Widok

jak sie mieszka na matarnii??

Rodzina i dziecko Osiedle Złota Karczma Temat dostępny też na forum:
jak się mieszka na matarnii a dokładnie na ulicy Słabego??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zależy gdzie. najczęstszy widok z okna to sąsiedni blok. bardzo często młodzież pijąca pod oknami. strach wyjść wieczorem. drogie opłaty. okolice dużego centrum handlowego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie narzekamy a mieszkamy tu już kilka lat, jest dość spokojnie i nie było tu większych awantur. co prawda czasem młodzież siedzi wieczorami na klatce ale nikt nikogo nie zaczepia, no chyba, że znajdzie się jakiś mądrala po kilku głębszych(mąż należy do tych co lubi sobie pogadać ale z guzem jeszcze nigdy nie wrócił). osiedle całkiem nieźle oświetlone i moim zdaniem całkiem bezpieczne. bardzo często pojawiają się tu patrole policji i dzięki temu jest spokój. widok jak widok na każdym innym osiedlu na sąsiednie bloki lub parking. nigdy nie było problemu z parkowaniem bo miejsca jest sporo. opłaty jak to w spółdzielni wyższe niż w wspólnotach. centrum ok blisko ale moim zdaniem to plus, osiedle znajduje sie od zaplecza a więc nie widać i nie słychać tego zgiełku z centru. na miejscu dwa przedszkola, podstawówka, gimnazjum, kościół, od niedawna też przychodnia. do centrum autobusem 20 min do wrzeszcza 15. osiedle nie robi najlepszego wrażenia na pierwszy rzut oka ale wole to niż np Kowale na końcu świata z wiecznymi korkami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sprawdź dokładnie wysokość czynszu..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuję za odpowiedzi:-)
właśnie a jakie są opłaty na mieszkanie np 2 pokoje jakieś 30-35 metrów chodzi mi o czynsz wodę i ogrzewanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może ktoś z was chce sprzedać mieszkanie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akurat wtedy kiedy są potrzebne patrole to ich akurat nie ma. widok na blok, ale nadmienię również pełno kurzu z parkingu, który osiada na oknach i w mieszkaniu jak jest wiatr. u mnie pod blokiem akurat jest duży problem z parkowaniem, po 16 prawie miejsca nie ma. z resztą w innych dzielnicach są większe odstępy między blokami. ja już bym wolała przymorze, też mieszkania tanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przecież jak coś się dzieje to możesz zadzwonić na 112 i po sprawie. a jak ci cie nie chce interweniować to nie narzekaj, że nie ma patrolu. co do opłat to my płacimy za trzy osoby 400 zł czynszu (ogrzewanie i woda wliczone) a co do ogłoszeń to jest ich dość sporo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam w sobote na matarni z ciekawości zobaczyć ulicę słabego i jest tam bardzooooo słabo niestety parking masakra dziury i piach szkoda więcej pisać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Byłaś na klatce? To jak w hotelowcu.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mąż jak zobaczył bloki to odrazu powiedział że pewnie dawne hotelowce a najgorsze że niema balkonów nawet maleńkich plus to to że blisko szkoła ale co z tego jak większego sklepu niema i ten piach wszędzie nie wiem że przez tyle lat nikt nic z tym nie zrobił
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ilu pokojowego mieszkania szukacie i do jakiej kwoty? Nie jestem pośrednikiem jakby co:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nie jesteśmy pośrednikami i przez pośrednika też kupować nie chcemy
my szukamy mieszkania dwupokojowego a kwota zależy w jakim stanie jest mieszkanie zawsze można sie dogadać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tymi pośrednikami nie do końca jest źle. Ja szukałam mieszkania 8 m-cy i zauważyłam, że prywatne osoby mają zdecydowanie wyższe ceny niż oferty od pośrednika. No oczywiście wybierałam oferty gdzie teoretycznie nie płacę prowizji;) No i zamieszkaliśmy na Chełmie gdzie początkowo w ogóle nie chciałam tej dzielnicy brać pod uwagę. Mieliśmy też upatrzone mieszkanie na Matarni, ale za obwodnicą, ale tam był pioruński wysoki czynsz, ale mieszkanka fajne. Tylko droższe niż na Słabego. Tam też byłam i miałam takie odczucie jak twój mąż, że już jak zobaczyłam blok, to mogłam wracać. Samo mieszkanie też miało dziwny rozkład.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego chyba zrezygnujemy z tej dzielnicy i będziemy szukali czegoś innego na chełmie mieszka moja teściowa ja myslałam też o zaspie lub przymorzu ale narazie nie mamy tyle kasy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja się właśnie przeprowadziłam z Przymorza i też mi się wydawało, ze to taka fajna dzielnica, ale Chełm też jest fajny. Ja się czuję jakbym mieszkała na wsi:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam na morenie i jakoś nie bardzo chce mi sie z stad wyprowadzać duzo zieleni jest gdzie chodzić na spacerki blisko poligon place zabaw dużo sklepów ale nic jak mus to mus więc szukam dalej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na matarnii nie ma co zamieszkiwać naprawdę problem ze sklepami, a jak się nie ma samochodu to teraz jedż na Morenę czy do Wrzeszcza po zakupy i wracaj z siatami,bo przecież dużo też sama nie udźwigniesz max. 2 siatki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie jest matarnia tylko złota karczma!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie nie mylcie MATARNII ZE ZLOTA KARCZMA.Osiedle przy Centrum Matarnia nazywa si Zlota Karczma.A osiedle Matarnia jest za obwodnica po prawej stronie jak sie jedzie do lotniska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie był hotelowiec tylko szkółka policyjna, a właściwie ZOMO koszary.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to złota karczma nie Matarnia!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam na Matarni ( przez jedno i) od 10 lat. Nie mamy tu ulicy Słabego.
Jest taka ulica na Złotej Karczmie ale to inna dzielnica.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fatalnie się mieszka na Słabego (5 lat tam na zesłaniu siedziałem) i jest to osiedle Złota karczma a nie Matarnia. Budynki to bloki po koszarach / aresztach ZOMO. Potem dostał a to służba zdrowia i ludzie na mieszkania sobie przerabiali - ul. Słabego. Inne ulice (te stare bloki z balkonami) to osiedle "policyjne". Co do mieszkania na słabego - 5 czy 6 bloków na każdym syfiaste klatki typu "hotelowiec" na parterach zwykle robią się "kluby dresika z piwkiem" jak podpasujesz to jest spoko ale jak nie (niestandardowa fryzura, coś dziwnego w ubiorze) to bądź pewny nieprzyjemności. Policja nie bez powodu tam często patroluje. Latem jeszcze spoko bo klub się przenosi na powietrze ale zimą zawsze siedzi na "klatkowskiej" czasem tylko w innym bloku - nigdy nie wiesz w którym ;). Mieszkania mają horrendalnie duże czynsze chyba taniej nawet na Morenie jest ;) Parking spoko duży. Blisko sklepy i cała infrastruktura. Do tego bliskość lasu, kolej PKM. PS bloki są budowane w starej technologi z mnóstwem rakotwórczych substancji w stropach / podłogach (niektórzy przy remontach to zrywali inni nie) mieszkanka 35m2 duszne ciasne a zimą przegrzane. Spoko na inwestycje / wynajem ale nie do mieszkania no chyba, że pracujesz w okolicy. Z innej beczki choć zarzekałem się że tam nie wrócę zastanawiam się teraz nad kupnem segmentu / domu na muzycznym ;) warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam na Matarni od dzieciaka, później wyemigrowałam do centrum i długo tu nie pobędę, raptem minie 7 lat, a znowu wracam na Matarnię. Wiem, że z dojazdami i przemieszczaniem się nie będzie problemu, bo często bywam u mamy kilkaset obok mojego przyszłego domu. A będzie on taki jak sobie wymarzyłam, duży z ogródkiem i wielkim poddaszem. Teraz czekam tylko na obiór, który miał być w przyszłym roku, ale dostałam informację od swojego dewelopera texo, że jeszcze w tym będę miała klucze. Już nie mogę się doczekać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Matarnia - Rębiechowo

Republika Matarnia (131 odpowiedzi)

Do osiedla można dojechać samochodem z Wrzeszcza, Śródmieścia Gdańska, jaki i z Gdyni. Do tej...

do góry