Widok

branie/ palenie oleju

Ile waszym zdaniem sprawny samochód może spalić oleju na 1000 lub 10000 km? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektóre auta biorą więcej, niektóre mniej. Zależy od silnika. Ale generalnie, jeśli auto bierze ci więcej niż litr na 10tys km, to powinieneś się tym zainteresować. A z pewnością dokładnie obejrzeć silnik (głównie od spodu), bo moze to nie spalanie oleju a jakiś drobny wyciek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Audi S5 bodajże na kanale zachara typ powiedział że chyba 10l na 10tys km mu bierze i aso mówi że ten typ tak ma
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie sprawdziłem bo uwierzyć nie mogłem. Powiedział ze 1-1.5l na 1000km i to po tym jak wyczyścił silnik z nagaru bo wcześniej brał tyle na 500km
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W TSI i innych temu podobne to normalne. Solidna niemiecka technologia. Kumpel ma A6 m(190k przebiegu) i co miesiąc litr musi wlać, a przyjeżdża jakieś 600-800km. Inny ma Avensisa i ostatnio mówił ze musiał wlać dwa motodoktory bo ma już dość dolewania oleju ( 400k przebiegu). Wniosek taki ze znaczna cześć samochodu pali lub tez gubi olej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry artykuł na ten temat. https://www.auto-swiat.pl/porady/wszystko-o-silniku/dlaczego-silnik-bierze-olej/mzke5tg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli silni bierze olej i macie nagar to znaczy że kiepski olej wlewacie i lepiej go wymienić zanim będzie jakaś awaria silnik się zatrze czy coś. moge polecić swój olej Hyundai XTeer - nie ma nagaru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Silnik do którego trzeba dolewać olej pomiędzy wymianą oznacza silnik do remontu. Mogą to być w najlepszym wypadku simeringi na popychaczach zaworów ,gdzie wymiana ich nie stanowi żadnego problemu. Gorzej jest, gdy są luzy na tłokach wówczas pierścienie są do wymiany. A to już remont poważny i kosztowny.
Inna sprawa, gdy ktoś wlewa do silnika z dużym przebiegiem olej 5W30 i myśli ,że robi dobrze. g*wno prawda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A jak auto ma duży przebieg, to jaki olej trzeba wlewać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tak to jest właśnie z forami i mongolskimi teoriami zasłyszanymi od szwagra brata kumpla którego teść miał i mu się pier..lil...olej się wlewa taki jaki powinien być przewidziany do danego silnika a przechodzenie wraz z przebiegiem z syntetyka na pół lub nie daj Boże mineralny to duży błąd(poza nielicznymi wyjątkami gdzie faktycznie to może pomóc).Robiłem setki silników i różne rzeczy widziałem,natomiast jeśli ktoś wlewa badziewie i zmienia longlife to potem jest jak jest.Osobiscie uzytkuje benzynowa Primerę P11 2.0(ponad 720tys km),Lancera 2.0(580tys km)i Corolle 1.4 450tys km)i wszystkie jeżdżą na 5w30 lub 5w40,żadnych wycieków czy dolewek poza corolla ok0,5l na 10tys km a idąc tym tropem już powinienem o zgrozo 15w40 wlewać.Podstawa to dobry olej i wymiana max co 10tys km ,więc jak widać można.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To był sarkazm, he, he, he...liczyłem na odpowiedź autora wpisu trzy pozycje wyżej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wlewaj olej półsyntetyk 10w30 dobrej, znanej firmy i nie słuchaj bzdur. Jeżdżę samochodem ponad 50 lat i nigdy nie byłem w żadnym warsztacie samochodowym . Wszystko sam robię ,bo wtedy wiem ,że auto mnie na drodze nie zawiedzie. I tak jest cały czas. Zasada jest taka : - kto nie zagląda pod maskę auta w domu , w garażu to w przyszłości będzie zaglądał na szosie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

1.Dolewka oleju pomiędzy corocznymi wymianami oznacza silnik do remontu??-Litości
2.Volvo D5,jeżdżę na 5w30 odkąd silnik przekroczył 300tys.Obecnie ma ponad 550tys i żadnych wycieków z uszczelniaczy lub tym podobne. Dolewka około litra oleju od wymiany do wymiany(rok lub 12 tys km).Czyli nawet nie przekroczona norma spalania oleju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Często w mniejszych silnikach różnica na podziałce między min a max jest tak mała,że kilkakrotne uzupełnienie w ciągu tych 10-15tys km powoduje złudzenie optyczne ciągłego spalania oleju,a suma summarum przy wymianie jak wejdzie te 3,5-4l z filtrem a kupimy bańkę 5l i starczy nam to od wymiany do wymiany to żadna tragedia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do "L" .
Dolewka pół litra co 12 tys. to żadna dolewka choć takiej nie powinno być w takiej marce auta. Ale to kwestia eksploatacji auta przez kierowcę . A jaką ma normę spalania oleju Volvo ?! Bo gdyby to był polski Fiat 125 to się nie zdziwię ale Volvo miałoby olej palić ???
- Ja przejechałem swojego czasu Ładą 1500 300tys.km. i nigdy nie dolewałem oleju pomiędzy wymianą co 10 tys.km. A wtedy nie było takich olejów jak dzisiaj , wtedy był na rynku polski Selektol.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nagar na denkach robi się wtedy , gdy silnik pali olej ,Kamilko. A pali olej wtedy ,gdy są luzy na tłokach lub simeringi na popychaczach są wyrobione . Innej drogi oleju do komory spalania nie ma . Rzadki olej w zużytym silniku też może się do tego przyczynić .
Inna sprawa jest ,dlaczego przedwcześnie powstają luzy na tłokach i pierścieniach .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Wniosek taki ze znaczna cześć samochodu pali lub tez gubi olej. -" A6 - 190k przebiegu ??? i 1l.oleju /800 km. ???
Bo są to już silniki "przejechane " a rzeczywisty przebieg jest dwukrotnie większy. Licznik grubo cofnięty. To są auta .które jak to mówi pierwszy właściciel , idą później do ludzi. Niech oni się martwią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Regularnie odwiedzam http://www.mlipinski.pl/rodzaje-dodatkow-do-oleju/ bardzo dobry fachowiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

do góry