Widok

#WyrokNaKobiety - Blokada samochodowa Gdańsk

Rozrywka Temat dostępny też na forum:
[lead]Blokujemy wszystko! To jest wojna! Spotykamy się samochodowo o 15:30 pod Operą Bałtycką i ruszamy. [/lead][wideo id=48101 width=555 height=312 align=center scalable=1]
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szatan wyje

Znaczy dobro się dzieje
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 10

dlaczego utrudniacie życie

zwyczajnym ludziom? Chcecie protestować przeciw decyzji TK, to nie rozwalajcie ruchu samochodowego zwykłym mieszkańcom. Bo zaraz stracicie sympatoię społeczeństwa.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 51

Podziękuj pisowi za doskonały timing i próbę stłumienia protestów za pomocą ograniczeń sanitarnych. W samochodach ograniczenia sanitarne nie obowiązują i to jedyny legalny sposób na duży protest.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

PiSowi?

A to oni ustalili terminy pracy TK?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

a TK jest pisowski

więc co za różnica
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Twoja znajomość ustroju i organów państwa jest porażająca!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak trąbicie zgaś silnik

Trujecie ludzi mieszkam przy ulicy, oddychać nie można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

popieram!!!!

Popieram kobiety, walczcie o swoje, nawet jeżeli trzeba robić takie akcje!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

A nie lepiej wszyscy pod forum o 17? Po co się dzielić, razem mamy większe szanse
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

puścić grupowego bąka ,będzie fanie waliło
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedni się myją inni nie dlatego rożne grupy w zależności od smrodu już wiesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proponuje Pola Grunwaldzkie

I zjazd z calej Polski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę że trójmiasto.pl promuje lewicowych wulgarnych awanturników

Jesteście na tym samym poziomie co ta lewicowa masa
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 35

Garstka przygłupów wyszła na ulicę a tysiąc artykułów jakby co najmniej Białoruś tu było. Mieli ciamajdan, mieli wyPAD, teraz maja "wojnę". Pokrzyczą i się zamkną. Tyle żeby nie niszczyli kościołó i zabytków.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

też apeluję o nie niszczenie zabytkowych kościołów

za to jak najbardziej jestem za jeśli chodzi o kościoły nowe, w większości i tak szpecą dzielnice. A kler wywieść na taczkach z ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Idź, włącz sobie Radio Gdańsk. Bedzie ci lepiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Blokada wszystkiego = paraliż dla zwykłych ludzi. PiS to gila trzeba zrobic cos innego zeby to ich zabolało.

Oni też rano muszą kupić bułki - nie sprzedawać, oni muszą pojechać taksówką - nie wozić, oni muszą pójść do dentysty - nie obsługiwać... Dzwońcie do biur posłów, pytajcie się gdzie kupić szczepionkę. Trzeba się skoncentrować na PiS a nie zwykłych ludziach, wtedy dopiero poczują nasz gniew.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13

co będziecie galerie blokowały, super ,a miałem ochotę kupić se mandory .Pójdę od Bałtyckiej. Ciekaw czemu manifestacja po pracy ,a tak od rana to nie łaska . Odblokujcie mózgi tak będzie najlepiej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

Czekaj w srode maja nie isc

Hahahah ciekawe czekam na to... Zobaczyny jakie madre beda ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

będzie i od rana, to wtedy tacy jak ty będą się wkurzać że do pracy nie dotarli. Hahahaha, nie da się inaczej reżimu obalić. Nikt nie chce krwawej rewolucji, wolimy pokojową.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaszkodzić tym co was popierają

Przeraża mnie d**ilizm organizatorów, wczoraj wieczorem musiałem podjechać do apteki po lekarstwa na gorączkę dla małego dziecka , z reguły jadę 10 min, wczoraj prawie 40. Wyrok TK to absolutne świństwo jakie chce się wyrządzić kobietom, ale jeżeli chce się protestować to może lepiej zablokować kościoły, biura parlamentarne a nie utrudniać życie ludziom, którzy całym sercem są z kobietami. Druga sprawa, to co wyczyniali inni kierowcy - omijanie jadących 10 km na godz chodnikami i ścieżkami rowerowymi - mały krok do tragedii. Kolejna sprawa, wyborcy Pis-u i przeciwnicy aborcji raczej nie jeżdżą samochdami a z racji wieku i pandemii siedzą w domu przed ich pisowska telewizją i zacierają ręce że grupa "organizatorów" utrudnia życie tym, którzy popierają kobiety.
Może warto się zastanowić nad tym co chcecie robić i komu utrudnić życie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 20

Po to to robimy, aby wkurzyć społeczeństwo.

Jesteś wkurzony! Jesteś jednym z nas!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mam tak samo, muszę dojechać dzisiaj o 17 do pracy i mam obawy czy mi się uda?:( dobrze by było, żebym dotarł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taki to problem wyjść 30 min szybciej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak, dla ciebie nic nie jest problemem, idę na 12 godzin do pracy i mam jeszcze tracić godzinę na dojazd? Idę na 18 i tak wychodzę o 17 to może teraz niewyspany mam wyjść? Zazwyczaj przed praca śpię od 15-16.45... mogę nie iść, ja i moi koledzy a wtedy jak wrócicie nie będziesz miał prądu i ciepełka, pracuje w EC ... pasuje ci to?
Żeby nie było, popieram bardzo kobiety, ale blokowanie całego miasta to już przesada..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I nigdzie więcej!

A co kościoły mają wspólnego z orzeczeniem TK? Jeśli protestować to na Wiejskiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak można mając małe dziecko nie mieć podstawowego leku do obniżenia gorączki. Masakra. Nieodpowiedzialni rodzice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Część ludzi musi dojechać na dyżur do szpitala i odebrać dzieci ze żłobka i przedszkola...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pytanie

Czy ktoś może przedstawić postulaty tych protestów ? Czlowiek już się gubi... wraca sobie z pracy, patrzy o marsz przeciwko wyroku TK, więc ok poczekam mają rację.. po czym z oddali niesie się ( rąba ć policję, rąb ć policę,.... a z 2 strony, wypierda lać PIS, wypierda lać PIS....) I tak patrząc na to i słuchając myślę sobie ehhh.. smutne to jak łatwo ludzmi manipulować.. co ma wnieść rąb a nie policji w tym momencie? Jakie to smutne, że ci ludzie wychodzą i ktoś do ust wciska im właśnie taki przekaz ;( Gdy juz czlowiek wroci do domu dowiaduje sie, że atakowane sa koscioly z ludzmi podczas kultu religinego, mysle sobie czy to w ogole ma zwiazek z wyrokiem TK ? Może pomylili wejścia pomiędzy jakimś urzędem a kościołem... co ma kościoł a tak naprawde jego wyznawcy wspolnego z prawem ustawodawczym w Państwie ? Przecież do kościoła nikt nikomu nie każe chodzić ani nic wyznawać... Kościoł od zawsze? nie zmienia postulatów i jest anty aborcyjny. W sumie to czemu nie protekstujemy w meczetach aby uwolnić tamte kobiety z ich dramatu i tragedii...hmm może dla tego, że uważamy, że same taką wiarę "wybrały", więc problemu tam nie ma. A może boimy się, że by nas po prostu wystrzelali przerywając im kult religijny... No tak równość dla wszystkich.. ale w połowie (tej wygodniejszej). Czy ten protes nie powinien być skierowany centralnie we właczę usatodawczą i sądowniczą ? Czy on ma na celu wycofanie wyroku i przywrócenie poprzedniego zapisu czy juz rewolucja, obalenia kosciola, calego rzadu i rąb anie policji ? Bardzo proszę o wskazanie postulatów bo naprawde nie wiem czy marsz poperam czy nie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wlasnie co one chca?:)

Dowiedzialem sie jednego. Ze maja macice... Hahahahah z tych krzykow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A do mnie doszła informacja wykrzyczana przez młode niedouczone fanatyczki, żeby ksiądz w Szczecinku pokazał... no właśnie co pokazał? Macicę...!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo przecież

Nie wyjdę na ulicę krzyczeć: je ać policę bądź wypie rdalać ...bądź nie wbiję na Oliwę wyżywać się na babci siedzącej przed ołtarzem bądź okopywać i obklejać krzyże w kościele, no bez jaj. Prędzej rzucę jajkiem w Urząd Miasta :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Postulaty są takie, aby nie zabraniać usuwania ciąży gdy płód jest na tyle zdeformowany, że nie ma szans na przeżycie poza organizmem matki. A kościół ma bardzo wiele do tego, bo w ostatnich latach wmieszał się w mocno w politykę i agitował za pisem i Dudą przed wyborami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

OK

To po co je bac policję? A tak na serio kto wymyśla te przyśpiewki poczas tych demonstracji, bo jak mam tam iść i krzyczeć takie głupoty? Więc niech ktoś to na tych kartonach napisze, "wycofać wprowadzoną zmianę", "stop ograniczaniu wolnosci". - prosty przekaz a nie jakieś wulgaryzmy, wzmianki o kościele, pochwie i d*pie maryny. Atakowanie kościoła jako miejsca w który odbywa się kult religijny to atakowanie wiary, jeżeli chcecie atakować kościół jako instytucję to w prosta droga do arcybiskupów na plebanie, do nich a nie do ludzi modlących się bo to jest atak na wiarę, co nie ma nic wspolnego z przedstawionym postulatem a tylko powoduje, że ludziom po prostu ręce opadają z zażenowania. I nie nie jestem katolem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kościół i kler jest współwinny zakazom aborcji, domagał się ich od początku lat 1990x, lobbował za ich wprowadzeniem. Więc protesty przeciw Kościołowi i klerowi są jak najbardziej na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kosciół instytucja

To trzeba z protestem się udać przeciwko instytucji kościoła czyli prosto na plebanie do arcybiskupa/biskupa, co ma sama w sobie wiara do tego? Co tem człowiek modlący się w kościele ma wspólnego z gmeraniem w konstytucji ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro obcy Ci jest ciąg przyczynowo/skutkowy, nie widzisz oczywistych powiązań, to faktycznie lepiej zostań w domu. Na protesty przybywają ludzie myślący!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Naprawde

Naprawe, tak na serio mówisz mi o ludziach myślących, którzy w sposób przemyślany podążają za sobą i w żenujący sposób sieją prostymi wulgaryzmami do policji kościoła i PiSu ? No bardzo oczywiste powiązania dla niemyślącego człowieka którym w twojej ocenie jestem. I naprawdę tylko niemyślący człowiek zauwazy, że coś tu jest nie tak, waszymi rękoma a bardziej ustami ktoś - jakaś grupa szeroko pojętych organizatorów, pod przykrywką decyzji TK sieje zamęt wyżywając się na władzy i kościele. Jak myślący człowiek ma isć w dobie najwyższych przyrostów covidowych, drzeć ry ja prostackimi tekstami,obklejać kościoły i najlepiej zblokować ludziom drogi do domu... . Pozdrawiam wszystkich tak głęboko myślących i zachecam w takim razie do ponownych rozważań. Może organizatorzy wymyślą coś lepszego bo uczestnikom widać wszystko jedno jaką przyśpiewkę im rzucą. Sprzeciw i protest przeciwko decyzji TK - jak najbardziej. Demonstracje w obecnej formie - zdecydowane nie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim to w Polsce nie ma tk - to jest upolityczniony pseudotrybunał, zawisły od woli politycznej PiSu i działający na jego zlecenie. Mimo to PiS podpiera się tym nielegalnym, niebyłym i nieważnym orzeczeniem i chce zaostrzać prawo antyaborcyjne. Polecam prześledzić wydarzenia ostatnich kilku lat, w tym bezprawne zawłaszczenie TK przez PiS i uczynienie z niego pseudosądu, który nie ma żadnej legitymacji, aby o czymkolwiek orzekać.
TK_W_Polsce_NIE_istnieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktos na panienkach zarobi

Oddaly wizje kobiet wulgarnych z dyktą w reku i hamstwem na ustach
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam nadzieję, że dzisiaj już będą użyte armatki wodne
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zostały Wam już tylko 4 dni, potem lockdown i będziecie mogli sobie strajkować na balkonach :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

I będziemy, podobnie jak Białorusini przeciw swojemu dyktatorowi. Otwierają okna, wywieszają biało-czerwono-białe flagi i wołają "Ży-wie Bie-ła-ruś!", puszczają muzykę i snopy świateł z reflektorów. A poza tym zawsze można jechać do sklepu, w 10000 osób, kto zabroni? Ja tu tylko w korku stoję...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całym sercem! Moja dezycja, mój wybór, moje sumienie...

niech nikt nie każe mi być bohaterką...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

W Polsce NIE_MA żadnego Trybunału Konstytucyjnego. To, co jest, to tylko pseudotrybunał obsadzony pseudosędziami, którzy wydają pseudoorzeczenia, nieważne i niebyłe z mocy prawa. Ciało powołane niezgodnie z Konstytucją RP nie ma żadnej legitymacji, aby wydawać orzeczenia o zgodności z Konstytucją RP. W dodatku ta pseudo instytucja nie jest niezawisła, jest zależna od woli politycznej PiSu i wydaje swoje pseudoorzeczenia na polityczne zlecenie PiSu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś odwołał orzeczenie Trybunału z 1997 (przewodniczył Zoll)?

Czy było ono odwołane zgodnie z Konstytucją? Czy ktoś sobie takie pytanie zadał? Inna sprawa, że termin przypomnienia tematu być może nieprzypadkowy i obecny trybunał wątpliwy, ale prawo jest prawem, a przepisy rozpoznane 23 lata temu. Chyba nikt Konstytucji nie zmienił od tamtego czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

BRAWO, nasze blokady pokażą PiSowi i zawisłemu od jego woli politycznej, politycznemu i niekonstytucyjnemu pseudotrybunałowi, że Naród Polski się obudził i rusza przywrócić sprawiedliwość, wbrew zapędom władzy łamiącej Konstytucję. Już nie tylko kobiety, ale także rolnicy i górnicy są przeciwko rodzącemu się reżimowi pisowskiemu, bandzie Kaczyńskiego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Policjantom radzę się dobrze zastanowić, po czyjej stronie stoją. Jeśli będą wspierać reżim i łamać prawa zwykłych ludzi, to potem po zmianie władzy zostaną rozliczeni - wyrzuceni z pracy, pozbawieni przywilejów emerytalnych, tak samo jak dzisiaj członkowie UB, SB i ZOMO. Tak więc policjanci - pomyślcie o waszej przyszłości i wycofajcie swoje wsparcie dla reżimu pisowskiego. Stancie po stronie Narodu Polskiego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Czyli co

Mają sobie pójść nie eskortować was, nie wstrzymywać ruchu, badź przyłączyć się do zastraszania ludzi w kościele ? Bez tej policji zwykli ludzie by was roznieśli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry