Widok

decyzja 500+

Witam, mam pytanie do osób składających wniosek na "pińcet plus" przez internet, czy otrzymaliście już decyzję? Osoby z przodkowa czy niektórych dzielnic Gdańska już mają wypłacone, a tu nawet brak decyzji i to mnie zastanawia, czy coś zrobiłam źle czy gmina taka opieszała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skladalam elektronicznie 01.07 i mam juz pieniadze na koncie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wniosek skladalam przez empatie a decyzje na maila dostalam po ok 7 dniach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Decyzję dostałam około 15 lipca na maila . Pieniądze wypłacone 31 lipca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
cholera, to może alfabetycznie jadą i muszę jeszcze poczekać. A Decyzję dostaliście wcześniej na emaila czy tylko kasę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałem kasę. Bez decyzji. I też składałem wniosek 01.07
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My składaliśmy 02.07 przez swój bank i jeszcze decyzji nie dostaliśmy dzwoniłem do gminy i powiedzieli mi że mają czas do końca września z decyzjami także im się nie spieszy z tym lecz pani powiedziała że prawdopodobnie będą wypłacać pod koniec tego miesiąca z wyrównaniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja Skladalam 3.07 i dzisiaj dostałam decyzję, banino
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

swiadczenie 500+ nie wymaga wystawienia decyzji -przyznawane jest bez kryteriow
skladałam na 1 dziecko przez bank 02.07 otrzymałam informacje z mopsu w zukowie w formie elektronicznej o terminie wyplaty swiadczenia w sierpniu z wyrownaniem, ale z tego co sie orientowałam Ci ktorzy korzystali ze swiadczenia wczesniej dawno juz dostali.
w kazdej gminie inaczej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A robić to nie ma komu... Nie wstyd tak wcale z moich odatkow żyć...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Akurat ja robię, dużo, długo i podatków płacę tyle, że pewnie na oczy tyle nigdy nie widziałeś. Nie dostałam decyzji więc myślałam, że coś źle zrobiłam, stąd pytanie. Lepiej żeby te pieniądze dostały rodziny z dziećmi niż Rydzyk i drobne pijaczki pod mopsem, bo znając sytuację na wiejskiej na pewno gdzieś by przepadły więc nie ma się co łudzić, że byłoby lepiej. Nie dziwię się wcale, że jest niż demokracyjny skoro ceny są takie a nie inne, miejsc w żłobkach i przedszkolach nie ma, mało kto może sobie pozwolić na urlop wychowawczy, chociaż uważam że zamiast żywej gotówki na konto lepsza byłaby ulga podatkowa w tej samej kwocie i wyrównanie dla osób na wychowawczym ale zatrudnionym.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Ceny są takie a nie inne", bo trzeba jakoś budżet podreperować z VATu, luka po wypłatach 500+ jest coraz większa, "miejsc w żłobkach i przedszkolach nie ma", bo brakuje kasy na budowę nowych z tego samego powodu. I tak dalej, i tak dalej...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To całe 500+ to zwykłe kupowanie głosów wyborczych za żywą gotówkę. Tak samo jak 13-ta emerytura... Zamiast zorganizować darmowe szczepienia, żłobki/przedszkola, wyzerować VAT na artykuły dziecięce, zapewnić niezmienność podręczników w szkołach to dają 500 zł do 18-ego roku życia, gdzie potrzeby finasowe są wyższe kiedy dziecko ma poniżej 7 roku życia. No ale kupowanie głosów wszak działa lepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niż demokracyjny brawo podpisuj się Madka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi anonimie, czyżby Tobie nigdy słownik nie spłatał figla? Madkę to może masz Ty, bo normalna nauczyłaby, żeby nie osądzać innych po jednym błędzie w internecie.

Nie przypominam sobie aby przed 500+ ceny były niższe, więc to nie stąd. Ludzie boją się mieć dzieci i to tyle w temacie.

Dzięki za odpowiedzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja składałam wniosek przez internetową stronę mojego banku 4 lipca. Decyzji nie dostałam (tak wiem nie jest wymagana w przypadku 500+, ale poprzednio dostałam), ani żadnej informacji z GOPSu. Dzisiaj dzwoniłam do Urzędu, żeby potwierdzić, czy mój wniosek wpłynął i dowiedziałam się, że realizują aktualnie wnioski złożone 3 lipca - zatem realizują zgodnie z kalendarzem, a nie alfabetycznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry