Widok

Wycięcie Kasztanowców

Smutna sprawa..... macie jakies pomysły?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
domalowac kołka;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Przeróbce i tak jest mało zieleni. Wycięcie tych kasztanowców spowoduje że będzie to betonowa pustynia w ciągu ulicy Siennickiej.

Mieszkałem na Bajki 2 i jedyne drzewa, które widziałem przez okno to były te przy ulicy.
Z jednej strony bloku ruchliwa Bajki z blokiem na przeciwko, a z drugiej ZNTK garaże i w oddali ulica ze szpalerem drzew osłaniająca przed hałasem tramwaju.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie wycięcia tych drzew.

Tu potrzebny jest jakiś protest, który nawet jeśli nie zablokuje wycinki, to przynajmniej spowoduje poważne potraktowanie mieszkańców tej dzielnicy.

Nie można tak nagle wyciąć wszystkich drzew, nie sadząc nowych. Powinno się w zamian posadzić nowe, ale nie metrowe patyki które uschną po miesiącu.

Wiem że można za pomocą koparki przesadzać całkiem spore drzewa.
Trzeba później o nie dbać podlewając specjalnie zakopanymi wężami przez ok pół roku. Na Zaspie takie drzewa przesadzali i się przyjęły.
Za bardzo nie wierzę, że nagle trzeba wszystkie wycjąć

Któś "tam" myśli że starsi mieszkańcy, to można z nimi robić co się chce.

Tak już jest od lat. Przykładem jest ustawienie garaży na przeciw bloku Bajki 2 (kąt ustawienia) wchodzących rogiem w ulicę osiedlową
Drugim przykładem jest odcięcie mieszkańców bloku Bajki 2 od prznależnego do tego bloku śmietnika, tak że musza chodzić do odległego śmietnika przy Bajki 4 od strony poczty.

Śmietnik został oddany mieszkańcom domu przy Siennickiej 12

Podejrzewam, że ustawienie garaży jak również zabranie śmietnika jest efektem jakichś znajomości i wpływów mieszkańców domu przy Siennickiej 12 w Społdzielni Kolejarz.

Śmietniki te były budowane razem z blokami i nigdy nie miały nic wspólnego z tym ceglanym domem. A teraz starsi ludzie muszą taki kawał iść żeby śmieci wyrzucić.

Dodatkowo blok Bajki 2 pozbawiony został dojazdu pod klatki.
A gdyby potrzebna była karetka, straż.

To co ostatnio dzieje się na Przeróbce, na przykładzie bloku Bajki 2 to jakaś samowolka, bezmyślność i układy kolesiów.
Nikt zupełnie nie liczy się z głosem mieszkańców, nikt się o nic nie pyta, nie konsultuje.

Mieszkałem tam wiele lat, teraz czasem tam bywam, ale to co się teraz tam dzieje to skandal.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beznadziejna sprawa....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie,
jeszcze do niedzieli można glosować na Budżet Obywatelski, który pomoże zmienić Przeróbkę. Proszę wszyscy zagłosujmy i zróbmy coś dla nas. Jest szansa na nowe inwestycje.

To strona do głosowania
https://budzet-obywatelski-2014-gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry