Widok

Zawiodłam się

Wybierałam XX LO, ponieważ chciałam pójść do szkoły o dobrym poziomie,jednak chciałam uniknąć „wyścigu szczurów”. XX LO wydawało się wręcz doskonałym wyborem. W dodatku oferuje on dwujęzyczne klasy interdyscyplinarne (polega to na tym,że można wybrać sobie niestandardowe rozszerzenia np. matematykę i wos itp.).

Wydawałoby się,że wszystko jest pięknie i ładnie,ALE (bo jest wiele ale).

Dwujęzyczność to tak naprawdę pic na wodę, bo w rzeczywistości tylko na jednym przedmiocie odbywają się lekcje po angielsku. Z klasami interdyscyplinarnymi tez nie jest tak kolorowo.

W zasadach rekrutacji jest dostępna tabelka z informacjami,jakie przedmioty można ze sobą łączyć, mimo że jest tam napisane, że można łączyć polski z matematyką (przecież właśnie taki był cel tej klasy-niestandardowe rozszerzenia), to jednak pani dyrektor rozdając deklaracje,na których mamy wybrać sobie rozszerzenia mówi nam,że nie ma opcji,żeby rozszerzać te dwa przedmioty razem i że nie możemy wybrać takiego rozszerzenia.

W dodatku z tym profilem wiążą się takie minus jak:liczne okienka, częste lekcje na 7:10

Z racji limitu znaków muszę zakończyć opinię. Nie polecam tej szkoły,nie poszłabym do niej po raz kolejny.
Moja ocena
poziom nauczania: 3
 
wyposażenie: 2
 
zajęcia dodatkowe: 4
 
bezpieczeństwo: 4
 
ocena ogólna: 3
 
3.2

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację w tej szkole dba się o rankingi kosztem uczniów. Nauczyciele wszystkimi sposobami udowadniają ci że jesteś głuszy niż jesteś . z matematyki masz między 1 a 2 a maturę zdajesz na 86 procent Coś jest nie tak. Z dyrektorką nie można się dogadać.Nie polecam tej szkoły za dużo nerwów kosztuje.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się w tej szkole zaliczasz matematykę między 1 a 2 a zdajesz maturę na 86.To 3 lata nerwów Pani dyrektor powinna zainteresować się różnicą stopni pomiędzy zdawana maturą a wystawianiem ocen.Nie maże być tak że uczeń czuję się zagrożony jedynką z matematyki a póżniej zdaje ją na maturze na 86 %. Coś jest nie tak bo to podważa samoocenę ucznia.Moja wnuczka kończyła tą szkołę 2 lata temu obecnie jest na UG i tam zalicza wszystko jako jedna z lepszych.Ta szkoła podważyła jej samocenę we własne siły i wiedzę.Podobnie jest z polskim.Matury są zdawane wysoko ale nikt nie bierze jaki to koszt dla uczniów.Nie polecam tej szkoły ona niszczy młodzież
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko się zgadza tzn. nic się nie zmieniło, mam te same spostrzeżenia, deklaracja w klasie interdyscyplinarnej to bzdura, bo i tak wybiera się większością a nie tak jak informują przed rekrutacją, nie ma klasy interdyscyplinarnej tylko klasą z bezsensownym profilem, bardzo dużo osób rezygnuje w pierwszych miesiącach, bo nic się w tej szkole nie da zmienić a dyrektorka fatalna, ale mają dobry marketing, bo mimo takich dyskwalifikacji chętni są
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum XX LO

mela - opinia (4 odpowiedzi)

Mam dziecko w II klasie. Jestem przerażona tym co dzieje się w szkole. Nauczyciele z matematyki i...

do góry