Widok

ceny paliw w aglomeracji - pytanie

Cześć. Czy ktoś mógłby mi racjonalnie wytłumaczyć, skąd taka różnica w cenie paliw na obszarze: Żukowo, Banino, Gdynia, Rumia.
W przypadku LPG różnica wynosi 30 groszy za 1 litr i nie dotyczy to stacji "krzak" ale firmowych. Konkretny przykład, sobota 26.01 Orlen w Żukowie :2,31 zł, Orlen w Rumii: 2,01, BP w Rumii: 2,01.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rumia należy do tzw "małe trójmiasto"
no i ceny są małe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czynników jest wiele. Najem, wielkość i rodzaj konkurencji, pazerność (marża) kierownika/właściciela. Jednym słowem wolny rynek Panie...

Co nie zmienia faktu, że ceny paliw utrzymują się na stałym poziomie mimo iż powinny być nieco niższe. Np o 10 groszy nowego podatku. Ale też trzeba liczyć to iż od dołka z 24.12 kiedy baryłka była po 51 dol to teraz cena jest mniej lub więcej 10 dol wyższa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dużo zależy od wygód np. czy ma drzwi które same się otwierają czy trzeba sobie otworzyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Racjonalnie ? prawo popytu i podaży. Skoro 30 groszy droższy gaz kupi średnio tyle samo osób pod żukowem, co pod rumią, to czemu nie mieć takiej ceny, skoro ta sama ilośc klientów przyniesie znacznie większy zysk ? jak zacznie spadać liczba klientów, to zmniejszą cenę, gwarantuję. Ale widocznie dopływ jest ciągle duży (bo nie każdy jeździ do Rumii, zeby wiedzieć że tam jest taniej, a pojechanie tam specjalnie nie pomoże oszczędzić, bo te 30 groszy wypalisz w podróży :P).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co za wymiana myśli nieskrępowanych, jeden głą...b zadał pytanie, które kwalifikuje go do intelektualnej wspólnoty ludzi z odosobnienia a znajduje się grupa bystrzaków rozeznanych w ekonomii i zasadach "wolnego rynku", jesteśmy pod pełnym wrażeniem, czyli takim FOOL!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pytałem z czystej ciekawości, wydaje mi się to o tyle dziwne, że różnica w cenie na tak małym obszarze jest dość znaczna. Wcześniej mieszkałem w Łodzi i tam takich różnic w cenie nie było i nie ma. Do tego sugerowałem się także faktem, ze "pod ręką" jest Lotos.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gwoli wyjaśnienia, w Rumii bywam 1-2 w miesiącu po prostu u znajomych. podobna dysproporcja między Baninem/Żukowem jest także w Gdyni (Orlen przy Tesco , koniec Obwodnicy)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli prowadzi Pan z ciekawości, badanie rynku to zapraszam do Płocka.
Paliwo Orlenu najdroższe w Polsce bez względu na rodzaj, według mieszkańców jest tak drogie dlatego że jest "najświeższe"?!
Ta zasada może być przełożona na Lotos , tym bardziej że za chwilę Lotosu nie będzie jak stoczni i hut!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby dlaczego Lotosu nie będzie.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orlen kupi Lotos i zmonopolizuje cały rynek. Taki sobie znany przekrecik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry