Widok

Zwyrodnienie stawu biodrowego ktos ma?

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
bo ja juz nie daje rady z bólu a przeczytalam wlasnie ze to nie tylko staw moze lokalizowac tam ból ...i sie przylamalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja też mam zwyrodnienie stawu biodrowego lewego odebrałam wyniki i taki mam opis Zwężenie szpary stawowej w odcinku nośnym,wzmożona sklerotyzacja stropu panewki o charakterze zmiany zwyrodnieniowej,wiem jak to boli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja juz jakis czas temu kwalifikowalam sie do wymiany stawu ale nawet lekarze odradzaja ....utykanie na noge, skracanie sie nogi a teraz doszlo do tego ze musze zazywac tramal bo nie wytrzymuje z bólu ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tramal -hym ja dostałam ostatnio paracetamol-z kodeina a tak to biore ketonal jak juz nie daje rady ,dziwie sie lekarzowi ze odradza bo mmi powiedział ze i tak bende miała operacje ,mało spacerów a jazda na rowerze wskazana ale tez nie długo ,chciałam sie zapytac czy ten staw masz ciepły bo ja mam uczucia az pieczenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
staw mam raczej normalny tzn zimny a co sie tyczy operacji to ja tez jestem przeciwna i bede chodzic ile sie da na swoim , staw sztuczny moze sie nie przyjac - zawsze istnieje takie ryzyko , ponadto jesli powtorka zabiegu niesie ze soba jeszcze wiecej konsekwencji niz sam zabieg - naprawde nad tym myslalam ale jednak wiecej jest przeciwko zabiegowi niz za a mam dopiero 30 pare lat
a ketonalu nie chce bo to tez niesteroidowy przeciwzapalny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie polecicie ćwiczenia na zwyrodnienie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rehabilitacja powinna być dobrana konkretnie do schorzenia oraz do stanu danej osoby:
http://rehabilitacjakrakow.com.pl/zabiegi-rehabilitacyjne-na-stawy-choroba-zwyrodnieniowa-stawow/

Na stronie mozesz o niej poczytać. Odpowiednio przeprowadzona fizjoterapia może przynieść choremu ulgę w bólu, zredukować zanik mięśni, wspomóc odżywienie i ukrwienie tkanek, a także zahamować lub spowolnić zmiany chorobowe.Wśród zabiegów szczególnie korzystne okazać się mogą naświetlania specjalistycznymi lampami i ciepłe okłady (np. borowinowe i żelowe), które skutecznie wspomagają elastyczność mięśni, a także zmniejszają ich ból i sztywność. Zresztą polecam zapisać się do jakiejś dobrej przychodni. Gdzie powinni podpowiedzieć jakie działania będą najlepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja chodziłam na rehabilitację 2 tygodnie i szczerze mówiąc niewiele to dało... może powinnam była kontynuować ćwiczenia.. ale teraz się zabrałam za basen raz w tygodniu i jogę. może to pomoże. bo co do operacji mam bardzo mieszane uczucia :P
(mam zwyrodnienie stawu biodrowego i konflikt biodrowo-panewkowy)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.naszarehabilitacja.pl/a,90,rehabilitacja-ortopedyczna.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam , moja mama jakiś czas temu bardzo cierpiała na ból stawu biodrowego , rehabilitacja , leki od jednego lekarza do drugiego , jedni mówili operacja inni że to jeszcze nie teraz . Szukałam w internecie różnych rozwiązań bo widziałam jak mama bardzo cierpi , trafiłam tam na ciekawy artykuł o komórkach macierzystych , zaczęłam pogłębiać temat i trafiłam do Centrum Medycznego Medi-Medic w którym wykonują taki zabieg . Mama jest już prawie pół roku od zabiegu i może ból całkowicie jeszcze nie ustał ale jest dużo mniejszy i najważniejsze nie faszeruje się już tabletkami przeciwbólowymi .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie czekac tylko jak najszybciej zapisac sie na endoproteze ,czas oczekiwania w gdansk na operacje to 6 lat nfz oczywiscie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

6 miesięcy, a nie lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

czasami lat, zależy od wieku pacjenta oraz stanu zaawansowania choroby, poczytaj sobie forum bioderko, warto
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

CZy można coś bliżej prosić o tym zabiegu i jaki jest koszt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie mam tej dolegliwości,ale nieraz spotykam znajomą, która miała.W zeszłym roku ,gdy szła powolutku to co chwilę się zatrzymywała bo z powodu bólu nie mogła iść . Spotkałam ją na początku roku uśmiechniętą i tak pędziła ,że ledwie mogłam za nią nadążyć. Latem,lub wczesna jesienią przeszła operację i jest bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Chełm

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (7 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

do góry