Widok

Wymiana przegubów w samochodzie: jeden czy dwa?

Mam problem z prawym przegubem w mojej Opel Astra. Zastanawiam się, czy gdy trzeba będzie wymienić: to dwa na raz czy tylko ten uszkodzony? Pytanie, czy żywotność tego lewego się nie kończy i nie warto wymienić od razu dwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena jest liczona od sztuki. Może jakiś mały rabacik wytargujesz, robiąc oba na raz, zatem kwestia finansów nie jest pierwszoplanowa.
Większe znaczenie ma unieruchomienie auta na warsztacie - raz, czy dwa razy. Zatem choćby z tego względu warto wymieniać oba za jednym zamachem. Tym bardziej, że przeguby w warunkach normalnej eksploatacji zużywają się w miarę równomiernie, zatem drugi zapewne też powoli dokonuje żywota.
Chyba, że usterka przegubu była skutkiem uszkodzonej osłony gumowej a druga jest cała. Wówczas najlepiej, aby mechanik ocenił, czy warto ruszać ten drugi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeden powie: wymień tylko jeden przegub, a inny powie: wymieniaj dwa. Trudno stwierdzić jednoznacznie, z tego względu, że należałoby wejść pod auto i sprawdzić jego stan, sprawdzić stan osłonki. Jeżeli wszystko jest ok, to wymienić tylko ten uszkodzony, a jeżeli widać jakieś początki problemów, to warto zastanowić się nad wymianą od razu dwóch.
Tutaj proponuję sprawdzić: https://www.przeguby.pl/kategoria/27/przeguby-napedowe/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

VW Touran 1.4 140km 2008 (4 odpowiedzi)

Czy warto kupić ten model z tym silnikiem

Wypożyczalnia samochodów (41 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

Blacharz - lakiernik (3 odpowiedzi)

Witam Szukam, dobrego warsztatu blacharsko - lakierniczego (który ma ramę) w okolicy 3 miasta -...

do góry