Widok

Wzgórze Magellana

Morena Temat dostępny też na forum:
Teren, na którym powstało Wzgórze Magellana jest położony na szczycie wzgórza morenowego. Dogodny dojazd do niego możliwy jest zarówno z Gdańska Wrzeszcza (przez Jaśkową Dolinę), jak i z obwodnicy Trójmiasta (poprzez ulicę Słowackiego i Kartuską). Mieszkańcy piątego i wyższych pięter mogą cieszyć się panoramą Trójmiasta. Otoczenie lasu zapewnia nie tylko ciszę i spokój, ale także umożliwia aktywne spędzanie czasu. Z kolei położenie inwestycji w sąsiedztwie osiedla Morena zapewnia dostęp ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

świetne miejsce

Uważam, że jest to pewien kompromis pomiędzy wyjątkowo dobrą lokalizacją (las przy Jaśkowej Dolinie, granica Wrzeszcza i Moreny), a ceną, która jak na tą okolicę i standard, nie jest wygórowana. Bardzo podobają mi się też plany mieszkań.Są wyjątkowo ustawne, ale położenie zdecydowanie przebija wszystkie inne argumenty:).
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 7

Czekam na mieszkanie

Nie mogę się już doczekać, kiedy odbiorę mieszkanie. Wydaje mi się,że na dzień dzisiejszy jest to jedna z lepszych inwestycji na rynku trójmiejskim (a na pewno gdańskim). Nie chodzi mi tutaj o jej wielkość, rozmach, ale raczej o wygodę mieszkańców. Ja znajduję same zalety.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpowiednie

Myślę, że to odpowiednia jakość za tą cenę w takiej lokalizacji.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4
A dla mnie to jest ważne :) mieszkam teraz w miejscu gdzie jest sporo zieleni i zdecydowanie przyjemniej jest wrócić do domu, gdy za oknem masz drzewka bądź inne miłe dla oka okazy aniżeli blokowisko i sąsiada wyglądającego przez okno z odelgłości ok. 10 m....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
no, jak ktoś lubi wracać do domu opustoszałą ulicą wzdłuż lasu... a na boisku obok tej Waszej inwestycji ciągle pijaczki przesiadują, a mieszkańcy Moreny wyprowadzają pieski.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super Lokalizacja

Blisko wszędzie i cudnie. polecam lecz nie każdego na takie mieszkanko stać!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

dobre miejsce!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

super

tylko czekac na odbior kluczy
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

wysoki standart

dobra lokalizacja, dobra jakość tylko trochę drogo.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Świetna lokalizacja??? A strzały ze strzelnicy to niby nie przeszkadzają
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

strzały na strzelnicy nie przeszkadzają

... przynajmniej mi nie przeszkadzają. Mieszkamy w bloku 12. Ledwo je słychać a strzelają tam sporadycznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie

jeżeli masz okna na drogą stronę lasu (dziedziniec) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

mieszkaniec nie polecam

Mieszkania wykonane masakrycznie, na zewnatrz "na pokaz" a w zyciu codziennym mnostwo bubli i niedociagniec po kosztach. Akustyka w mieszkaniach jest nie do przyjecia, dzieci biegajace na 5 pietrze slychac w calym pionie!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 14

lol ;)

tą opinię to radzę omijać.. jako mieszkanie nie zgadzam się z nią. Mieszkam w bloku 12 i uważam, że jest dość dobrze wygłuszony... Już na pewno nie słyszę biegających dzieci, ani bezpośrednio nade mną, ani na żadnym innym piętrze :)

Nie mniej jednak odradzam tą inwestycję, ze względu na koszmar z parkowaniem. Miejsc parkingowych nie da się kupić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

mieszkania bez parkingów

lokalizacja ratuję tą inwestycję. Dla mnie jednak jest niepojęte, że mieszkańcy tego osiedla nie posiadają miejsca parkingowego.
Chcącym kupić tam mieszkanie, polecam przejechać się na osiedle w godzinach 17-19. Nie wiem z czego to wynika, że mieszkający tam ludzie nie mają miejsc parkingowych wykupionych. Cała uliczka dojazdowa jest zawalona samochodami. Wygląda to okropnie.
Dodatkowo polecam dopytać dewelopera, czy nie planuje postawić kolejnych dwóch bloków - bo takie opinie słyszałem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10

Moja opinia jako mieszkańca

jest chyba w miarę obiektywna. Ewidentny plus to lokalizacja - praktycznie środek lasu, a blisko wszędzie. Cisza i spokój. Nawet jeżeli kupią kolejną działkę i postawią 2 bloki, to nie będzie to wielkiego osiedla. Minus za - brak miejsc parkingowych - naprawdę nie ma gdzie parkować!!!!!!!!! Nawet w ciągu dnia są problemy. Zakup miejsca to naprawdę spory wydatek, miejsc w garażu podziemnym nie starczy dla każdego mieszkania, brak informacji do kiedy zostaną oddane kolejne parkingi, które są wymagane pozwoleniem na budowę, brak placu zabaw dla dzieci ( a na osiedli roi się od wózków :)). Dodatkowo słaba jest komunikacja z zarządcą jak i deweloperem - na wymianę szyby na balkonie czekamy już rok, choć reklamacja uznana :).
Standard budowy powyżej średniej (np. w porównaniu do Robyg na Morenie).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
dużo czytałam o tym osiedlu, ale ostatecznie się nie zdecydowaliśmy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

i słusznie

gratuluję decyzji, bo w tej cenie można kupić coś dużo lepszego, a mówię to jako mieszkaniec magellana. Z perspektywy czasu jednak żałuję tego zakupu.
Największy minus osiedla to brak miejsc parkingowych - i odniosę się tutaj do komentarza @Agata: przed zakupem mieszkania nikt nie wiedział, że tak będzie to wyglądało po postawieniu drugiego bloku, a to dlatego, że nikt nie informował kupujących, że w drugim bloku powstanie tylko jedno piętro podziemnego parkingu zamiast dwóch.
Największym plusem, póki co, jest lokalizacja. Jednak i to jest obecnie wątpliwą zaletą, bo leśna droga dojazdowa zamienia się pomału w złomowiec samochodowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

największym minusem...

...inwestycji na Magellana są niestety mieszkańcy. Niby fajne osiedle, za niemałe pieniądze, a niektórych sąsiadów to do bydła ciężko przyrównać. Kupując mieszkanie w bloku, jakkolwiek luksusowo by go nie nazwali (apartamentowiec, lofty itp.) trzeba pamiętać, że to ciągle blok. A w bloku wzrasta poczucie anonimowości i niektórym słoma z butów wówczas wychodzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga do budynków

Rzeczywiscie nie ma dla wszystkich miejsc parkingowych ale kazdy o tym wiedział przed zakupem mieszkania,że wszystkich sie nie zadowoli.Coś za coś.
Okolica rewelacyjna!!! Sama droga prowadząca do budynków warta jest co najmniej 100tyś! Na żadnym osiedlu tak nie ma.Wjeżdzasz do lasu a tu wylaniaja sie bloki.
Bez porównania lepsza lokalizacja od Jaśkowej 29.Prawdziwa leśniczówka.Coś PIĘKNEGO
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

nieprawda.

kupowaliśmy mieszkanie w bloku 12, na szczęście w komplecie z miejscem parkingowym, zanim jeszcze zaczęto stawiać fundamenty drugiego bloku 14. Wtedy faktycznie było pięknie, zieleń, cisza i spokój, przestrzeń i samochód zawsze można było gdzieś postawić. Kiedy kupowaliśmy mieszkanie, nie było wiadomo, że drugi blok, będzie oddany ze zbyt małą ilością miejsc parkingowych. Trudno się też dziwić, żeby deweloper powiedział w tej kwestii prawdę, tudzież jej nie zatajał.
A fakty są takie, że blok magellana 14 powstał z jednym zamiast planowanych pierwotnie dwóch poziomów parkingu podziemnego. Efektem czego jest około 70 samochodów zaparkowanych gdzie popadnie - często również niszcząc zieleń.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,

Poszukuję kontaktów do wszystkich osób, które mogą mi cokolwiek powiedzieć o zewnętrznych parkingach na terenie osiedla. Jest sobie Castel (którzy nie są w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie), jest Balt-Dom, jest zarząd, są 2 wspólnoty na 2 bloki (DLACZEGO? PO CO?).

Potrzebuję wynająć miejsce na prawie pustym parkingu za szlabanem bądź też na parkingu, który jest gotowy ale zagrodzony metalową siatką (dlaczego?). Nie satysfakcjonuje mnie dochodzenie z zakupami 700m z najbliższego parkingu strzeżonego lub też z parkowanie po chodnikach i trawnikach na końcu ulicy.

Proszę o zostawienie kontaktów. Dzięki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Wzgórze Magellana

Apartamenty Jaśkowa Dolina - opinie i oceny (11 odpowiedzi)

Apartamenty Jaśkowa Dolina to kameralna zabudowa wielorodzinna położona w górnej części ulicy...

do góry