Widok

co to może być?

Witam, na początku dodam, że podobny wpis zamieściłem na Forum dzielnic Gdyni "Obłuże". Nie było żadnej reakcji więc może tutaj na większym niż "dzielnicowym" forum ktoś da znać.
Mieszkam na ulicy Podgórskiej, na 10 piętrze, z którego mam piękny widok m.in. w stronę Estakady Kwiatkowskiego aż do miejsca gdzie skręca ona w las oraz widok w kierunku na lotnisko.
Od dłuższego czasu od około 3-4 miesięcy obserwuję własnie na kierunku w stronę lotniska, nad lasem, obiekt który ciężko zidentyfikować. Nadlatuje średnio co drugi-trzeci dzień, czasami każdego dnia, przeważnie z kierunku wschodniego ale czasami zachodniego. Jest to mniej więcej pomiędzy godziną 22 a 23. Zatrzymuje się praktycznie w tym samym miejscu. Nie wydaje żadnego dźwięku. Wpierw oglądałem go przez lornetkę ale przybliżenie w celu rozpoznania nic nie dało. Mam też teleskop. Przybliżenie zdecydowanie większe ale też nie można właściwie rozpoznać co to jest i jakiego jest kształtu. Jedyne co widać to dwa białe (?) światła po przeciwnych stronach oraz jedno czerwone (?) po środku.
Najdziwniejsze jest to, że światła pulsują, białe światła zbliżają się wolno do siebie do światła czerwonego i powoli ich jasność zanika. Trwa to różnie, do około 10-15 min. Obiekt się wtedy nie porusza a znikające światła nie są wynikiem jego oddalania się tylko przestają po prostu świecić.
Oglądałem to wczoraj (18.08) przez teleskop chyba najdokładniej od początku obserwacji obiektu. Nie można rozpoznać kształtu, obiekt po zatrzymaniu nie porusza się później, światła pulsują i jak pisałem wyżej w niewyjaśniony sposób zbliżają się chyba do środka obiektu i powoli zanikają. Zapewniam, że nie jest to złudzenie tym bardziej że zrobiłem parę zdjęć, dobrym aparatem, z w miarę dużym przybliżeniem ale nie rozwiązują one zagadki co to może być. Widać tylko światła na zdjęciach. Helikopter odpada bo nie ma charakterystycznego dźwięku i świateł a także jego sylwetka charakterystyczna nawet w nocy jest do rozpoznania. Może dron ale po co od 4 miesięcy lata i zatrzymuje się w tym samym miejscu i znika nie poprzez odlecenie z miejsca tylko przez zanikające światła? No i musiałby być dosyć dużych rozmiarów i mieć spory zapas energii aby tak długo stać w miejscu.
I na koniec dodam, że wczoraj (19.08) było dokładnie to samo!!!!!!
Może ktoś wie co to jest? Może ktoś dokonał podobnych obserwacji?
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Satelity
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stellarium sobie kolego na telefonie lub w kompie zainstaluj- wykluczysz satelity starlinki itp ,potem zainstaluj radar z
adsbexchange zeby wykluczyc maszyny np wojskowe -potem moze okazac sie ,ze janusz cierp z taxi bawi sie dronem (sprawdzone)czekajac na nastepny kurs. pozdrawiam i zycze udanych łowów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inne

Potrzebuję pożyczki (5 odpowiedzi)

Dzień dobry! Pilnie potrzebuję pożyczki. Gdzie mogę znaleźć pomoc online?

Upadłość Konsumencka proszę o namiary (11 odpowiedzi)

Bardzo Was proszę o podanie namiarów na prawnika/prawników którzy dobrze znają temat związany z...

czy warto brać szybkie pożyczki? (105 odpowiedzi)

Chciałabym zapytać co sądzicie o szybkich pożyczkach... Potrzebowałabym trochę pieniędzy, ale...

do góry