Widok

internet domowy lte od plus gsm ( zestaw ODU-IDU 300)

Proszę o konsultacje Bojańczyków, którzy mają i używają LTE Internet Domowy od plus gsm. wziąłem na próbę i jak na razie jest średnio.
Antena na dachu, kabel koncentryczny dobry ok 6 m do rutera, sygnał mam 4/5 kresek ( -84 dBm)

teraz ok 14:00 na Wi-fi 1 m od rutera przy 2.4 GHz mam Ping 42 Ms i D30/U10 ( Download 30 Mbps/ Upload 10 Mbps)
Mierzyłem od rana i było różnie, najwięcej 50/30 , raz 15/15 strasznie to pulsuje, najczęściej koło 25-35/ 10-20.

Ma na próbę też WAVE 40 Mb i też jest słabo, przeważnie 30/3 często 13/3 , parę pomiarów w nocy lub z rana 39/3 .

Wave 89 zł miesięcznie ( już całkoity koszt ) plus gsm ( internet domowy ) 70 zł/miesiąc ( 40 zł miesięcznie usługa + 30 zł miesięcznie spłata routera na 24 mies)

1. Dajcie znać, jak wyniki u Was szczególnie na lte plus ( internet domowy ) wyglądają i co się dzieje realnie po przekroczeniu pakietu np. 45 Gb ( bo są dwie szkoły, zwalania do 20Mbs i druga, dalej idzie , bo jest lte bez końca promocja... na infolinii oczywiście pierdzielą, że jest zawsze full, ale na forach w Polsce widzę, że każdy inaczej pisze)

2. Proszę o opinie, który z tych dwóch dostawców WAVE 40 Mb ( radiowo) czy lte plus gsm są lokalnie lepszym dostawcą neta, nie potrzebuję szybkiego upload, ale do TV 4k i biegłego poruszania się w necie chciałbym min Download 30-35 Mb stały, a nie pulsujący.

3. A może jakaś inna propozycja ? LTE od orange się nie sprawdził ( za Lewiatanem nie ma Światłowodu i nie będzie przez najbliższy rok-dwa....)

Pozdrawiam i najlepszego na święta ! Ho-Ho-Ho !:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakim programem robisz testy? Mam Lte z Play możemy porównać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do testów używam tylko i wyłącznie speedtest od OOKLA.
Jestem po 5 min testów na 4 urządzeniach, tylko 2 letni firmowy komp ma gniazdo RJ45 :)

Jest sobota 19:00, myślę więc, że to czas MAX obciążenia sieci, idealnie do testów !

No i jak już wspomniano, na kablu mam 31,5-32,8 Mbps download mamy , więc minimalny przypadający z umowy z Wave ( bo mają deklarowaną wartość min 80% czyli 32 Mbps . Formalnie się mieszczą.

Wyniki na laptopach na WI-FI 2,4 G i 5.0 G nieznacznie się różnią 1 m od routrera na rzecz 5 G , z tym że max to 20-21 Mbps na komórce 18-20, zawsze są słabsze wyniki, ale mniejszy pewnie i mniej czuły nadajnik WI-FI mają komórki.

Kurcze najgorsze jest to, że piętro niżej od routera jest ( ok 5 m linii prostej , ale jest żelbet ok 30 cm ) mamy już tylko 10-14 Mbps, czyli o telewizji 4K można zapomnieć, a kabel cholernie ciężko tam doprowadzić....

No i mamy klops... Część Bojana zacofana ( tam, gdzie nie ma światłowodu), bo są osoby , które sobie grubą kasę za położenie kabla życzą. Wave jest niezłym rozwiązaniem, ale nie idealnym niestety, musimy poczekać rok-dwa na realną sieć 5G i może wtedy wejdziemy w XXI wiek pod względem internetu. Ale w końcu żyjemy "jeszcze" na wsi, więc nie ma co narzekać, z 15 lat temu pewnie tutaj 32kbps max był net, więc i tak jest postęp. :)

Jedna rzecz mi się tylko nie zgadza, po instalacji z godzinach porannych też na WI-FI 2,4G na tym samym lapim na dolnej kondygnacji były odczyty downlowad 38-39 Mbps Już NIGDY nie udało mi się uzyskać takich parametrów, czyżby jakaś manipulacja , parę godzin po instalacji mamy BOOST, a potem witamy w realu ? :)

Pozdrawiam i Najlepszego na nowy rok !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok to przez wifi play net box jest podobnie jak w plusie tj: WI-FI 2,4 G wynik DL: 12 mb UP 11 mb: i 5.0 G DL: 20mb UL: 12. Jeśli chodzi o zasięg to kupiłem na allegro "wzmacniacz wiFi repeater 300Mbs tenda a9 MOCNY". Router mam na górze a na dole ten wzmacniacz i przy włączonym wzmacniaczu mam podobne wyniki wieczorem dochodzi do DL: 17mb. Na kablu jeszcze nie sprawdzałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od siebie dodam że zamiast kupować "wifi repeater" który ma mnóstwo minusów, lepiej zainwestować w mesh network, np. Tenda Nova.
Mam, używam, i nie dość że prędkości o wiele lepsze, połączenie stabilniejsze to jeszcze cały dom w zasięgu wifi od strychu po piwnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prędkość internetu mierzymy TYLKO na bezpośrednim połączeniu kablowym komputera z modemem, nigdy przez WiFi. Sieci bezprzewodowe są zbyt podatne na zakłócenia, dlatego żaden dostawca internetu nie zagwarantuje jakiejkolwiek prędkości na takim połączeniu. Od kilku lat korzystam z Wave, wcześniej korzystałem z air-net gda pl. Bez porównania. Co prawda zdarza się jakieś przerwy czy spowolnienia, ale większość czasu mam tak jak w umowie 30/10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Nowy Wójt (53 odpowiedzi)

Na kogo byście zagłosowali w najbliższych Wyborach? Na obecnego Wójta czy jego kontrkandydata?...

Iglak Koleczkowo (11 odpowiedzi)

Czy Iglak otwarty jest w niedziele?

Bosko Butik (10 odpowiedzi)

Zaprasza na otwarcie Butiku w Bojanie, już w najbliższą środę 21.02!Będzie słodki poczęstunek i...

do góry