Widok

Życie i praca w Kielnie.

Witam, chciał bym zapytać o miejscowość Kielno, jak rozwinięta jest infrastruktura, dojazd do trójmiasta ale także chciał bym wiedzieć czy docierają jakieś zapachy z wysypisk lub fabryk ale także czy rozmieszczone są anteny GSM które emitują szkodliwe promieniowanie, jak wygląda sprawa samolotów czy hałasują i czy dużo ich lata nad głowami, czy ogólnie warunki życia są ekologiczne. Planuje przeprowadzić się z rodziną po 10 latach wygnania na Kaszuby. Jestem w trakcie poszukiwań działki w okolicach Kielno, Koleczkowo, Bojano, Szemud, Dobrzewino. Może jakieś porady, wskazówki, gdzie szukać najbardziej atrakcyjnych cenowo działek? Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wieś Pępowo (wszystko blisko , sklep, fryzjer czy szkoła, troche dalej bo w Baninie większe "centrum"). Ceny działek nie zwalają z nóg . Ja osobiście nie chciałabym mieszkać w Kielnie czy Dobrzewinie - nic tam nie ma , ale niestety nie wiem więce na temat czy docierają tam jakieś zapachy z wysypisk .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W życiu nie pepowo albo banino. Strasznie głośno od samolotów. Mieszkam w kielnie. Zadnych zapachow z wysypiska. Cos ci sie pomyliło. Wysypiska sa daleko stąd. Samoloty bardzo cichutko bo tez daleko. Ogólnie spokój, czyste powietrze itp. Trasa kaszubska w bezpiecznej odległości. Nie ma lepszego miejsca jezeli jest sie związany z trojmiastem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za informacje, chciał bym wiedzieć jednak trochę więcej bo to w końcu decyzja na resztę życia, być może, co do wysypisk to nic mi się nie pomyliło po prostu w ogóle nie znam tych stron a wiem jak mieszkańcy mniejszych miejscowości muszą się czasem użerać z wielkimi firmami czy właśnie jakieś miejsca utylizujące odpady, które w gruncie rzeczy trują lokalną społeczność. Jak wygląda sprawa komunikacji z trójmiastem czy tylko auto?, jak sklepy czy można na miejscu zaopatrzyć się w np. w lokalne wyroby, jestem fanem zdrowej żywności, czy lokalna społeczność skupia się wokół czegoś, jakiś dom kultury zajęcia dla dzieci, boiska, chale sportowe, jakiś lokalny klub itd.? i gdzie w końcu szukać ofert sprzedaży działek, mam tu na oku jedną na Matejki i jedą na ul Myśliwski Dwór. Czy ta lokalizacja jest strasznie zaciszna?, jednak chciał bym mieć sąsiadów nie szczere pole dookoła. W maju przyjadę się rozejrzeć a teraz muszę zrobić rozeznanie żeby nie zaczynać od zera, czas znacznie ograniczony. Dziękuje za każdą wskazówkę i info z góry i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Damian, my jak ty nie znam okolic trójmiejskich okolic...czy masz więcej info o tych rejonach. Mój e-mail annaw81@hotmail.com
Możemy popisać do siebie , i wymienić się info
Myślimy o kielnie ale tez myślimy cos w kierunku Wejherowa...jak pisałeś chcemy spokoju, ale nie odludzia całkowitego...jakiś sąsiad i sklep by się przydał. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Damian, kilka lat temu przeprowadziłem się z 3city do Kielna. Szukałem spokoju, ekologii...Na początku byłem urzeczony. Niestety, ochrona przyrody to jest tylko na ustach włodarzy. Teraz wiem dużo więcej. Na żadną ekologię nie licz, kasę robi się na wszystkim na czym można. Czyste jezioro, drzewa, ptaki...zwierzaki-wartość opału, wysypiska śmieci i jedzenia. Ad opału, czasem strach przechodzić koło niektórych domów. Dym zawsze czarny jak smoła...śmierdzi niesamowicie. Co do transportu nie jest różowo. Da się, ale nie liczył bym na pracę w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie bez własnego auta. Rada gminy skorumpowana, rządzi nimi wójt...który ludzi ma w głębokim. I co najgorsze nie ma opozycji, wszyscy się boją albo razem interesy robią. Urząd to czysta komunistyczna propaganda. Myślę, ze szukasz też w innych okolicach, na innych forach....zastanów się porządnie zanim tu przyjedziesz. Życzę byś znalazł miejsce, w którym będziesz szczęśliwy:-). Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Norbert myślę ze źle trafiłeś. Też mieszkam w kielnie od paru lat lecz pewnie gdzie indziej niz ty. Mianowicie dookola mnie nie ma starych domów tylko same nowe i maja nowoczesne piece na gaz. Powietrze czysciutkie. Nie mam doczynienia z tymi ze starych domow, najblizszy to ok. 1 km. Pracuje w gdansku jezdze autem krócej niz jak mieszkałem w gdyni centrum bo wtedy tez pracowalem w gdansku. Ogolnie polecam. Jak bym jezsze raz wybierał to tez tutaj. Tylko nie centrum kielna bo wiadomo kto tam mieszka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki wszystkim za rady na pewno wyciągnę jakiś wniosek i wypośrodkuje. To że stare komuchy i układy to pewnie jak w całej Polsce, dopóki starzy nie odejdą i oczywiście ci którzy zostali przez nich wciągnięci w tą anty polską machinę uprzykrzania życia i gnębienia tych którzy są niżej w hierarchii dopóty tak będzie ale na szczęście mentalność ludzi się zmienia mam nadzieję i chcę w to wierzyć. Co do ekologi to wiadomo każdy oszczędza nawet na opale takie realia w całej Polsce. Najgorsze są miejsca utylizacji odpadów, fabryki, anteny Gsm w bliskim zasięgu itd. Ktoś wspomniał o piecach gazowych czy gaz jest podciągnięty na całym terenie wioski? pewnie nie? ja raczej myślę o obrzeżach. a jak w końcu z dziećmi dzieje się tam coś ciekawego dla nich jakieś perspektywy spędzania czasu po szkole, społeczność skupia się wokół czegoś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gaz będą podłączać w Kielnie przynajmniej od strony Dobrzewina w tym roku w Wakacje, także spokojnie- dzieje się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam a przy jakiej ulicy w kielnie mieszkasz? Zastanawiamy się nad kielnem, ale wiadomo różne opinie. A my okolic nie znamy, pochodzimy z zachodniopomorskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam w Kielnie od 6 lat , przedtem trójmiasto m-2 że tak powiem. Miejscowość przyjemna, mieszkańcy też. Dużo młodych ludzi i nowych domów. Mieszkam na ul. Kaszubskiej - generalnie polecam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj a czym jest spowodowana to ilość wylewającego się jadu? Jakiś zatarg z gminą???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byle nie Kielno, jeśli już to okoliczne mniejsze wioski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dlaczego tak uważasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga ,uwaga na sklep groszek w Kielnie a szczególnie na dziunię ze sklepu.Oglądaj przed wyjściem zapakowany towar ,który tam kupujesz. Może spotkać cię przykra niespodzianka jak będziesz go wyjmować z reklamówki.Wczoraj kupiłam znicz ,ja pokazałam który chcę a dziunia ładnie go zapakowała do plastikowej torby,szkoda tylko ,że potłuczony.Skaleczyłam się nim jak zapalałam go bez wyjęcia z tej torebki. A jak go wyjęłam to szok - bo jak można traktować tak klienta. Wróciłam do sklepu z zarzutami a dziunia do mnie to pani sama pakowała.Riposta była błyskawiczna ,szkoda tylko że kłamliwa .Ale najważniejsze że dziunia dalej się dobrze ma. ALe każdy musi liczyć że, za swoje niegodziwe zachowanie kiedyś przyjdzie zapłacić.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ta pinda sprzedała mojej żonie spleśniałę ciasto od spodu. Od tamtej pory tam nie chodze. Tylko do Justynki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kielno to super wioska nie obrazajac nikogo ludziom z miasta którzy się tu sprowadzają nie dogodzisz wiec z całym szacunkiem musicie się do nas dostosować bo wiadomo na wsiach są gospodarstwa i nie zawsze pachnie perfumami a rolnicy pracują do pozna ,co do sklepów to wybieram Szemud jest taniej Sklepów dookoła pełno. Po za tym szkoła spoko będzie już niedługo basen dojazdy do trojmiasta dopasowane . Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spoko nic z tych rzeczy u nas nie ma. Tylko mieszkańcy z nieznanych powodów świecą w nocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Jak tam mieszkańcy Kielna? (9 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

Dzieje się... (9 odpowiedzi)

https://szemud.pl/aktualnosci/informacja-o-wyniku-i-przetargu-ustnego-nieograniczonego-na-sprzeda...

Dzisiejsza debata (118 odpowiedzi)

Proste zasady, a prowadzący i tak się pomylił. Pytanie do kontrkandydata i Kalkowski dostał 1,5...

do góry