Widok

Z regulaminu trasy rowerowej ...

..."charakterystyka trasy: scorelauf – kolejność zaliczania PK dowolna, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna".... Czy scorelauf to właśnie możliwość zaliczania PK w dowolnej kolejności, bo takie słowo nie występuje w słowniku angielskim ? Punktacja dodatnio-ujemna czy ktos wie o co chodzi ? W poprzednich trzech edycjach w których brałem udział nie było jako takiej punktacji tylko czyste zliczenie zaliczonych punktów, a wyżej na liście był ten kto zrobił to w krótszym czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sam jestem piechurem, więc pewności nei mam, bo system scorelauf używany jest raczej w rowerowych jazdach na orientację. Jednak z tego co kiedyś wyczytałem, chodzi o to, że każdy zaliczony PK jest nagradzany konkretną ilością punktów. Tzn. im dalej PK jest oddalony od bazy, im trudniej do niega trafić i dojechać, tym więcej dostajesz za niego punktów. Tak więc jeśli PK jest 5km od bazy, to otrzymasz przykładowo 1pkt. a jeśli 30km, to dostajesz 3pkt. Mniej więcej na tym to polega. Co do punktacji ujemnej i dodatniej, to wydaje mi się, że za PK, których nie zaliczysz będą po prostu punkty karne, tak więc będzie wtedy możliwośc punktacji ujemnej. Takie jest moje zdanie na ten temat, jeśli w czymś uchybiłem, to proszę mądrzejszych Harpaganów i Organizatorów o korektę mojej wypowiedzi. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozna punktacja za roznej trudnosci punkty sie zgadza. pare razy startowalem na scorelaufach, ale na krotkich trasach, za to budowanych przez piotra porzezinskiego, ktory jest tez budowniczym trasy na H24. wszystkie szczegoly bedzie znal on, a chyba mozna sie z nim skontaktowac przez neptuna (www.neptun.gda.pl). punkty ujemne byly za przekroczenie limitu czasu i za bledne opisanie odnalezionych punktow. najwiekszy problem, to ze na dotychczasowych scorelaufach bylo zawsze 2xwiecej punktow niz bylo mozliwe do objechania. taka jest podobno idea scorelaufu, by wybrac najlepsze punkty i zebrac ich jak najwiecej. a jak bedzie w pucku? sam chcialbym wiedziec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawde mowiac to dla wiekszosci uczestnikow trasy rowerowej jest to 'prawdziwy' scorelauf - wybor z posrod 20 punktow. Tylko nieliczni zaliczaja wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
k v z napisał(a):
> rozna punktacja za roznej trudnosci punkty sie zgadza. pare
> razy startowalem na scorelaufach, ale na krotkich trasach, za
> to budowanych przez piotra porzezinskiego, ktory jest tez
> budowniczym trasy na H24. wszystkie szczegoly bedzie znal on, a
> chyba mozna sie z nim skontaktowac przez neptuna
> (www.neptun.gda.pl). punkty ujemne byly za przekroczenie limitu
> czasu i za bledne opisanie odnalezionych punktow. najwiekszy
> problem, to ze na dotychczasowych scorelaufach bylo zawsze
> 2xwiecej punktow niz bylo mozliwe do objechania. taka jest
> podobno idea scorelaufu, by wybrac najlepsze punkty i zebrac
> ich jak najwiecej. a jak bedzie w pucku? sam chcialbym
> wiedziec.

Punkty dodatnie, w zależności od trudności i odległości znalezionego PK.
Punkty ujemne tylko za czas (gradient 1 pk karny za 5 lub dziesiec minut)
w lesie 20 punktów: tytuł harpagana za zdobycie wszystkich w limicie czasu. Dalsza klasyfikacja wg sumy punktów + i -.
Niestety, ja nie moglem robic trasy na Harpaganie. Zajmuje się tym Szczur (harpagan w Drzewinie)

PP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poprzedni harpagan rowerowy tez byl scorelauf, a punktacja nie byla dywersyfikowana w zaleznosci od oddalenia punktu od bazy

mysle, ze przez scorelauf organizatorzy chca powiedziec, ze kolejnosc zaliczania punktow nie jest obowiazkowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0