Widok

Wyprawka szkolna za 300 zł. Jak kupują rodzice?

Opinie do artykułu: Wyprawka szkolna za 300 zł. Jak kupują rodzice?.
Artykuł na temat: Dofinansowanie wyprawki szkolnej - program "Dobry start"

Ostatnie tygodnie sierpnia to czas na skompletowanie szkolnej wyprawki. Choć podręczniki dzieciom zapewnia MEN, to zakup zeszytów, przyborów, plecaka, specjalnych strojów do zajęć i wiele innych oznacza spore wydatki dla rodziców. W tym roku jednak mogą oni liczyć na dodatkowe wsparcie z programu "Dobry start". Sprawdziliśmy, na jaki wydatek muszą przygotować się rodzice i czy tzw. "300 plus" rozwiązuje problem.

Początek roku szkolnego to duże przeżycie zarówno dla uczniów, jak i ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

300 zł to akurat wystarczy na plecak i może buty sportowe
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 32

Haha :)

Jedziesz na MEN! Jedziesz na PiS!
Do boju!
Szkoda tylko ze za tej cudnej PO ani nie było takich programów, ani nie było nadwyżki w budżecie, tylko afery afery afery i co róż kolejna spółka SP leciała za granicę.
Dorośniesz to zrozumiesz. Albo nie zrozumiesz, płatne komentarze nie rozumieją. Jak tam, fvat wystawiasz czy wzięli cie na umowę zlecenie hahaha
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 20

Idź się utop czerwony ludku.

Jakby pomiędzy PiS i PO była jakaś różnica. PiS ma lepszą propagandę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Och ach

ależ te Pany z PiS-u są łaskawe, och ale są super tyle dają Polakom, och jak wspaniale, że rządzą... Dobre białe Pany dały 300 PLN na dzieci... Dobre miłosierne Pany...

A o podwyżkach podatków też napiszesz ? A że dług publiczny poszybował w górę nic ? A może przemilcz jeszcze w swoich peanach brak inwestycji ?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

a że ceny w góre a że opłaty w góre ... panie posle pis czy może proszę księdza , zacznij pan zarabiać jak zwykły czlowiek a nie żyjesz na koszt społeczeństwa i jeszcze innych co ucicwie pracują obrażasz a dług jak wpsomniano wyżej szyyyybuje dużo lepiej niż za PO
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

"co róż"??? Chyba "co rusz"...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marudzicie

Brak kasy źle, jak jest te 300 PLN, to też źle. Wiadomo, że nie są one do końca wystarczające. Niemniej lepsze to niż nic! Nie marudzić!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem czemu inni podatnicy mają składać się na moje dziecko. Każdy ma swoje wydatki. Jeden ma dzieci, inny gromadę kotów. Czy o dzieci, czy o koty, powinien dbać rodzic/właściciel.
Mimo tego że jestem mamą, jestem przeciwna 500 i 300 plus. Chociaż pewnie wśród rodziców, jestem w mniejszości..
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 5

Postaram się Ci wyjaśnić

Bo za X lat to Twoje dziecko/dzieci będą opłacaly emeryturę dzisiejszym podatnikom.
To się nazywa solidaryzm społeczny. Można go lubić lub nie ale koty do pracy nie pójdą.
Wyprawka i 500+ nie są obowiązkowe, nie musisz pobierać jak jesteś przeciwko.
To są programy nastawione na wzrost poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego potencjalnych rodziców. I o dziwo rodzi się jednak więcej dzieci co roku. Więc pomimo rzekomego populizmu trochę to działa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Buty - nie tandeta chińska - 150 zł
Spodnie - 100 zł
Bluza - 50 zł
Koszulki 3 szt. 75 zł
Spodenki na WF - 30 zł
Dresy - 50 zł

upsss....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 49

To ma być wyprawka? Żartujesz sobie...
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

to tylko ubrania na nowy rok szkolny ale nawet na nie nie starcza - lepiej by bylo zmniejszyć podatek na artykuły dziecięce tak jak to PO obiecywała PiS obiecywał a tu dalej 23% - i tak z tych 300 zł do budżetu w podatkach wraca połowa - tylko , że większość ludzi dostrzega to co dostaje a nie to co im się zabiera o ile ktoś bezpośrednio pieniędzy z portfela nie bierze - takie zagrywki ekonomistów by wilk był syty i owca cała
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Starczy to może być wiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Albo uwiąd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

staropolskie śmierdzieć

Czać - śmierdzieć
Odmiana jest następująca: Ja czę, ty czysz, on ona ono czy...
Star - dawna ciężarówka

Starczy - pisane bez spacji "Star czy" czyli poprawnie: "Star śmierdzi (spalinami - red.)".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PO to tylko obiecywała ale zeby do czegos doprowadziła to nie pamietam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

ceny były niższe więc mimo braku 300 + czy 500 + tego co pracował uciwie było stać na więcej, teraz uczciwych stać na mniej a patologia dostaje hajs za nic - czyli kto zyskał -nie ten ucicwy tylko złodzieje leserzy krętacze i obiboki - cala klika wyborcza PiS
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dostają pieniądze i wygląda to tak-mamusiu kup mi książeczkę-co 7zł to za drogo-poproszę paczkę PallMall...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcesz mniejsze ceny, dzwon do szejkow zeby cene barylki obnizyli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bielizna jeszcze i skarpetki - inaczej dziecko zginie w szkole . Kurtka na zminę, czapka no i narty na ferie trzeba kupić nowe. 300 zł ma być dodatkiem do wposażenia dzieciaka a nie jego utrzymaniem.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale się spociłeś...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

czyli to jest na zeszyt tornister i piórnik a niech dziecko boso i goło lata a tak apropo - do pracy chodzisz ubrany jak na codzień czy może masz inne ubranie ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Każdego dnia tak samo - owinięty w konstytucję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kaftan, to się nazywa kaftan Napoleonie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie podoba się?

Nie bierz. Nie ma obowiązku.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na biwak dzieci pakujesz czy na obóz harcerski?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Markowe adidasy - 89 zł
Koszulki na wf- 2 szt - 20 zł
Spodenki na w-f 2 szt 16 zł
Plecak z ulubionym bohaterem 40 zł
Piórnik z ulubionym bohaterem 20 zł
Worek na buty plus worek na ciuch do w-f 12 zł
Książka do religii 15 zł
Wszystkie podręczniki 0 zł (podręczniki zapewnia szkoła)
W takim razie na przybory szkolne tylu kredki, mazaki i farbki styknie :)

Nie liczę kasy na bluzki, spodnie, kurtki, dresy itd. Ciuchy zapewniają rodzice bez względu czy dziecko chodzi do szkoły czy nie to ubrania mu zapewniamy :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

a ja do szkoły kupuje specjalny zestaw szkolny by na podwórko , do kościoła i do szkoly nie chodzil w tym samym - kiedyś były mundurki ale teraz sam mu robię "mundurek"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie idź i zarób.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wygłupiaj się

idź do pepco
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tandeta chińska ....

A wszystko prawie u skośnookich robione....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie nigdy nie było wielkich zakupów przed rokiem szkolnym

nie kupowało się wszystkiego tylko "na sezon". Dresy, buty, plecak etc... to są rzeczy, które codziennie są potrzebne, nie tylko w roku szkolnym. W sumie niektóre kredki i tego typu przybory mam do dziś (a mam 25 lat).
popieram tę opinię 75 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadza sie. Mialem jeden plecak przez podstawowke i szkole srednia. Piornik tez. Wiele rzeczy starcza na lata ale dzieciaki oglupiaja rodzicow, ze musza miec wszystko nowe
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 3

powiem ci więcej - kiedyś miałem pralkę polara i lodówkę polara i działały 20 lat a teraz byle bosz czy inne guano działa tylko 5 lat góra tyle co gwarancja trwa ... ku..wa coś się nie zgadza z twoją teorią - to kto nas ogłupia ? ciebie ? mnie ? dlaczego koszulka strcza do pierwszego prania ? dlaczego buty rozpadają się po jednym sezonie ? może ktoś postarał się byś nie używał jednej rzeczy 20 lat tylko co roku kupował nową ? może to podejście producentów się zmieniło jak i polityka konsumencka podaż i popyt ? No ale...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

No ale kto do tego doprowadził, producenci? Niekoniecznie. To ludzie dali się omamić, że muszą mieć nowe, bo modne, bo to, bo tamto. Producenci się dostosowali. Dlaczego np flagowe smartfony są horrendalnie drogie? Bo ludzie i tak je kupią.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popyt nakręca podaż, masz pieniądze to kupuj. Dużo kupujesz to podnoszą ceny. A co mają zrobić Ci co nie mają pieniędzy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram

Niektórzy rodzice teraz tak naciągają koszty, że niedługo tak rozpasają siebie i dzieci, że jak zabraknie 500+ to będzie dramat. Co za bzdury matka Aleksandry pisze, 3 koszulki, kurtka sportowa, dresy itp. Chyba, ze córka chodzi do szkoły sportowej, ale nie oszukujmy się... wf to w zasadzie krótkie spodenki, jakaś koszulka i dresy i bluza. Zresztą teraz podobno na WF dzieci w ogóle nie chodzą. A ten pojemnik na jedzenie i bidon mnie rozwalił... to dopiero jak się idzie do szkoły to kupujesz to swoim dzieciom? Mój młody ma taki pojemnik czy bidon nie zależnie czy chodziłby do szkoły czy nie... Dać palec to zaraz chcą całą rękę, a któś za to płaci...
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 1

ty ale teraz dzieci nie cwiczą , dzieci nie odrabiają lekcji , dzieci nie grają w pilkę - to wogóle po ch..j cokolwiek kupować - najlpeiej smartfon i sprawa załtwiona - się kurna zachciewa luksusów - może jeszcze nowy plecak albo piórnik albo ubraniana zmianę - nie daj boże kapcie do szkoły a co niech się poci w kozakach zimą ... faktycznie się ludziom w du..ch poprzewracalo , że chcą żyć normalnie na poziomie a nie ciułać jak przykładny Polak, wiesz co bezrobotny Turas ma więcej szacunku do siebie i większy dochód niż ty ... no ale ty ciułaj i na minimum potrzeb przeleć życie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy koniecznie musi być bidon? Buteleczka po mineralnej nie wystarczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedyś była jakość teraz jest jakoś - kiedyś pralka chodziła 20 lat teraz działa tyle ile jest gwarancji - hmm zastanawiam się gdzie znajdę dres dla dziecka co starczy chociaż na 3 miesiące albo lepiej . gdzie znajdę buty co się nie rozlecą po 2 miesiącach oczywiście wszystko w budżecie 300 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po 2 miesiącach kupisz buty z puli 500+
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"chciałabym, żeby miał wszystko nowe"

I tyle w temacie.
Rodzice mają problem najwyraźniej znacznie większy niż dzieci.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

300 złotych jest wystarczające, żeby suweren poparł PiS w najbliższych wyborach.

Na wyprawkę to za mało.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 27

Każdą kasę za darmo wezmę, ale na pisuary głosować nie będę
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

= typowy wyborca PO

:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Typowe to są twoje wpisy. Akurat nie lubię ani jednych, ani drugich.

Tekst jest o wyprawce, a nie o polityce!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma niczego "za darmo". Za to co ty weźmiesz za darmo, muszę zapłacić ja, który niczego za darmo nie bierze. Po prostu zarabiam na siebie uczciwą pracą.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koedy beneficjenci 300+ i 500+ zaczna splacac otrzymana kase?
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 13

Kiedy Ty zaczniesz płacić sam rachunki za pobyt w szpitalu czy naprawę dróg
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 17

Płacę. Nawet kiedy nie korzystam. A świadczeń i tak nie mam bo termin do lekarza za 3lata. Więc płacę podwójnie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

widzisz że w tyłek scie rypią i jeszcze się do tego przyznajesz , sluchaj może mi też będziesz płacił co miesiąc 250 zł ... yyy z a nic jak na NFZ albo jak ZUS obiecam cie emeryturę za 30 lat może jakąś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja kupuję

Zeszyty 60 k. Za 69 groszy, bloki 10 k. Techniczny po 99gr itp.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 1

300 plus 500 tylko od PiSu

Wszystkie partie w Polsce są socjalistyczne różnica polega jedynie na uczciwości. Jedni obiecywali inni dali. Jedni mówili inni walczyli ze złodziejami VATowskimi. Ja oczywiście czekam na rząd uczciwy i liberalny.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 22

Kto walczy ze złodziejami Vat? PiS? Kilka głośnych zatrzymań pod publiczkę, a reszta to kreatywna księgowość polegająca na opóźnianiu wypłat należnych zwrotów vat. Ten rząd, jak żaden inny wcześniej ma prężnie działającą propagandę, która zasługuje na nagrodę od samego Goebbelsa.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

PiS uszczelnił system

Dzięki temu jest 50 mld na 500 plus i wyprawki. Reszta to właśnie propaganda tvnow i gw . opóźnienia w zwrotach wynikają z nowego prawa ale nie mają wpływu na dochód z vatu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie mów że w to wierzysz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze trzecia opcja, kupić swoim dzieciom coś za bezpośrednio swoje pieniądze

A nie tak jak redakcja proponuje:
"Jeśli na zakup wyprawki szkolnej mimo dofinansowania z programu "Dobry start" nie wystarczy nam środków, możemy skorzystać z dofinansowania oferowanego przez lokalne samorządy."
Może jeszcze "a jak nie starczy to znajdzcie sponsora albo zorganizujcie zbiórkę w internecie"
popieram tę opinię 60 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokladnie tak

W koncu decydujac sie na dziecko zaklada sie jego utrzymanie wiec mozna po prostu zaplacic zarobionymi przez siebie pieniedzmi zamiast wyszukiwac zrodla, ktore beda lozyc na nasze dziecko.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

W idealnym świecie

wszystko by tak funkcjonowało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram, dlatego ja nie mam dziecka bo mnie na nie nie stać. Nie będę na biegu majstrować dwójki, żeby na 500 + się załapać. Dlaczego tylko pewna grupa społeczna coś dostaje? Obniżyć Vat, podnieść wynagrodzenia i skończyć z tym rozdawnictwem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niebor 8

Ja kupuje artykuły szkolno papiernicze w naszym osiedlowym sklepie FIKU
Mają dobre artykuły szeroki wybór markowe produkty jestem bardzo zadowolona są nawet kapcie dobrej Polskiej firmy .Mam wszystko na miejscu duży wybór i jestem bardzo zadowolona :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Kup dopalacz i zejdz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

na co faktycznie idzie 300zł?

jak chodziłam do szkoły plecak używało się przez kilka lat, zwykle tornister w młodszych klasach 1-3, potem plecak. Nikomu do głowy nie przychodziło, zeby dzieciakom kupować co roku nowy. Podobnie było z piórnikiem, kredkami itd. Teraz dzieci mają zawyżone wymagania.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nieprawda, mój syn miał w klasach 1-3 ten sam plecak, aż w końcu jego plecak z napisem real madryt ( must have chłopców w pewnym wieku) rozkeciał się i teraz będzie miał nowy, który też starczy na 3 lata. Porządny, mocny plecak kosztuje od 90 do 130 zł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Porządny mocny tani plecak to ja mam do dziś ze 20 lat jak i porządny mocny tani namiot biwakowy od pierwszej komunii ze 30 lat. Wiele zależy nie od porządności rzeczy lecz od porządności użytkownika tych rzeczy. Jeśli jest szacunek do świata materialnego to świat materialny żywotnością się również odpłaci, warto szanować rzeczy i uczyć młode pokolenie Tego podejscia. Nic nie rozpada się bez przyczyny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kredki, które rysują - kilkanaście zł, klej który klei również (kilka na semestr), pióro ćwiczące dobry uchwyt - 30zł, zeszyty przez które nie przebija atrament - 5zł/szt, bryza papieru na ksera, ołówki, mazaki, zakreślacze, taśma klejąca, bloki małe/duże/techniczne/kolorowe, coś na okładki (kupuję 3 rolki folii). Piórnik po roku zazwyczaj jest do wymiany. Plecak po 2-3 latach również - dzieci rosną. Często trzeba kupić dodatkowe materiały. Worek na strój, worek na buty. Pewnie jestem gdzieś pod koniec listy ... :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

b r y z a???

to nad morzem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A pomyślałaś że można za to wszystko zapłacić z... Uwaga... Własnej pensji? Słyszałam że kiedyś tak się ponoć robiło..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napisze tak : moje dzieci mieli plecak od 1-3 ten sam , 4 i teraz 8 klasa caly czas ma ten sam plecak.Piornik to samo , przechodni z roku na rok. Za 300 + kupie im porzadne buty na zime zeby nie marzli stojac na przystanku w drodze do i z szkoly..to jakby nie patrzec wyprawka do szkoly...do tego pare zeszytow z hipermarketow i przybory geometryczne i po 300+...nie wszyscy ulegaja dzieciom i co roku im zmieniaja plecaki czy piorniki.Dla zainteresowanych 500 + w ciagu roku idzie na dentyste, basen , angielski a co zostanie to idzie na kolonie ktora kosztuje w najtanszej wersji 1400 za dziecko a mam dwojke.Uwazam ze pieniazki sa wydane zgodnie z przeznaczeniem a Nas w koncu stac na wspolne wakacje a nie stawianie przed wybirem czy kolonia czy wspolne wakacje
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

W wielu miejscach brawo Ty!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko szkoda, że tych co mają jedno dziecko traktuje sie inaczej i finalnie ja wam sponsoruję to wszytsko, a mnie traktuje się jak dojną krowę
Chore
Ale tak sie kupuje głosy wyborcze wśród idiotów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

to tylko mala kropla w morzu

wiadomo ze człowiek chciałby więcej ale dokładnie za 300 zl udało mi sie kupić:
-plecak 139zl
-nożyczki, zeszyty, gumka, ołówki, pastele, linijka, długopis, teczka - za następne 135 zl

nie wspominając ze zeszyty i cala reszta nie jest jakaś luksusowa, reszta niestety we własnym zakresie :>
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

A czym się różnią zeszyty luksusowe od nieluksusowych? Same edytują zdania i rysują szlaczki?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Socjalizm czy kapitalizm

1. Który ustrój polityczny opiera się na rozdawaniu rękami armii urzędniczej (kosztownej w utrzymaniu) pieniędzy wypracowanych przez obywateli?
A) Socjalizm
B) Kapitalizm
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zadowolony

A mi sie udalo kupic:
Zeszyt do religi z ojcem rydzikiem
3 koszulki na wf z napisem "bo im się to należało"
Ksiazke do przyrody z dedykacją od ministra Szyszko
Ksiazke do etyki z dedykacja od Blaszczaka (cos nagryzmolone o sodomitach itp)
Ksiazke do matmy z dedykacja premiera krzywoustego "zebys tak mnozyl jak ja i wydawal wiecej niz masz a zawsze bys byl na plus"

Dziekuje i pozdrawiam
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 5

Podręczniki do liceum trzeba kupić samemu

Podręczniki do szkól ponadpodstawowych nie są kupowane przez men. na to poszło 500zł. Czyli w sumie wyprawka wyniesie blisko 600zł. Nie liczę torby/plecaka, butów i stroju sportowego
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dziwne czasy. Dziś dzieciak potrzebuje co roku setki długopisów, ołówków, kredem, mazaków, markerów, zakreślaczy, korektorów, kilka cyrki, linijek itp. Dziesiątki zeszytów ściśle wg wymagań nauczycieli. Po co? W jakim celu? Kiedy to zużyje?
Dziecko z moejj rodziny do pierwszej klasy miało taką listę, że towar nie mieścił się do kosza sklepowego. Oczywiście z tych wsystkich bloków, bibuł, farbek itp wykorzystał może 5%
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak się nie ma własnego rozumu i wyczucia, to się finansuje czyjeś czucie i rozumowanie. To tyle w dużym skrócie. Należy się cieszyć ze pani wychowawczyni nie skserowala rodzicom podwójnie listy, bo koszyki pełne byłyby dwa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Druga sprawa ze większość jest tak kiepskiej jakości, że się zaraz rozsypie. Sama Kupiłam plecak i przybory droższe, ale świetnej jakości, Tak, że w sumie teraz nie mam jakiś mega wydatków. Sam plecak, piórnik, worek za rok będzie miało nosiło kolejne dziecko bo na dzień dzisiejszy wszystko wygląda jak nowe. Wyjątek to pióro i kredki w zasadzie nie łamiące jednak już przykrótkie. Najdroższe są Rada Rodziców, ubezpieczenie składki klasowe, wyjścia do kina, i tym podobne opłaty szkolne, no i oczywiście zajęcia dodatkowe które podrożały drastycznie odkąd jest 500+
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cieszcie się, że w ogóle dostaliście. Przedszkolaki nic nie dostały a wyprawkę też trzeba zrobić, oprócz tego ponad 300 zł na opłacenie publicznego przedszkola miesięcznie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11

A co jest dokładnie wliczone w te trzysta miesięcznie dodatkowo za przedszkole? Proszę szczerze i uczciwie rozpisać księgowo wszystkie składowe, a wtedy zobaczymy czy te ciężary finansowe powinien również solidarnie ponosić miejski podatnik czy raczej rodzic przedszkolaka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To musiałbyś zobaczyć zeszłoroczną rozpiske wyprawki do zerówki szkolnej mojego dziecka. Podręczniki 130 zł plus angielski 50 zł plus religia 20 zł. Do tego olbrzymia lista tzw. artykułów papierniczych łącznie z ryzami papieru na ksero, papierem toaletowym, chusteczkami w paczkach i takimi mokrymi. Na to już 300+ to za mało. A gdzie jeszcze buty, strój na gimnastykę, plecak, piórnik itd. Aż sie boję co wymyślą do 1 klasy :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie szkoły powinny zgłaszać się po pomoc humanitarna do bogatych gospodarczo krajów. Jakieś paczki może przyjdą z Umry. Należy uwzględnić ponadto: markery i kredy dla nauczycieli, mopa i wiadro z wyciskarką dla sprzątaczki, kostki zapachowe do wc, kret w granulkach do umywalek, odświeżacz powietrza i kawę ziarnista do pokoju nauczycielskiego. Do samego urządzenia ekspresu do kawy dołożyła się Unia Europejska i samorząd województwa, dyrekcja jest zadowolona, szkoła ma mocne fundamenty.

Ja bym wyśmiał niektóre punkty na tej liście w trakcie spotkania informacyjnego do wiadomości wszystkich zebranych i dyrekcji. Jak długo żyje to papieru toaletowego do szkoły podstawowej, do ogólniaka i na studia nie nosiłem, ale wiadomo system edukacji ewoluuje i wiele się zmienia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto wie co wymyślą w tym roku....
Taka duża szkoła, taka świeżo wymalowana, wyremontowana, tyle nowego wyposażenia, nowa sala gimnastyczna, na prawdę robi wrażenie... a rzeczy typu papier do kibla mają sponsorować rodzice. Ot polska rzeczywistość...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak u mnie w przedszkolu się robi fanty a potem przedszkole licytuje, sprzedaje, wyprzedaje, i za to kupuje się meble, dywany, remonty. A gdzie potężny samorząd finansującym te inwestycje i placówki. Wola odwołać się do sumień i portfeli rodziców. Żenujące rozwiązania systemowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyprawka niezaleznie od dochodu

no to bogatym krajem jestesmy ;) jakos niepelnosprawni sie o tym nie pzrekouja :(
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Marnotractwo

Kolejne rozdawanie kasy z budżetu dla nierobów wypracowanej przez osoby pracujące. Tylko po to żeby dostać głos w wyborach stawiając kraj na skraju bankructwa... dlaczego mentalnie uczymy ludzi żeby rozdawać? MOPS źle funkcjonował? Nic dodać nic ująć - jak małpie dasz banana też będzie zadowolona i klaskać też będzie... Ceny produktów wyższe, podatki wyższe, ceny paliw wyższe i długo by wymieniać a dlatego bo rząd pieniądze rozdaje, które zabiera osobom pracującym... Chcą rozdawać to niech politycy sobie zabiorą a nie podnosić ceny wszystkiego żeby dziurę załatać!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten co nie pracował to pracować i tak nie będzie a całkiem nieźle mu się teraz żyje za nasze pieniądze...
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

Marno co????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ankieta

Szanowna Redakcjo, Proponuję dodać jeszcze czwarty wariant odpowiedzi: „nie, wydając pieniądze nigdy nie oszczędzam”. To dla tych osób, co wiedzą ze oszczędza się pieniądze, gdy się ich nie wydaje. Gdy się wydaje mniej to się nie oszczędza, tylko wydaje się mniej. Jakoś tak to leci w ekonomii tradycyjnej, może w nowoczesnym wydaniu jest już inaczej, ale ja wierzę w starą szkołę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Annie z Gdyni chciałem pogratulować syna

W końcu są przykładne dzieciaki które dysponują w zakresie konsumpcji większa inteligencja od własnej rodzonej matki. Kuba, tak trzymaj i nie daj się chłopie zepsuć mamusi! I szanuj wszystkie rzeczy to dłużej Ci posłużą. Pilnuj matki żeby nie roztrwoniła kasy. Zuch chłopak!!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nierobom nie powinno się nic dawać

a Matkom Pracującym jak najbardziej i to dwa razy więcej niż te grosze co teraz.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

POwcy kodowcy dlaczego pierwsi polecieliscie po 500+ i 300+ powinniscie solodarnie nie brac! :)

I jeszcze jedno lemingi jestem przeciwnikiem PISu .Zgadzam się ze kupuja sobie wyborców .Gdyby obniżyli kwotę wolną od podatku i podnieśli minimalną płace do 3000tys netto to nikt by nie potrzebował ani 500+ ani 300+!!A emigranci wracali by z emigracji.
Ale to wtedy pis stracił by poparcie wyborcze !
Ale Pis popiera niewolnictwo pracujących za grosze dlatego sprowadza ukrainców po takich stawkach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

A elektorat opozycyjny i kodowcy Powinni tylko solidarnie sponsorować te programy? A dlaczego niby? Obywatele Trzeba solidarnie brać, nie unosić się honorem i patrzeć jak się Polska stacza w kierunku bankructwa, troglodyci są w przewadze liczebnej wiec równia pochyla i tak jest zapewniona, kolejna kadencje w sejmie wezmą i pozamiatają kraj do reszty swoimi funduszami rozwoju polski i programami z plusem, a po latach zasłonią się niewiedza i brakiem pamięci coś tam coś tam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyprawka 2018/2019

15x czteropak tatry
5kg kiełbasy polskiej
1x klapki kuboty
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

a fajki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Haha, bardzo dobrze!

Dostaję 4x500 co miesiąc teraz za każdego dzieciaka 300 wpadnie.
Jak daj dobry Boże PIS znowu wygra będę mieć 4x1000 i emeryturę gwarantowana.
Już od roku nie pracuję bo mam to w d*pie.
a jak wy tam frajerzy z jednym dzieckiem, dalej 9-17 i płacicie za przedszkole :D
Musicie więcej pracować, żeby dla mnie wystarczyło! Heh he :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

My, tzw. "frajerzy"...

...wolimy jednak pracować niż żyć za cudze pieniądze. I jak się skończy 500+ i inny socjal, to my w przeciwieństwie do ciebie, będziemy potrafili zarobić na swoje dzieci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leming jestes az tak głupi ze ci sie wydaje ze taka marna prowokacja kogos przekona?

i dlaczego się podajesz trollu za kobietę ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A później tyko nietrzymanie moczu i wypadanie macicy, tylko pogratulować!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój Brajan i Dżesika trzymają wszystko w siatkach. Dzięki temu mam zaoszczędzone 300 zł i mogę sobie kupić wiencej alkocholu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zieeeew
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są sprytny/a nie jesteś bo siatki też kosztują. Dam Ci radę, niech Twoje dzieci noszą wszystko w kieszeniach spodniach, a podręczniki i zeszyty w recach, będą się czuły jak by chodziły do amerykańskiego hajskulu, a ty będziesz miał więcej kasy na browary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zieew zieeeeww
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się gdzie te wszystkie wywiady z rodzicami były przeprowadzane?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mijacie się z prawdą

Podręczniki MEN funduje do końca gimnazjum. A jak dziecko idzie do liceum czy technikum? Wydałam ponad 800zł na podręczniki dla dziecka! Ceny nowych książek (a że co chwilę nowa podstawa programowa to i nowe podręczniki) powalają. Może o tym ktoś coś napisze?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Noooo
Powalają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedys podreczniki byly te same co rok, wiec sie dostawalo od starszego kolegi z podworka.

Tornister starczal na kilka lat, nie to co te goovvna z biedronki teraz.
Jedyne co bylo trzeba kupic to zeszyty i na WF jakies dresy z rynku za 150 000.

Teraz jest PO czy tam PiS i trzeba 500 zl na podreczniki wydac, a za rok sie ich nie sprzeda nawet bo juz beda nieaktualne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

moje dziecko nie jest w wieku szkolnym

i jeszcze przez 4 lata nie będzie. Skoro Państwo ( budżet ) pobiera ode mnie podatki, a nic mi nie przysługuje, to czy jeśli za 5 lat zlikwidują taką "dopłatę do wyprawki" powinienem otrzymać na konto 1500 zł ??
Czy mam być zawsze kopany w tyłek i tylko dofinansowywać innych ??
Nadmienię tylko, że 500+ też mi nie przysługuje. Tej pseudo "dobrej zmiany" nie popieram i nigdy na nich nie zagłosuję. Właśnie za tą "wybiórczość" i dzielenie Polaków. I za to, że jedni pracując uczciwie i płacąc podatki będą zmuszeni dołożyć pieniądze do kieszeni ludzi którym wcale niekoniecznie brakuje ( brak kryterium dochodowego przy 300+ i brak kryterium dochodowego przy 2 dzieci w przypadku 500+ ). To jest Drogi Suwerenie właśnie to oszustwo i rozdawnictwo.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

A jakby PiS nie był wybiórczy tylko dawał Tobie również to byś głosował za?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

300 zł w sam raz

wreszcie jest władza która nie dba tylko o swoich.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tylko o dziecioroby!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może należy najpierw zarobić, a potem dzieci robić!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie rozumiem

Dzieciakowi nagle trzeba kupić strój sportowy, to co, wcześniej nago chodziło? Szafa pusta? To samo z butami, zanim do szkoły poszło to miało jedną parę butów? Nie przypominam sobie żeby mi rodzice kupowali dwa razy tyle ciuchów kiedy szłam do szkoły. A jeśli dziecko nie szło by do szkoły to nie dostaloby kurtki zimowej? Śmiech na sali :D
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

No nie rozumiesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zdradzę Ci tajemnice te wszystkie dzieci rosną ,wiem że to straszę ale tak jest możesz sprawdzić ( bo Ty widać urodziłaś/eś się odrazu dorosła/y)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

3 dzieci mam

I wiem, że one z czasem rosną- zauważyłam ;D Po prostu śmieszy mnie, że rodzice chyba zapominają, że kiedyś jednak ten wrzesień nadejdzie i budzą się w drugiej połowie sierpnia jakby szkoła rozpoczynała się co roku w nikomu niewiadomym czasie ;) To co, do 7 roku życia dzieci chodzą w śpiochach, ze pierwsza wymiana garderoby dopiero do 1 klasy SP? :D Szok po prostu, jakby od stycznia po 5 dych odkładać to w sierpniu masz 350 zł, to już są dobre 2 pary butów i porządny piórnik plus pierdoły papiernicze. Albo kurtka, buty i tornister. Jak Cię nie stać na wyprawkę bez 300+ to nie powinieneś mieć dzieci. Proste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co dało PO

Przypomnijcie mi, ile dało PO ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

PO dało wyższy VAT na dziecięce ubrania

PO dało wyższy VAT na dziecięce ubrania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybory się zbliżają to 300 PiS daje

Co to 300 zł? To śmiech na sali. Dali tylko po to by zdobyć sobie Wyborców.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I klasa - wyprawka szkolna - raczej tragedii nie ma

wyprawka dla klas i :
2 bloki techniczne białe – A4
2 bloki rysunkowe białe- A4
2 bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami – A4
2 zeszyty wycinanek
2 kleje w sztyfcie
farby plakatowe
2 pędzle- gruby i cienki
pojemnik na wodę
nożyczki
kredki ołówkowe
plastelina – 1 opakowanie
2 teczki tekturowe na gumkę
2 arkusze szarego papieru pakowego
1 pudełko zwykłych chusteczek
1 pudełko mokrych chusteczek
1 ryza papieru ksero
piórnik – WYPOSAŻENIE piórnikA POWINNO ZAWIERAĆ: 2,3 DOBRZE PISZĄCE OŁÓWKI, kredki ołówkowe, TEMPERÓWKA ( z pojemniczkiem), linijka, gumka

W-F :
biała bluzeczka
granatowe lub czarne spodenki ( legginsy lub dresy)
tenisówki lub buty sportowe na białej podeszwie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

portfel

Szczerze licze na tę kasę, ale oprócz zeszytów itp. to musimy kupić sprzęt, wiec mimo promocji wyprawkowej w naszym media expercie to będzie duże obciążenie dla naszego rodzinnego portfela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozdawnictwo

500+, 300+, stypendia dla najuboższych, wyprawki szkolne kompletowane przez organizacje pozarządowe, darmowe podręczniki i co jeszcze ja pytam!!!! Jestem matką dwójki dzieci w wieku szkolnym. Owszem korzystam z tego co Państwo oferuje, jednak nie popieram takiego rozdawnictwa.
Jeżeli po otrzymaniu 500+ i 300 wyprawki nadal nie stać rodziców na zaopatrzenie dzieci w potrzebne artykuły i odzież do szkoly to pytam gdzie tu jest rozsądek!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

wypr

W media expercie tez jest wyprawka i własnie nie wiem gdzie iść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry