Widok

Wspólna jazda

Śródmieście Temat dostępny też na forum:
pięknie się zrobiło, szkoda siedzieć w domu...
może jest ktoś w średnim wieku jak ja i lubi wycieczki rowerowe za miasto??
dystans tak do 60 km (w obie strony) z dala od trójmiejskich ścieżek...
tempo umiarkowane, ale nie ślimacze ani wyścigowe
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
To niesprawiedliwe. Dzie czecie? :)))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już przestań:
http://www.gdansk.pl/bip/urzad-miejski,647.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/śródmieście_(Gdańsk)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Rysiek55+
Ale Ty jesteś z Gdańska, a ja z Trójmiasta. A chodzi o śródmieście na forum.trojmiasto.pl, gdzie jest ono w dwóch częściach, a powinno być w trzech, ech drogi Rysiek55+
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
55+, to można mieć demencję, nie?
Śródmieście jest tylko jedno, bo Trójmiasto to nie miasto, więc nie ma trójśródmieścia, ani śródtrójmieścia i nie chodzi tu o śródmieście środkowego miasta, ani o Śródziemie, ale o najważniejszy obszar najważniejszego miasta.
Jak chcę iść do Gdyni, to maszeruję prosto z Gdańska na ulicę Łosiową.
Byłem na rowerze, to nie wiedziałem, że do Gdańska jakieś się miasta przyłączyły jeszcze. I wiatr wieje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zopott to się wcześniej przyłączył. Słabo to pamiętam chociaż starszy jestem. Wydaje mi się, że Oliva też była wtedy oddzielnym miastem, czyli było trójmiasto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zoppot na on czas, gdy Oliwa przez ostatnie 25 z 52 lat posiadała prawa miejskie, był miastem powiatu wejcherowskiego. A w takim przypadku o "trójmieście" takim mowy być nie może.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy wtedy? Jak jechałem rowerem, to Oliwa się przyłączyła? Czy wieś Wysoka nadal jest odrębną wioską?
Bo jak jechałem, to lokomotywa z napisem ORLEN trąbnęła mi z tyłu i może mi się lata pomieszały. Faktem jest, że do granic WMG się nie zbliżałem, więc rogatek nie widziałem. Z drugiej strony na włościach cystersów braciszków też nie zoczyłem.
Quaschin stoi i Biedronka w nim, więc na pewno jest co najmniej XIII wiek, z drugiej strony tego komisu rowerowego nie napotkałem, lecz nie z powodu nadmiernej prędkości, a piekielnego wiatru dmuchającego w gębę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naonczas jest jednym słowem i znaczy tyle, co naówczas.
Natomiast Wojski chwycił natenczas. Znaczy się swój róg bawoli.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
I masz Ci autokorektę.
A ten czas kiedy i Sopot i Oliwa posiadały równocześnie prawa miejskie to musi być Panie 1902 - 1926. Jednak nim Zoppot przyłączono do WMG(1920), należał on do powiatu wejcherowskiego, a owo (Wejcherowo) trójmiasto tworzyć może jedynie z Redą i Rumią ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie. Od 1926 zatem było trójmiasto (w innym nieco sensie). Mówiłem, że słabo pamiętam. A wspólnej jazdy jak nie było, tak nie ma.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jutro około 14 szosa do
Czeczewa i Kielna. 28-31 km/h. Wcale nie będzie wiatru!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alle, alle, na forum.trojmiasto.pl, śródmieście jest ciongle w dwóch częściach. I jak kobieta po 50tce kliknęła czejsboks, że śródmieście to się wyświetli śródmieście i jak ze śledziowa klikną śródmieście, to też się wyświetli śródmieście. A ci z ZoPot to nawet nie mają śródmieście

http://forum.trojmiasto.pl/Gdynia-Srodmiescie-c5,4.html

http://forum.trojmiasto.pl/Gdansk-Srodmiescie-c5,76.html

http://forum.trojmiasto.pl/ZooPot-Srodmiescie-c6.html - nima :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 1926 właśnie już nie mogło być, bo Oliwa stała się dzielnicą Gdańska. W tym samym roku Gdynia otrzymała prawa miejskie ale należała do innego państwa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i sprawa jasna: dwa państwa - dwa śródmieścia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, jeśli 17:00 w Słowackiego/Budowlanych będzie komuś w smak, to proszę się zgłosić. Jeśli nie, to wyjadę sam sporo wcześniej.
Droga od Matarni do Osowej (rondo Castorama): 35 km. Czeczewo-Kłosowo-Kielno.
Prędkość średnia do uzgodnienia: od 25 do 32 km/h, raczej wolałbym bliżej 30.
Czas = s/v;
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
tematem jest wspólna jazda...
bynajmniej tak jest w TEMACIE
a dyskusja rozwija się zupełnie nie na temat....
po co???
ludzie!! chodzi o JAZDĘ a nie o gdzie jaka dzielnica leży i jaka jest jej historia
więc jaka to WSPÓLNA JAZDA??? i z KIM?? się pytam?
jakieś konkret w sprawie terminu, trasy i takie tam???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tematy są dla ludzi a nie ludzie dla tematów. Konkrety są nudne i już były.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o "bynajmniej" to Młynarski kiedyś śpiewał ale to dawno było.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty się chyba nudzisz....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale swoje 25 km już rano przeleciałem.
https://www.youtube.com/watch?v=VHE5ldNguHE
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry