Widok

Zemsta Szyszki zza grobu?

"myśliwi" przepędzili Igora Tracza z lasu.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22905537,mysliwi-grozili-mistrzowi-swiata-w-psich-zaprzegach-chcesz.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawo silniejszego? może będzie wyścig zbrojeń... Tracz będzie np. biegał z większą sforą, niektóre psy to będą pit bull teriery, dobermany i wilczarze nie na uwięzi i nie w kagańcach, nerwowo reagujące na cywilbandę z pukawkami

w sumie, ciekawe, kto dał ostrą broń niezrównoważonym?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W grudniu jest Hubertus dla myśliwych najważniejszy dzień w roku rozpoczęcie polowań. A teraz wyobraź sobie, że to Ty trzymasz w ręku broń, idzie naganka, broń załadowana, wypatrujesz zwierza i wyskakuje z krzaków lis, strzelasz, pudłujesz, a pół km dalej kula zatrzymuje się na dzieciaku, bo nie raz były takie przypadki. Myśliwy strzelił, spudłował wrócił do domu, a okazało się, że w lesie był samochód w nim dwie osoby. Kula przebiła szybę i śmiertelnie postrzeliła siedzącego w aucie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

doprecyzujmy

jak w lisa trafisz w opisanej sytuacji
to kula go rozrywa i są dwa większe, i kilka mniejszych kawałków...
(na lisy jest albo gruby śrut, albo rzadziej mała kula spokojnie z lunetą z zasiadki na większą odległość
w obu wypadkach twój scenariusz zabójstwa człowieka - jest nieprawdopodobny

i mówisz nagonka, nie naganka. strzelanie kulą lub częściej breneką w stronę nagonki powoduje, źe inni myśliwi celują w ciebie i mówią stanowczym głosem żebyś odłożył broń

czy sądzisz, że nas obudzisz, gdy uruchomisz sto wątków? :-)
może... ale możesz też w ten sposób dobić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z trzeciego pokolenia myśliwych. Z gwarą i kulturą myśliwską mam do czynienia od urodzenia i faktycznie można używać tylko nagonka acz jest taki słynny obraz „Naganka na polowaniu w Nieświeżu” również zamiast świece można mówić oczy. Nie wiem kiedy polowałeś ale śrutu używają tylko dinozaury i kto powiedział o strzelaniu w naganke? Prawo fizyki jest takie, że kulą musi się gdzieś zatrzymać. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

śrutu już nie używają? a co zamiast śrutu na zwierzynę drobną? broń automatyczną z pociskami kasetowymi?!

zresztą, napisałem tylko, że lisa w sytuacji polowania zbiorowego trafić kulą trudno, a jak się go trafi z takiej odległości i kulą sztuceru 7/64 to niewiele z lisa zostaje. nie dotarłem.

a że taka kula może i dwa kilometry przelecieć, to wiadomo. wracając do Tracza, jak by spuścił ze smyczy kilka swoich "kundelków" to nawet bazooka by ćwokom nie wystarczyła, nec hercules contra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak jak piszesz automat na każdego zwierza, a w szczególności na lisa i kaczki. Lis to był tylko przykład na grubego zwierza w grudniu nie można polować.

Moim zdaniem myśliwi byli bardziej przestraszeni niż Tracz szkoda, że nieznana jest wersja obu stron.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry