Widok

Zarobki wójta w Szemudzie

Bojano Temat dostępny też na forum:
Hohoho, super pensja. No nie wiedziałem, że można tyle zarabiać. Wójt gm. Szemud zarobił 17.375,83 PLN/m-c (brutto) w roku 2011. Kto nie wierzy proszę spojrzeć na oświadczenie majątkowe za ten rok. Razem 208.510,0 PLN (brutto) w roku 2011.

Ciekawa jest wysokość podwyżki, to aż o 50.860 PLN w ciągu roku, czyli 4238,33 PLN/m-c (brutto). Bo w 2010 r. wójt zarobił 157.650 PLN za 2010 r. Ciekawe jak kształtuje się pensja w roku bieżącym?
Oczywiście wszystkie kwoty są średnią całoroczną na które wliczają się jakieś nagrody, diety itp.
Oczywiście dane te są jawne - szczegóły na stronie gm. Szemud w BIP.

A tak nawiasem mówiąc to ile musi zarabiać urzędnik na wyższych szczeblach? Marszałek województwa, premier, poseł, prezydent?
Pewnie dużo. Co?

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3
Gmina bogata a wójt znakomity to i zarabia ;)
No a poza wszystkim czasem "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". W Polsce jest tak dziwnie, że samorządowcy zarabiają nie mniej niż najwyżsi urzędasy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
A co Cię to obchodzi ile kto zarabia ??? Widać,że Ty zarabiasz o wiele mniej od najniższej krajowej - bo zazdrość Cię zżera jak widzisz takie sumy.
Trzeba było się uczyć i osiągać wykształcenie a nie kończyć co najwyżej zawodówkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 32
gdyby byly w bojanie normalne drogi takie jak sa w innych wsiach to nikt by sie nie czepial. To jest chore ze przy takiej liczbie mieszkancow nie ma porzadnych drog ile lat to jeszcze bedzien trwalo, a na porzadne drogi nie ma pieniedzy juz nie mowiac o wyrownainu dziur ktore sa zmora kierowcow w bojanie a to dopiero sie zacznie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
a cóż za uniwersyteta pan wójt pokończył?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno jak wydymać mieszkańców i nic dla nich nie robić
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to mnie obchodzi np. Sz.P. ~SML, że chociażby uposażenie urzędników państwowych jest wypłacane z NASZYCH (Pana też) podatków, a skoro dane są jawne i upublicznione, to mam prawo je sobie cytować i podawać. Nic tu nikomu do tego.

Z drugiej strony, nawet jakby było to tajemnicą - to niestety tajemnicy raz ujawnionej, nie da się drugi raz ujawnić, bo jest już treścią jawną, więc nie jest tajemnicą. I tak właśnie te dane są jakby nie patrząc - JAWNE.

A ciekawi mnie to dla tego, że tyle się mówi o konieczności oszczędzania w "tym kryzysie", a patrząc na podwyżkę uposażenia, którą jak się nie mylę przyznała Rada Gminy, to tutaj kryzys nie dojechał. Na szczęście.

W dzisiejszych czasach, niestety nie wykształcenie kształtuje wysokość pensji. Grom ludzi po studiach nie ma pracy lub zarabia bardzo mało. Dla Twojej ciekawości nie zakończyłem swojej edukacji na zawodówce. A czy chciałbym tyle zarabiać. TAK - chciałbym i co nie można sobie pomarzyć?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież on zarabia chyba więcej niż prezydent Gdyni czy Gdańska,to jest jakaś paranoja.

Wójt 12 tysięcznej wiejskiej gminy zarabia takie pieniądze?Za co?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0
zarobki to mu ktś zatwierdza. nagrody też. Wybierajcie mądrze i rozliczajcie, a nie tylko krytykujecie i dziwicie się. Ważniejsze jest w/g jakiego klucza i za ile zatrudnia pracowników. Jaki udział w przychodach gminy maja wynagrodzenia pracowników?. Jaka jest średnia?. To jest interesujące.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
No masz zupelą rację, ale w czasie wyborów nigdy nie słyszałem żeby kandydat mówił, że będzie tyle, a tyle pobierał pensji. Niestety nie mamy wpływu na to. Wysokośc ustala jak pisałem najprawdopodobniej Rada Gminy.
Fakt odpowiedzialność duza, ale chyba zarobki nie adekwatne tak czy siak. Przynajmniej jest to moje subiektywne zdanie.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Tom~ Jeżeli tak bardzo te cyferki Wójta biją Ci po oczach to wskakuj na jego fotel i zgarniaj comiesięczną pensje za nic nie robienie ( jak tak uważasz). Ciekawi mnie to czy Ty byłbyś w stanie sprostować wymogom wszystkim mieszkańcom Gminy i od czego byś zaczął ??? Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 20
JAK TO OD CZEGO? ODPOWIEDZ JEST PROSTA DROGI!!!! LUDZIE ILE MOZNA JEZDZIC PO CZYMS TAKIM TO SA JAKIES JAJA PO CZYM JEZDZIMY PRZY TAKIEJ LICZBIE MIESZKANCOW. JEST WIELE WSI NP PRZODKOWO W KTORYCH JEST O WIELE MNIEJ MIESZKANCOW I LUDZIE MAJA ASFALT A TUTAJ IM WIECEJ LUDZI TYM MNIEJ PIENIEDZY CHOCIAZBY NA ROWNANIE DROG. ZENADA TRZEBA COS Z TYM ZROBIC TYLKO JAK ILE MOZNA DZWONIC I PROSIC ZEBY LASKAWIE KTOS WYROWNAL NAM DROGI TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram,drogi to co w naszej gminie jest największym problemem.A tak na marginesie w naszym urzędzie na wszelakie odpowiedzi na jakiekolwiek pisma czeka sie miesiącami a czasem nawet nie pofatygują sie by odpowiedzieć cokolwiek.Pewnie wójt taki zapracowany ,że na pisma na temat dróg już czasu mu nie starcza.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to że tyle się czeka to przez to że w urzędzie pracuje tylko jedna osoba- czyli Pan Chustak:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~SML nie,nie biją po oczach, a nigdzie nie napisałem, że Wójt nic nie robi ! Zresztą już o tym wspomniałem - jest to odpowiedzialna funkcja, której osobiście nie chciałbym pełnić.
Z drugiej strony wynagrodzenie powinno zależeć od wykonanej pracy, a nie na zasadzie "czy się stoi czy się leży, to co miesiąc się należy.

Kilkukrotnie było już pisane o niewłaściwej pracy urzędników, chociażby zbywaniu ludzi w urzedzie, nie odpisywaniu na pisma, odnośnie równania czy odśnieżania dróg, upartości pani z biura meldunkowego, która do dziś twierdzi, że dokument o wymeldowaniu jest ważny 3 miesiące co nie jest prawdą i przez to ludzie ponoszą koszty (a kłania się nieznajomość ustaw i rozporządzeń) itp., itd. - do odszukania na forum.

Kolejna sprawa to na spotkaniu z wyborcami Wójt powiedział, że nie stać jest gminy na wyasfaltowanie dróg. To mogę zrozumieć. Ale powiedział też o zintensyfikowaniu wyrównywania dróg i dużej intensyfikacji prac związanych z wysypywaniem żwirów, kamyków na drogi celem ich tymczasowego utwardzenia. I co i nic. Prac jest wykonanych jeszcze mniej niż rok temu.

Padło pytanie o komunikację z Gdynią. Chodziło o częstsze kursy lub większe autobusy. I co ani jedno, ani drugie. Ba, nawet odpowiedzi na ten temat nie ma. Wątpię nawet czy Wójt wysłał do kogokolwiek pismo w tej sprawie.

Jak dla mnie za mało jest informacji o bieżącej pracy Wójta i Urzędu Gminnego. Niestety "Lesok" raz w miesiącu to za mało. Strona internetowa słabo aktualizowana, 90% załączników po pobraniu jest nie rozpakowywalna, bo wywala jakiś błąd o złym archiwum. Przydało by się forum mieszkańców na stronie (kiedyś było, ale padały niewygodne pytania więc Administrator zamknął forum). Więc powiedz Sz.P. ~SML skąd społeczeństwo ma czerpać wiedzę o dokonaniach Wójta i jego pracowników?

Więc wiem tyle ile mi przekazano i na tej podstawie oceniam jego pracę. Dochodząc do wyciągania wniosków, moje subiektywne są takie, że za taką prace nie należy się aż tyle pieniędzy. Obniżając dochody rocznie o 20% można by kawał niezłej drogi wyłożyć płytą Yumbo i na życie też by starczyło.

Dziękuję ja skończyłem. Nie zamierzam wypowiadać się więcej w tym temacie. Moje zdanie znacie, możecie napisać też swoje. Wiem, że to nic nie zmieni, ale chociaż każdy, kto słabiej porusza się po necie, nie chce lub nie wie gdzie szukać takich informacji ma przy najmniej możliwość dowiedzenia się gdzie jego część pieniążków się znajduje.
Pozdrawiam i życzę optymizmu na kolejne dni, miesiące, lata. ;-)
Tom
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze piszesz tom znajdż biografję wójta.Gdzie pracował w stanie wojennym i jakie ma wykształcenie,chyba nie wypadł sroce spod ogona.Tyle lat już tu mieszkam i nic nie mogę znależć.Pochodzi z cząstkowa zaczyna się w 84roku jego kariera w Gdańsku i potem bla,bla i nic czyżby ustawiony komuch UB.Coś wtym może być skoro te komuchy byli radnymi i dobrze się mają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiesz sml ja bym zrobił porządek z urzędnikami w gminie,z tą jedną wielką rodziną układy,poczekamy to kiedyś pęknie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ano obchodzi kolego obchodzi....a z czego ma tą pensje?nie wiesz??ano z naszych podatków.Apropo wykształcenia ..hmm no nie wiem czy az takie ma ciekawe.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.bip.szemud.pl/index.php?kate=2&men1=3&menu=3
Swoją drogą... nic na temat wykształcenia rzeczonego Pana Engelbrechta nie ma na stronie Szemudu ani BIP ani gdziekolwiek.... może pan Wójt po prostu nie ma się czym pochwalić? ale czy w tych czasach gdzie każdy uczniak który w podstawówce uzyskiwał ledwo średnią 3.0 może przedstawić d*plom uczelni (szkoły) wyższej, nasz Pan Wójt takiego nie posiada?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wójt
Zbigniew Andrzej ENGELBRECHT (ur. 1950)
wykształcenie średnie, wybrany ponownie 05.12.2010
poparcie (I) 44.19% 2764; (II) 55.38% 3352 głosów.
KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY SZEMUD
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.engelbrechtzbigniew.pl/
Tu też nic.

A propo programu wyborczego:
Cyt. - "Drogi.
dokończenie modernizacji dróg powiatowych przy współpracy z Starostą Wejherowskim/przez wieś Kielno z rondem przy remizie, Szemud - Kowalewo-Kielno, Łebieńska Huta-Będargowo, Rosochy- Łebno, Kamień - Koleczkowo. Kielno- Kłosówko. Bardzo ważnym zadaniem będzie modernizacja i utwardzanie dróg osiedlowych i gminnych ,ukończenie dróg do Grabowca, Kłosówka , Zęblewo-Będargowo, Częstkowo-Łebno przez Głodowo Warzno-Karczemki, częściowa modernizacja drogi Kielno-Bojano. Niezwykle istotna będzie współpraca Gminy z Zarządem Dróg Wojewódzkich i mieszkańcami przy przebudowie drogi 218 od Chwaszczyna do Koleczkowa. Dużo uwagi poświęcimy również komunikacji publicznej lokalnej i zewnętrznej ....." Koniec cytatu.

I co i nic :-(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na komunikację gmina nie ma a na ogromną pensje jest !?! Niby za co ta kasa? Dróg, chodników brak,brak
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dziwicie się dlaczego ???? Przecież wybraliście zamiast modernizacje drog - salę w szkole za 10 mln zł !!!! WIĘC O CO TERAZ MACIE PRETENSJE ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
~aququ a co ma piernik do wiatraka? To są dwie rożne rzeczy. Można by śmiało napisać macie kanalizę to hali nie będzie. Macie gaz to dróg nie będzie, itd.
Skoro w Szemudzie zrobiono Orlika, to czemu są prowadzone inne inwestycje? Kiedyś halę też wybudowali, to czemu robią inne rzeczy? Z drugiej strony skąd wiesz co wybraliśmy? Przecież żadnej ankiety nie było na temat:
- "Co mieszkańcy Bojana chcą? Drogi czy halę sportową?"

Nie siej fermentu i wzajemnej nienawiści.

Skoro ktoś publicznie wypowiada się i poniekąd obiecuje (patrz program wyborczy i spotkanie z mieszkańcami), to mając "grosz honoru" wypada te obietnice dotrzymywać lub czytelnie i głośno informować społeczeństwo dlaczego i z jakich powodów nie dotrzymano obietnicy wyborczej.
Niestety, jeżeli ktoś ma "własne podwórko głęboko w poważaniu" to niestety nie dziw się, że ludzie "psioczą".

Kolejna sprawa, że Wójt nie słucha i nie chce słuchać mieszkańców. Jest grom wsi, gmin, powiatów gdzie to urzędnicy są dla społeczeństwa, a nie odwrotnie. Choć i my nie jesteśmy bez winy, bo tylko byśmy chcieli i chcieli. Nie potrafimy się skrzyknąć i coś zdziałać, bo większość z nas siedzi na własnym podwórku, zapatrzony w własne mury i każdy kto wejdzie jest intruzem. Szkoda, ale niestety takie mamy wychowanie (naleciałości postkomunistyczne) i na chwile obecną tego się nie zmieni. Potrzeba przynajmniej kilku pokoleń, żeby coś się zmieniło.

A wracając do tematy, spójrz na program wyborczy Wójta i potem się wypowiedz się szczerze co zostało zrealizowane, a co nie. I porównaj to do oczekiwań wyborców. Zakładam się, że zamiast np. kanalizy ludzie chcieliby równe drogi. Zamiast boiska chyba przy ul. Warszawskiej ludzie by chcieli równe drogi. Zapewne woleliby poczekać ze 2-3 lata z halą, ale mieć równe drogi. I nikt nie żąda wszystkich pod same drzwi. Chcemy, aby tylko te główne były konkretnie zrobione (może być bitumiczna, może być z płyt, może być z Yumbo itd.) np. Na Dambnik, Majora Bojana, Partyzantów Kaszubskich i może jeszcze ze 2-3 główniejsze drogi. Nikt nie pisze, że jakaś tam ul. X czy Y co ma 50 m długości ma być zrobiona.

Jestem przekonany, że zrobione drogi dałyby duże poparcie wyborcze i zupełnie inaczej byłaby oceniana działalność Wójta, bo niestety jest to główny problem mieszkańców.

Miałem nie pisać, ale nie mogę czytać takich wypowiedzi i nie zabrać głosu. I tak sobie myślę, że chyba ktoś (nie wiem kto) specjalnie wypowiada się w takim tonie, aby skłócić do reszty społeczeństwo gminy.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
skonczyl liceum partyjne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic na temat wykształcenia nie ma i nie będzie gdyż ten Pan takowego nie posiada.A teraz juz tylko spokojnie czeka do końca kadencji i zasłużona emeryturka.No i o to chodziło!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no, nie popadajmy w paranoję. Wójt posiada wykształcenie. Jak każdy. Teoretyzując: w Polsce jest obowiązek szkolnictwa, więc chcąc nie chcąc wykształcenie podstawowe musi/powinien mieć KAŻDY. A wykształcenie podstawowe jest WYKSZTAŁCENIEM.

Z drugiej strony ma minimum średnie - czyli w sam raz. Ani za małe, ani za duże. Po prostu średnie.
Dane pochodzą z okresu wyborczego czyli ok. 2010 r. Może są jakieś zmiany? źródło: http://www.regioset.pl/gazeta.php?choice=1988&dr=rady

Zresztą już ktoś je cytował wcześniej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaka była inflacja...? podwyżka adekwatna do niej, no i paliwo poszło w górę... Trzeba trochę podkręcić zarobki, to i średnia z ostatnich lat wyjdzie ok - tak aby i emeryturka nie była za skromna. Przecież taki wójt to musi na szyneczkę też mieć...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
To o czym niektórzy piszą w tym temacie to nie mieści się w głowie, wyjdźcie z tego forum odłączcie internet i idźcie posprzątać garaż,dom, nie wiem zróbcie porządki zimowe,albo zajmijcie się swoimi sprawami,i pozwólcie ludziom którzy mają pomysł,inicjatywe i pojęcie wypowiadać się swobodnie,albo i działać.

Obrona Wójta jest w przypadku stanu naszej miejscowości(nie mówie o całej gminie)jest poniżej granicy rozsądku i dobrego smaku.
Myślicie że dlaczego pewien właściciel ziemi na ul.Warszawskiej zagrodził ją do połowy?Bo ta część należy do niego,a gmina chciała to odkupić (z tego co się dowiedziałem to 5 zł/m kw.)Czy coś jeszcze do dodania?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
~sds nie denerwuj się. Zawsze w demokracji jest tak, że jednemu się coś podoba, a drugiemu nie.

Jakbyś zaczął rozdawać ludziom bez wyjątku, dajmy na to po 10 tyś. zł. to większość by była zadowolona, ale wierz mi i tak znalazłby się ktoś, kto nie był by z tego zadowolony.

Wszystkim się nie dogodzi.

Z drugiej strony krytyka i odmienne zdanie jest potrzebne, ale konstruktywne argumenty, a nie na zasadzie "psa ogrodnika".
Pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie wiecie jak nasza władza samorządowa działa.
Będą robić te drogi z programu wyborczego ale w rok kolejnych wyborów. Za dwa lata wezmą kredyt i będą wszędzie wszystko budować i remontować. Ale szybciej nie ma na co liczyć.

Salę gimnastyczną w Bojanie zaczeli już teraz ale oddanie do użytku jest zaplanowane na 2014.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jednym z tych Panie R. jesteś ty który otrzymałeś kase z urzedu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zastanawiam się tylko jaki pajac projektował tę salę gimnastyczną w Bojanie skoro z tyłu zostawił taki bezproduktywny pas pola który mogłby byc pięknym dziedzińcem dla szkoły gdyby tylko cofnąć ową salę trochę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
pajac z Ciebie, że nie widziałeś projektu i anonimowo produkujesz takie farmazony.Dziedziniec jest w projekcie a za halą w przyszłości ma powstać boisko przyszkolne.
Po co sprawdzić, upewnić się lepiej od razu powyzywać ludzi na lewo i prawo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
boisko przyszkolne...? na tyłach budynku ? śmiech na sali... dlaczego nie przy dziedzińcu żeby miało to jakiś skład i ład?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum Szemud

Łebno Radny (7 odpowiedzi)

Jaki radnym według was jest Ireneusz Czarnowski? Z tego co widzę to na wszystko głosuje jak chce...

Studia wójta (6 odpowiedzi)

Szanowni mieszkańcy Szemuda, Czy wiecie że z naszych podatków pokrywacie koszty studiów wójta...

Szambo betonowe (11 odpowiedzi)

Witajcie. Gdzie możemy zamówić szambo betonowe 10m3 Jaką firmę polecacie z okolic Szemuda.

do góry