Widok

droga pszenna

Drodzy mieszkancy ulicy pszennej mam do was pytanie czy wy składaliscie sie na płyty które leżą na waszej ulicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

składaliśmy się dawno temu na płyty które leżą na księżycowej jako, że wówczas był to jedyny przejezdny trakt w okresie wiosenno jesiennym do pszennej. Później stwierdziłem że to bez sensu ponieważ płyty yomb sprawdzały by się być może na drogach osiedlowych. Ale Pszenna księżycowa rolnicza to mają tak duże obciążenie ruchem, że z łatwością wskażę kilka dróg powiatowych w powiecie kartuskim które tak obciążone ruchem nie są. A po za tym ułożenie tych płyt daje gminie alibi, że przecież coś robi.... Tymczasem chodników brak wszędzie. Szczególnie na ul rolniczej, którą to dzieci wracają ze szkoły, a zgodnie z polityką wiceburmistrza "ułożymy tylko 4 płyty szerokości, to kierowcy będą musieli zwalniać" teraz sytuacja na rolniczej wygląda jak slalom gigant pomiędzy pieszymi czy tam matkami z wózkiem. Nie dziwię się ludziom że chcą dojść do szkoły pracy bez brodzenia w błocie. Dziwię się burmistrzowi, że może spać spokojnie. Bo niby wszyscy uważają, ale prędzej czy później ktoś na tej drodze zginie, bo zastosowane obecnie rozwiązania do tego doprowadzą. Już chyba lepiej bez tych płyt bo droga wówczas nieprzejezdna, a to powoduje że jadą tylko Ci którzy muszą dojechać do posesji. Tylko czy taki tok rozumowania można stosować w gminie i wsi o największym przyroście liczby ludności? Czy aby na XXI wiek to właściwe podejście. Jeżeli jesteś z Pępowa i chcesz youmby to dwa razy to przemyśl. Budowa dróg lokalnych to zadanie własne gminy. No ale ustawa o drogach publicznych mówiąc o drogach ma na myśli pełną infrastrukturę włącznie z chodnikami dla pieszych, oświetleniem itp. "wpuszczenie" youmbów to skazanie się na dożywotnie życie w prowizorce. Ale to Polaków sport narodowy. Byle było, byle jak...
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dosadnie i trafnie. Dodam tylko że księżycowa też jest bardzo uczęszczaną przez pieszych i tylko czekać na tregedie
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Księżycowej było już kilka kolizji - bez pieszych co prawda. Natomiast na LIpowej ( od Algidy do Pepowa) był wypadek śmiertelny swego czasu. Ksiezycowa to wogole jest temat rzeka ( w sumie nawet dosłownie na wiosne i przy większych deszczach), ale na razie wymieniają rozwalić jomby na Pszennej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja chętnie okupię szkody i wypadki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I po co to wymieniać , wypisywać od kilku lat . Wybory pokazały wszystko wg mnie . Nikt tu nie chce nic zmieniać jest dobrze jak jest . Boisko do piłki plażowej jest ważniejsze . Uważam że Banino powinno się odłączyć od gminy Żukowo i o to mieszkańcy powinni się wspólnie starać . Przodkowo jest tego przykładem.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ten swoje. To się wyprowadz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

No w całej gminie Przodkowo jest pewnie tyle mieszkancow co w samym Baninie. Gm Przodkowo to chtba cos kolo 7-8tys.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co to zmienia?

Problemem Banina jest duży dziki napływ mieszkańców, to że wydawane były pozwolenia na budowę bez zapewnienia dróg co teraz się odbija czkawką i nie ma sposobu żeby podgonić sprawy w 2-5 lat drogi wewnętrzne do wszystkich osieli to 15-20 lat jak nie więcej

dziki w znaczeniu że strasznie rozrzucone osiedla, nie na granicy dróg utwardzonych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

większym problemem o którym będzie się tu narzekać za rok jest budowa osiedli wokół Banina bez kanalizacji sanitarnej (ale bezczelnie w radiu chwalą się np kanalizacją deszczową). Mam tu na myśli wszystko wokół na granicy naszej wsi. Deweloperzy szybko to sprzedają, ale nikt nie mówi głośno że z osiedla ze 120 lokalami miesięcznie musi wyjechać 160 beczek ze ściekami. Pomijając uciążliwość odorową proszę się zastanowić jaki to będzie miało wpływ na nasze youmbostrady. To niby nie jest nasza wieś, ale pieniądze na utrzymanie tych dróg idą z tej samej kasy co i na Banino. Pojąć nie mogę jak na terenach Pępowa wydano decyzję zezwalającą na lokalizację mini falowców nie zobowiązując dewelopera do wybudowania sieci kanalizacji sanitarnej. W przeliczeniu na lokal byłby to koszt na poziomie myślę że nie większym niż obecna konieczność montażu zbiorników bezodpływowych. Czyli nikt by nie stracił a gmina czyli my zyskałaby szczęśliwych nowych sąsiadów. Naprawdę proszę sobie uzmysłowić, że gmina to ogół mieszkańców ją zamieszkujących, a burmistrz i urzędnicy to nasi pracownicy. I tylko od tego gdzie zawiesimy poprzeczkę zależy co będzie się działo. A czasami to naprawdę niewielki koszt, wymaga tylko prawidłowego zarządzania.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nasz deweloper budując domy (14szt.) 6 lat temu chciał podłączyć kanalizę, mamy 100 metrów do ciągu. Wyszłoby kosztowo podobnie jak budowa szamb. Gmina się nie zgodziła, bo jest nowy plan i całe Banino w ciągu 2-3 lat zostanie podłączone... Mijają lata a beczkowozy wciąż jeżdzą :( Czasem mam wrażenie, że nasi włodarze celowo działają przeciw nam :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyciąg z wczorajszego spotakania - Sołectwo - Gmina Żukowo:

11. Budowa ulic Pszenna i Księżycowa.

Rozpoczęliśmy rozmowy na temat budowy ulicy Pszennej i Księżycowej. Zaznaczyliśmy iż, strona południowa Banina jest bardzo zaniedbana pod względem stanu dróg oraz ilości dróg asfaltowych a budowę powyższych dróg należy prowadzić równocześnie i rozpocząć jak najszybciej. Wspólnie stwierdziliśmy że budowa ulic Pszenna i Księżycowa jest niezbędna. Problemem jest brak kanalizacji sanitarnej w części ulicy Pszennej, nieuregulowana szerokość drogi, nieuregulowana własność gruntu pod planowaną drogę.
Zaproponowaliśmy etapową budowę drogi:
2019 – Faza projektowa,
2020 – wykup gruntów pod budowę drogi,
2021-2022 –przystąpienie do budowy chodników oraz kanalizacji deszczowej która, powinna być wykonana równocześnie z budową kanalizacji sanitarnej,
2022-2023 – po wykonaniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej budowa nawierzchni jezdni,
Niestety nasza wersja nie spotkała się z aprobatą urzędników. Poinformowali nas że w przyszłym roku chcą rozpocząć przygotowania do stworzenia „koncepcji” budowy drogi a planowane rozpoczęcie fazy projektowej ma nastąpić za około 4-5lat.
Kategorycznie nie zgodziliśmy się z tymi planami zapowiedzieliśmy iż, będziemy dążyć do znacznie przyśpieszonej realizacji, przypomnieliśmy że jednym z punktów dla Banina w programie wyborczym kandydatów KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze była budowa ulicy Pszennej i Księżycowej.

Komentarz chyba zbędny.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby was tylu nie było to i problemu by nie było.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

gdybyśta ojcowizny na działki nie posprzedawali to by nas tylu nie było
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żukowo to chyba jedyna gmina w której jest za dużo mieszkańców..... A dalej nie ma nawet chodników dla dzieci
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem sformułowania "nieuregulowana własność gruntu". Przecież wiadomo która część jest gminna, a która prywatna. Nieuregulowane to takie gdzie nie można odnaleźć właściciela bądź jego spadkobierców. Ale to w żaden sposób nie wstrzymuje prac związanych z budową drogi. Mamy przecież spec-ustawę drogową, która to ustanowiła decyzję ZRID. Gmina z tej ścieżki korzystała przy budowie tuchomskiej. Dlaczego nie można by jej zastosować na pszennej. W skrócie: Gmina robi projekt, starostwo zatwierdza, a później oblicza odszkodowanie za grunty pod drogę dla osób które je utraciły. Jak nie ma właściciela to pieniądze do depozytu i tyle. Jak grunt gminie potrzebny pod drogę to go sobie gmina bierze. Co to jest nieuregulowana własność gruntu? Gminy to nie interesuje. To starostwo ma problem ustalić komu należy sie odszkodowanie. Wymyślcie jeszcze 30 problemów dla których nie można!! Ulicę Kubusia puchatka na rzecz gminy można było przejąć pod pozorem konieczności budowy kanalizacji. To nic, że projektu na tą sieć brak. Za 40 lat przy tych "energicznych" ruchach gminy będziemy budować, ale już teraz musimy ją przejąć i utrzymywać, bo na ulicy mieszka członek rady sołeckiej. Brawo rada, cieszymy się że nas tak wspieracie!!! Gdzie jeszcze macie własny interesik do załatwienia? Przestańcie symulować że się nie da. Przecież to wy byliście w komitecie który wygrał wybory w naszej gminie. I co z tym zrobicie? Od kiedy to urzędnicy ustalają co ma być budowane? Gdzie jest władza, burmistrz, rada gminy? Od kiedy to rada nic nie może? Przecież to rada uchwala budżet. Przecież urzędnicy pracują za nasze podatki i jak Ja im płacę, to mają robic to co ja im mówię! A jak nie to szukamy takiego który zrealizuje naszą wizję.

ile jeszcze przeszkód sobie wymyślicie??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga pszenna jest za wąska w niektórych momentach na chodnik. To się nie uda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

chodnik należy wybudować, najwyżej zwężenia drogi będą: przynajmniej wymusi to spowolnienie ruchu. Proste i skuteczne
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

jedyne miejsce gdzie pszenna jest za wąska, to jest między Fenixem a szeregami, ale ten kawałek podwórka no niestety - wypada odebrać, żeby te 20m drogi zrobić. Na pozostałej części potrafi być tak szeroko, że można by jezdnię i drogę rowerową z chodnikiem z obu stron zrobić i jeszcze zostanie miejsce (albo parkingi jakieś).

https://www.google.com/maps/@54.3875193,18.3835544,3a,75y,352.52h,72.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1sONN83yoIRadgoQLAzI4jlQ!2e0!7i13312!8i6656
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby chodnik miał być pociągnięty aż do Lipowej to tuż za Osiedlem Familijnym nie zmieści się, płoty z obu stron sąsiadują z płytami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok, tam też jest taki problem, faktycznie jest to kolejne 100m - no ale tak jak pisali wyżej, dobre miejsce na mijankę i uspokojenie ruchu, zwłaszcza, że tam jest potem taki odcinek gdzie chce się depnąć bo pusto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolega chyba nie rozumie - po powstaniu chodnika szmbowozy nie przejada. Jaka mijanka ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i widać podejście naszych wlodazy przeciągać ,przeciągać mataczyc , uzasadniać nieprawda , za 5 lat wybory i nich inni się martwią . Tylko pytanie za co oni i z czyich pieniędzy dostają zapłatę za te 5 lat ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pas drogowy na pszennej nie jest nigdzie węższy niż 6 m. To wystarczy na chodnik i mijanki w najgorszym razie.

A po co tu szambowozy. Wszyscy muszą być przyłączami do kanalizacji. Dopuszczenie do pozostawienia szamb to niszczenie naszego majatku wspólnego ( drogi) oraz środowiska. Do tego wywóz jest znacznie droższy i uciążliwy odorowo dla sąsiada. To, że ktos jest nie przyłączony powinno a ma możliwość przyłączenia powinno byc oblozone dodatkową opłatą roczną w wysokości kosztów jego przyłączenia. Njech mi ktoś poda choć jedną zaletę posiadania szamb. A drogę można budowac i tak po wybudo waniu sieci. No chyba ze chcemy budowac asfalty po to aby po roku je rozcinac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ile niby te szambowozy potrzebują szerokości? Nie przesadzajmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A sołectwo teraz tak się niby zaangażowało w walkę o nasze drogi. Czy takie plany pisane na kolanie nie wynikają ze zbliżających się wyborów? Jakoś trudno mi uwierzyć w szczerą chęć zmiany. Do tej pory planów nie było a teraz na koniec pojawił się plan modernizacji dróg i ulic Banina. Lepiej późno niż wcale.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wymieniali płyty na pszennej ale chyba pomineli kilka z wystajacymi prętami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

ACEL artykuły elektrotechniczne w Baninie (16 odpowiedzi)

Szanowni Państwo zapraszamy do nowo otwartego oddziału firmy ACEL ( http://www.acel.pl ) -...

Bezpieczeństwo "przedszkoli"w prywatnych domach (24 odpowiedzi)

W związku z tragedią w Koszalinie i śmiercią 5 dzieci w pożarze jesteście pewni że dzieci które...

Aparat ortodontyczny (9 odpowiedzi)

Witam, chciałabym założyć aparat na zęby. W Baninie to chyba tylko dr Kamila Bubeła, czy jakieś...

do góry