Widok

Zostawianie roweru

Witam, gdzie zostawiacie swoje roweru np podczas pojscia do pracy? Ja na dlugich ogrodach przyczepiam do drzewa na dworze, tak ze mam go caly czas na oku ,niestety mimo miejsca na zapleczu szefowa nie zgadza sie zeby tam trzymac rower...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmień szefową. Serio. Ja trzymam rower w pokoju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

na terenie firmy ,nikt nigdy nie robil problemow,nawet szefostwo samo udostepnilo miejsce na rowery.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do drzewa ale czym ? Najlepiej mieć u-locka i przypiąć do czegoś trwałego. Ulocka nie wozisz, zostawiasz go tam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem najlepsze są zapięcia typu U-lock. Nawet te budżetowe sprawdzają się lepiej niż nie jedna linka zabezpieczająca, którą można przecież przeciąć.
Mam na myśli chociażby takiego U-lock-a: https://www.dadelo.pl/zapiecie-u-lock-kellys-alert-pd1160/?v_Id=60937 który montuje się do koła. Widziałem kiedyś test i facet musiał sporo się natrudzić, aby go przeciąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ulocki mają wady. Odpadają drzewa i ciężko je wozić. A równie ciężko przeciąć porządny łańcuch. Miękki, okryty dętką łańcuch można wozić jak pas na sobie, albo zawinięty wokół ramy i jego waga tak nie przeszkadza. Kiedyś (rok dwa temu) tu rozmawiano o zrobieniu własnej produkcji dobrego zapięcia, Jak komu się chce, niech przeryje archiwum.

Idiota, który robił tutejszą blokadę antyspamową mógłby brać lepsze leki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wożę swojego w uchwycie na ramie, według mnie jest to bardzo wygodny transport.
Łańcuchy o porównywalnych parametrach do u-locków są droższe i cięższe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droższe, jeśli kupisz jako "łańcuch rowerowy", nie jeśli jako budowlany, z metra, na wagę; jakość stali, kształt ogniw, kłódkę - ty sam wybierasz. Na to stara dętks, możesz przepleść linkę stalową, drut alarmu, itd, a wszystko pod twoją kontrolą i w cenie stali, i fatygi.

Pozdrowienia uniżone dla idioty, który zablokował w/w jako s p a m.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podstawowa sprawa to rower dojazdowy do pracy nie powinien być ani za ładny ani za nowy.
Najbardziej optymalne zapięcie to U-lock ale też nie powinien być za drogi i za ciężki bo to nie ma sensu.
Jeśli nie można użyć u-locka to wtedy łańcuch ale najlepiej go mieć na stałe w miejscu gdzie będzie przypinany rower a z sobą wozić U-locka
Jeśli łańcuch to trzeba się mocno zastanowić nad kłódką w wiadomym serwisie są filmiki gdzie pokazane jest jak łatwo otwiera się pewne typy kłódek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U-lock (lub inne zabezpieczenie) nie powinien być za drogi. Ale musi być droższy od roweru :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Rower nie ma być drogi i ładny. U-lock nie ma być drogi." Co ty jesteś mój księgowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To gdzie Ty pracujesz? Najlpiej to mieć dobre zabezpieczenie, za kilkadziesiąt zł, żebyś miał pewność że nikt tego nie przetnie i nie ukradnie.
Nie wiem jak ziemia nas nosiła wczoraj... :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ulock najlepszy, i po co go wozic? Ja zostawilam go na stale pod firma, lezy na ziemi, przypiety do stojaka rowerowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie pod budynkiem jest garaż, w którym bonzowie mogli sobie wykupić miejsca postojowe na auta. Uchwyty na rowery są darmowe. Wejście na kartę, kamery itd. u-lock na stałe zostawiam w pracy. bajka. Można dojeżdżać jakim się chce drogim rowerem. Do tego prysznice na poziomie garażu. tylko suszarkę sami sobie kupiliśmy i stoi między autami za słupem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

do góry