Widok

Zgubiłem prawo jazdę

Inne Temat dostępny też na forum:
W Pruszcze Gdańskim zgubiłem się prawo jazdę na imię Yuriy Khanenkov. Mój nomen telefonu 881219578
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odnalezione dokumenty wracają albo do miejsca wydania albo do miejscowego wydziału, w tym przypadku bardzo prawdopodobne że ktoś odesle dokument listem do wydziału komunikacji Pruszcz Gdański
Najlepiej zgłosić utratę dokumentu i wyrobić duplikat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo. Ale dokument ukraiński.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie szkodzi. Utrata prawa jazdy nie powoduje utraty uprawnień.
Każdy dokument który ktoś znajduje zazwyczaj trafia do ambasady danego kraju, może zdarzyć się że zostanie odesłane na adres zamieszkania w dokumencie. Jeśli zginęło tylko prawo jazdy to nie ma powodu do zmartwień, będzie tylko trochę biegania po urzędach.
Utracony dokument należny zgłosić na policji, a o wydanie nowego dokumentu poprosić w swojej ambasadzie
Najłatwiej będzie spróbować wyrobić d*plikat, zadzwonić do ambasady i zapytać się co trzeba zrobić.
Za jazdę bez dokumentu w Polsce grozi tylko mandat w wysokości 50pln, i nic więcej.
Aczkolwiek mogą cię trzymać trochę dłużej jeśli będą sprawdzać w bazie czy prawo jazdy miałeś wcześniej. Wtedy muszą sprawdzić czy nie kierujesz bez uprawnień. Policja drogowa ma centralną bazę prawa jazdy, co w przypadku obcokrajowca to trwa dłużej. I u nas policja drogowa nie przyjmuje łapówki. To jest przestępstwo więc nawet nie próbuj. Za brak prawa jazdy dostaniesz tylko mandat 50 pln i nie wpływa to na ograniczenie żadnych innych praw. ani nie zabierają dokumentów samochodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma za co
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry