Widok

Zerówka w SP 12 Witomino

Dzień dobry, czy jest to ktoś, kto ma doświadczenia z zerówką w SP 12 i zechciałby coś opowiedzieć? Zastanawia mnie:
- czy dużo dzieci zostaje na więcej niż 5 godzin z powodu pracy rodziców na pełen etat? Jak wygląda wówczas opieka? Czy siedzą po prostu w jakiejś świetlicy ogólnej, czy jest to ta sama grupa?
- czy dzieci chodzą na obiady na stołówkę szkolną? Generalnie, jak w praktyce wygląda wyżywienie?
- czy zajęcia dodatkowe są w ramach 5 podstawowych godzin czy może właśnie później?
Jestem mamą przedszkolaka i powoli przygotowuję się do nowego etapu, ale jestem kompletnie zielona w temacie :) Czy ogólnie polecacie tą zerówkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam zerówkę w szkole 35.
Dzieci po lekcjach które są od 8-13 zostają w świetlicy która do godziny 16 jest w osobnej sali gdzie są dzieci tylko z dwóch zerówek. Klasy są po 16 dzieci.
Obiady zerowkowicze też mają osobno bez innych uczniów żeby czuły większy komfort i dłuższy czas jedzenia niż dzieci na zwykłej przerwie. Obiadki dobre zupa + drugie danie +owoc +sok kompot lub woda.
Zajęcia w ramach otwartej szkoły czyli zajęcia dodatkowe są po lekcjach czyli w trakcie świetlicy
Szkoły by.nie zamieniła na żadną inną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki za odpowiedź :) Czy dzieciaki mają jeszcze jakieś inne przerwy na posiłek, czy ten obiad jest jedyną? Daje się dzieciom dodatkowe np. kanapki z domu? My pracujemy na pełen etat, więc pewnie wyjdzie synkowi pobyt ok. 9-godzinny. I pocieszające jest to, że jest to osobna świetlica, bo taki 6-latek pewnie wymaga większego nadzoru niż dzieci szkolne, chociażby w poruszaniu się między zajęciami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście w trakcie zajęć są przerwy na pierwsze i drugie śniadanie. Potem ok 11:50 obiad. Super w tej szkole jest to że zajęcia z tą samą panią są od zerówki aż do 3 klady.
Też mam dziecko często w świetlicy do 16.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śniadaniowka u mojego dziecka to kanapka, owoc, Kinder kanapka lub batonik dla energii, jogurt. Do tego herbata w butelce 0,5l. Starcza na cały dzień. Czasem coś przyniesie do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy w zerówce jest religia? Co z dziećmi nieuczęszczającymi? Czy słyszał ktoś o jakichś niemiłych sytuacjach związanych z nieuczęszczaniem na religię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jest religia. Myślę że na czas Religi dziecko nieuczeszające idzie do świetlicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W SP35 - do wyboru religia lub etyka. Moje dzieci chodzą na etykę i bardzo lubią zajęcia. Lekcje są ciekawe i dzieci uczą się np. empatii i szacunku dla ludzi, zwierząt, czy wartości takich jak przyjaźń, nauka, ciężka praca. Z zajęć etyki korzysta grupka dzieci. Dużo osób straszyło mnie, że dzieci będą czuły dyskomfort, że nie chodzą na religię. Póki co są zadowolone, bo pani opowiada bardzo ciekawe historie z morałami - jak w bajkach Ezopa :) Ani razu nie wspomniały, że chcą zmienić na religię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o 12 tke to polecam, świetlica jest do 17 tej, ale zerówki mają osobno opiekę w swoich klasach, na obiady chodzą na jakieś lekcji a nie na przerwie z innymi klasami, wyżywienie jest urozmaicone i smaczne. Są dodatkowe zajęcia po lekcjach dla chętnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Witomino

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Proboszcz parafii św. Maksymiliana. (26 odpowiedzi)

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

do góry