Widok

Wyprawy na dorsze

Cześć, chciałabym w tym roku sprezentować moim czterem chłopakom (1 sztuka męża + 2 sztuki synów i 1 dziadek) wycieczkę na połów dorsza, kutrów jest do wyboru do koloru - wiem, ale nie mam zielone pojęcia czym się kierować podczas wyboru, co ze sobą zabrać na taką wycieczkę, czy musi być jakas minimalna ilość osób żeby w ogóle wypłynąć w morze? Mąż się interesuje wędkarstwem, ale z poziomu kanapy, ma bardzo duzo do powiedzenia na wszystkie tematy, zwłaszcza w dyskusjach z teściem. Siadają we dwóch i dyskutują, co mnie doprowadza do szewskiej pasji bo te starcia teoretyka z praktykiem kończą się wysoko podniesionym głosem. Nie powiem, chciałabym mężowi trochę utrzeć nosa... ;-) A dzieciaki na pewno skorzystają na takiej wycieczce. Możecie mi podpowiedzieć, czym się kierowac, na co zwracac uwagę, ile to trwa, czy sprzęt jest do wynajęcia czy trzeba kupic własny? Nie zapytam ojca, bo niespodzianka się nie uda...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam płynąć na otwarte morze, na zatoce podobno nie ma ryby. Ja mam nadzieję że jutro płynę z Władysławowa, kuter Nautic, byłem kilka razy jest spoko. Jak zadzwonisz do szypra wszystko Ci wyjaśni. Fajny pomysł na prezent
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hm, dzięki, myślałam, że wszystkie takie wyprawy odbywają się na otwartym morzu, a nie tylko w zatoce, gdzieś tam czytałam, ze taka jednak wycieczka to kilka godzin jest jednak. A udało ci się wypłynąć? Jak połów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj. Kwestia łowienia z kutra wcale nie jest taka prosta. Po pierwsze, musisz trochę poczytać o różnych opcjach i jednostkach - zależy, co chciałabyś mieć "na wyposażeniu" - większość oferuje np jedzenie, ale nie wszystkie mają ogrzewanie i przzwoite warunki sanitarne. A idzie zima, więc to wbrew pozorom ważne aspekty. Co do ilości osób - raczej sami nie wypłyniecie, w sensie nie będziecie mieć kutra na wyłączność - zazwyczaj jest to grupa mieszana, kto się zapisze ten płynie. Synowie jednak muszą być co najmniej 10letni, przynajmniej na kutrze którym ja pływam. Cała wycieczka trwa różnie, zależnie od warunków - średnio około 12 godzin, ale to oczywiście też zależy od tego, jak będzie szło. Sprzęt można mieć swój, ale można go również na większości kutrów wypożyczyć. Kieruj się też opiniami o szyprach, czy są pomocni, czy pokazują "nowym" co i jak, czy nie łowią na siebie. No, tak to z grubsza wygląda, w razie pytań pisz. A oczywiście wszystko w ostatniej chwili może pokrzyżować pogoda, bo w sztorm nikt nie wypłynie :) Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz widziałam w wiadomościach, że raczej słabo z połowami i zgodnie z Twoją propozycją poczytałam trochę, o matko SZYPER! Jaka czadowa nazwa stanowiska :) haha! Szczerze powiedziawszy otworzyły mi się oczy na kilka aspektów, rozumiem, że np kamizelka ratunkowa to standard? Bo o tym informacji nigdzie nie znalazłam - oczywiście może to być to tak jasne, że nikt o tym nie napisze, ale ja jednak wolę się upewnić :) Przejrzałam różne portale, z ocenami kurtów, ale wydaje mi się, że są dość subiektywne, bo jednak zależą od wielkości połowów, a my zwyczajnie chcemy się dobrze bawić, nikt nie będzie tego cholerstwa skrobał i oporządzał, a na pewno nie ja. Chłopaki mają 12 i 14 lat więc mieszczą się w przedziale wiekowym :) A jaki jest koszt wypożyczenia sprzętu u Ciebie? I jak się z takim szyprem na przykład skontaktować żeby się umówić, trzeba szukać troli na łysych górach, które strzegą ich numerów kontaktowych, czy trzeba się zwyczajnie udać w godzinach porannych i szukać jednostki która nas zabierze? Bo ze stronami internetowymi ich to słabo raczej, albo jestem wykluczona sieciowo i nie mogę niczego znaleźć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamizelki to standard, przynajmniej powinien być. U mnie koszt to 20 złotych za wędkę, większość kutrów jest na stronach, wystarczy wpisać nazwę i na pewno kontakt znajdziesz, zazwyczaj trzeba zadzwonić po prostu i umówić się wcześniej. Oceny faktycznie są subiektywne, bo to są kutry, na których pływają również doświadczeni wędkarze i zależy im, żeby złowić sporo - dlatego też opisują, czy np szyper "szuka ryby", albo jak napływa. Ale możesz się trochę sugerować tymi opiniami - jeżeli klienci będą zadowoleni z ilości ryb, rejs będzie po prostu przebiegał w przyjemniejszej atmosferze :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z każdym wpisem coraz jaśniej, dzięki za pomoc, a Ty z kim wypływasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pływam zazwyczaj na dwóch jednostkach, z czego tak na pierwszy raz mogę Ci polecić Maszoperię Helską, jak sobie wpiszesz w wyszukiwarkę to Ci kontakty wyskoczą. Szyper super dla "nowych", czasem jak płyniemy to widzę, jak pomaga tym, co płyną pierwszy raz. Z resztą takich da się poznać na pierwszy rzut oka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Krystian zupełnie zapomniałam ci odpisać, kontakt nawiazałam, znalazłam zgodnie z instrukcjami, bardzo miły człowiek, i jaki cierpliwy haha termin zarezerwowany, kasa ustalona, stój też ;) Wielkie dzieki za pomoc, może spotkamy się na łowach? :)))) Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w takim razie czekam na wieści z pierwszych połowów. Kot się Wami na pewno dobrze zajmie, faktycznie, cierpliwość to on ma :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

super się udało! Bezrybie totalne, pod koniec dopiero zaczęły brac, cała ekipa w niebo wzięta, chłopaki po powrocie do hotelu to popadali jak muchy, przemarźliśmy totalnie!!! Ale było warto, aż sama się złapałam za wędkę takie mnie emocje poniosły jak zaczęły brac, coś niesamowitego, fantastyczna przygoda, polecam każdemu! I bardzo dziękuje za polecenie Maszoperii, super kuter, pyszne jedzonko, Wszystkie pokolenia zadowolone :))))) Jeszcze raz dzięki i polecam! :)Ahoj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak wysokie koszty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

absolutnie, wypożyczenie sprzętu to 20-30 zł, a sama wyprawa warta swojej ceny w 100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie chodzi mi o te 100%, bo we 3 osoby chcę płynąć i nie wiem na co się przygotować. Czy nie taniej wyjdzie pójść do rybnego;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inne

Hala Gdynia, pirackie kasety z lat 80 (12 odpowiedzi)

Poszukuję kaset -> pirackich składanek, które można było zakupić pod koniec lat 80 na gdyńskiej...

Własna firma (38 odpowiedzi)

Gdzie w Trójmieście jest dobre miejsce dla prowadzenia małej firmy? Mam tu na myśli możliwość...

Dobry, polecany adwokat z Trójmiasta (165 odpowiedzi)

Czy może ktoś polecić z czystym sumieniem dobrego adwokata w Gdańsku ? Rozwód, podział majątku,...

do góry