Widok

Zagadka

Co? Gdzie? Kiedy? Temat dostępny też na forum:
Czy kroś wie gdzie na Stogach jest ulica Rozewska??? :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma takiej ulicy na stogach..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest!
Kto wie gdzie?
Szkoda że to zapomniana toszke ulica, ale bardzo piękna ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś Ci się porypało.
To jest na Rozewiu a nie na Stogach.
Na Stogach nigdy takiej ulicy nie ma i nie było.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jesli juz na 100% jest w Gdyni ,ale na Stogach niema
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na darmo Wam jej szukać na mapie trojmiasto.pl. NIe widnieje tam jej nazwa. Podpytajcie rodziców lub dziadków może Wam ze starszych Stogowiczów pomoże ;-)
W okresie swej świetności była to śliczna uliczka. W języku niemieckim nazywana była -Amselweg.
Czy już teraz wiecie? Czekam na odpowiedź ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe, faktycznie poszukałem i jest taka ulica. Ciekawe ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokaż mi na mapie tą ulicę.
Może była kiedyś. Nie ma możliwości żeby ulica o takiej nazwie istniała i nie była zaznaczona na mapie Gdańska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedyś ktoś mnie rozwalił zagadką:

- Jaka ulica jest równoległa do okrężnej?

Odp: Równoległa

- A jaka jest prostopadła do okrężnej?

Odp: Prostopadła?
- Nie! Prostokątna :)

(jak ktos chce sprawdzić na mapie - to powyższe jest na Chwarznie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego nie ma możliwości?
Czy internet jest dla Ciebie jedynym wyznacznikiem?
Jeśli czegoś nie ma w internecie to nie istnieje?
Bzdura!!!
Czukajcie, czekam na info. Odrobine wysiłu i sukces murowany ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozewska jest na Stogach. Do niedawna stały przy niej jeszcze dwa budynki. Dziś już tylko jeden.
Co więcej kiedyś była to dość ważną ulicą dla naszej dzielnicy. Brukowana. Śladowe ilości bruku są na niej i dziś ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A CZY JA MOWIE O INTERNECIE?
Nie ma map normalnych papierowych?
To pokaz gdzie jest ta ulica a nie pier**isz jak potłuczona o czyms czego jakos nie chcesz udowodnic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ok, jest i odpowiedź.
Ulica Rozewska na Stogach pomimo, iż jest stara nadal istnieje. Odchodzi w prawo od ulicy Szpaki na wysokości Przedszkola.
Jadąc ulicą Stryjewskiego w kierunki Krakowca, za Szkołą Podstawową Nr 11 skręcamy w lewo i wjeżdżamy w ulicę Szpaki. Po kilku metrach mijamy dwa rzędy garaży po prawej stronie, i tuż za drugim rzędem jest zaniedbana droga w prawo. Częściowo jeszcze brukowana, to ulica Rozewska. Do niej przypisany jest wspomniany ciąg garaży i jeszcze parę lat temu stary budynek z czerwonej cegły który spłonął. Droga ta dawniej była bardzo ważna, gdyż prowadziła, do kościoła ewangelickiego na Stogach, na cmentarz na naszej dzielnicy, nad Pusty Staw i oczywiście na plaże.
Często jest zapominana i jej nazwa sporadycznie pojawia się na dobrych mapach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem o tym, czytałem kiedyś. Na Stogach nawet ponoć były dwa mola na plaży??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super, w sam raz na letni spacer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak ulica ta byla na przeciwko falowca Szpaki 3.Stal tam czerwony domek z cegły,ktory spłonąl kilka lat temu/byl to mój domeczek dawno temu/.Dokladnie byla to Rozewska 5.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ten dom z czeronej cegły byl do końca przypisany do adresu Rozewska 5 czy on później nie był przypisany do ulicy Szpaki?
A wiesz może w którym roku, albo w jakich latach on powstał??
Za info będę wdzięczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten dom nadmieniam na tej ulicy byl jedyny.Moi rodzice z dziadkami zamieszkali w nim po wojnie w 1945 i go odbudowali.Moj tata opowiadał,ze podmienił tablice nazwy ulic.Nie podobala Mu sie nazwa Szpaki więc w ten sposob zamieszkalismy przy ul.Rozewska 5.Mieszkałam tam do 1981r a nasz rodzina do 1984 r.Niestety,ale ten dom byl pozostawiony sam wszystkie wkolo zostaly zburzone pod nowe budownictwo,dziwnie to wygladało.Byly tam piekne ogrody,ale to tylko wspomnienia.Przy domie szła piekna droga,ze szpalerami drzew prowadzila do ul.Nowotnej.Stogi otrzymaly nazwe Stogi Wielkie i wszystko zaczeło się zmieniac,ale i tak były wtedy piekne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Tylko zbytnio nie rozumiem w jaki sposób Twój ojciec mógł dokonać zamiany tabliczek nazwy ulicy? Skąd podmienił? Czy po wojnie na tej ulicy były jeszcze jakieś inne domy?
Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt, na starych mapach przedwojennych, na ulicy Rozewskiej posesje i budynki znajdowały się po lewej stronie drogi, a Wasz dom był po prawej. Musiał on być wybudowany jakoś w ostatniej fazie rozbudowy tej ulicy.
Stara mapa: http://imageshack.us/f/31/capture0108201023471380.png/
(kliknij na ten mały kwadracik, a potem ponownie na mapę to Ci się powiększy)
w ostatnich latach: http://imageshack.us/f/541/capture0108201023471080.png/
Obecnie do ulicy Rozewskiej już tylko są przypisane garaże, które znajdują się na skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Szpaki. Pamiętam, że ktoś mi tam opowiadał że przed budową tych garaży tam jakiś podmokły teren był, jakieś mokradła. Coś wiesz może na ten temat? Masz może jakieś zdjęcia tego domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co ciekawe, to jest mapa Stogów z 1940 roku i tu przy ulicy Rozewskiej widać 7 budynków, które ewidentnie są ulokowane po lewej stronie drogi. Po prawej jest pusto.

Stogi 1940 rok:
http://wolfgangnolte.bplaced.net/Landkarten/Heubude1940.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmiana nazwy polegala na podmianie tablicy tzn drogowskazu.Tam gdzie stoi falowiec mielismy ogrody nie bylo tam bagna.Dalej byly łąki,byla też część zarosnieta/blizej przystanku tramwajowego/;ale dobrze nie pamietam czy byly tam mokradła wiem,że były drzewa chaszcze.Przy glownej ulicy stał dom,ale to nie na Rozewskiej na jego podworku biło żródło.Nasz dom byl wybudowany przez Niemcow,byl to bardziej letniskowy dom Dom zostal odbudowany przez mojego dziadka bo ucierpial w czasie wojny..Nigdy tzn gdy pamietam nie bylo tam 7 budynkow .Po prawej byl ten budynek ,ze zrodłem,po lewej gospodarstwo tzn w kierunku Koscioła.Nadmieniam,ze wkolo były slady po bombach,duzo gruzu więc mogly być tam kiedyś domy,ale nic na ten temat nie wiem.Chyba,ze ktoś z rodziny pamieta.Te tereny były zamieszkiwane przez Niemcow my je zajelismy po wojnie sama nazwa Stogow Hojbudy na to wskazuje.Co do zdjęć to mam bo to pamiątki rodzinne.Prepraszam,ze nie obejrzalam map zrobie to póżniej,ale takie Sianki pamietam i ten cały okres przekształceń.Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa historia z tym domem ze źródełkiem, to było takie źródło które biło z ziemi?
W którym to mniej więcej miejscu było, co tam teraz się znajduje? I co się ze źródełkiem stało?
A pamiętasz może czy ta uliczka była jakoś wybrukowana, bo bliżej ulicy szpaki jakiś bruk tam widnieje? Jakieś drzewa po obu stronach drogi były, było widać że jest to droga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś jeszcze pamięta Rozewską??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na miejscu żródła stoi falowiec od kl j w stonę szkoły nr 11.Ta droga była brukowana,ale nie o tej piszę tylko o drodze ,która biegła przy domie.Była to bita droga polna i ona była otoczona drzewami,krzakami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy ulicy Szpaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Stogi

Sposoby ogrzewania domu (50 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

Lekarz pediatra - szukam (10 odpowiedzi)

Witam, do jakiego pediatry z rocznym dzieckiem się zapisać? Możecie kogoś polecić?

Hostessy/Modelki!!! STOGI!!! Atrakcyjne Wynagrodzenie!!! 3000-8000!!!!!!!! (6 odpowiedzi)

HOSTESSA - Super praca, wysokie zarobki i regularne zlecenia! Poszukujemy pełnoletnich...

do góry