Widok
Kłamstwa!
Jak można przedstawić tak służby w Polsce, w filmie przedstawione są same kłamstwa, bardzo przykro że Pani Holand nie przedstawiła w filmie że to jako pierwsi funkcjonariusza Staży Granicznej pomagali uchodźcom dając Świerza ubrania, pożywienie czy wodę oraz dlaczego nie przedstawiła tego że poświęcali swoje życie topiąc się w bagnie tylko po to aby uratować życie cudzoziemców a przestawiła to że niby aktywistki wszystko jako pierwsze robiły, poprostu brak słów! To służby opiekowały się niekiedy małymi dziećmi bo uchodźcy mieli ich głęboko gdzieś! Czemu tego nie przedstawiono w filmie tylko jakieś sceny typu pobił termos i rzucił dla ludzi aby się napili i okaleczyli gdy takim rzeczom nigdy nie było miejsca! Głupota ludzka nie zna granic, dla wygrania wyborów wszystko zrobią.
ZDF
Partnerem w produkcji tego filmu jest niemiecki ZDF, producent także innego filmu antypolskiego, więc co się dziwić przesłaniu tam zawartemu. Czy oglądałem? Jeszcze nie, ale co mogę już teraz myśleć widząc takie urywki, jak rzucanie przez żołnierza w polskim mundurze jakiemuś uchodźcy pojemnika z wodą z potłuczony szkłem. Niech ta Holland wskaże dowód, że tak było. Jeśli takiego dowodu nie ma - są podstawy do ścigania jej za bezpodstawne szkalowanie określonej grupy społecznej na podstawie przepisów karnych. I oby ktoś się za to wziął.
Idzcie i zobaczcie zanim skomentujecie!
Film mocny i prawdziwy,pokazuje to co chciano ukryć pod pozorem stanu wyjątkowego.Pokazuje też ,że wszyscy jesteśmy ludźmi -migranci i pogranicznicy.Wszyscy w trudnej sytuacji a brak polityki migracyjnej jest problemem.Wyobrażcie sobie że to my jesteśmy zdeseperowanymi migrantami w lesie.
A wszyscy jesteśmy ludźmi i oczekujemy pomocy.Zapraszam do kina I przemyślenia!
A wszyscy jesteśmy ludźmi i oczekujemy pomocy.Zapraszam do kina I przemyślenia!
Ten film to wyrzut sumienia
Moim zdaniem to doskonały film, zarówno pod względem formy (decyzja o użyciu czarno-białej techniki była genialna), jak i treści. Przeżyłem pełen emocji, ze łzami w oczach seans, a na końcu zostałem sam ze swoimi myślami w ciszy.
Przez cały film widziałem, jak bezsilni ludzie wpadają w pułapkę, jednocześnie musząc radzić sobie z tępą głupotą niektórych funkcjonariuszy, którzy nie tylko bezkrytycznie wykonywali rozkazy, ale także dodatkowo znęcali się nad tymi nieszczęśnikami, taktowali ich z wyższością i pogardą. Scena w której przerzucali przez płot ciężarną kobietę... odgłos jej upadku... to cios w samo serce :-(
Po seansie ogarnęło mnie uczucie wstydu i obrzydzenia, widząc, że w moim kraju, gdzie ludzie wyznają miłość bliźniego, inni są traktowani gorzej niż zwierzęta. Gdy to zestawiłem z informacją, że pośrednicy nieoficjalnie sprzedawali wizy do Polski za 5000$, wszystko stało się jasne. To po prostu bezduszna forma pilnowania interesu, z którego zyski trafiają w niejasne ręce.
Wymieniamy naszą ludzkość na pieniądze. To uczucie wstydu zostanie z nami na zawsze. Mam nadzieję, że te pieniądze przyniosą tym którzy na je zarobili spustoszenie i że karma do nich wróci, by ich ukarać.
Przez cały film widziałem, jak bezsilni ludzie wpadają w pułapkę, jednocześnie musząc radzić sobie z tępą głupotą niektórych funkcjonariuszy, którzy nie tylko bezkrytycznie wykonywali rozkazy, ale także dodatkowo znęcali się nad tymi nieszczęśnikami, taktowali ich z wyższością i pogardą. Scena w której przerzucali przez płot ciężarną kobietę... odgłos jej upadku... to cios w samo serce :-(
Po seansie ogarnęło mnie uczucie wstydu i obrzydzenia, widząc, że w moim kraju, gdzie ludzie wyznają miłość bliźniego, inni są traktowani gorzej niż zwierzęta. Gdy to zestawiłem z informacją, że pośrednicy nieoficjalnie sprzedawali wizy do Polski za 5000$, wszystko stało się jasne. To po prostu bezduszna forma pilnowania interesu, z którego zyski trafiają w niejasne ręce.
Wymieniamy naszą ludzkość na pieniądze. To uczucie wstydu zostanie z nami na zawsze. Mam nadzieję, że te pieniądze przyniosą tym którzy na je zarobili spustoszenie i że karma do nich wróci, by ich ukarać.
Nie tylko świnie siedzą w kinie, ale...
Nie każdy zrozumie alegorię stwierdzenia "Tylko świnie siedzą w kinie". Użycie tego dziś wzbudza kontrowersje, ale człowiek rozumny zrozumie kontekst z okresem emisji filmowych paszkwili na Polaków w czasie okupacji niemieckiej. A i dziś Niemcy też grosz dołożyli, więc porównanie jak najbardziej trafione.
Geneza nie ma znaczenia
Geneza generalnie nie ma znaczenia - skoro Ci ludzie tam się znaleźli - powinniśmy się nimi w normalny sposób zająć, a nie wypychać ich na druty. Tam są nie tylko młodzi mężczyźni, ale przede wszystkim dzieci, kobiety w ciąży, starsi ludzie ... .
Film pokazał, że pogranicznicy dostali rozkaz, który wprost łamie prawo międzynarodowe i nie daje nikomu możliwości złożenia wniosku o azyl w Polsce. Przecież wiele z tych osób uciekało przed wojną, prześladowaniami we własnym kraju. Prosili oni o azyl. Powinni zostać odpowiednio zweryfikowani przez władze - ale w sposób humanitarny z poszanowaniem ich godności i zgodnie z zasadą miłuj bliźniego jak siebie samego. Jeśli rzeczywiście uciekają przed wojną - powinni być odpowiednio wysłuchani i przyjęci. Jeśli nie - odesłani do swojego kraju. Mogliśmy być przykładem dla wszystkich, staliśmy się katem - takim samym jak Białorusini. Wstyd pozostanie długo.
Dlaczego nie próbowano rozwiązać tego problemu przy pomocy negocjacji z UE? Czemu nie wpuszczono frontexu? Komu było na rękę takie postępowanie? Kto na tej krzywdzie zarobił? Może Ci, co oferowali wizy PL za 5000$?
Warto to przemyśleć.
Film pokazał, że pogranicznicy dostali rozkaz, który wprost łamie prawo międzynarodowe i nie daje nikomu możliwości złożenia wniosku o azyl w Polsce. Przecież wiele z tych osób uciekało przed wojną, prześladowaniami we własnym kraju. Prosili oni o azyl. Powinni zostać odpowiednio zweryfikowani przez władze - ale w sposób humanitarny z poszanowaniem ich godności i zgodnie z zasadą miłuj bliźniego jak siebie samego. Jeśli rzeczywiście uciekają przed wojną - powinni być odpowiednio wysłuchani i przyjęci. Jeśli nie - odesłani do swojego kraju. Mogliśmy być przykładem dla wszystkich, staliśmy się katem - takim samym jak Białorusini. Wstyd pozostanie długo.
Dlaczego nie próbowano rozwiązać tego problemu przy pomocy negocjacji z UE? Czemu nie wpuszczono frontexu? Komu było na rękę takie postępowanie? Kto na tej krzywdzie zarobił? Może Ci, co oferowali wizy PL za 5000$?
Warto to przemyśleć.