Widok

branie/ palenie oleju

Ile waszym zdaniem sprawny samochód może spalić oleju na 1000 lub 10000 km? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektóre auta biorą więcej, niektóre mniej. Zależy od silnika. Ale generalnie, jeśli auto bierze ci więcej niż litr na 10tys km, to powinieneś się tym zainteresować. A z pewnością dokładnie obejrzeć silnik (głównie od spodu), bo moze to nie spalanie oleju a jakiś drobny wyciek.

W Audi S5 bodajże na kanale zachara typ powiedział że chyba 10l na 10tys km mu bierze i aso mówi że ten typ tak ma
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie sprawdziłem bo uwierzyć nie mogłem. Powiedział ze 1-1.5l na 1000km i to po tym jak wyczyścił silnik z nagaru bo wcześniej brał tyle na 500km

W TSI i innych temu podobne to normalne. Solidna niemiecka technologia. Kumpel ma A6 m(190k przebiegu) i co miesiąc litr musi wlać, a przyjeżdża jakieś 600-800km. Inny ma Avensisa i ostatnio mówił ze musiał wlać dwa motodoktory bo ma już dość dolewania oleju ( 400k przebiegu). Wniosek taki ze znaczna cześć samochodu pali lub tez gubi olej.

Bardzo dobry artykuł na ten temat. https://www.auto-swiat.pl/porady/wszystko-o-silniku/dlaczego-silnik-bierze-olej/mzke5tg

Inne tematy z forum Motoryzacja

Benzyna wlana do diesla :/ jakie skutki? (83 odpowiedzi)

Właśnie się dowiedziałam, że mi tata w pt zamiast ropy wlał do baku benzynę... Bak nie był...

Stłuczka (8 odpowiedzi)

Cześć, chciałem się trochę rozeznać w temacie odszkodowań. W ubiegłym miesiącu miałem stłuczkę...

co sadzicie o fiacie siena 1.4 (16 odpowiedzi)

Witam:) Mam okazje kupic w/w fiata 1.4 benzyna, rocznik chyba 1998 z przebiegiem ok. 100 000km...

do góry