Widok

Zmiana wynagrodzenia

Witam.Mam pytanie dotyczące zmiany wynagrodzenia.Jeśli wypłatę dostaję co miesiąc dnia 10 tego.A z dniem 1 maja podpisałam aneks o zmianie wynagrodzenia to od kiedy to obowiązuje?CZy dnia 10 maja w dniu wypłaty dostaję kwotę już z aneksu czy jeszcze po staremu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po staremu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to lip;)Dzięki za odp.

po staremu, zakładając że wypłata wynagrodzenia następuje "z dołu" czyli za miesiąc już przepracowany poprzednio
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wynagrodzenie otrzymujesz za m-c od 1-go do ostatniego a wynagrodzenie musi wpłynąć najpóźniej do 10-go następnego miesiące, jeśli wypada w weekend to przed. Jest to regulowane ustawą. Czyli podwyżkę dostaniesz w następnym m-cu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawostka - są grupy zawodowe które dostają wynagrodzenie nie z dołu, po przepracowany miesiącu, a z góry, czyli pieniądze za maj dostają już w maju. W kodeksie określony jest termin najpóźniej do kiedy można zapłacić wynagrodzenie ale nic nie zabrania zapłacić szybciej. W mojej poprzedniej firmie kasa była na koncie z końcem miesiąca ale tylko podstawa, bo dodatki przychodziły z następnym okresem rozliczeniowym.

Inne tematy z forum Praca

Malinogród w Małym Kacku!!! (18 odpowiedzi)

Moja córka w czasie wakacji chciała dorobić do kieszonkowego , dlatego wybrałam się z nią do...

Wykończą nas , was , wszystkich (12 odpowiedzi)

Wszędzie brakuję ludzi każą robić podwójną robotę lub zostawać na nadgodziny , najgorsze że...

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (426 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

do góry