Widok

mapy na trasę pieszą

cześć,
mam pytanie do organizatorów, lub doświadczonych harpaganów, odnośnie map których można będzie używać w czasie marszu.
Organizatorzy umożliwiają zakup mapy turystycznej "Ziemia Kaszubska"
w skali 1:100 000, więc rozumiem, że można taką posiadać podczas marszu.
Posiadam jednak inną, dokładniejszą, mianowicie: "Nadmorski Park Krajobrazowy" Mapa turystyczna, 1:50 000.
Czy korzystanie z takiej mapy będzie zabronione?
Byłem na H23, i uważam, że ksero otrzymanych map było niezbyt czytelne, stąd chęć wzięcia własnej mapy. Chyba że jest to jedno ze świadomie wprowadzanych przez organizatorów utrudnień, wtedy oczywiście z przyjemnością zastosuję się do tych warunków.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O ile nic się nie zmieniło w tej edycji (w co szczerze wątpie), to sytuacja wygląda następująco: można korzystać ze swoich kolorowych mapek, wszelkich wydawnictw i obszarów. Jeden mankament, to skala nie większa niż map oferowanych przez organizatorów, czyli 1:50 000. Tak więć mogą być mapy 1:100 000, 1:200 000 itp. Wykluczone są natomiast 1:20 000 np.
Jeśli gdzieś uchybiłem zasady Harpagana, to proszę Organizatorów o szybką korektę, ale do tej pory było chyba tak jak piszę. To tyle do zobaczenia w Pucku! Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie większa... A ta sama?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mapa w skali oferowanej przez organizatorów również nie jest zabroniona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak zaczynalem startowac (pierwszy raz na H21), to chodzily sluchy, ze w kolerze mozna miec tylko setke. dokladniejsza dostajesz skserowana czarno-biala. korzystanie z kolorowych w skali 1:50 000 lub dokladniejszej pozbawia rajd dodatkowego smaczku w postaci niedokladnosci i braku aktualnosci posiadanej mapy. jednak nie slyszalem, zeby kogos za posiadanie takiej mapy zdyskwalifikowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam to co napisał Crow. Można mieć mapę w skali 1:50000 kolorową, z tym że akurat mapy "Nadmorski Park Krajobrazowy" ze względów merytorycznych osobiście nie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam udać sie do urzedu wojewódzkiego w Gdańsku i tam nabyć odpowiednie mapy w skali 1:50 000. Są one dozwolone przez organizatorów (sam dysponowałem taka na ostatnim Harpaganie) ,a co więcej to właśnie z nich organizatorzy kseruja mapy które są dawane uczesnikom rajdu. Mapę taką najlepiej zalaminować dzieląc na kilka części ,co wydatnie poprawi jej funkcjonalność jeśli chodzi o szybkie odczytanie jej treści ( jest twarda nie gnie się podczas marszu ico więcej laminat powoduje że w nocy jest wyrazniejsza w odczytywaniu przy świetle latarki. )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A pamiętasz Phantom, że dla mnie też miałeś kupić mapy? Odezwij się, to powędrujemy. Byłem ostatnio w Puszczy Kampinoskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
phantom, a ile lapie km w rownoleznikowo i poludnikowo lapie arkusz takiej mapy -
bo na rowerowym ma to znaczenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co sie orientuje rowerzysci moga korzystac z map 1:00 000 takrze chyba nie morzesz korzystac z mapek dla piechurow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0