Widok

Wybory samorządowe 2018

http://kartuzy.info/wybory-samorzadowe-2018,36128,Kandydaci-do-Rady-Miejskiej-w-Zukowie.html
Kandydaci z Banina:

Sołectwo Banino (miejscowości: Banino, Borowiec) Sołectwo Czaple, Sołectwo Nowy Świat, Sołectwo Rębiechowo (miejscowości: Barniewice, Rębiechowo)

Albin Bychowski - Banino (68 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Paweł Koreń - Banino (53 lata) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Bogumiła Ropel - Rębiechowo (39 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Ryszard Ustowski - Banino (57 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Elżbieta Pryczkowska - Banino (57 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Urszula Teska - Banino (42 lata) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Jarosław Cejrowski - Czaple (44 lata) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze

Mariola Zmudzińska - Rębiechowo (44 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Adrian Chyliński - Banino (29 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Danuta Makarewicz - Banino (49 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Jacek Petkiewicz - Nowy Świat (59 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Marek Trepczyk - Żukowo (56 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo

Krystian Gachewicz - Banino (27 lat) - KWW Otwarte Kaszuby
Maciej Pająk - Banino (33 lata) - KWW Otwarte Kaszuby
Alicja Zdanowicz - Banino (33 lata) - KWW Otwarte Kaszuby
Justyna Głaz-Wiktorowicz - Banino (30 lat) - KWW Otwarte Kaszuby
Tomasz Niklas - Banino (37 lat) - KWW Otwarte Kaszuby

A teraz proszę o info kto jest z Południowego Banina, bo tylka na takich kandydatów będę głosować. Północy Banina już dziękuję za asfalty i kostki brukowe na ich terenie, poproszę chodniki, oświetlenie i asfalt na Pszennej, Rolniczej i Księżycowej.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ja mieszkam na ul. Złotej i nikt nas nie zalewa chyba tylko krew z powodu fatalnego stanu drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem zlotej jest mi znany, i największy problem to kwestie własności prywtanej. To jest dla mnie jeden z priorytetowych spraw również, ponieważ tedy można pusicic ruch rowerowy a nie droga Pszenna i Ksiezycowac jako bezpieczny ciag do szkoły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę się przejść. W okolice maluszkowa w czasie deszczu. Osiedla Siódmego nieba nie mają kanalizacji deszczowej a gdzieś to spływac musi. Problem nie dotyczy górnego odcinka Złotej wiec może niektórym to nie przeszkadza ale nie bądźcie ślepi na problemy najbliższych sąsiadów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie Tomaszu jeśli chcesz robić porządek ze Złota i budować nawet drogę rowerową to masz mój głos. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z fizyki ta woda nie ma szans pojsc na Zlota, bo jest spadek na pszennej, wiec woda z osiedla familijnego idzie na pszenna. Co do kanalizacji deszczowej, to na osiedlu jest zbiornik który sciaga wode z terenow osiedla a następnie idzie do rowu melioracyjnego. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale ta woda która jest w okolicach maluszkowa nie jest woda z naszego osiedla, proszę zobaczyć jak zlota jest wyprofilowana na połaczeniu z pszenną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z ul.Tuchomska i bocznymi, tu też chodzą dzieci do szkoły, a wystarczy deszcz i tworzą się błota, dziury nie do przejscia...wszystko robione jest po drugiej stronie Banina, a tu nawet płyt nie ma a tam już oświetlenie będą stawiać...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to co z Tuchomską? Jest zrobiona od zeszłej jesieni... A tak na poważnie, to wszyscy Tuchomską mają gdzieś. Znając życie, dopiero jak dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, to coś z nią zrobią.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kazda strona to widzi inaczej. Polnoca mowi ze za dużo na Poludniowej, a Poludniowa ze za dużo na Polnocnej.
Banino ma ogromny problem z infrastruktura, i nie można jednoznacznie odpowiedz na ten temat. Jedno jest pewne ze żadna z części Banina nie ma bezpiecznych dojść do szkoły z nowych osiedli. Brakuje poboczy.
Faktem jest ze Polnocna czesc została utwordzona w glownych ciagach, i wiem ze Tuchomska miała być przedluzona z plyt które zostały zdjęte z tereny przy szkole. Czy tak się stało? Musze się dowiedzieć, bo teraz nie odpowiem na szybko.
Jutro się przejadę na Tuchomska, i zobaczę jak to wygląda, i zrobie odpowiednia dokumentacje fotograficzna. I wroce do Panstwa. Zapraszam do siebie na profil FB, gdzie można do mnie napisac i zapytać : proszę wpsiac w wyszukiwarce FB > Tomasz Niklas Kandydat do Rady Miejskiej w Żukowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak przewidywałam. Pan Kandydat jasno i wyraźnie pokazuje, że zależy mu na dużych skupiskach ludzi w nowych osiedlach. Może warto Panie Kandydacie przejechać się po osiedlach utworzonych ok 20 lat temu (osiedla w okolicy Algidy) i zobaczyć jak tam infrastruktura wygląda - wykonana w dużej mierze z własnych środków np. oświetlenie (a zapewniam Pana, że bez kaloszy i terenówki to marne szanse), wszak kandyduje Pan z Banina a nie północnego czy tam z południowego Banina. To że Banino ma ogromny problem z infrastrukturą to wie nawet przedszkolak i nie potrzeba o tym pisać (choć dobrze to wygląda). Sęk w tym jakie Pan Kandydat widzi rozwiązania. Czekamy na konkrety a nie na gładkie słowa. Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdjęte płyty cały czas leżą obok szkoły z tego co kojarzę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

27 letni kandydat? nie za młody? Co sądzicie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpowiem Pani wieczorem, późnym wieczorem. Bo znam tam ten rejon również Banina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba od dziś Pan zna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiadajac na powyższe. Znam sytuacje na tej stronie, gdzie jest tylko droga gruntowa, i nie ma zadnych plyt. Wiem, ze Panstwo sami podjeli działania i jest obecnie oświetlony odcinek na ulicy Jasminowej. Wiem, ze tereny sa bardzo zapomniane, bo miałem okazje przejchac sie tam kilka razy samochodem, i nawet terenowym nie było za ciekawie. A nie wspomnę o chodzeniu, to przyjemnych nie należy.

Obecnie sołectwo odeszlo od kładzenia plyt a skupilo sie z FS na oświetleniu. Jednak nie dokonca, bo pewna czesc ulic od strony południowej została wpisana jako inwestycja polozenia plyt. I to mi sie nie podoba. Bo wnioskowałem o zwiększenie ilości lamp na pszennej, jednak uslyszalem ze pola nie będzie oswietlac. Sam ze swojej strony za wnioskowałem o zlozenia do budżetu gminnego zaprohektowanie oświetlenia od skrzyzowania z ulica Kolejowa do wjazdy w ulice Pszenna.

Z priorytetow które powinny byc zrobione na tej części.
1. Utwardzenie Jasminowej plytami (nie wiem na ta chwile czy to droga gminna, czy prywatna, jesli prywtana to będzie juz problem)
2. Lustro na wyjeździe z Balladyny w lipową

3. Polepszenie nawierzchni ulicy Diamentowej tak aby był lepszy wyjazd w kierunku Lesnej a następnie w kierunku Kolejowej

4. Podjecie dzialan, aby wyjazd z Lesnej na Kolejowa został poprawiony, aby nie był taki jak jest teraz.
5. Jesli Diamentowa jest gminna, to powinna byc utwardzona od strony algidy również bo jest to jeden z glownych ciagow po ulicy Jasminowej.

Wszystko co wyżej będzie możliwe do zabiegania, jesli te drogi sa gminne. W innym przypadku będzie konieczny proces wykupu gruntow. Ja ze swojej strony będę o to zabiegal, i będę o to wnioskowal wraz ze współpracy z Rada Solecka Banina.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam bardzo, ale z Pana wpisow widze, ze nia ma Pan zbytniego pojecia o Baninie...o jego problemach, potrzebach...Co Pan planuje dla mieszkancow ktorzy z wlasnych srodkow wybudowali: kanalizacje, wode, prad, drogi i mieszkaja w mniejszym skupisku, czyli jest nas mniej na danej ulicy? Czy zamierza Pan sie skupiac tylko na duzych osiedlach czy tez na domkach jednorodzinnych- potrzeby i jedni i drudzy maja takie same, ale Ci drudzy czekaja po 10-15-20 lat?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam zamiaru skupiać sie na jednym bądź drugich.
Faktem jest, ze można bybylo sie licytować kto jest w większej potrzebie. Spelniajac potrzeby jednych, krzywdzi sie niekiedy inne osoby, bo tak to obecnie wlasnie wygląd. Obecnie nie ma zadnego planu na na przyszlosc, wszystko co sie dzieje to realizowane jest na teraz, nie długofalowej oceny zagrozen i potrzeb. To jest potrzebne nie tylko Banina, ale dla całej gminy. Sa miejsca zapomniane, i do takich miejsc chce dotrzeć, wychodząc do Panstwa i pukając do drzwi, aby wsluchac sie w Panstwa problemu. Oczywiście jestem swiadom, ze problemy mogę znac powierzchniownie w ocenie niektórych. W oczach innych ze pcha sie do koryta. Ale ja pytam do jakiego koryta. Jestem przeciw wszelki układom, podziałom, bo każdy mieszkaniec powinien byc Ważny, nawet jesli nie głosował na danego kandydata. Obserwuje duże rozgorycznie wśród mieszkańców, bo sam do nich również należę. Martwi mnie fakt, iż podjęto wiele działań dopiero teraz w roku wyborczym, a czemu nie realizowano tego 2 lata temu, rok temu. Dzisiaj glowne ciagi sa utwardzone, i to juz inna jazda niż jakiś czas temu. Do dzisiaj wiele ulic podejmuje działania zbiorek na plyty, a nawet oświetlenia, w porozumieniu z gminą. Czy mi sie to podoba, nie. Jestem przeciwnym temu, bo każdy z Nas placi podatki, i te srodki powinny byc należycie wydane, wydane mądrze i trafic powinny na potrzeby mieszkańców. Ciezko przekazac bądź odpowiedzieć na forum na dany problem, bo odpowiadając na jedno pytanie, pada kolejne. Jednak jednego co sie nauczyłem, to najwazniejsza cecha Radnego, przedstawicile mieszkańców to jest umiejętnośc słuchania, nie mówienie JA, ale Wy, mieszkańcy. Bo Mandat Radnego to zaufanie mieszkańców, a nie spełnianie ambicji. Ma weidze z zarzadzania, planowania, która wykorzystuje na codzien w swiejj pracy jak i w dzialanosci własnej. Proszę o konkretny adres ulicy, a zapewniam ze przyjadę porozmawiać, nie agitować a porozmowiać o problemach. > tniklas@outlook.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dla informacji; ulica Diamentowa, Jagodowa, Świerkowa, Jaśminowa, Cyprysowa, Lawendowa, Balladyny są drogami gminnymi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję Pani bardzo za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wciąż nie wiadomo, co z Tuchomską.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To w takim razie proponuję się jeszcze przejechać ul. Lodową od Algidy ( tam właśnie mieszkam). Co prawda dziś jest jeszcze znośnie ale za kila dni i deszczów będą dziury a wręcz kratery. Na samym wjeździe na styku gruntu z asfaltem wciąż robią się dziury ze względu na ukształtowanie terenu (z góry i pod górę) i dalej. Wszystko co tam sypną jest natychmiast wymywane przez deszcz. Nawet tęgie głowy gminne nie potrafiły tego ogarnąć gdy tego lata łatali dziury asfaltem. Nie wspomnę już ile ja sama pism i telefonów wykonałam przez te 20 lat o wyrównanie ale również o wyłożenie płytami odcinka 50m (do krzyżówki z Orzechową) - tylko tyle i aż tyle. Więc proszę się nie dziwić, że czuję się rozgoryczona patrząc na ulicę Pszenną jaki mają piękny wjazd i yomby ciągnące się w polu, nie kwestionując oczywiście ich przydatności. Po prostu zazdroszczę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (15 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry