Widok

Zakup opon

Co jaki czas wymieniacie opony na nowe? Mam auto z 2011r opony mam w nim oczywiscie 2 komplety letnie i zimówki, jeżdzę na nich od nowości, pokonuję rocznie okolo 5-6 tyś km wyglądaja na niezniszczone. Czy powinnam juz je wymienić na nowe czy mogę bez problemu jeszce pojezdzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opony można bezpiecznie użytkować do 10 lat od daty produkcji o ile nie posiadają uszkodzeń, chociaż wymiana zalecana jest po 5-6 latach ze względu na starzenie się mieszanki gumowej co jest bardzo istotne zwłaszcza przy zimówkach - jeśli są twarde, ich powierzchnia zrobiła się śliska i błyszcząca (nie wiem jak mam to inaczej opisać ale tak to mniej więcej wygląda, osoby w temacie wiedzą o co chodzi) to bezdyskusyjnie kwalifikują się do wymiany bez względu na wysokość bieżnika. Następnym razem zainteresuj się oponami całorocznymi dobrej marki, bawienie się w przekładki przy takim małym przebiegu moim zdaniem jest bez sensu, zwłaszcza że poza miastem raczej nie jeździsz na co przebieg też wskazuje. Ja mam właśnie całoroczne DOT o ile pamiętam 2012 i są jeszcze OK.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opony wymieniam co 2 lata (Nokian to tylko na 1 sezon i do kosza) na nowe a rocznie robię około 120 tys km. Max 2 sezony na jednym komplecie. Na pewno nie polecam opon marki Nokian, bo są robione w Rosji i w związku z tym parcieją po jednym sezonie (doświadczyłem tego sam). Bardzo dobre są Hankooki - obecnie najtrwalsze ale bardziej śliskie od Nokianów. Opony tak po 6 latach powinno się wymieniać jeśli nie są zużyte - tyczy się to zimówek. Jeśli letnie to 10 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z reguly producent udziela 5-letniej gwarancji na opony. 5-6k rocznie robisz? To bardzo malo - srednio liczy sie, ze rok to 12-15k km. Ja opony wymieniam jak widze, ze juz sa zjechane - oczywiscie nie do zera - nie jestem ryzykantem. Zawsze kupuje nowe opony - taniej to wychodzi tak naprawde niz bieznikowane czy uzywki jakies. Lepiej kupic raz na kilka lat dobre, nowe opony, niz co 1-2 lata - uzywki:/ Ostatnio kupowalem w sklepie http://oponafelga.pl/ - darmowa dostawa + szeroki wybor i niskie ceny. Zimowki bralem u nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc
Opony sa zdatne do uzycia przez okolo 10 lat szacowany przebieg letnich to 60 tys km , zimowek 45 . zimowki uwaza sie za zurzyte przy glebokosci bieznika okolo 4mm ( niby 1,6 maja znak TWI) ale lamele juz dawno przestaly dzialac wiec jazda na takich oponach jest bez sensu. Jak bedziesz jezdzic spokojnie to do szacunkowego przebiegu mozesz dorzucic 15%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież to widać czy się nadają do użytku czy już nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgodnie z polskim prawem możemy użytkować opony o głębokości bieżnika nie mniejszej niż 1,6 mm. Wskaźnik zużycia występuje w sześciu miejscach na obwodzie opony
http://alejak.pl/autoII.html#opony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

narzędzia warsztatowe Unior czy warto? (17 odpowiedzi)

cześć. rozglądam się za nowymi narzędziami do warsztatu i chodzi mi konkretnie o narzędzia do...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

do góry