Widok

Żukowo przedłuża trasę Gdańskiej linii 174 a o 126 zapomina

na profilu Pawła Adamowicza, pojawiła się dzis informacja:

"Dzięki współpracy z naszymi sąsiadami (Gmina Żukowo, Strona Wsi Sulmin) wydłużeniu ulegną wybrane kursy linii 174 która dojedzie przez Sulmin aż do Starej Piły."

Ciekawe, dlaczego takie "nigdzie" jak stara piła zasłużyła na wydłużenie kursów, ale Banino już nie zasługuje w niedziele i w tygodniu, żeby autobus 126 chociaż do Miszewa dojechał te trzy dodatkowe przystanki i zawrócił wokół Wrońskiego... przy okazji przesiadka z "Z" by tam mogła być.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chciałbym korzystać z tej linii ale w weekendy. Problem w tym że tu w weekendy busy kończą na pętli. Nie można zapraszać znajomych(piwerko itp) bo nie ma połączenia przynajmniej do ronda labudy. Nie ma czym stąd wrócić po 22.Tak samo w tygodniu mając do pracy (gdansk)na 6 rano nie ma połączenia z pszennej .trzeba wstac o 4 nad ranem zeby taplac sie w blocie lub sniegu idac pol godz na przystanek przy pętli. Banino to nie tylko pętla. Wydzwaninie do gminy z prośbą o wydłużenie linki bez skutku.przypadkowa osoba patrząc na rozkład jazdy(pszenna) pomyśli że jest na trzecim świecie a to tak naprawdę zaścianek Gdańska
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

W weekendy w niedziele o 7 tez jest problem. Ten rozkład to jakaś porażka, godziny masakra!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie połączenie tutaj jest mega kiepskie. Godziny rozjazdów też masakra
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

EJ ej ej, ale wartość nieruchomości wynika między innymi z infrastruktury lub jej braku. Czym jesteście zaskoczeni? na co to kwękanie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 15

Puszcza autobus dwa przystanki dalej to zostaniemy milionerami nasz domy bedą kosztować kilkaset tysięcy wiecej... juz nie mogę sie doczekać.... :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co ma cena nieruchomości do tego???Miejscowość sie rozrasta ludzi przybywa i powinna byc wydłużona linia autobusowa i powinny częściej jezdzic
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

No raczej.rozrasta się aż na Pępowo.gdyby linia 126 została wydluzona 7 dni w tyg to nie wahalbym się i zakupił miesięczny bilet,rezygnując z samochodu.z pkm nie korzystam bo tam i też auto potrzebne (5km do stacji).dodam że od niedawna płacę podatki do kartuz/Żukowa więc niech nie mowa że kasy nie mają.potrafia robić asfalt do lasu... A nie mogą dołożyć do lini 126 zenada
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie każdy zarabia kokosy.dla kogoś 200 000 PLN to dużo.wg Twojego rozumowania za takie pieniądze człowiek w mieście powinien mieszkać w lesie.jak taki absolwent po studiach ma kupić mieszkanie w przeciętnym standardzie nie mówiąc o miescie.wraz z naplywem ludzi gmina powinna oszacować zapotrzebowanie na komunikację publiczną .powinna najpierw zbudowac infrastukture lub wywierac to na deweloperach jak to budyn robi.A skoro ja na to nie stać to nie wydawać pozwoleń na deweloperke wcale
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba pomyśleć nad jakimś pismem aby w końcu autobus 126 zaczal kursować czesciej a nie jak w tym wypadku co godzinę, lub żeby jeździł jakiś inny autobus do centrum. Osiedle się rozrasta a komunikacja dalej stoi w miejscu, przecież to jakaś porażka
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy jest sens pisac do zukowa. Chyba lepiej do Gdańska bo tam w większości pracujemy. Może ktoś w końcu zauważy jak wielu ludzi tu mieszka.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trzeba się w takim razie zebrać i napisać pismo bo to co się dzieje to niestety porazka
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratuluję znajomości tematu. Taki jest sens pisania do Żukowa, że to Żukowo płaci za te kursy.
Chyba ludzie nie zwrócili uwagi, że mieszkają w innej gminie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak bardzo spieszy się wam do Gdańska a potem płacz że na zadu... Gdańska mieszkacie i nikt się z wami nie liczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tereny, do których zostanie wydłużona linia 174 nie miały żadnego bezpośredniego połączenia z Gdańskiem. Baniniacy na Was świat się nie kończy!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

Niestety Banino myśli inaczej mam ostatnio okazję częściej spotykać się z mieszkańcami i naprawdę opinia bardziej negatywna niż pozytywną. Drodzy państwo niech każda z miejscowości się rozwija raz jednym raz drugim los pomoże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widze ze mamy do czynienia z burakiem z gminy. Autobus to nie zaden luksus. Gmina wyciaga lape po podatki to niech sie stara.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 3 marca wszystkie autobusy 126 będą jeździć do Pszennej. Nowy rozkład jest już na stronie ztm
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze ze mamy do czynienia z pracownikem gminy. Autobus to nie zaden luksus. Gmina wyciaga lape po podatki to niech sie stara. Zadna pociecha z tego ze ktos ma gorzej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, masz rację. Przypominam tylko że również Gdańsk ma obowiązek zadbać o połączenia z Baninem. Skoro na granicy z Gdańskiem powstała bardzo duża aglomeracja (jak na standardy gminne) to zas...ym obowiązkiem Adamowicza jest prawidłowo skomunikować taką miejscowość. Dlaczego? Ponieważ zamieszkuje tam spora grupa obywateli którzy dojeżdżają do pracy w Gdańsku, robią zakupy w Gdańsku, ich dzieci uczęszczają do szkół w Gdańsku itd. Nie jest tak jak to ktoś napisał że za komunikację w Baninie odpowiada tylko UG. Przypominam że linia 126 kursuje z Gdańska i wszystkie miejscowości znajdujące się na trasie przejazdu mają żywotny interes w zintensyfikowaniu częstotliwości przejazdów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spójrz uczciwie w swoje zeznanie podatkowe i ile na gminę idzie pieniędzy. Wszyscy chcą się rozwijać ale prosta matematyka na to nie pozwala. Wszyscy chcą szkoły,drogi i komunikację ja również,ale rozumiem, że dzisiaj ty jutro ja mam udogodnienia. I nie, nie jestem pracownikiem gminy , jestem jedynie mieszkańcem innej miejscowości , który ma to szczęście lub nie pracować w Baninie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowy rozkład. Wkoncu normalny dojazd do ronda.
http://www.ztm.gda.pl/rozklady/start-126_20180303-1.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Normalnego w tej gminie jeszcze nic nie zrobili... Zamiast dołożyć kursy nocne, które by znacznie poprawiły możliwość wydostania się z naszej wioski to bezsensownie wydają pieniądze na wydłużenie kursu. Wiem że zaraz wyjdzie hejt uciśnionych w swoich minimieszkankach ale wprowadzając się wiedzieliście gdzie są przystanki. Taka zmiana jest mniej potrzebna od kursów nocnych Ale przez 20 lat się przyzwyczaiłem że tutaj wszystko zaczyna się od innej strony
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nocnymi autobusami jezdzi tylko patologia i gowniarze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jeśli chodzi o nocne to akurat bym regularnie korzystał ☺
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty też nie jesteś normalny. Zdecydowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skąd wynika twoja ocena.jak pracuje w nocy i koncze pracę o 2 to czym tu jechac
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla mnie dobrze,bo częściej jeździ teraz "do mnie" i w weekendy. Spora część z dalszych rejonów Banina zyskuje. Teraz będę mogła częściej korzystać z autobusu. No i znajomi dojadą. Liczyłam na więcej kursów poza pętlę. Dzieci też coraz starsze, to dla nich lepiej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie nigdzie to jest podwórko Pana z Banina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry