Widok

budowa domu Różyny, Łęgowo

Pruszcz Gdański Temat dostępny też na forum:
Witam,
Zastanawiam się nad budową domu w wyżej wymienionych lokalizacjach - cena działki 800-1000m2 to ok.100tyś zł.
Na całą inwestycję - do stanu pod klucz mam 400 tyś. zł - czyli na budowę pozostaje mi 300tyś.

Pytanie czy jest możliwe wybudowanie domu za takie pieniądze(łącznie z kosztami urzędniczymi, projektami itd.)???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dopiszę jeszcze, że mam na myśli budowę domu do 140m2 z jednym garażem i bez podpiwniczenia - tak żeby starać się o kredyt w rodzina na swoim...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się, ż powinieneś się zmieśić w 300tys. Spróbuj poszukać mniejszej działki, ok. 500m2 to koszta Ci się zmniejszą i zostanie więcej na budowę domu. Choć niestety znalezienie takiej działki graniczy z cudem (w obrębie 20km od Gdańska widzę tylko 800-1000m2 i większe). Sama zastanawiam się nad budową domu, ale szukam małej działki, nie potrzebuję 1000m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mój dom pod nazwą dom na polanie ma 132m kw + garaż 18m kw, ziemię mam w Różynach 900m kw. Koszt domu wg archonu stan pod klucz to 290tys więc w 400tys spokojnie można się zamknąć. działka kosztowała 90tys. A dodatkowo oferuję zakres usług wykończenowych, dociepleniowych, izolacyjnych tomekotto@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Koszt wg. Archonu" UWAGA - jest o wiele zaniżony, tak specjalnie żeby projekty lepiej się sprzedawały ... wiem przerabiałem , budowa domu za 400 tys z działką w dzisiejszych czasach ? to chyba jakieś nieporozumienie , wyjdzie więcej i to na pewno ze wszystkim: z pozwoleniami biurokracją , przyłączami prądowymi , instalacjami no i jeszcze odbiory, aha i do tego szalejące ceny art. budowlanych + budowlańcy którzy myślą że są gwiazdowami - każden jeden prawie, przerabiam to od ponad roku i raczej nie polecam budować w obecnych czasach , chyba że chcesz osiwieć ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależny na co sobie tam będziesz chciała pozwolić jak chcesz totalny luksus to będzie troszkę za mało. Ale na przyzwoite wybudowanie i wykończenie to powinno spokojnie starczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Jak już jesteśmy przy budowie domu to pamiętajmy też o kominach wentylacyjnych https://nasady-kominowe.pl/453-rura-1000-mm-izolowana-ocynkowana.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Hejka. Pamietajcie też o odpowiedniej nasadzie kominowej czy https://nasady-kominowe.pl/258-rura-kominowa-czarna-gr-2-mm-1000-mm.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie opamiętajcie się, siądź człowieku i zrób kosztorys, dowiedz sie w urzędach jaki jest koszt projektów, przyłączy, zorientuj sie ile kosztują panele/deski, kafelki, armatura, bo "wykończeniówka" cię wykończy. Ktoś Ci powie, tak 300tyś. wystarczy, ale ten ktoś może ma blachodachówke, a ty chcesz mieć np. dachówkę ceramiczną barwioną w masie. A jesli ja Ci powiem, 300tyś. to mało to co ? Nie odbieraj tego jako złosliwość, nie tak dawno skończyłam budowę :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze jedno, rada powyżej, żeby poszukać mniejszej działki, no cóż, jak już ma się dom to trzeba mieć kawaleczek dookoła, a nie płot pod oknem z kazdej strony, po drugie w każdym gotowym projekcie jest podany koszt pod klucz ORIENTACYJNY !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chcemy mieć w domu schody, coś w tym stylu - http://www.schodyprudlik.pl/site/galeria
Jaki będzie koszt wdrożenia czegoś takiego w domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamy działkę w skowarczu, tam ceny za uzbrojone dzialki wynosza ok 70-80 tys, do kolejki ok.800m. dom zamierzamy zdbudowac drewniany, cena ok 314 tys brutto pod stan deweloperski.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie da się z góry przewidzieć ile wyniesie budowa domu. Jak masz orientacyjny koszt domu 300tyś to dolicz sobie spokojnie 50tyś na inne sprawy. Budujemy właśnie dom drewniany, cenę znamy z góry ale doliczamy do tego m.in. fundament min. 20tyś., dach z bachodachówki ok. 15tyś., projekt i podłącze kanalizy, wody, prądu - dobrych parę tysiów (sam kabel zew. wyszedł 2 tys.), komin+kominek, gaża kierownika budowy, syst. ogrzewania itp itd.
I długa lista innych wydatków, a gdzie wykończenie...
Trzeba dobrze policzyć i zrobić spory zapas w potfelu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie, ze doliczamy ok 4o tys. wiemy, jaki zakres prac wykonaja, ale dodatkowa kasa bedzie potrzebna. projekt gratis, popma ciepla i ogrzewanie podlogowe gratis, chociaz cena za metr wyzsza niz w innych firmach. bylismy w 4 miejscach ceny za ten sma projekt 100 róznicy miedzy tymi firmami!. kanaliza bedzie w przyszlym roku, fundament juz w ceniem kominek, armatura jest po naszej stronie, kierownik ok 4 tys.

a mozesz mi na prv albo maila napisac jaka firme wybraliscie?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budujemy dom na kaszubach i dom jest budowany przez lokalnego poleconego stolarza i jego pracowników. Budowa trwa od tygodnia więc polecę dopiero jak zbuduje :)
Jak szukaliśmy wykonawcy to ceny rzyczywiście się bardzo różniły, nawet o 50%, generalnie im większa firma/więcej pracowników to było drożej. Z drugiej strony to też dobre rozwiązanie jak jedna firma robi wszystko kompleksowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oki, my na nastepna wiosne, wiec czekam na info:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga M. a Wy z jaka firma budujecie?

pompaciepla i podlogowka gratis to swietna oferta.

czy ta firma zalatwia rowniez pozwolenie na budowe?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawdz wiadomosc:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja trochę z innej strony, wie ktoś jak sie dojezdza powiedzmy na 7 rano do gdańska z łęgowa/różyn? jeździ ktoś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na 6:30 jedzie się dobrze na 7 jedzie się beznadziejnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za info, wygląda na to ze musze to przetestować :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto zastanowić się nad kupnem gotowego domu. Aktualnie można już wyrwać np. w Pszczółkach (to lepsza lokalizacja niż Różyny) dom o podobnych parametrach za np. 450tyś zł. Policz czas przez który będziecie budować i koszty zdrowotne, a zobaczysz że obecnie nie warto się w to bawić.
I jeszcze jedno. Uwierz że decydując się na dany projekt zawsze później będziesz żałować, że mogłem wybrać inny, coś zmienić. Dlatego projekt idealny uważam że nie istnieje bo potrzeby ciągle się zmnieniają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
To w dużej mierze zależy czego oczekujesz od przyszłego domu. Za te pieniądze willi nie postawisz, ale możesz mieć fajny i przytulny domek :) Warto sobie poprzeglądać różne projekty na stronkach internetowych. Wiem, że forma Alians zajmuje się budową bardzo funkcjonalnych domów, ale zarazem dość tanich (nawet jak na rynek polski, gdzie ostatnio dzieją się różne rzeczy....).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
o dziwo, ale muszę się zgodzić z moją przedmówczynią, bo z doświadczenia wiem (z doświadczenia z firmą Alians), że można w jakiś sposób spełnić oczekiwania co do domu i nie koniecznie "uwalić" się kredytem na najbliższe 50 lat
budowa domu to odważna decyzja, ale dobrze przemyslana może dać wiele satysfakcji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świetnej jakości drzwi wejściowe oraz bramę garażową polecam zamówić od firmy handbud. oferują modne i solidne produkty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do budowy domu polecam zastosować prefabrykaty keramzytowe firmy krosbud. wykorzystałem je przy budowie swojego domu i świetnie się sprawdzają, to doskonały materiał do konstrukcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do aranżacji ogrodu polecam firmę Magic Gardens. Oferują gustowne i praktyczne rozwiązania. Ogród wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest wygodny i łatwy w pielęgnacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, Pamiętajmy też o osprzęcie odpowiednim https://www.abl-polska.pl/elektromobilnosc/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (182 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

meble na wymiar (8 odpowiedzi)

kto co poleci

Gdzie skup złomu z dobrymi cenami ? (7 odpowiedzi)

Gdzie w trójmieście znajdę skup metali kolorowych z najwyższymi cenami ? Chodzi mi o miedź ,...

do góry