Widok

Życie

Dzień dobry, chcemy z Rodziną przeprowadzić się do Banina (już znaleźliśmy dom) tylko chciałabym wiedzieć jak wygląda sprawa że żłobkami, przedszkolem, szkołą, z komunikacją i ogólnie jak w Baninie mieszka się? Czy mieszkańcy ogólnie zadowoleni są z tego miejsca?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Marta- przejrzyj forum lub zapisz się na grupe fb Forum BAnino i poszukaj odpowiedzi na swoje pytania bo te pytania powtarzają się dość często jeśli chodzi o BAnino. Trochę samodzielności ludzie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

lepiej nie...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Straszna wies.Zalezy w jakim wieku dzieci.Nasze sie nie mogly przyzwyczaic,wiec wyprowadzilismy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tu jest super, tylko ważne , aby wybrać odpowiednie miejsce do mieszkania. Jedno z lepiej rozwijających się miejsc przy granicy z Gdanskiem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Przy granicy z Gdanskiem to jest Rebiechowo.Jest tu brzydko,brudno,brak chodnikow.Wies jak za czasow PRL
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co tu sie rozwinelo?bo nie widac! A juz wiem .Jest Lidl ha ha ha
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

co się rozwinęło to Ci napiszę. Kiedyś był tu 1 sklep, apteka i poczta i nic więcej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ha ha ha .No tak ,jest dodatkowo Lidl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
szkoda odpowiadać na takie stwierdzenie , ale mamy turaj wszystko PKM, blisko lotnisko , obwodnica, znakomity dojazd do miasta i to z wielu stron. Skwer , sklepy , tutaj jest wszystko. Świetna szkoła jakiej w Gdańsku nie znajdziesz ( boiska , orlik , wielka hala) niezłe miejsca gdzie można zjeść , czego Ci brakuje ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

ze wszystkim oprócz jednego zgadzam się oprócz "znakomity dojazd do miasta"
jak ktoś lubi spędzać 3h dziennie w korku
ile ty tych dróg widzisz? do Gdańska jest 1, 1 pas w 1 kierunku i TYLE
to co w przypadku Banina było największą zaletą (bliskość 3Miasta) staje się powoli największym przekleństwem
a planów na rozwój tych dróg ni widu, tylko domy w polach jak grzyby po deszczu
i nie tylko w Baninie ale wszędzie wokół, już nawet pola w Tokarach obstawiają szeregami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

jest plan budowy obwodnicy metropolitalnej/Żukowa. Ma być węzeł w miszewie co będzie kuszącą alternatywą dla zapchanej nowatorów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no jasne i bedziesz jechał do Gdańska przez Miszewo, Żukowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt Cię na siłę nie trzyma.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
To spitalaj buraku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście polecam.
Mieszkam w Baninie od kilku miesięcy i nie wyobrażam sobie wrócić do Gdańska.
Zaznaczam, że nie mam samochodu, a do pracy dojeżdżam do na drugi koniec Gdańska także da się. Autobusy jeżdżą, sklepy są, knajpy też.
Ważne aby znaleźć spokojne miejsce na zamieszkanie i zdecydowanie polecam bardziej na uboczach i jak najdalej od takich ulic jak księżycowa czy Pszenna ze względu na płyty i masę przejeżdżających samochodów, w nocy i nie tylko to dość uciążliwe.
Odnośnie szkoły czy żłobka to się nie wypowiem. W każdym razie jest fajnie spokojnie i komunikacja też jest.
Trzeba wziąć pod uwagę fakt iż to wioska i tak jak ktoś tam wyżej wspomniał znajdują się tu pola uprawne więc musimy liczyć się z tym, że od czasu do czasu śmierdzi.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najlepiej posiadać 2 auta jest wygodniej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeciez wiadomo,ze kazdy mieszka tu z racji tanszych domow i mieszkan.Prosze wiec bez zadnych ideologii pisac
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

A i szczegolnie widac to Wasze korzystanie z dobrodziejstw Banins na zdj z facebooka.Jak tylko jest mozluwosc to uciekacie w weekendy z dziecmi do Gdanska
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

no ja np. nie jestem zainteresowany mieszkaniem w centrum Gdanska, wole zdecydowanie na wsi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo o wiele tansze jest mieszkanie na wsi niz w miescie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,kazdy z Was chce mieszkac na wsi ,tratatata.Tylko co rusz na forum chcecie przylaczac sie fo Gdanska i robic z Banina miasto
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

faktycznie jeden taki watek widzialem, ale watpie, zeby tam wiekszosc sie chciala dolaczyc , predzej jakis desperat, po co mam placic za wode tylko co w Gdansku ? Tutaj mam oplaty jak za darmo ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo się mieszczuchom śni "wsi spokojna, wsi wesoła" a realia są zupełnie inne. Chcieliby mieć udogodnienia jak w mieście a potem narzekanie, że jest inaczej czyli typowo jak na wsi. Jakis syndrom oderwania od rzeczywistości.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Weź się obudź człowieku już i wyciągnij tą rękę z majtek, wieś to była 5 lat temu. Że nie ma praw miejskich to świetle prawa jest to wieś ale rzeczywistość jest inna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ha ha ha zaraz padnę,to jest wielkawiicha ze sklepami.Takiej brzydkiej prlowskiej wsi to swiat nie widział
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry