Widok

cena prądu

Szanowni Państwo, okres przedświąteczny może nie sprzyja rozważaniu o kosztach za prąd, zgłaszam go bo warto się zastanowić, czy nie jesteśmy wyzyskiwani, a może oszukiwani. Przez przypadek otrzymałam równocześnie dwa rachunki za prąd, jeden na adres mieszkania w Gdyni, drugi w Bojanie. Na str. 2 rachunku w tab 2 - rozliczenie dystrybucji poz 1 - opłata abonamentowa -(stała) W Bojanie wynosi 1,5800. , w Gdyni 0,5800. Wyjaśniono mi w Enerdze- Obrót, że różnica wynika z tego, że W Gdyni odczyt jest zdalny a w Bojanie przez dokonuje go pracownik. Jednostka miary- MC .
Przed paroma laty (2-3) były wymieniane liczniki, informowano mnie wtedy, że odczyty będą zdalne.
Zróżnicowana jest też "opłata przejściowa" (zmienna) -ostatnia poz. , w Gdyni wynosi 0,0200, w Bojanie 0,3300. - MC, ta podobno zależy od wielkości zużycia prądu.
Na co dzień się tym nie zajmujemy ale chyba trzeba, bo po 1 stycznia opłaty znacznie wzrosną. Doliczą jakąś mocową, może słupową, drutową, wichurową, gałęziową nie chcę podpowiadać, jaką jeszcze.

Wszystkim życzę miłych świąt.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0


od 2015 do wszystkiego jest doliczane Jarkowe, na wzór Janosikowego, wywodzącego się z głęboko zakorzenionej myśli narodowej "a żeby wszystkim było gorzej". A z energą nie wygrasz, będą chcieli to podwyższą dwa razy i można ich cmoknąć, nie podoba się to prąd z agregatu bo alternatywy nie ma.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fotowoltanika
Amen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fotowoltanika
Amen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A odczyt licznika osobiscie i podawanie przez internet ma wplyw na cenę? Ktoś wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Zmień pracę, weź kredyt. Emigracja to też jakaś szansa." A tak na pół serio, dobrze że nie ma opłaty od głupoty. Przy natężeniu jej w twoim poście. "Poszłabyś z torbami"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Bojano

Zakup bliźniaka (27 odpowiedzi)

Cześć Wszystkim, Planuje przeprowadzenie się do Bojana z Gdyni. Aktualnie mieszkamy w bloku na...

Jakieś wieści z bazarku? (184 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

wybory kopertowe (12 odpowiedzi)

Czy nasz wójt odmówił wydania danych- PESEL mieszkańców gminy w związku z wyborami kopertowymi?...

do góry