Widok

Wymiana przegubów w samochodzie: jeden czy dwa?

Mam problem z prawym przegubem w mojej Opel Astra. Zastanawiam się, czy gdy trzeba będzie wymienić: to dwa na raz czy tylko ten uszkodzony? Pytanie, czy żywotność tego lewego się nie kończy i nie warto wymienić od razu dwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena jest liczona od sztuki. Może jakiś mały rabacik wytargujesz, robiąc oba na raz, zatem kwestia finansów nie jest pierwszoplanowa.
Większe znaczenie ma unieruchomienie auta na warsztacie - raz, czy dwa razy. Zatem choćby z tego względu warto wymieniać oba za jednym zamachem. Tym bardziej, że przeguby w warunkach normalnej eksploatacji zużywają się w miarę równomiernie, zatem drugi zapewne też powoli dokonuje żywota.
Chyba, że usterka przegubu była skutkiem uszkodzonej osłony gumowej a druga jest cała. Wówczas najlepiej, aby mechanik ocenił, czy warto ruszać ten drugi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeden powie: wymień tylko jeden przegub, a inny powie: wymieniaj dwa. Trudno stwierdzić jednoznacznie, z tego względu, że należałoby wejść pod auto i sprawdzić jego stan, sprawdzić stan osłonki. Jeżeli wszystko jest ok, to wymienić tylko ten uszkodzony, a jeżeli widać jakieś początki problemów, to warto zastanowić się nad wymianą od razu dwóch.
Tutaj proponuję sprawdzić: https://www.przeguby.pl/kategoria/27/przeguby-napedowe/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

do góry