Widok

Wykończenie domu 90m2, Chmara deweloper

Pruszcz Gdański Temat dostępny też na forum:
Witam, Jak w tytule chętnie poznam wasze opinie, spostrzeżenia, orientacyjny koszt wykończenia domu wraz z dodatkowym poddaszem, (90m2)
Sugestie mile widziane oraz firmy z polecenia,
Z góry dziekuje Mariusz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
150 tys
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
100k zł z własną robocizna.

Jak masz możliwość skorzystać z usług dewelopera, to niech położy Ci przewód elektryczny na poddasze, jest to opcja w dodatkowym cenniku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki, poprosiłem w aranżacji o ten kabel, dołożylismy tylko jedno okno na poddaszu, dodatkowy pokój chcemy zrobic jako tylko pokój dla gosci uzywany raz może dwa razy w roku, i tam tez bedzie scianka działowa z drzwiami suwanymi, chcemy zeby ten pokój był całkowicie zamkniety, na podłoge myslimy o winylach (które sami ułozymy, nie jest to taki w końcu skomplikowane).
mam pytanie odnośnie scian czy są w miare proste i czy jest potrzeba ich szpachlowania ?
Jedyny problem jest taki że na stałe mieszkamy w Holandii, i nasza obecnośc w domu bedzie tylko w czasie urlopu, sami za dużo nie zrobimy, myslelismy o firmie która za nas prace wykona z niewilką naszą pomocą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak po za tym koszt wykończenia zależy głównie od nas samych.
Można kupić najtańszy panel z promocji za 15zł, jakiejś normalnej jakości za prawie 100 bądź deskę trojwarstwowa za 250zł za metr. W ten sposób koszt podłogi na parterze może wynieść między 1k zł a 10k zł.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witaj, nie bedziemy napewno wykańczac domu tanimi rzeczami, z doswiadczenia wiemy co tanie to drogie, bez szalenstwa ale w miare markowe żeczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czy macie może namiary na firmy które mają doswiadczenie w wykańczaniu, takich domków, łazienka kuchnia, wc, itd chodzi mi również o wykonanie schodów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam wykończenie mieszkania wyniosło 20k oczywiście bez poddasza i mebli w kuchni z całą łazienka i sanitariami wszystkimi, jakość produktów średnia nie najniższa ani najdroższa i schody nie robiliśmy drewniane tylko w płytkach w wzorze dębu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki a masz moze namiary na wykonawcow czy wykanczales sam ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sam wykanczałem tylko sprzęt pożyczyłem bo by o wiele więcej wyszło bo żeby opłacić pracowników to naprawdę trzeba kasą sypnąć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja niestety z racji tego ze mieszkam na stale w holandii bede tylko z doskoku, pomalowac czy pabele sam dam rade zrobic ale plytki drzwi czy bialy montaz musze zlecic,
A jak bylo u Ciebie ze scianami, musiales szpachlowac?, czy byly w miare pod malowanie dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grunt, szpachla szlif obowiązkowo, to się nie nadaje w żadnym wypadku pod malowanie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy jak masz zrobione.
Na tynki gipsowe nie trzeba nanosic gładzi o ile powierzchnia jest zadowalająca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tynki są słabe wiadomo robota hurtowa,są miękkie strasznie niby nakładane maszynowo ale nie wiem jak oni to robią że są takie słabe mi się wydaje że to robotnicy z Ukrainy robią ja dwa razy kładłem gładź za nim pomalowałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest tynk gipsowy a nie cementowy, więc będzie miękki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok ale żeby odchodził odrazu z gładzią to coś nie tak jest z nim,miałem kilka takich miejsc że zaciagnełem gładź i odpadła z tynkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gruntowales ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dawałem odrazu podkład biały z gruntem ze ścieżki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ze Śnieżki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wykończenie zalezy od zasobności portfela.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem z odpaleniem tynków może być spowodowany kładzenie go zimą i niedostateczne dosuszanie po czym przemarznięcie. Na dobrą sprawę cały taki tynk powinien być wymieniony a w najlepszym przypadku dobrze całość odgrzybić chemią lub ozonowaniem...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestrzegam ludzi przed tymi ofertami te mieszkania mają tylko 70 m2, stąd ta "niby" okazyjna cena nie ma dewelopera który by wliczał strych do powierzchni uzytkowej. proponuje właścicielom pochodzić z miarą po domu.
A przez to że kondygnacje mają po 35m2 prawie połowe powierzchni zajmuje komunikacja dlatego dom jest mniej funkcjonalny od 50m2 kawalerki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pokaż gdzie, deweloper podaję że mieszkanie ma 90m2 użytkowej po za radiem i strona internetowa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Umiesz czytać ze zrozumieniem??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

do góry