Widok

Wypadki na ścieżkach

Od jakiegoś czasu trwa straszna nagonka na rolkarzy w trójmieście. Spowodowana wileloma negatywnymi artykułami, które ukazały się na portalu trójmiasto.pl. W których to zawsze rolkarz ukazywany jest jako jeżdżące zło.Po ukazaniu się każdego takiego artykułu narastała agresja w środowisku rowerowym że rolkarzy trzeba wytępić ze ścieżki ,która znajudje się od Jelitkowa w kierunku Brzeźna. Pod artykułami padały różnego rodzaju groźby, które przez szczególnie młodych rowerzystów były wprowadzane w czyn. Nie raz jadąc na rolkach doświadczyłam sytuacji prawie rozjechania mnie lub starania się zepchnięcia na trawę nie wspominając o wyzwiskach. Naszczęście dzięki umiejętnością utrzymywania równowagi nigdy nie doszło do tragedi. Ale nie każdemu się to udało nie raz nie dwa widuję wypadki, które spowodowane są przez rowerzystów, którzy próbują pokazać kto jest panem na ścieżce. W ciągu ostatnich dwóch tygodni widziałam dwa bardzo poważne wypadki rowerzystów gdzie wzywana była karetka i klka mniejszych najechań na siebie. Ale pisze się tylko o wypadku w którym to rolkarz winny !!!! W piatek będą dwa tygodnie jak dwoje młodych ludzi pędziło w godzinach wieczornych skuterem po alejkach raz pasem dla pieszszych a raz ścieżką. Niestety w okolicach mola w Brzeźnie nie udał im się ten manewr i dla jednego z nich skończyło się to tragicznie. Plotki o tym wypadku są już różne, ostatnio usłyszałam że to grupa rolkarzy w nich wjechała. Do dnia dzisiejszego nie ukazał się żaden artykuł na temat tego wypadku. Ciekawe dlaczego ??? Bo nie można zwalić winy na rolkarzy ??? Czy jak rolkarze zaczną poruszać się chodnikami wypadków będzie mniej ??? Nie sądze, bo mało tego że teraz sami rolkarze bedą łamać sobie kończyny na nie równych chodnikach to spacerujący tam ludzie będą nas mieli dopiero przeklętych. A co z małymi dziećmi ,które biegają czasami jak bezpańskie pieski , co będzie jka dopiero dojdzie do tragedii ????
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Droga Sylwio,
Odnoszę wrażenie, że doszukujesz się jakiegoś spisku przeciwko rolkarzom. To nie tak, że wszyscy są im przeciwni i za wszelką cenę starają się im przypisać winę za wypadki. Artykuł o którym wspominasz jest jednym z wielu a Ty przyczepiłaś się akurat do niego. Czytałem już na trojmiasto.pl artykuły również o nieodpowiedzialnych pieszych wchodzących na ścieżkę rowerową itp. Nie doszukuj się więc jakichś spisków i pamiętaj, że temat rolkarzy wynika stąd, że jeżdżą po ścieżce rowerowej (nie rolkowej tylko rowerowej). Jest specjalna ścieżka dla rolkarzy w lasku w Brzeźnie ale chyba wiele osób o tym nie wie/zapomina/udaje, że nie wie i za wszelką cenę chce jeździć po ścieżce rowerowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Drogi Michale
NIe doszukuję się spisku lecz stwierdzam fakty iż od tego roku trwa nagonka na rolkarzy. Nie napisałam o który artykuł mi chodzi. W żadnym który się ukazał nie było miłego słowa o rolkarzach. O tym że ludzie w każdym wieku na nie wychodzą i z roku na rok sprzedawanych jest ich coraz więcej , o promocji tego sportu nie wspominając o tym że trójmiasto ma swoje osiągnięcia w tak młodej dyscyplinie że powstaja kluby promujące wrotkarstwo szybkie. Na dzień dzisiejszy prawo nie jest przystosowane do Rolkarzy i nie jest po naszej stronie, miejmy nadzieję iż wkrótcce się to zmieni. O ścieżce w Brzeźnie dla rolkarzy pierwsze słyszę i to w lesie ???? Ciekawe .......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesteś więc najlepszym dowodem na niewiedzę. Gdybyś przeczytała ten wspomniany artykuł to byś o tej ścieżce wiedziała bo tam też była o niej mowa. Wystarczy odrobinę zainteresowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W takim razie uświadom mi tę moją nie wiedzę , w którym to miejscu znajduję się ta ścieżka ??? z chęcią ją przetestuję .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michał, gdzie jest ta ścieżka w Brzeżnie. Ja pedałuję na rowerze aż do Sopotu, by tam ktoś mi pilnował roweru a ja zakładam rolki i jeżdżę na jak dotychczas jedynej znanej mi legalnej ścieżce rolkarskiej. Bardzo fajnej, ale dość daleko jak dla mnie. A wracajac do tego wypadku w Brzeźnie, stoi tam piękny krzyż i tabliczka... szkoda, że nie napisano ze to śmierć na skuterze. Rzeczywiście ludzie snują domysły, że to pewnie rolkarze, rowerzysci itd. Ja dowiedziałam się prawdy od dziewczyny sprzedającej w pobliżu na straganie. taki krzyż to dobre ostrzezenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwolnic rolkarzy! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten krzyż z tabliczką stanowi teraz dopiero poważne zagrożenie , co chwile się ktoś zatrzymuje bo musi zobaczyć , przeczytać co tam napisano . Podczas tego zatrzymywania się nawet nie rozglądają się czy nic z naprzeciwka lub z tyłu nie jedzie. W tym przypadku o kolejne wypadki łatwo. Co do Michała to sam chyba nie wie co w tych artykułach i pod nimi było napisane .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Artykuły podnoszą przede wszystkim świadomość i są nie tylko na tym portalu. Dotyczyły rolkarzy bo w pewnym momencie w tym roku na nadmorskiej ścieżce rowerowej było więcej rolkarzy niż rowerzystów (nie wiem jak jest teraz).
Wiedząc że łamiesz prawo wjeżdżasz na ścieżkę nadmorską i mając to na uwadze wypatrujesz agresywnych zachować na potem się dziwisz i masz pretensje. Ciekawe zachowanie. Tylko że na tej ścieżce zawsze było dużo agresji z bardzo prostej przyczyny bo było tam dużo rowerzystów. Rolkarze chcąc czy nie przeszkadzają na ścieżce rowerzystom - taka specyfika tego stylu poruszania się. Tam gdzie jest duże zagęszczenie ludzi zawsze znajdzie się jakiś procent agresywnych głupków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się artykuły dotyczące rolkarzy ukazały się w wielu portalach i żaden z nich nie był przychylny w stosunku do rolkarzy. Jak już napisałam wyżej rolkarzy przybywa z roku na rok i będzie przybywało. Rowerzyści juz dawno zapomnieli jak to było kiedyś , kiedy sami dopominali się o ścieżki rowerowe. Kiedy one powstawały wrotkarstwo w Polsce nie było tak popularne jak dzisiaj i nikt nie przypuszczał że stanie się tak popularne. Gdy powstała pierwsza ścieżka w Brzeźnie była ona rekreacyjna i dla wszystkich. Tego typu ścieżki są w wielu krajach i poruszją się na nicj zarówno rowerzyści jak i rolkarze i nikt do nikogo nie ma pretensji . Rowerzyści od kiedy zmieniło się prawo na ich korzyść myślą że wszystko im już wolno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w tej chwili niewiedzą zabłysnąl pan Redaktor! brawo!!!

a artykuły, które pojawiają się na trojmiescie.pl powodują niestety wzrost agresji wśród ludzi, pieszych i rowerzystów. zwracając grzecznie uwagę pieszemu że na chodniku jest bezpieczniej lub rowerzyście włączającemu się do ruchu że najpierw powinien się obejrzeć za siebie i sprawdzić czy ma wolną drogę, usłyszeć można "ciebie też tu nie powinno być, to jest droga rowerowa", ale czy to jest argument dla arogancji, brawury i zachowania zagrażającemu bezpiecznemu poruszaniu się po ścieżce? wg mnie jest to ścieżka do rekreacyjnego uprawiania sportów, ale z głową i z zachowaniem zasad poruszania się po niej
niebawem zostanie oddany tor wrotkarski i tam będzie można trenować jazdę szybką, a na rowerze jeśli ktoś chce wyciskać ile fabryka dała to proponuję na szosę a nie na deptak/bulawr gdzie w okresie wiosenno/letnim jest tak duże natężenie ruchu wszelakiego.
rozdzielenie rolkarzy i rowerzystów nie podniesie bezpieczeństwa, może to zrobić chyba jedynie wprowadzenie ograniczenia prędkości .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
" zwracając grzecznie uwagę pieszemu że na chodniku jest bezpieczniej "
" rozdzielenie rolkarzy i rowerzystów nie podniesie bezpieczeństwa "
" niebawem zostanie oddany tor wrotkarski i tam będzie można trenować jazdę szybką "

Ludzie zastanówcie się co wypisujecie i jak wy będziecie się zachowywać gdy na wasz nowy tor do jazdy będą wchodzili piesi. Macie pretensje do rowerzystów że nie chcą was na ścieżkach rowerowych ale piesi bez rolek na ścieżce wam przeszkadzają. Czujecie to - przeszkadzają wam spacerujący po ścieżkach rowerowych ale dziwicie się że wy przeszkadzacie rowerzystom. Rowerzyści nie są kosmitami to dokładnie tacy sami ludzie jak rolkarze z takimi samymi wadami i zaletami, dokładnie tak samo tolerancyjni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten tor to jest wielki nie wypał ze względu na 67 studzienek. Może posłużyć do testowania ochraniaczy i kasków.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/ciezkie-zycie-wrotkarzy-wokol-pge-areny-wyszlo-jak,1,4799271,region-wiadomosc.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pierwsze tor będzie zamknięty nie sądze by wpuszczano tam tabuny zwidzających ludzi . Na sobotę zaplanowano dzień otwarty i będzie można przetestować jazdę po nim . Co do studzienek to fakt nie jest to fajne, w twardym bucie owe styudzienki są dosyć mocno odczuwalne. Zobaczymy jak to będzie kiedy zostaną wymienione na bardziej gładkie , po torze jeździ się super.
Ale nawiązując do spacerowiczów to kółko się zamyka bo tak samo rowerzyści przeszkadzają kierowcą. Z tolerancjią w Polsce jest problem dlatego my rolkarze musimy zacząć się upominać o swoje a przedewszsytkim o zmianę przepisów w prawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się. Tolerancja to wielki problem a nie chore przepisy.

Co do tor, otwarty choć ciężko nazwać go torem a i pieszych i rowerzystów zjeżdżających podjazdami masa, przecinających tor w poprzek. Stadion otwarty jest cały czas więc dzikie tłumy foto amatorów dopisują.
A sam tor? Ok że jest ale po co wydzielać tory skoro przy odrobinie rozsądku wszyscy pomieścimy się na ścieżkach a czym nas więcej razem będzie tym ich więcej powstanie. A dla tych którym zawsze rolkarz przeszkadzał będzie? Możecie pojeździć po lasach. Wy możecie a i całkiem to przyjemne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry