. Stać nas, a co!
popieram tę opinię 160 nie zgadzam się z tą opinią 10

Strzyżenie POlski i obywateli ma się dobrze

i jeszcze długo Miro,Rycho, Sawicka i Misiak. o Karnosiu i całego Gdańska nie wsponę
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

betony

same stare kur..................y zjezdzajcie betony bez was lżej w wojsku
popieram tę opinię 148 nie zgadzam się z tą opinią 32

ŻENADA

Zamiast utrzymywać bezproduktywnych darmozjadów na generalskich etatach, którzy pamiętają jeszcze PRL i tak na prawde są dinozaurami współczesnych realiów wojennych, można by kase przeznaczyć na nowy sprzęt , amunicję, wyposażenie, szkolenia i ogólnie na coś co może się wojsku przydać.
Bo przepity i spasiony generał , który wysysa z budżety 10 tys miesięcznie do niczego nie jest potrzebny.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ojej?!!!!!sam jesteś darmozjadem...Jak ty mało wiesz o pracy w wojsku. Chyba rzeczywiście tylko PRL pamiętasz. I tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

oj mundurowy

Szacunku do starszych osób to ciebie nie nauczono ani w domu ani w wojsku. Zapewne jesteś niewyuczalny.
Codziennie marszczysz się bardziej, jesteś coraz starszy i odejdziesz w końcu na emeryturę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17

Gdy służyłem w latach 90-91 w marynarce na Oksywiu to widziałem

pełnego komandora i admirała nachlanych jak świnie! Głowy leżały na stole. Widoku polskiego wojska nie zapomne nigdy!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 6

Morskie opowieści.

Głowy na stole, a tułowia pewnie psy po Oksywiu włóczyły. Hej, ho kolejkę nalej... ;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co ty tam obsługiwałeś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdurny artykuł.
Ekwiwalent za urlop to nie manna z nieba, tylko tak jak nazwa wskazuje - ekwiwalent za to, że ludzie nie byli na urlopie przez dwa lata.

Jakby nie wypłacali ekwiwalentu, to by byli te 3 miesiące dłużej na etacie i brali pensję z nicnierobienie.
popieram tę opinię 73 nie zgadzam się z tą opinią 149

Nie chrzań. Ich psim obowiązkiem było korzystanie z urlopu. Wtedy nie byłoby ekwiwalentu i dłuższej służby.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 13

Dodatkowo należało by ukarać ich przełożonych za niedopełnienie obowiązków służbowych.

Czyli wysłanie podkomendnego na urlop.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zapoznaj się z ustawą

o służbie żołnierzy zawodowych, dowiesz się: ile, kiedy i jak wykorzystywać urlop, a później zabieraj głos w tej sprawie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

.

Źle się dzieje w polskim wojsku i my za to musimy płacić!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie znasz realiów w wojsku

Mam kilku kumpli którzy służą w MW i wygląda to zupełnie inaczej niż w normalnej firmie. Walą chorobowe, 100% płatne i też mają urlop. Dodatkowo za służby 24h na których i tak się wyśpią mają dodatkowe dni wolne. Im ich urlop wcale nie jest niezbędny do tego aby sobie odpocząć. Oczywiście nie na wszystkich stanowiskach się tak da ale znam chłopaków co bez przypału pracują po około 100-150 dni w roku
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 5

he, he

też takich znam :-) Pewnie wspólni znajomi...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

...to jest nic są tacy co na zwolnieniu przyjeżdżali po podwładnych i robili w godzinach służbowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do nieuka

pisze się "ze szkołą" głąbie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszukują jak sie da.

W mundurówce chorobowe jest 100% płatne, więc zamiast urlopów biorą zwolnienia i mają wolnego ile chcą. A za urlop każą sobie płacić.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 3

Już nie pluj się tyle, bo od listopada nie będą mieli tych uprawnień...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

urlopy

ekwiwalent bierze rząd za urlopy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy mamy wojnę, albo wróg czyha u bram, że wojaki szwejki nie mogli korzystać z urlopów...?
Powód pewnie jest taki, że łazili jak chcieli do roboty, więc nie potrzebowali nawet urlopów...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

ekwiwalent MW

proszę mi tylko wytłumaczyć.ten ekwiwalent nalezy się za 3 lata-czyli 26 dni oraz dodatkowe 15 daje 41 dni( 3lata to 123 dni),więc jak to się ma ,że niektórzy dostali ekwiwalenty za 180 dni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie ma możliwości udzielenia urlopu to się zmienia kierownika na takiego który potrafi to zorganizować. Tyle w temacie.
popieram tę opinię 116 nie zgadzam się z tą opinią 17

Dokładnie.
Poza tym to nie udzielenie urlopu pracownikowi jest niezgodne z prawem. Tak że nie dość że łamią prawo to jeszcze biorą za to kasę.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chory system w chorym kraju...

Który prywatny pracodawca pozwoli pracownikowi na niewykorzystywanie latami urlopów? No i jeszcze tzw."pozostawanie w dyspozycji MON". Gościu może latami siedzieć w domu i brać uposażenie , bo czeka niby na przydział , nie ma dla niego etatu , padł ofiarą restrukturyzacji i tym podobne bzdety. Dotyczy to oczywiście kadry kierowniczej.Tak to z naszych podatków zapasieni starsi oficerowie wiodą dostatnie życie.Zasada powinna być prosta - idziesz do cywila , musisz wykorzystać zaległy urlop , i to służąc w jednostce a nie w domu.
popieram tę opinię 117 nie zgadzam się z tą opinią 22

Nie podobają się rządy złodziejsko-korupcyjne ponad połowie Polaków!

Idż do lekarza specjalisty , dostaniesz się za pół roku albo 4 lata /endokrynolog/.Zaćmę Ci usuną w 2020 roku.Czy to nie jest chory układ? Tymczasem rząd , administracja i parlament ma to wszystko od ręki. Mikesz /chyba nie jesteś kotem z węgierskiej kreskówki/ zejdż na ziemię.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba zmieniać kraj a nie uciekać

Za nakłanianie do dezercji powinno się rozstrzeliwać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od kiedy to na urlopie siedzi się w pracy?

"idziesz do cywila , musisz wykorzystać zaległy urlop , i to służąc w jednostce a nie w domu."

O co chodzi z tym służeniem w jednostce a nie w domu? No i jaka będzie finansowa różnica między urlopem wykorzystanym a jego ekwiwalentem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To proste , żołnierz musi wykonać rozkaz!

Jeśli jestem d-cą i mam lesera , zlecam mu zadania które musi wykonać , proste , niełatwe i nieprzyjemne. Odmówi - jest karany , wytnie do domu - jest dezerterem.Tylko żeby to zrobić i zgarnąć to rozbestwione towarzystwo trzeba mieć jaja i trochę przyzwoitości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Biedni zapracowani żołnierze

Nie mieli nawet czasu iść na wypoczynek.
Państwo w państwie i nic złego przecież się nie stało "lud zapłaci".
popieram tę opinię 152 nie zgadzam się z tą opinią 17

Na urlopie nie można korzystać z delegacji

i za wszystko trzeba samemu zapłacić
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

a jak potrzebne trochę wolnego to

L4. Szkoda urlopu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

opinia

25 lat popracują i mają wielotysięczną emeryturę.
Kto z Was ma 41 dni urlopu?
Wojsko w Polsce to chora instytucja.
popieram tę opinię 198 nie zgadzam się z tą opinią 34

Która jest zdrowa ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

a JA mam

26dni plus 15 za system zmianowy, 7 razy w msc do pracy i reszta dni wolnych, sluzba - 48 wolnego... w tym 3SW, wiec eksperci od sluzb... jaka to praca ??
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko że służba trwa 24 godz.

i czasem idziesz 10 razy w miesiącu tj. 240godz. chyba że pracujesz w jakiejś zapyziałej mieścinie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

.

Jaka "służba".
Nie bądź śmieszny!
Grasz w karty i jeszcze ci płaca za to...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

Gorzej jak trzeba wyciągać kawałki ciał z resztek samochodu. Tak, strażacy większość służby siedzą w remizie, ale ja tam dziękuje za takie atrakcje z nożycami hydraulicznymi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

to zapraszamy w szeregi

zobaczysz jak gramy w karty
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

do 1 Gdańsk

No nie grasz siedzisz w internecie bo ci się pasjans znudził
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

pracuję w systemie zmianowym

pomyśl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Coś cię boli to do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

8 tyg w pracy,8 tyg wolnego.Pasuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wojsko nie jest w tym kraju do niczego potrzebne

nigdy nie bedzie tutaj armi ktora moze powstrzymac potencjalnych agresorow, a z drugiej strony czego tutaj bronic? Zielonej trawy? Jeszcze troche to nawet tego nei bedzie bo ludzie z biedy zjedza ja do ostatniego zdzbla...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

w Polsce?

Sprawdz jak dziala wojsko w innych krajach. 10tysi to ma kapral. urlopy i munurowki to standart. obecnie nie ma kadry a sam general wojny nie wygra. taka jest prawde ze jak nie masz drzwivi okien to ktos ci do domu napewno wejdzie. Kazde szanujace sie panstwo ma solidna Armie!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Żeby kapral zarabiał 10tys. to POLSKI HYDRAULIK musi zarobić 12tyś.

Wojsko i policja narodu nie wyżywi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znasz się na wojsku jak nikt.... Poczytaj kto ma te 41 dni jełopie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylu jest mądralińskich, którzy wypowiadają się w tematach, o których najczęściej nie mają zielonego pojęcia. Zarzuca się oficerom, że po 15 latach służby mają możliwość odejścia na emeryturę. Mają możliwość podkreślam, bo najczęściej dalej pozostają w czynnej służbie. Miałam okazję pracować z ludźmi którzy wcześniej byli oficerami i jestem zdania, iż nie jest to czyjaś fanaberia tylko uzasadniona decyzja. Ci ludzie po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach służby nie "nadają się" do pracy z ludźmi "z poza branży" - (normalne firmy) pomimo wiedzy i doświadczenia. jestem ciekawa, kto z was chciałby mieć za szefa człowieka, który uważa iż niemożliwe jest tylko wywrócenie hełmu na lewą stronę. Każdy kij ma dwa końce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie jest chory system

ci oficerowie są chorzy. nie idą na urlopy bo po co?mają się nudzić w domu?a tak pognębią niższych stopniem popiją kawki i nażrą się ciastek a jeszcze im za to zapłacą..żyć nie umierać.
popieram tę opinię 164 nie zgadzam się z tą opinią 12

skoro w wojsku jest tak dobrze

TO DLACZEGO NIE POSZLIŚCIE DO WOJSKA?

hipokryci...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 18

Z PROSTEJ PRZYCZYNY BO NIE LUBIE LIZAC d*pSKA JAKIEMUS STAREMU TREPOWI
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie wiesz jak to robić, a i tak liżesz gdzie indziej!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

chciałem iść

ale mam okulary i nic z tego nie wyszło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie sam wyglądasz jak ciasteczko w tym złym znaczeniu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba się było uczyć buraku, a nie teraz narzekać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

a po co nam marynarka na Bałtyku morzu zamkniętym, zlikwidować i 0.5 % przekazać na morską straż graniczną

jakie oszczędności będą !!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 9

A PO CO MARYNARKA

Popieram ! Zlikwidować podupadającą technicznie marynarkę a działkę z budżetu przekazać na rozbudowę i unowocześnienie straży granicznej.

Z drugiej strony redukcja wojska - a nawet likwidacja. Przykład: Islandia. Chociaż niewielki kraj ale i bez wojska się w NATO trzymają. Bo mają w tym swój interes.

Bo i tu prawda: w jakiekolwiek układy Polska się pakuje - to za nic nie pilnuje i nie broni w nich swojego interesu - w jakiejkolwiek skali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jedyne słuszne rozwiązanie w obecnej sytuacji

MW na poziomie nie większym niż 4 tys. osób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj jacy my naiwni

porąbało ten kraj do końca. W rządzie same głupy, czyż k.wa nie widzą co się dzieje.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

kurestwo

a awanse i przeszeregowania do wyzszej grupy płacowej przed samym odejsciem na emeryturę po to by podstawa była liczona od wyższej kwoty? Przeciez to nadużycie. Ja za to bedę płacił całe życie.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 3

chyba literkę połknęłeś z tych nerwów. Mnie też to wkurza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wojsko należy gruntownie zreformować

szczególnie mentalnie. W wojsku liczą się tylko przekręty,o czym moga świadczyć ustawiane przetargi, ale wojsko nadal cieszy się społecznym zaufaniem. Te zaufanie wynika z nic nie robienia.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 6

Społeczne zaufanie .... :D:D Poczytaj komentarze pod jakimkolwiek artykule na temat wojska czy służb mundurowych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do AnnA

W "Gali" czy 'Pudelku" te mądrości o wojsku wyczytałaś? Po takich wypowiedziach, to człowiek się robi antyfeministą. Ani w nich ładu, ani składu ... takie klepanie rodem z magla.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strasznie szczekacie. Pokażcie, który z nich

ma mniej niż 60 lat (bo tutaj są głosy, że po 15 latach pracy odchodzą...)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 23

Dlaczego przed odejściem na emeryturę pracodawca nie wysłał ich na zaległy urlop?

Zapewne strasznie byli potrzebni w pracy.
Zastało sporo do obalenia.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie!!!

Urlop - płatna nieobecność w pracy
ekwiwalent - płaca za tą nieobecność
Czym to się różni? Czy jest na urlopie, czy weźmie ekwiwalent to ta sama kasa!!!
Czym tak się podniecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dlaczego taki trep jeden z drugim

zanim odejdzie na emeryturę nie jest wypchnięty na cały zaległu urlop?
Bo to państwo w państwie.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 4

bo baraniak z n1 nie panuje nad tym

albo jest to świadome działanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co się dziwić

każdy orze jak może. i tyle przykład z góry idzie.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

I co ot tak ich rozgrzeszasz???????????? I Ci którym Twoja opinia się podoba też. Zastanówcie się teraz dlaczego w naszym kraju jest aż tak źle! Kolesiostwo, kolesiostwo, kolesiostwo - napiętnować to a nie lajkować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cwaniaki!

stare chłopy i się w wojsko bawią !
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

honor oficera

Bogate państwo dla wybrańców, po za tym jaką mamy marynarkę wojenną.po co ten twór sztucznie utrzymywać? Tylu oficerów do trzech łajb, propaganda i tyle,
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

żołnierzyki

I oni mieliby nas bronić? Czym i z jaką motywacją? Gdyby im wypadło akurat na urlopie, to pewnie by odmówili.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

wojsko

Chory kraj. chory system. a ty szary czlowieku tyraj do siedemdziesiatki i umieraj w biedzie...
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 0

0727

O 0727 na kompie ?????????
Weź sie nierobie do roboty !!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie lubię jak ktoś wrzuca wszystkich do jednego wora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętam jak Wałęsa kiedyś powiedział ;- " Polska leży na łopatkach posiniaczona ,pobita a poniektórzy jeszcze Jej dokładajż i

i tak kochani ma się to do dziś !!! - i to oficerowie ,brawo panowie , słyszeliście o czymś takim jak ;- Honor ,Ojczyzna ps. czy każdy z was ma już zagwarantowane stosowne i za odpowiednią gratyfikacją -zajęcie na zasłużonej {po latach zbijania bąków! }emeryturze
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mundur.

To nie, piórka, to mundur. Czy wg. Ciebie na pożegnanie ze służbą wojskową miało się odbyć w waciakach i gumofilcach? Może tak to się odbywa u Ciebie w pracy, nie wnikam w to. Jak już coś piszesz na forum, to chwilę się nad tekstem zastanów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

no no, staży weterani wojenni. Cud że przezyli. Od 70 lat nie było wojny

no no, staży weterani wojenni. Cud że przeżyli. Od 70 lat nie było wojny w koszarach nudy bo kasy ani na ćwiczenia, ani na szklenia, ani na sprzęt. Chłopacy rypią w gierki komputerowe byle do 16-tej. Za co taka kasa pytam? Poza tym robią bokami jak moga bo z nudów kombinują. Ten kraj to jakaś farsa. Utopia i Orwell.
No cóż !! Okrągły stół i tyle. Brak wymiany elit. Stalinowcy dobrze rozumieli. Nowy syetm nowe elity. Choć metod nie popieram. Są inne sposoby.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

pytanie do każdego z tych panów ;-

z czego -z jakich sukcesów i osiągnięć w swoim życiu jesteś najbardziej zadowolony ?...
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nigdy nie miałem kaca.

Myślę że to sukces.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja

lizałem d..pę przełożonemu, gnębiłem podwładnych i dochrapałem się wojskowej emerytury. Tak wygląda "kariera" w służbach mundurowych i pewnie w całej budżetówce.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

I co jeszcze wyśmiejecie?

Wyśmiewasz ludzi ubranych w mundur polskiego oficera? Wolisz niemiecki czy rosyjski?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ktoś komuś zabrania pójścia do wojska?!!! Nadal przyjmują do NSR. A informator powinien być surowo ukarany za wyjawienie takich informacji.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 26

Chyba nie wiesz dla kogo stworzyli NSR.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niby dla kogo? problemem naszego społeczeństwa jest zawiść za profity służb mundurowych. Droga otwarta!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

.

W NSR nie płaca kasiorki, a pasożyty z zawodowej armii żyją na nasz koszt...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po NSR można być pasożytem z zawodowej armii!Trzeba było starać się być jednym z pasożytów a nie teraz żal d..ę ściska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pasozyt

Zawsze tak bylo ze wojsko dobrze scielilo i przyjmowalo kazdego luzera do siebie na zawodowstwo ,takich "baniakow" bylo tysiace i sa do dzis,/z ta roznica musze przyznac ze niektorzy na to zasluzyli chocby uczac sie -inzynieryjne ,techniczne/reszta to podmiot
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale jaja

a policji jeszcze lepiej. Policjanta zachodzi w ciąże i dwa lata nie ma jej w pracy.jak no to prosze - 9 miesięcy zwolnienia na czas ciązy, macierzyński i niewykorzystane urlopy. wszystko planowane.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

to napewno wina policji i wojska

i tuska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

poniekąd tak

budżet nie jest z gumy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wow

to miejcie pretensje do rządzących, a nie do pracowników służb mundurowych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie tylko rządzący dopuścili do tej patologii

urlopy wykorzystuje się do września, no ale wojskowy(dowódca) wojskowemu(podwładny) oka nie wykole...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oficerowie marynarki

Ciekawe ilu z nich było faktycznie w ostatnich latach służby na morzu.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszyscy...

... ci, którzy byli w etatowej załodze okrętu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

~

byli, ale na jachtach :) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających wojskowych," Że co? Wosjkowi zarabiają mało? Żart jakiś

"W Polsce mundurowi przechodzą na emeryturę średnio po 23 latach pracy, pielęgniarka pobierająca emeryturę z ZUS - po 36. Służby nie tylko krócej pracują, ale i więcej dostają. Średnia emerytura w ZUS to 1570 zł, a mundurowa aż 2726 zł. Prawie połowa emerytów ze służb pobiera ponad 3 tys. zł miesięcznie. W Niemczech 20-latek, wstępujący do służby, musi pracować do ukończenia 57. roku życia (czyli 37 lat). Łączenie emerytury z pracą jest dla mundurowych bardzo korzystne - mówi prof. Aleksandra Wiktorow. Zdarza się, że mundurowy może dostawać po przejściu na emeryturę więcej, niż wynosiła jego pensja. W latach 2003-10 wydatki na mundurówki (emerytury i renty) rosły po 6,8 proc. rocznie. Siedem lat temu było to 8 mld zł, w ubiegłym roku już 12,7 mld, a w tym - 13,1 mld.Rośnie zarówno liczba świadczeniobiorców, jak i wysokość średniej mundurowej emerytury. W 2003 r. wynosiła ona 2 tys. zł, teraz już niemal 2,8 tys. zł. Emerytury funkcjonariuszy wyliczane są na podstawie ostatniej pensji. Ta bywa w sztuczny sposób pompowana (np. awansując funkcjonariusza tuż przed emeryturą). Średnia wysokość podstawy wymiaru, z której wyliczane jest świadczenie aspiranta, to 5902 zł, a starszego ogniomistrza - 5476 zł. Pompowanie pensji w ostatnim miesiącu to czysta patologia - mówi prof. Wiktorow."
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pani profesor

Przepraszam, a pani prof. Wiktorow to kim jest, bo my na nauczycieli w Technikum Kolejowym też mówiliśmy panie profesorze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Doinformowany inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Policja podobnie i mundurówka i ...

odchodzący na emeryturę są przenoszeni na chwilę na wyższe stanowiska aby brać wysokie emerytury. Słyszałem o przypadkach, ze nawet na tych teoretycznych etatach nie byli nawet przez chwile a kasę ciągną teraz bardzo wysoką. Najciemniej pod latarnią.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

jak była zetka to mieli co robić

a teraz?po co mają iść na urlop jak oni mają urlop na co dzień. Pamiętam jak nas kadra w zasadniczej goniła żebyśmy nie chlali i nie uciekali na SO-to było wojsko i oficerowie mieli co robić a teraz?żreć pączki chlać litrami kawę i pachnieć..nic dziwnego że nie idą na urlopy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zolnierzy

No tak ale zolnierzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a mi

a mi za Ciebie, jak będziesz w armii to będziesz mógł się wstydzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

hehe

Do roboty, a nie żale wylewać na portalu. Płacić podatki, żebym miał emeryturkę:)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Hehe

Dobrze baniaczku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

bogate państwo

podatnicy kształcą oficera do 25 roku życia ,taki popracuje 15 lat,.. odprawa mieszkaniowa ,emerytura.
Ku Chwale Ojczyzny
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

A po 15tu

latach ma tyle emerytury, że do końca życia na Kajmanach siedzi :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

no ma 5,5 tysia na łapkę

pogadaj z byłym dowódcą jednej z korwet...dokładnie 15 latek słuzby i 5 szkoły. Przechodząc na emeryturkę miał 39 lat!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

?

A ile tych korwet mieliśmy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zazdrościsz,idż do wojska skoro to taki miód!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co na to pan prezes KACZYŃSKI

panie PREZESIE - do ataku !!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

a cywile zap...c za 1800 zł miesięcznie przez min 40 lat do 67 roku życia

a jak dozyje to dostanie zaopatrzenie emerytalne w wysokości 875 zł miesięcznie
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Musicie pracować do 67 lat by utrzymać 46 000 młodych mundurowych gdzie większości wiek nie przekracza 50 lat!.

j.w
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

głupi jesteś

to ci ciężko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do Pana Michala

d*pe Panu sciska co :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15

ile zawiści, to są ich pieniądze, ja nikomu do portfela nie zaglądam i nie chcę aby ktokolwiek zaglądał do mojego.

Takie są przepisy i czemu nie wykorzystać ich. Też bym tak zrobił. A wypominanie mundurówki, żałosne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 23

Przepisy są takie, że do końca września zaległy urlop należy wykorzystać. Czyli łamane jest prawo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego wyjechalem z tego skorumpowanego bagna

pozdrawiam ze slonecznej Malty :)

Tu tez jest korupcja jak wszedzie, ale przynajmniej mozna zarabiac godziwe pieniadze.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

III RP podąża w stronę Ameryki łacińskiej: grupka superbogaczy i nędzarze

Emigracja, bieda i niedożywione dzieci z jednej strony a limuzyny i superpensje z drugiej
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

i nie mówcie mi że tak ma być w kapitalizmie jak chcą różni liberałowie

Przyjdzie czas gdy będzie powtórka z 1789
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mundurowi bogacze na państwowym etacie?

to dla ciebie kwintesencja kapitalizmu?
główny problem II RP to chyba bardziej nieuctwo jej obywateli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

polskie bagno...

trepy to najwieksze pasożyty w tym kraju,nic nie robią siedzą na d*pach w swoich gabinetach i smieją się nam w twarz hołota
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11

:)

Przynajmniej szanujemy język polski nie kalecząc go tak jak Ty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie znam jeszcze kogos po wojsku

kto nie mialby zjechanej psychiki. Wiekszosc jakas nadpobudliwa, na mozg pada, albo do kieliszka zagladaja, albo jedno i drugie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9

:)

Człowieka poznaje się po jego znajomych. Ja mam fajowych kumpli z wojska :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wojskowy Klub Leśnych Dziadków

Kiedyś w wojsku to się wóda lała
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

MUNDUROWI ...

Mimo wielu mankamentów w Wojsku Polskim Polacy szanują ten mundur. Jeżeli chodzi Milicję teraz PO-licję , nic sie nie zmieniło. Tak jak w czasach komuny tak i teraz , służą tam leniwe , bez wykształcenia matoły ,ale pazerne na kase za NIC - NIEROBIENIE.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

NIEROBY

Nieroby i tyle......
kazdy jeden z nich przez cale swoje 25 letnie wojskowe zycie nie przepracowal tyle,
co ja i moi koledzy przez 10 lat w geodezji na budowach.

a pracuje juz w tym zawodzie ponad 25 lat.
istnieja jednak jeszcze trudniejsze zawody.

premierze, prezydencie zrobcie cos z tym bagnem naciagaczy na nasza kase..............
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 11

a kto Cię na siłę ciągnął do geodezji

Trzeba było iść do wojska, a nie teraz zazdrości wylewać pomyje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

OCHŁAP DLA PLEBSU.

Panie Sielski, Pan ma jakąś fobię albo ktoś Panu płaci za niszczenie wizerunku MW RP.
P.S. Panie Pożarski !!! - pobudka !!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 16

Zorientowany jelopie......

....przez caly okres twojej tzw. sluzby nie napracujesz sie tyle co ja przy rybach na otwartym morzu przez lat 10-15. Lapy przemarzniete do kosci, leb przesiakniety do cna sola morska. I tez mam dyplom i tez inzyniera. I co z tego???
Pracowac po prostu trzeba, a nie opierdalac sie.
Wiele razy bylem w MarWoju, na Babich Dolach rowniez.
Tam "pracuje" jedna wielka banda obibokow.
Kazdy gdzies lazi, nikt nic nie robi, pamietam to wszystko, bylem i widzialem...............
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

re

trzeba było do wojska iść a nie teraz dziamgać
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

zorientowany jołop

To myśl głową a nie będziesz miał przemarzniętych łap.
Dyplom inżyniera to nie wszystko. Łeb Ci faktycznie przesiąkł solą bo tylko plujesz solanką.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy to już jest portal brukowcowy??!!

Pan Redaktorzyna moze pozna cały aspekt prawny tego zagadnienia a nie uczepił się MW. Cała mundurówka tak działa i to nie tylko MW i MON, bo również inne słuzby mundurowe czy specjalne.
Całe to larum dosc dziwnie brzmi.
Sprawdzic proszę jak to funkcjonuje od zarania tegoż państwa a nie nagle... złapany temat, wyrwanie z kontekstu i .... smieszna opinia prawna...
Wyrwanie z życia.... To normalne, że urlopy sa niewykorzystywane w takich Instytucjach bo nie ma ludzi i czlowiek ma nawet 60 dni niewykorzystanego urlopu.
Poznajcie fakty a nie mieszacie ludziom w glowach i z Oficerów MW robicie wyłudzaczy??!!
Brzydko to brzmi....
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 16

I tak za chwilę....

A po przejściu na emeryturę zatrudnią się już jako cywilny pracownik np w RZI Gdynia.Przechowalnia emerytowanych wojskowych !!!! Emerytura i dodatkowo pensja a i tak ciągle im mało tym LEŚNYM DZIADKOM .Trzymają się stołka !!A młodzi w naszym kraju nie mają pracy ! Żenada co dzieje się w naszym kraju.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Urlop niewykorzystany w terminie podobno przepada Wiec jak to jest ? Za nasze (podatnikow)nie przepada ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po CHOLERĘ Nam wogóle Marynarka Wojenna!!!!!?????

tak powinien brzmieć nagłówek artykułu...

Kosztuje MILIARDY nie znacząc na Bałtyku N I C !!!
Bałtyk to kałuża!

tutaj wystarczą nadbrzeżne baterie rakiet Ziemia -woda! Może z własnym AWACSem..??

plus 2 szwadrony śmigłowców (do wykrywania i zatapiania łodzi podwodnych) Plus 2 flotylle trałowców!

Reszta na ZŁOM! Admirałów do cywila!

z tymi 6 miesięcznmi odprawami + rocznym Żołdem to PRZEKRĘT!

a do tego Wdówki po KOMANDORACh..
w 80% (wyjątek to Dwóch Prawdziwych specjalistów) trepach mozna powiedziec - wiem bo miałem z nimi kontakt na studium Wojskowym

takie Wdówki to mają po 5-6 tys. renty miesięcznie Nigdy nie pracując!

Jest CO CIĄĆ w Wydatkach Wojskowych i około wojskowych! oj Jest!

Bizancjum to się tutaj chowa!

Ale abstrachujac od powyższego w sumie to należą się Podziękowania Autorowi artykułu za podjecie się tematu.

Nalezy mieć nadzieję ze na tym się nie skończy.

Jeszcze wiele takich "rodzynek" wojskowi skrywają pod szyldem "tajemnica wojskowa".
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 11

popieram

Po co nam tylu ADMIRAŁÓW szalup by zabrakło....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Panie Doktorze...

pacjent się Panu dorwał do kompa jak Pan był na obchodzie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taaak?

A co tam, Panie jeszcze na wsi gadali?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

kolejny ekonomista amator

Do rządu z nim! Marnuje się biedaczyna z takimi pomysłami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

samozjadacze

rzucajcie się na siebie idioci - pariasi, zagryzajcie się z zawiści o urlopy, 100 zł. podwyżki. O to właśnie chodzi! Szemrany biznes i władza mogą wtedy sobie obniżać podatki, uelastyczniać, deregulować, itd.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

urlopy

co do urlopów to się zgadzam, mój chłop w tamtym roku nie dostał, choć teoretycznie zawsze jest planowany, ale zawsze jest "coś ważnego do roboty" i zobaczy urlop jak świnia niebo
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wcale nie zdziwiony

Co jakiś czas czytamy o nieprawidłowościach nie powiem "AFERACH" związanych ze służbami zawodowymi.Czy to państwo w państwie i myślą ,że wszystko im wolno?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

bzdury do kwadraqtu !!!

-kazde panstwo posiada jakies tam sily zbrojne.sluzac w armii mimo wszystko nie jest lekko.pogodzic zycie cywilne z sluzba jest naprawde cieżko.po wyjsciu do cywila po kilkunastu latach sluzby ma sie zryty beret.trudno przystosowac sie do spokojnego zycia w cywilu.osoby ktore narzekają nie maja pojecia.zaciagnijcie sie do zakonu tam bedzie wam dobrze!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 13

Wojsko to beton

Nic się w wojsku nie zmieniło od lat, teraz jeszcze większa ich pazerność. Urlopy wojskowi wykorzystują teraz na zwolnieniach lekarskich. Tak, jak mówią, przychodzą do pracy odpocząć, po ciężkiej pracy w domu, na działce, albo na drugim etacie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11

Problem polega na czym innym.

Nie chodzi o to, że oficerowie nie korzystają specjalnie z urlopu żeby kasę wyciągnąć...Bo i tak urlop mają płatny. Chodzi o to, że mają tak mało do roboty że nie korzystają. Ot, realia polskiej oficerki.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polscy Lekarze daja za Kasiore Lewe Zwolnienia - Dziwne ze ZUS jeszcze nie Padl

Ten Kraj jest Przezarty Korupcja - czym ludzie bardziej wyksztalceni tym wieksze biora lapowki
Lekarze za Forse zrobia wszystko i dadza Kazde Zwolniernie tylko wszystko zalezy od Stawki Kasiory
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

To przestań wreszcie dawać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzucili na pozarcie Wojsko Polskie by przykryc fakt ze Cywile i Lekarze to Korupcja i Lapowkrze - Lewe Zwolnienia Lekarskie

Cywile wiecej siedza na Lewych Lekarskich Platnych przez ZUS Zwolnieniach to jest Dobrze
Cywile i Lekarze - Skorumpowani Lapuwkarze
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

dajcie spokój żołnierzom

nasi okupanci w tym czasie przydzielają sobie po kilkaset tyś.zł nagród rocznych, 1,5mln premii, a ich żony zostają "doradcami" prezesów Lotosu czy Polskiej Miedzi z pensjami po kilkanaście tysięcy. W tej sytuacji żałosnym jest szczuć na żołnierzy którzy po 30 latach służby wezmą dodatkowe 20.000pln za niewykorzystane urlopy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10

Milion trzysta tysięcy premii !!!!

Premie dla prezesów PL2012 (tylko premie, a nie pensje) po milion trzysta tysięcy zł. to przy odprawach marynarzy pestka. W końcu wojskowi studiowali,pełnili służbę,pracowali wiele lat często w niełatwych warunkach. Nie zazdroszczę.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

super

od pensji nie płacą składek ZUS ,emeryturka wysoka do tego odprawa żyć nie umierać ,a że wojskowy emeryt taki biedny to już się zaczyna kręcić przy ciepłej posadce w np.jednostkach samorządowych jak Urząd Miasta pobierając emeryturę i pensję przy okazji blikując stanowiska i drogę awansu cywilom .Przykład UM i SM w Gdańsku.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

trzeba było zostać oficerem, a nie narzekać, że inni mają lepiej...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

trzeba było sie uczyc,

też byś miał szanse zostać żołnierzem, a jak wiedza do głowy nie wchodziła to się odp...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

czytajcie

ze zrozumieniem, gościu pisze że emeryt powinien sobie w domku siedzieć i herbatkę popijać a jak ma tyle siły to do Tesco na ochronę ,oficery z bożej łaski .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie płacą ZUS?

A w którym sklepie mięsnym takie prawdy głoszą?
Zanim coś napiszesz sprawdź czy to prawda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to jest?

Okręty do złomowania, niedługo ich całkowity brak, a oni ZAPRACOWANI !?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

HURA!!!!Emerytura!!

Typowy przyklad pozostalosci pokomunistycznej betonowo-socjalistycznych nalecialosci , czyli trzeba jeszcze by nowa generacja przejela w koncu wladze i zzczela myslec typowo demokratycznie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierdoły

Wszystko co ci panowie otrzymali jest zgodne z prawem.
widać, że autor artykułu nie kocha armii i jest łowcą tanich sensacji. A jego informator to normalna świnia w czasie II wojny pewnie donosił by niemcom.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 17

zgodnie z prawem trzeba wykorzystywać urlopy

czy się kocha armię czy nie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

ten który poinformował to bohater

bo dzięki temu będzie można coś naprawić w tym chorym systemie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

generałów i admirałów jak psów, do ssania kasy z budżetu

a żołnierzy brak
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

trzeba było sie uczyc,

też byś został żołnierzem
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

banda złodziei

i tyle. Trzeba to powiedzieć wprost. Powinni rozgonić tych obiboków, pożal się Boże oficerów. Jeszcze parking sobie budują w centrum Gdyni i pewnie będą tam parkować za darmo na emeryturze i załatwią karnety całej rodzince.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 13

Wypowiedź nadaje się do rozpatrzenia sądowego.

Pomówienie
Kodeks karny stanowi, że kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli taki czyn jest popełniany za pomocą środków masowego komunikowania (telewizji, radia, prasy), wówczas przestępstwo to podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. W takich przypadkach sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawo!

Nauczyłeś/łaś sie robić kopiuj/wklej :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Brawo!

A myślałeś, że artykuły kodeksu karnego każdy sam pisze? Gratuluję logicznego myślenia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Darmozjady!

Dostaja duzo kasy , tylko za co??? Nic nie robia tam, a dodatki mieszkaniowe dostaja , albo 3- pokojowe dla 1 zolnierza za 5% ceny. Basen za darmo , silownie za darmo, premie, dodatki i jeszcze im mało! A wszystko to po znajomosci tatusia :/
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zapomniałeś o czymś.

A darmowe wczasy na Seszelach i złota karta VIP-a na życie to rybka?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wojskowi

Jest to jawny Skandal ,Państwo w Państwie !!!! Emerytury ,renty , odprawy powinny nareszcie być ujednolicone jak mają wszyscy obywatele .Przecież to idzie z jednego budżetu Państwa .Rząd powinien w końcu tym się zająć .Wojskowi w Polsce to nie święte krowy !!!!!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ale zjadliwy artykół, a sam pisze, że wojskowi marnie zarabiają.
Jeśli chcecie się komuś podlizać, to z innego końca!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Do tych co piszą: trzeba było iść do wojska a nie narzekać

Bardzo śmieszne. Nawet jeśli ktoś miałby ochotę na wieloletnie lizanie tyłków odmóżdżonym starym trepom (bo tak się robi karierę w wojsku)to nie zapomnijmy o jednym- bez odpowiednich znajomości to se możecie najwyżej kupić karty i pograć w wojnę.

NSR'y to jakiś żart! Ogłaszają się, reklamują a prawda jest taka, że przyjmują tam tylko krewniaków wysoko postawionych trepów (podkreślam słowo"wysoko")

Ale cóż- pozdrawiam wszystkich żołnierzyków na forum- ślicznie się bronicie- tyle w was waleczności!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

W wojsku tak jak dawniej rządzili politrukowie tak teraz kapelani więc tam kieruj swoją krytykę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

za to teraz liżesz tyłek szefowi za 1500 netto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

tatuś trep

a mamusia kura domowa?
Walcz na forum! W końcu po to trafiłeś do wojska!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Święta prawda

Powinni kiedyś zrobić takie badanie: jaka jest średnia wieku w wojsku?

Wojsko jest potrzebne, ale to co mam teraz to kabaret brzuchaczy, pierdzistołków i pazerot
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

NSR

hippi, a zgłaszałeś się do NSR, czy tylko "słyszałeś"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie do autora artykułu.

Czy uzyskał Pan zgodę na opublikowanie zdjęcia będących na nich oficerów? O ile uwiecznienie kogoś na zdjęciu nie wymaga jego zgody, o tyle rozpowszechnianie takiej fotografii nie może mieć miejsca bez zgody fotografowanego. Mówi o tym wyraźnie Art. 81. UstPrAut:

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

ŻZ czyli co?

Jesteś na tym zdjęciu i nikt Ci nie zapłacił?
Oj biedaku....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ano wiesz...

Ciekawe jak byś się czuł, gdyby nad artykułem sugerującym nadużycia (prawdziwe lub wydumane) było Twoje zdjęcie. Wnioskuję, z bardzo dowcipnego pytania, że byłbyś zadowolony wraz z mamą i całą rodzinką.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

przecież tacy fotogeniczni

i w tych mundurkach tak ładnie wyglądają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

DO WSZYSTKICH ZMANIPULOWANYCH ...

Czytajcie te bzdury, najarajcie się teraz na MW i resztę wojska w tym biednym kraju. Potem przyjdzie kolej i na was jeśli już się za was nie biorą tak jak za inne grupy zawodowe. Dzięki tego typu artykułom mamy tyle wojska ile mamy. Na cięciach i zepchnięciu Wojska Polskiego do wielkości stadionu piłkarskiego z zadaniami jak dla 500 tysięcznej armii która ma coś sobą reprezentować i znaczyć na arenie m. narodowej, zaoszczędzono miliardy. A wy się dziwicie i okazujecie święte obużenie że ktoś nie poszedł na urlop. A może jednak nie miał go kto zastąpić bo etat tego kto to miał zrobić już dawno wycięto i jak mi mówi moje doświadczenie inni żołnierze po prostu się na tej robocie nie znali i TYLE. Siedział bo nie było już komu tej roboty przekazać a góra naciska i ma gdzieś ... bo politycy też naciskają a na nich naciskają tacy jak z bożej łaski p. M. Sielski który jak mniemam odpowie za ten artykuł i zdjęcie oficerów MW ukazanych w kontekście wykroczenia. NIE JESTEŚMY BYDŁEM ABY TACY MALI LUDZIE JAK JAKIŚ m.sielski PLULI NA NAS ZA LATA WYRZECZEŃ I CIĘŻKIEJ SŁUŻBY DLA KRAJU. Za niedługo zacznie wypisywać jak to dobrze mają w POLICJI. Po prostu idźcie tam do roboty albo do woja , do lasu siedzieć w namiotach na POLIGONACH, miesiącami bez rodzi, a po 25 latach może zasłużycie sobie na posadę w sztabie o ile jeszcze jakieś będą (naprawdę nie ma czego zazdrościć, choć są naprawdę fajne stanowiska, ale najpierw sobie zasłuż na nie). AŻ NIE CHCE SIĘ CZYTAĆ TYCH TENDENCYJNYCH BZDUR
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak cię to boli, to zapraszam do armii !

Jak w temacie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

nasza rzeczywistość

Szanowny Redaktorku, rzeczywiście ciekawy temat, poruszający do łez, a wypowiedzi jeszcze lepsze, samo buradztwo, Dziennikarz powinien zajmować się tematami których ranga jest społeczna i ważna. Temat- bo kadra MW wzięła za dużo. Nie ma się co dziwić że kadra tak robi. Przez całą służbę są poniżani, gnębieni. Robi się z nich złodziei,straszy żandarmerią, prokuratorem. Ogólny polski zwyczaj patrzeć na ręce komuś a nie swoje. Czy Radaktorek chciał błysnąć przed naczelnym bo będzie dużo wizyt na stronie, czy poziom społecznego myślenia jest tak ograniczony. Tyle przekrętów na grubą kasę, przekręty wszedzie ale nie na tysiące. Ludzie są ograbjani,nawet handlującą babcie pietruszką z działki na chodniku straż ściga a bogatsi złodzieje chodzą z podniesioną głową. Przecież w Polsce nie było bogaczy, komuna wygasła i wszyscy którzy byli przy korycie kradli na potęgę. Ale co tam żołnierz nie może się niczym bronić więc na hura bierzcie go za łeb. Poziom wypowiedzi jak i naszego Redaktorka żenujący.Kto w swoje gniazdo sra powinien być zlinczowany, właściwie to palant
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Oficerowie to nieroby,ich jest za dużo

Oficerowie w Wojsku Polskim to nieroby ,poza tym ich jest za dużo.To są święte krowy,oni nic nie robią a w Marynarce Wojennej to w ogóle już cała klika ich tam siedzi.50% wojska to oficerowie,25% podoficerowie ,25% korpus szeregowych! Wodzów jest więcej niż indian.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

Do zetora

Pozdrawiam kierowcę ciągnika. Kierowca nie kiep i swoje głębokie przemyślenia, po piwie, ma. Walnij jeszcze flaszkę, a nuż coś jeszcze naskrobiesz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrze poinformowany!!!

Tylko skąd te dane? OBOP? Czy kolejka w mięsnym?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieroby

polskiej niby armi to cała kadra pseudo oficerów !!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

Już zadzwonić po karetkę za Srebrzyska, czy za chwilę?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uprzejmie doniósł ?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

zawiść

artykuł i komentarze ociekające zazdrością ciekawe ile zarabiaja i jak pracują komentatorzy i twórcy podobnych artykułów
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

NICZEGO DOBREGO OD WAS JUŻ NIE OCZEKUJĘ i vice versa !

Przypomniałem sobie pewien dyżur ratowniczy w PW Hel. Zima Noc, żona z chorym dzieckiem (40 st. C)sama w Gdyni (Rodzina daleko w Polsce).R-z "wyjść w morze" bo jakiś rybak ma kłopoty. Kłopoty rodzinne ??? a kogo to ... Takie sytuacje były tymi najmniej dokuczliwymi po prostu standard. Gdy rodziło mi sie dziecko ja siedziałem na linii dozoru i ganiałem za ruskimi okrętami żeby sie za bardzo nie wpychały na nasze wody. A teraz czytam te wasze chore opinie o aferze z pieniędzmi za niewykorzystany urlop. Szkoda mi tylko tych lat poza domem. Kiedyś usłyszałem jakąś rozchisteryzowaną kobitę z obszarów powodziowych ... No gdzie jest to wojsko??? a teraz dopiero usłyszałem głos ... Jak to gdzie ??? To co pozostało Poszło na urlop. Gorzej gdy B...ny co tu wypisują doprowadzą kiedyś do sytuacji gdy już nie będzie komu chodzić na te urlopy (MW właśnie jest w trakcie likwidacji).Zaoszczędzą wtedy na max a zamiast naszych sił morskich przeznaczanych do ochrony żeglugi np. z Chin (PC piórniki kredki zeszyty ... obecnie wszystko)oraz innych interesów, choćby w strefie spornej z Danią (ruda żelaza i innych metali na działce na Pacyfiku)strzec będzie za nas(na pewno tanio !!!) Krigsmarine lub Flota Bałtycka FR. Szkoda , że jak zwykle Polak i przed szkodą i po szkodzie GŁUPI... ;-)))))
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

marinero

witam kolegę z helu jak bym czytał o sobie.pozdrawiam mechanik z h1 i h3
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej to pisać głupoty!!!!

Ci panowie swoje odsłużyli i nie 15 lat jak niektórzy piszą tylko co najmniej 15 x 2.Porażające jest jednak to jak likwiduje się nasze wojsko.Mój młody 35 letni sąsiad wykształcony ,wyedukowany wojskowo drży co roku gdzie będzie pracował bo systematycznie wojsko się kurczy.A ON CHCE PRACOWAĆ.lIKWIDUJE ,sprzedaje się u nas wszystko. Kto na przejmie???????
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ważne o czym się pisze, ale ważne że się pisze...

Ja tez chciałem pracować dalej, ale wycięto etaty, a teraz trudno znaleźć pracę. Przykro to nawet czytać. Jak się to czyta to, aż żal spędzonych godzin na służbach, poligonach akcjach ratunkowych dla naszego społeczeństwa z dala od rodziny. Nikt z nas nie odliczał 8 godzin i "fajrant" do domu. To była służba, a nie praca!. A ci siedzieli w domu z dziewczyną, żoną i dziećmi teraz plują nam w twarz i do tego załatwiali sobie kategorię - jako trwale niezdolny do służby wojskowej... Znam dużo takich osób które teraz tego żałują i sami by chcieli być mundurowymi. No cóż zawiść ludzka i nic więcej, że ktoś sobie nie potrafi życia ułożyć. Spotykam wielu znajomych z ławy szkolnej dziś szczerze mi zazdroszczą i tak też pewnie zazdrości autor tego artykułu!!!!!!!!!!! Gdybym był na zdjęciu to tak bym tego nie zostawił.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

biedaki, tylko 10kzł na miesiąc i z czego tu żyć?

" To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających wojskowych, jak mundurówka.........A to oficerowie wysokich stopni, często zarabiający ok. 10 tys. zł miesięcznie" ........na wojnie nie byli bo i nie ma okrętów dla "generalicji"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

_

A teraz napisz po polsku o co Ci, Panie bosmanmacie chodzi. Tylko powoli...nie śpiesz się.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

10 tys. zarabia chyba admirał. Mamy ich chyba 10. Jestem za obcięciem im pensji do średniej krajowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No tak, red. Sielski

włożył kij w mrowisko...Ale taka jego rola
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

matematyk

Ho ho ho zapłata za 180 dni urlopu. Gratulacje. Panie Michale na matematyce to chyba Pan spal. Max jak Pan wspomniał żołnierz z 25 letnią wysługą ma 41 dni urlopu rocznie. Maksymalnie może otrzymać zapłatę za trzy lata wstecz 3x41=123. Skąd 180 dni. Może niewykorzystany urlop macieżyński :) Zazdrosnym i zawistnym mówię - nie ma czego zazdrościć. W tym roku zwijają dowództwo marynarki wojennej do Warszawy. Marynarka nie będzie miała również lotnictwa. Wkrótce po wielu okrętach nie zostanie nawet kawałek złomu.
Marynarzy będziemy mogli pewno podziwiać na Błyskawicy. W cywilu za niewykorzystany urlop pracodawca też ma obowiązek zapłacić. Art 171 kodeks pracy
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

*

A pan Rybak chyba spał na lekcjach z ortografii - "macieRZyński" i może jeszcze pisał to oficer :) A podejrzewam, że raczej tak i to jeszcze tzw. pieczarka sztabowa. Faktem jest - pracodawca ma obowiązek wypłacić , tylko w cywilu żaden pracodawca nie pozwoliłby na takie nadużywanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Urlopu w czasie rejsu trudno udzielić....Wyrzucić z burtę!!!

Na okrętach marynarki wojennej potrzebna jest stała załoga - inaczej okręt nie ma pełnej gotowości bojowej!!!
Oficerowie ich służby trudno zastąpić, wiec pracują non-stop!!Żonom i rodzinom marynarzy nie zawsze pasuje wspólny urlop we wrześniu!!??
Wy szczury lądowe tego nie zrozumiecie!!!AHOJ!

RED KAPER KING
HERSZT BRACTWA PIRACKIEGO
Rzeczpospolitej polskiej
SŁAWOMIR
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

-

Tak, faktycznie, oficerów trudno zastąpić ;) Słyszałeś wilku morski o takim powiedzeniu ...nie ma ludzi niezastąpionych. I nie wierze ze przez 3 lata nie ma możliwości wykorzystania urlopu, Nie bądź śmieszny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odprawa

Ekwiwalent to jeszcz nic, odchodzącym na emeryturę przysługuję odprawa mieszkaniowa jeżeli odają wojskowe mieszkanie ok. 25000zł. na członka rodziny. W żadnej służbie mundurowej nie ma takich dodatków jak w wojsku. Ale w końcu nas stać!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

?

A nie dostają domku na Hawajach? We wsi gadali, że dostają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

miszcz

Masz taką wiedzę jak nikt inny z tego forum.
Reszta może tobie lakierki pucować!
A teraz koniec żartów i wracaj do lekcji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to dlaczego jeszcze nie służysz?

?????????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoje odsłużyłem i odprawkę otrzymałem. Dzieci swoje też wysłałem niby czemu ,mają mieć gorzej niż ja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym się różni trep od bezrobotnego?...

bezrobotny kiedyś pracował...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Czasem lepiej siedzieć cicho i udawać idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wojsko to państwo w państwie

Wojsko o ile jako takie jest potrzebne w czasie wojny.Tak w czasie pokoju generuje jedynie zbędne koszty.Te stare pryki które zarabiają po kilka tysięcy miesięcznie za to że siedzą bezczynnie w pracy przez 8 godzin.To tak na prawdę największe nieroby i "opierdalacze".
Znam kilku takich.Stare betony.Kariera zaczynali w Stanie Wojennym. Ale i ci młodsi w większości to też zwykłe lewusy.Szukają jedynie stałego źródła zarobków.W normalnej pracy długo by nie zagrzali miejsca...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tak?

Tylko się nie popłacz w mankiet, Tytanie Pracy. Idź dalej pić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

CTM w Gdyni siedliskiem takich trepów

Stare, peerelowskie trepy rządzą w CTM w Gdyni
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

co racja to racja, tylko czyja?

Najgorzej jak pieski, siedzące w domu, przy kominku, zaczną ujadać... Jest na co, albo nie. Najważniejsze pokazać, że umiem szczekać!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mamy demokrację, wolność wypowiedzi w dyskusji publicznej?

Skoro posty związane z tematem artykułu, niewulgarne, nieobraźliwe, nienaruszające prawo są tutaj osuwane, to znaczy, że...

"Odchodzący na emeryturę oficerowie dowództwa Marynarki Wojennej otrzymali nie tylko odprawy..." - czytamy w tym artykule. W swoim poście umieściłem cytat z naszej Konstytucji i swoje ogólne dywagacje na temat tylko "papierowej równości" wszystkich ludzi, bo ustawy dzielą Polaków na "zwykłych", i na "wybranych". Po zapytaniu - w tym swoim poście - czy i mundurowi powinni mieć przywileje emerytalne, ukazałem propozycję uniwersalnego rozwiązania. Czyli z całą pewnością mój post był związany z tematem artykułu. Niestety, polityczna lub/i feministyczna poprawność zadecydowała, że został usunięty.

PS. Wolność słowa - prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. Współcześnie jest uznawana jako standard norm cywilizacyjnych, chociaż często nakładane są na nią pewne ograniczenia, np. w sprawach publicznego obrażania innych osób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

chory kraj....

ludzie po 40 lat pracują, odchodzą bez odpraw i maja 1200 emerytury,a takie nieroby pajaja się w kasie...to jest absurd, ale żaden rąd tego go...a nie rusza.to dziwne
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

dojdz do tych stopni wojskowych co oni maja i wtedy gadaj
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

we

lepiej powiedz jak oni doszli ,d*po lizy nie jeden choc komuch to do kosciola zaczol chodzic i tarzac sie przed generalem ksiedzem ,a po paru latach stopnie im dali /ja bym ich wyslal na emeryture ok ale placil bym jak skonczyli by 65 lat jak kazdy ,do tego czasu niech ida na smieciowke za 1300
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktos z was policzył ilu to odchodzi do cywila ????
jakie rangi ???
czy ktos zastanowił sie nad odpowiedzialnością tych ludzi (oni nie maja immunitetu ) i nad rangami ( stopni wojskowych nie rozdają po znajomości )???
czy ktos z was pomyślał ze ci oficerowie każdego dnia zyli ze świadomością ze przyjdzie ROZKAZ popłynąć "do boju " i nie beda mogli powiedzieć ze niechca /niemoga ??
ktos z was krytykantów zastanowił sie KTO STANOWI prawo w tym kraju ??? i dlaczego jest ono takie dziurawe ????
ilu z was ma urlop i z niego nie korzysta (pozatymi co sa na posadach państwowych) , bo nie macie za niego zapłacone - ilu prywaciarzy swoich pracownikow postawilo przed wyborem : samozatrudnienie lub rezygnujecie z płatnego urlopu i jest tak jak dotychczas - w domysle bo ja muszę zarabiać ODPOWIEDNIO .

wiec nie robta sztucznej sensacji
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

ps

może autor tego ....... lub ci co tak krytykują napisze gdzie znajdzie zatrudnienie w cywilu emerytowany dowódca okrętu podwodnego w cywilu !!!!!!

- poszukujecie sensacji ale nie zastanawiacie sie DLACZEGO
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

ps2

krytykanci nie zdaj sobie sprawe ze , odchodzacy na emeryture w trakcie sluzby co 3-5 lat zmieniali miejsce stacjonowania (brak stalego miejsca zamieszkania ) - przychodzil rozkaz i niema ze boli od daty wyznaczonej w przydziale trzeba bylo stawić sie w jednostce ( wg rozkazu ) czy to miasto , wioska , czy szczera plaza (dla cywili ) wiec niema co tak krytykowac lub trzeba wiecej poznać tych ludzi
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak Lekarze Okradaja ZUS to jest dobrze

Lekarze wystawiaja lewe zwolnienia lekarskie to to cywile akceptuja - cywile z lekarzami cywilami okradaja ZUS
Dlaczego pismaki o tym nie pisza - czy sie boicie bo sami to robicie ???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

zegnajcie

ja juz wyemigrowalem, nie chcialem dluzej przygladac sie tej bandzie zlodziei.... nie wracam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

a teraz do pracy w word-ach

uklady sa kurs instruktora sie zrob albo juz jest i sie bedzie dorabiac do skromnej emeryturki / 7tys/w najgorszym wypadku taxi lub ochrona ,45 lat na karku zyc nie umierac, a szary zuczek na smieciowce za 1300 na reke ,k.rewskie panstwo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

kurduple

kto mi odpowie czemu prawie kazdy na tym zdjeciu jest niski? jakoś niezbyt to pasuje to prawidłowego wyobrażenia o wojskowym
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kurduplu intelektualny

By nie wyjść na nieuka czasami warto trzymać język za zębami, a nie zadawać infantylnych pytań. By zrobić zdjęcie z bliskiej odległości dużej ilości ludzi, trzeba posłużyć się małą ogniskową obiektywu aparatu fotograficznego. Im mniejsza ogniskowa, tym większe zniekształcenia fotografowanych osób. Poza tym, zdanie zaczyna się od dużej litery. Jak się nie chciało uczyć w szkole, to teraz się ma durne wyobrażenia o tym i owym.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

darmozjady

Najwidoczniej wojskowych nie obowiązuje Art. 2 Konstytucji RP:
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

informacja dla pani radcy prawnego:
żołnierzy nie obowiązuje kodeks pracy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

stek półprawd

ok 10 tys. w tym towarzystwie to zarabiał tylko admirał - i był tylko jeden; do reszty rewelacji nie chce mi się odnosić bo już zostały opisane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

()

subcom, pochwal się ile Ty zarabiasz/zarabiałeś/
Winny się tylko tłumaczy hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę, że portal publikuje coraz większe bzdury.

Widzę, że portal publikuje coraz większe bzdury szukamy akcji, sensacji i ... Wszystko gdzie można narobić dymu. Zajmijcie się barany w końcu czymś konkretnym. Serdecznie Pozdrawiam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

wojsko ma za dużo przywilejów

Prawda jest taka, ze biora pieniądze, a tak naprawde nie wiele robią, a co niektórzy nic. Mam znajomych na róznych stanowiskach w Marynarce i wiem.
A i tak użalają sie nad sobą, że powinni więcej zarabiac itd.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Widziałem ...

widziałem też osła, którego mrówka niosła ... Znów następny "miszczu" wszystkowiedzący. Ploty z magla.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przywileje dla silnych grup wojsko, policja, hutnicy, górnicy ...

przywileje, mundurówki, dopłaty do mieszkań, wcześniejsza emerytura. Jedna wielka banda - ktoś gdzieś nawija o jakiejś konstytucji, równouprawnieniu..
Mam już bilet, a Wy sie zapadniecie po pachy w g..nie za parę lat w tym kraju emerytów i rencistów, których nie stać na lekarstwa, przysłowiową bułkę. Szczawiu i mirabelek Wam też zabraknie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

"CYWIL" masz rację.

... Ma Pan zdecydowanie rację. Ciekawy jestem co mają w CV piszący komentarze do artykułu. Od szkoły podstawowej się pracuje na swoją przyszłość - lepszą lub gorszą. Tak jest świat skonstruowany. Ja nie zaglądam innym do kieszeni, jestem też żołnierzem i wiem jak terminy urlopów były przesuwane w nieskończoność ze względu na "ważniejsze sprawy". W końcu to jest służba a nie praca. Pamiętajcie o tym "naprawiacze systemów wszelakic" CZOŁEM.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ze względu na to,że nasz dzielny R.S

za mało dorobił sie na wyjazdach "służbowych" to trzeba mu przytrzymać urlopy z kilku lat, w zamian za to wysyła sie go słuzbowo w gory wiec po co ma brać urlop
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

odprawy

a szarak bedzie na dziadow zapierniczał do 67lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie do wiary..

nie do wiary co połowa ludzi wypisuje.. widać, że nikt albo mało kto w wojsku był, a trzeba było iść. No ale po co? Po co było się uczyć, jak można być prywaciarzem co i tak Państwo jeszcze lepiej kantuje ! zawodówka i hajda wio..trzepać kasę ! niestety starsi oficerowie pokończyli studia, często poświęciło wiele dla pracy no i mają to co mają ! Ja nie pamiętam by 30 lat temu ktoś bronił ludziom składać papiery na obecną AMW !? już wtedy było wiadomo ile żołnierze mają urlopu ! a że jesteście bandą nieudaczników to teraz możecie tylko innym zazdrościć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

oszustwo emerytów wojskowych przez budżet państwa

Przesłużyłem 25 lat w Wojskach Lotniczych, przy bezpośredniej obsłudze samolotów.
Mam emeryturę w wysokości 1800 zł. Do cywila poszyłem ze względu na stan zdrowia. (głuchy, ślepy itd.) w roku 1994 zmieniono ustawę i zamiast 100 % emerytury otrzymałem 75. Przepracowałem w naszej kochanej ojczyźnie 52 latka. Prawa do emerytury cywilnej nie posiadam i mnie jej nie chcą dać bo jestem "BE"
Janusz Zieliński
Podobne potraktowanie spotkało mojego ojca który był oficerem w legionach. Dlatego, że służył karłowatej reakcji.
Piękny nasz kraj, idźcie do wojska. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trepy?

Buuhaaaaa zakłamany kraik nad wisła utrzymuje bande nierobow.
grecja nadciaga....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydział Koordynacji DMW był najlepszy

Pracowałem w DMW 5 lat, na koniec służby trafił mi się przełożony komandor introligator Kowara, nygus i leń, który wywiesił sobie na ścianie motto "Z każdym dniem wzrasta liczba tych którzy mogą pocałować mnie w d-pę". Jak napisał tak działał. Emeryturę nabył i byle jeszcze pociągnąć do przodu rok, miesiąc, dzień.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takich odważnych redaktorków nam potrzeba

aby walczyć z patologią w wojsku i kraju
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda

Witam niezadowolonych nie do końca rozumiecie MON tak opisując podkręcę trochę temperaturę . Jak a tak ponad 120 generałów na tak małą armie to jest parodia a dramat to 500 tysięcy urzędników w takim państwie jak nasze to jest przesada nie wspominając o 460 posłach po co tylu no po co !!!! A wiecie ile dziennie pieniędzy z podatków wpływa do kasy państwowej ???? no właśnie piszecie o nieznaczących groszach SZANOWNI PAŃSTWO
pozdrawiam K.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

PRZYWILEJE

Dzieci w Polsce głodują, młodzi za grosze na śmieciówkach pracują, a mój szwagier odchodząc z wojska dostał 321 tysięcy odprawy mieszkaniowej oraz 50 tys rocznej pensji oraz odprawę 32 tysiące złotych. To jest nieuczciwe i nie przyzwoite. Obecnie wojskowi dostają dobre pensje i duże pieniądze na mieszkanie(często 900 złotych) więc pensje są wysokie w porównaniu do innych Polaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry