Widok

Zmiana kierunku startów samolotów

Szanowni Mieszkańcy czy ktoś wie dlaczego ostatnimi czasy samoloty zmieniły kierunek startów? Myślałam że to chwilowe ale sytuacja trwa i trwa. Mówię o startach w kierunku centrum a nie jak to było dotychczas w kierunku Kartuz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam tutaj od 12 lat i od tego czasu samoloty w wiekszosci przypadków startują w strone Gdańska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od kierunku wiatru - samoloty startują zwykle pod wiatr.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wiem że zależy od kierunku wiatru, ale od 1,5 roku od kiedy mieszkam przy Rożanym Stoku starty w kierunku centrum Gdańska były naprawdę sporadyczne, wcale albo 1 dziennie, w przeciwieństwie do lądowań które od Centrum odbywają się cały czas. A dzisiaj w ciągu 1 godz. naliczyłam 7 startów właśnie w kierunku Centrum. Nagle się wiatry zmieniły na stałe czy jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziwne obserwacje. Mieszkam tu całe zycie i również zaobserwowałem ze w większości startują na Gdańsk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o turystów. Chodzi o to zeby turyści będący w centrum mogli podziwiać starty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednak duża część turystów lubi podziwiać lądowania, szczególnie ta część będąca w samolotach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Starty na Banino odbywają się statystycznie częściej, jednakże ma to miejsce głównie zimą, jesienią etc. Także będąc w domu nie słyszymy tego tak, jak latem kiedy okna są otwarte, więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Dodatkowo lotnisko w Gdańsku się intensywnie rozwija, także lotów będzie co raz więcej. Oprócz tego, w okresie letnim wiatr częściej wieje ze wschodu, dlatego tez samoloty startują na centrum Gdańska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

większość wiatrów jest z kierunku zachodniego to dlatego startuja nie w stronę Gdańska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fizyka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry